Zakopanės kalnai: netikėtas atradimas žiemos sporto mėgėjams

Zakopanė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Zakopanė

Vos pradėjus šalti orams slidinėjimo entuziastai jau dairosi, kuriuos kalnų šlaitus užkariauti. Norint pasimėgauti slidinėjimu nebūtina vykti į Alpes – kaimyninės šalys gali pasigirti puikiais kalnų kurortais, tapsiančiais tikru atradimu žiemos sporto mėgėjams. Štai Zakopanės kalnai Lenkijoje leis suderinti ir aktyvų, ir pasyvų žiemos poilsį. Pietų Lenkijoje esantis kurortas garsėja ne tik geromis slidinėjimo trasomis, bet ir terminiais baseinais, kuriuose gera sušilti visą dieną praleidus ant sniego. Smalsu, ko dar tikėtis iš Zakopanės kalnų Lenkijoje? Mes jums viską papasakosime.

Autobusas ar automobilis – ką rinktis kelionei?

Zakopanės miestelis įsikūręs Pietų Lenkijoje, prie pat sienos su Slovakija. Tai bene arčiausiai Lietuvos esantis slidinėjimo kurortas, todėl ne vienas žiemos sporto mėgėjas nusprendžia slidinėjimo trasas Lenkijos Tatruose pasiekti automobiliu. Iš pradžių sprendimas gali pasirodyti neblogas – juk galima kada panorėjus sustoti ir suplanuoti įdomų maršrutą, užsukant į kitas lankytinas vietas, – tačiau tiesa ta, kad kelionė į Zakopanę automobiliu iš Lietuvos truks daugiau nei 10 val. O jei dar eismo sąlygos žiemą nebus pačios geriausios, kelionė gali neįtikėtinai prailgti, tuo tarpu slidinėjimui Zakopanėje skirtas laikas tik sutrumpės. Prieš ruošiant automobilį tokiai ilgai kelionei reikėtų apsvarstyti, ar tilps jame visa slidinėjimo įranga, ir žinoma, atlikti techninę transporto priemonės apžiūrą.

Jei slidinėjimo atostogas norisi pradėti energingai, tinkamesnis pasirinkimas – kelionė į Zakopanę autobusu. Autobuse tikrai tilps visa slidinėjimo įranga, be to, nereikės nerimauti dėl prastų eismo sąlygų ar savarankiškai planuoti aplinkkelių, jei pasitaikytų remontuojamų kelio ruožų. Įsėdus į autobusą beliks įsipatoginti ir atsipalaiduoti – visai netrukus prasidės slidinėjimo Zakopanėje atostogos!

Nakvynė Zakopanėje – kur apsistoti?

Zakopanė – gana populiarus kurortas, svečių laukiantis ir žiemą, ir vasarą, todėl miestelyje tikrai netrūksta nakvynės vietų. Viešbučiai Zakopanėje yra pačių įvairiausių lygių – nuo visai kuklių iki itin prabangių, o ir išsibarstę jie gana plačiai, nuo miestelio centro iki atokesnių kalnų šlaitų. Renkantis apgyvendinimą Zakopanėje reikia atsižvelgti į savo poreikius. Norite visada būti įvykių centre? Tuomet rinkitės viešbutį arba svečių namus kuo arčiau miestelio centro, kad parduotuvės ir restoranai būtų lengvai pasiekiami. Pageidaujate pabėgti nuo žmonių ir pasimėgauti kalnų ramybe? Jus mielai priims kiek atokiau įsikūrę Zakopanės viešbučiai. Juk malonu vos prabudus pro kambario langą išvysti kalnų viršūnes! Be to, ir slidinėjimo trasos bus arčiau.

Jei viešint Zakopanėje norisi ir papramogauti, ieškokite nakvynės vietos netoli vandens pramogų parko. Miestelyje taip pat nestinga apartamentų su virtuve tiems keliautojams, kurie nori truputuką sutaupyti ruošdami naminį maistą.

Įvertinus savo poreikius, nakvynės Zakopanėje paieškos neturėtų ilgai trukti. Kurorte vietos apsistoti tikrai ras ir taupesni, ir išrankesni keliautojai. O jei išsirinkti vis tiek sunku, patariame nepraleisti progos apsistoti vienoje elegantiškų medinių vilų, kuriomis garsėja gražusis Lenkijos kalnų kurortas.

Kalnų trobelė Zakopanėje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kalnų trobelė Zakopanėje

Tegul atgyja pojūčiai – išsirinkite slidinėjimo trasą

Tačiau žiemą į Zakopanę vykstama ne viešbutyje arba svečių namuose lindėti. Vos įsikūrus nakvynės vietoje metas užkariauti Tatrų šlaitus! Zakopanėje slidinėjimo trasų pasirinkimas tikrai nemažas, ką veikti ras ir pradedantieji, ir jau patyrę slidininkai. Jei ant slidžių paskutinį kartą stovėjote pernai ir per tą laiką visi įgūdžiai pasimiršo, rinkitės Nosal slidinėjimo centrą, garsėjantį nuožulniomis ir pradinukams nesunkiai įveikiamomis trasomis. Slidinėjimo centre veikia mokykla, kurioje dirba angliškai kalbantys slidinėjimo instruktoriai.

Išmokus tvirtai stovėti ant slidžių galima keliauti į Szymoszkowa slidinėjimo centrą, kurio trasas puikiai vertina pažengę slidininkai. Didelių iššūkių čia nerasite, bet trasos tiks įgūdžiams gludinti. Tuo tarpu patyrę slidininkai mielai renkasi natūralaus sniego trasas Kasprowy kalno šlaituose. Tačiau prieš kylant į šį kalną patartina pasidomėti oro sąlygomis, mat neretai trasos būna uždarytos.

Na, o jei patirti Tatrų žavesį norisi keliems skirtingų lygių slidininkams, geriausia traukti į Harenda slidinėjimo centrą, kuriame yra ir pradedantiesiems, ir asams skirtų trasų. Šiame centre taip pat veikia nedidelė čiuožykla tiems keliautojams, kurie norėtų slides bent trumpam išmainyti į pačiūžas.

Išsirinkus tinkamiausią slidinėjimo centrą patartina įsigyti keltuvų abonementus, ypač jei užkariauti trasų kilsite ne vieną ir ne du kartus. Skaičiuojant slidinėjimo Zakopanėje kainą taip pat reikėtų atsižvelgti į tai, ar gabensitės savo įrangą, ar ją nuomuositės. Visi slidinėjimo centrai siūlo slidinėjimo įrangos nuomos paslaugas, tačiau jei ketinate daug laiko praleisti ant slidžių, verta paskaičiuoti, ar neverta gabentis iš anksto išsinuomotos arba pasiskolintos įrangos.

Slidinėjimo trasos ir keltuvas Tartų kalnuose
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Slidinėjimo trasos ir keltuvas Tartų kalnuose

Padėkite slides į šalį – atsipalaiduokite terminiuose baseinuose

Slidinėjimas Zakopanėje, Lenkijos kalnų kurorte, – nuostabi žiemos pramoga. Juk Tatrai garsėja kvapą gniaužiančiu grožiu! Tačiau viešint kurorte nebūtina diena iš dienos zulinti slidinėjimo trasas. Galbūt kils klausimas: tuomet ką veikti Zakopanėje, jei ne slidinėti? Įdomių lankytinų vietų miestelyje tikrai nestinga, o pradėti galima nuo garsiųjų terminių baseinų Zakopanės apylinkėse. Po aktyvių žiemos pramogų gera atpalaiduoti kūną šiltame mineralų gausiame vandenyje, puoselėjančiame odą. Zakopanės apylinkėse nestinga miestelių, kuriuose visus metus veikia terminiai baseinai. Visi jie lengvai ir greitai pasiekiami automobiliu – tai puikus pretekstas surengti dienos ekskursiją iš Zakopanės.

Keliautojai pamėgę terminius baseinus, esančius Tatrų Bukovinos, Šafliarų ir Chochołów miesteliuose, tačiau pasimėgauti šiltu vandeniu galima ir mirkstant Zakopanės vandens parke esančiame terminio vandens baseine po atviru dangumi. Kol kūnas atsipalaiduoja, galima gėrėtis didingomis Tatrų viršukalnėmis.

Pasinerkite į Krupówki gatvės šurmulį

Įveikus Tatrų šlaitus ir atsipalaidavus terminiuose baseinuose pats metas pasinerti į šurmulį garsiojoje Krupówki gatvėje. Tai grįsta gatvė Zakopanės centre, besidriekianti daugiau nei 1 kilometrą iki pat Gubaluvkos kalno funikulieriaus stotelės. Viešint šiame Tatrų kurorte būtina aplankyti Krupówki gatvę. Joje įsikūrę restoranai, kavinės, jaukios parduotuvėlės ir elegantiški viešbučiai. Būtent šioje gatvėje patariama įsigyti suvenyrų: rankų darbo papuošalų, sūrio ir mėsos gaminių. Neabejojame, kad vaikštinėdami Krupówki gatve suprasite, kodėl ji patenka tarp 5 įspūdingiausių Lenkijos gatvių. Vaikštinėjant ja galima apžiūrėti Zakopanės lankytinas vietas, pavyzdžiui, Šventosios Šeimos bažnyčią arba dailės galeriją. Įveikus visą gatvelę verta pakilti funikulieriumi į Gubaluvkos kalną ir iš viršaus apžvelgti Zakopanę, vienoje iš jaukių kavinių atsigerti arbatos, o nusileidus vėl panirti į kurorto šurmulį.

Žiemos kelionė į Zakopanę išpildys ne vieno slidinėjimo entuziasto svajonę. Įvairios ir įdomios kalnų trasos, šildantys terminiai baseinai, vaizdingieji Tatrai ir elegantiškos medinės vilos ilgam įstrigs atmintyje. Ir tai dar ne viskas, ką pamatysite Zakopanėje, todėl jau pradėkite planuoti žiemos atostogas!

Į viršų