Kelionė į Ameriką: viskas apie Holivudu alsuojantį Los Andželą

Los Andželo panorama
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Los Andželo panorama

Vaizdinga Ramiojo vandenyno pakrantė, prabangios vilos ir didmiesčio šurmulys – JAV vakaruose esantis Los Andželas įkūnija tikrą amerikietišką svajonę. Tai kino, muzikos ir pramogų sostinė, kasmet sulaukianti daugybės keliautojų, trokštančių pasijusti it kine. Kelionė į Ameriką suteikia galimybę priartėti prie žvaigždžių ir neleidžia nuobodžiauti.

  Pigūs skrydžiai į Los Andželą

Laukia ilgas skrydis – keli patarimai

Jei laukia pirma kelionė į JAV, patarimai, kaip pasiruošti skrydžiui, tikrai pravers. Juk lėktuve teks praleisti ne vieną ir ne dvi valandas. Kad jo salone jaustumėtės kaip namuose, apgalvokite kelias smulkmenas. Visų pirma, apsirenkite patogiais judesių nevaržančiais ir niekur nespaudžiančiais drabužiais – ilgai keliaujant mada netenka svarbos. Taip pat patartina mūvėti kompresines kojines – jos palaikys normalią kraujotaką. Skrydžio metu pasistenkite kas 60–90 min. pakilti ir pastovėti, pasimankštinti (tik netrukdykite kitiems!).

Lėktuvo salone oras gana sausas, todėl nepamirškite gerti daug vandens, kremais drėkinti veido ir rankų odos. Galite iš anksto įsigyti ir akių lašų, jei žinote, kad jūsų akys jautrios, linkusios išsausėti. Ilgų skrydžių metu oro linijų bendrovės parūpina pledą ir nedidelių pagalvėlių, tačiau galite pasirūpinti ir nuosava kaklo pagalve. Jei nenorite, kad ji užimtų daug vietos, rinkitės pripučiamą.

Skrendant ilgą laiką prasiblaškyti pradės įvairios pramogos. Pasiimkite knygą ir ausines, įsitaisę savo vietoje susipažinkite su skrydžių bendrovės siūlomais filmais, serialais ir TV laidomis. Tuomet beliks atsipalaiduoti ir mėgautis kelione į kitą Atlanto pusę.

Kaip įveikti laiko skirtumą?

Atsidūrę kitoje vandenyno pusėje atsidursite ir kitoje laiko juostoje. Vakarinę JAV pakrantę nuo Lietuvos skiria 10 valandų. Toks didelis laiko skirtumas tikrai paveikia kūną – dienos metu gali kamuoti didelis nuovargis, o naktį sunku užmigti. Tačiau tikrai yra būdų, kaip įveikti laiko skirtumą. Pradėti reikia dar planuojant kelionę. Geriausia rinktis tokį skrydį, kad galutinį maršruto tašką pasiektumėte ryte arba dieną. Likus porai naktų iki skrydžio reikėtų gerai išsimiegoti, gerti daug vandens.

Pasiekus kelionės tikslą patartina ištverti nemiegojus iki pat vakaro – tai padės vidiniam laikrodžiui greitai prisitaikyti prie pasikeitusios laiko zonos. Taip pat rekomenduojama pirmą dieną vengti alkoholinių gėrimų, nes jie migdo. Jei dieną vis dėlto sunku ištverti nesudėjus bluosto, nusnūsti galima, bet ne ilgiau nei 60–90 min., antraip nepavyks prisitaikyti prie naujo miego ritmo. Jei vakare prisišaukti miegą vis dėlto bus sunku, galima atlikti kelis atsipalaidavimo pratimus, pamirkti šiltoje vonioje, išgerti raminančios žolelių arbatos. Pasitarus su šeimos gydytoju, galima į kelionę vežtis ir melatonino hormono.

Pasikeitus laiko juostoms, pagalbos gali prireikti ir skrandžiui. Jei vargina sunkumas, pilvo pūtimas, švelniai pamasažuokite pilvą delnais pagal laikrodžio rodyklę. Per pirmą dieną susitvarkius biologiniam laikrodžiui bus daug lengviau – juk laukia dar neatrastos lankytinos vietos Los Andžele!

Atostogos
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos

Apsilankykite žymiausiose vietose

Eikite Holivudo šlovės alėja ir pasijuskite kino žvaigžde

Holivudasbene žinomiausias Los Andželo rajonas. Tai kino pramonės meka, į kurią patekti svajoja visi jauni talentai ir, žinoma, kino gerbėjai. Holivude filmų pramonė pradėjo vystytis dar XX a. pr. ir nuo to laiko tik augo. Rajone įsikūrusios kelios istorinės kino studijos. Šlovės alėja, besidriekianti palei Holivudo bulvarą ir Vaino gatvę, įamžina kino, TV, radijo, muzikos ir teatro pasauliams nusipelniusias įžymybes. Žvaigždė Holivudo šlovės alėjoje – didelė garbė ir pripažinimas kiekvienam kūrėjui. 1960 m. atidarytoje alėjoje šiuo metu yra daugiau nei 2600 žvaigždžių. Vaikštinėdami bulvaru nepraleiskite progos surasti mėgstamiausių aktorių arba atlikėjų žvaigždžių! Pabandykite rasti ir lietuvių kilmės aktoriams Rutai Li ir Čarlsui Bronsonui skirtas atminimo žvaigždes.

Pasiklyskite tarp kultūrų – Chinatown rajonas

Galimybių miestas Los Andželas nuo seno traukė įvairių tautybių žmones kurti čia geresnio gyvenimo. Nuo pat miesto užuomazgų jame netrūko išeivių iš Azijos. Susidūrę su diskriminacija, kinai sukūrė savitą miestą mieste, vadinamą Chinatown (liet. kinų miestelis). Pačiame Los Andželo centre esančiame rajone veikia daugybė restoranų, kepyklėlių ir parduotuvių, pristatančių kinų kultūrą ir virtuvę. Chinatown rajone filmuota ne viena kino juosta, pavyzdžiui, „Piko valanda“. Vaikštinėjant po šį rajoną galima pasigėrėti unikaliu kultūrų mišiniu, įvertinti kinų pastangas atkurti gimtinėje įprastą architektūrą. Lankantis Los Andželo Chinatown rajone tikra nuodėmė neparagauti tradicinių kiniškų patiekalų – jie visai kitokie nei tie, prie kurių esame pripratę Lietuvoje.

Kinų kvartalas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kinų kvartalas

Beverli Hilsas – ne tik serialo pavadinimas

Beverli Hilsas – dar vienas pavadinimas, siejamas su Los Andželu ir Holivudu. Iš tiesų tai atskiras miestas, vakaruose prisišliejęs prie Los Andželo. Jei istoriniame kinų rajone būstų ieško į svajonių miestą atvykę naujakuriai, tai Beverli Hilsą renkasi tie, kuriems pavyko sulaukti sėkmės. Tai prabangių vilų ir ištaigingų parduotuvių miestas, kuriame gyvena Holivudo grietinėlė ir kiti turtingieji. Jie savo privatumą saugo aukštomis tvoromis, tačiau išsiruošus apsipirkti Rodeo Drive gatvėje arba apsilankius viename aukščiausios klasės restoranų galbūt ir pavyktų sutikti mėgstamą kino arba muzikos žvaigždę.

Beverli Hilsas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Beverli Hilsas

Mirties slėnis – pasiruoškite karščiui

Prisižiūrėjus prabangos neprošal surengti išbandymą kūnui – nuvykti į garsųjį Mirties slėnį. Tai itin sausa ir karšta kalnų supama dykuma ir žemiausia vieta Šiaurės Amerikoje, plytinti 86 m žemiau jūros lygio. Mirties slėnis – viena karščiausių vietų visoje planetoje, todėl būkite pasiruošę plikinančiai kaitrai. 1972 m. žemė Mirties slėnyje įkaito iki rekordinės temperatūros – beveik 94 °C. Ši vietovė, esanti į šiaurės rytus nuo Los Andželo, nukelia į kitokį pasaulį – karštą ir nesvetingą. Vaizdingi Mirties slėnio peizažai ne sykį užfiksuoti filmavimo kamera. Nežemiškas dykumos kraštovaizdis pasitarnavo kuriant ir patį pirmąjį „Žvaigždžių karų“ filmą.

Mirties slėnis
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Mirties slėnis

Pasijuskite lyg vaikystėje – pramogos Los Andžele

Los Andželo įžymios vietos neapsiriboja vien garsenybių vilomis ar žvaigždėmis Holivudo šlovės alėjoje. Miestas, kurį sukūrė kino pramonė, nepamiršta atiduoti jai duoklės ir kviečia papramogauti tokiuose teminiuose parkuose kaip Disneyland ir Universal Studios Hollywood. Į pietryčius nuo Los Andželo centro įsikūrusį Disneyland įkūrė pats garsusis animatorius Voltas Disnėjus, norėjęs, kad jo pieštų animacinių filmukų gerbėjai galėtų bent trumpam pabūti pasakoje. Nuo XX a. vid. pramogų parkas smarkiai išaugo ir tapo vienu lankomiausių tokio tipo objektų pasaulyje. Lankytojai būriais plūsta pasivažinėti atrakcionais ir pasimatyti su pamėgtais „Disney“ studijos sukurtais personažais. Apsilankymas Disneyland tikrai grąžins į vaikystę, suteiks progų pasijuokti ir pašūkauti.

Tuo tarpu į šiaurės vakarus nuo Los Andželo centro esantis kompleksas Universal Studios Hollywood apima ne tik pramogų parką, bet ir vieną seniausių Holivudo kino studijų. Ją galima apžiūrėti iš arti užsisakius turą. Universal Studios Hollywood pramogų parke taip pat galima susipažinti su pamėgtais šios studijos filmų veikėjais, panirti į jų pasaulį. Tarp populiariausių atrakcionų yra stebuklingasis Hario Poterio pasaulis, filmų „Mumija“, „Juros periodo parkas“ ir „Transformeriai“ motyvais sukurti atrakcionai.

Ar galima Los Andželą vadinti „Naftos miestu“?

Klaidžiodamas Chinatown rajono gatvėmis arba apžiūrinėdamas prabangias Beverli Hilso vilas retas sugalvotų Los Andželą pavadinti „Naftos miestu“. Tačiau ten, kur dabar šurmuliuoja pats didmiesčio centras, kadaise vienas paskui kitą rikiavosi naftos bokšteliai, mat po Los Andželu driekiasi naftos juosta. Būtent nafta padėjo miestui augti ir suklestėti, ypač tuo metu, kai gavyba buvo beveik nereguliuojama. Laikai, kai kiekvienoje gatvėje stypsojo virtinės naftos bokštelių, jau seniai praeityje, bet dar ir dabar kai kuriuose rajonuose pasitaiko veikiančių gavybos taškų. Tiesa, šiais laikais dauguma paslėpti aukštomis tvoromis arba įrengti skurdesniuose kvartaluose.

Los Andželas – didelis ir įdomus miestas, pildantis svajotojų ir keliautojų norus. Savarankiška kelionė į JAV suteikia progą geriau pažinti ne tik šalies pramogų sostinę, bet ir kitus miestus, taip pat nacionalinius parkus – juk vakarinė pakrantė garsėja išskirtiniu grožiu.

Į viršų