7 vietos, į kurias verta keliauti vienam

Mergina su skrybėle
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Mergina su skrybėle

Keliauti vienam – tai galimybė pažinti ne tik pasaulį, bet ir save. Vis daugiau žmonių, nelaukę draugijos, leidžiasi į praturtinančias solo keliones. Tai nuotykis, išbandymas ir atradimas viename ir, be abejo, galimybė keliauti taip, kaip norisi pačiam – lėtai arba greitai; aktyviai arba pasyviai. Tad jei svarstote išvykti atostogų, patarsime kur keliauti vienam ir ką ten nuvykus veikti.

  Pigūs skrydžių bilietai

Šv. Jokūbo kelias Ispanijoje

Šv. Jokūbo kelias, dar vadinamas Camino de Santiago – tai piligriminis maršrutas Ispanijoje, vedantis į Santjago de Kompostelos miestą, kuriame saugomos šv. Jokūbo relikvijos. Maršrutą sudaro kelios skirtingos atšakos, keliautojai gali rinktis, kuria traukti: arčiau ar toliau Atlanto pakrantės. Pastaraisiais metais piligrimų arba tiesiog iššūkio norinčių keliautojų skaičius šiame maršrute smarkiai išaugo. Šv. Jokūbo kelias ypač tinka keliauti po vieną. Maršrutas saugus, aiškiai pažymėtas, palei jį galima rasti pigių nakvynės vietų. Žingsniuojant vienam galima pabūti su savimi, neblaškomam gėrėtis nuostabiu Šiaurės Ispanijos kraštovaizdžiu. O apnikus nuoboduliui ilgai liūdėti neteks – nakvynės vietose neabejotinai sutiksite kitų piligrimų ir galėsite pasidalyti kelionės įspūdžiais. Ruošiantis įveikti Šv. Jokūbo kelią patartina sustiprinti kūną. Priklausomai nuo pasirinkto kelio gali tekti įveikti nuo 100 iki 700 km.

Vaikino piligriminės kelionės pabaiga
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Vaikino piligriminės kelionės pabaiga

Saugiausia vieta keliauti – Singapūras

Svarstant, kur geriausia keliauti vienam, būtina atsižvelgti ir į saugumą. Todėl vienai pirmųjų solo kelionių siūlome pasirinkti Pietryčių Azijos perlą – Singapūrą. Šiame moderniame mieste-valstybėje nusikaltimų beveik nebūna, nėra ir nesaugių rajonų. Be to, daugiakultūriame Singapūre lengva susikalbėti anglų kalba. Saugumą šioje valstybėje užtikrina draudimų gausa. Keliautojams patartina jų laikytis: neįsivežti kramtomosios gumos, elektroninių cigarečių ir narkotinių medžiagų.
Vieni viešėdami Singapūre turėsite nevaržomą laisvę lankyti įdomiausius objektus: futuristinį parką Gardens by the Bay su įspūdingaisiais dirbtiniais medžiais, valstybės simbolį Merlion, Singapūro botanikos sodą. Pailsėkite kurortinėje Sentosos saloje, pakilkite į apžvalgos aikštelę, veikiančią Marina Bay Sands viešbutyje. Pasivaikščiokite Kinų kvartale ir Mažojoje Indijoje, o prieš išskrisdami namo kelias valandas praleiskite didžiulį pramogų parką primenančiame Čangio oro uoste.

Masjid Sultan mečetė įsikūrusi Kampong Glam mieste, Singapūre
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Masjid Sultan mečetė įsikūrusi Kampong Glam mieste, Singapūre

Meditacija Butane

Kelionė vienam – puiki proga panirti į save, pabūti tyloje ir ramybėje. Kur geriau tai daryti, jei ne debesis remiančioje Butano Karalystėje? Šioje Azijos valstybėje gilios budizmo tradicijos, todėl meditacijos ir jogos stovyklų pasirinkimas tikrai platus. Galima rinktis vos pusdienio arba kelių dienų trukmės meditacijos užsiėmimus. Keliauti vienam Butane labai saugu ir paprasta, kadangi viskuo pasirūpina valstybė – turistams tereikia sumokėti daugmaž 226 eurų per dieną mokestį. Į jį įeina nakvynė, maitinimas, transportas, gidas ir bilietai į lankytinas vietas. Visą kelionės paketą reikia įsigyti iš vietinės kelionių agentūros. Didelės laisvės Butane nepajusite, bet galėsite aplankyti Tigro guolį – aukštai kalnuose įsikūrusį budistų vienuolyną Taktshang Goemba, Punakha ir Trashi Chho dzongus. Taip pat gėrėsitės užburiančiais Himalajų vaizdais.

Joga užsiimanti mergina
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Joga užsiimanti mergina

Poilsinė kelionė vienam į Turkiją

Norisi pabėgti nuo rūpesčių, bet niekaip neįkalbate draugų praleisti ramias atostogas ten, kur šilta? Rinkitės poilsinę kelionę vienam! Puiki vieta tam – saulėtoji Turkija. Pakaks išsirinkti labiausiai patikusį kurortą, užsisakyti paketą „viskas įskaičiuota“ ir palikti visus rūpesčius kelionės organizatoriui. Keliaujant po vieną nereikia prie nieko derintis, galima iki soties vartytis ant gulto arba, priešingai, vykti į visas įmanomas ekskursijas – jose tikrai susirasite draugų. Rinkdamiesi kelionę į Turkiją vienam asmeniui pagalvokite, kuri pakrantės dalis jums labiausiai patiktų, kokio didumo kurorto pageidautumėte. Antalija ir Alanija labiau patiks šurmulį mėgstantiems atostogautojams. Kemere bus ramiau, o nuo kaitros saugos vaizdingi pušynai. Tuo tarpu poilsiaujant Marmaryje arba Bodrume galima dar ir Graikijos salas: Kosą ir Rodą, – aplankyti.

Turkiška kava
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Turkiška kava

Kulinarinė kelionė Prancūzijoje

Kelionė vienam asmeniui gali būti ne tik poilsinė ar meditacinė, bet ir gurmaniška. Jei mėgstate skaniai valgyti, bet nenorite gardėsiais dalytis su kitais, keliaukite į Prancūziją. Skirtingi šios šalies regionai puoselėja unikalias kulinarines tradicijas, tad skirkite laiko joms atrasti. Jei mėgstate kreminius sūrius ir obuolių pyragą, apsidžiaugsite Normandijos skoniais. Luaros slėnis pakerės ne tik nuostabiomis pilimis, bet ir gardžiu per šimtmečius ištobulintu vynu. Provansas pamalonins jūrų gėrybių mėgėjus – pradedant kepimo popieriuje kepta žuvimi, baigiant šviežutėlėmis midijomis ir žuvų troškiniu bouillabaisse. Tuo tarpu apsilankius Burgundijoje būtina paragauti burgundiško vyno ir sotaus jautienos troškinio. Jei norite paskanauti austrių, geriausia vykti į vakarinę Prancūzijos pakrantę, į Akvitaniją.

Gurmaniškas patiekalas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Gurmaniškas patiekalas

Apsipirkti Italijoje

Mėgstate iš kelionių grįžti pilnesniais lagaminais nei išvykote, bet įkyrėjo klausytis bendrakeleivių priekaištų dėl nuolat lankomų parduotuvių? Palikite burbeklius namie, o patys surenkite kelionę vienam asmeniui į Italiją. Šalis, kurios gyventojai garsėja nepriekaištingu stiliumi, – pati ta vieta apsipirkti. Atvykus į vieną Italijos miestų beliks nusitaikyti į daugiausiai parduotuvių turinčią gatvę ir pirkti, pirkti, pirkti. Pateikiame sąrašą geriausių vietų apsipirkti Apeninų pusiasalyje.

  • Roma: Via del Corso. Pačioje Italijos sostinės širdyje driekiasi ištisos gatvės, pilnos ir prabangių, ir paprastesnių parduotuvių įvairiems biudžetams.
  • Milanas: Via Monte Napoleone. Mados sostinėje tikrai netrūksta puikių vietų apsipirkti, bet populiariausia yra būtent ši gatvė. Joje rasite nemažai išskirtinių prekių ženklų.
  • Venecija: Le Mercerie. Miestas ant vandens taip pat gali pasiūlyti šaunių vietelių apsipirkti. Le Mercerie – viena jų. Ši miesto dalis – tikras parduotuvių spiečius.
  • Neapolis: Via Toledo. Tai viena ilgiausių parduotuvių gatvių visame mieste. Joje galima rasti ir prabangos prekių, ir taupiems keliautojams įperkamų drabužių.
Apsipirkimas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Apsipirkimas

Kelias „Route 66“ JAV

Plaukus kedenantis vėjas, nežabota laisvė ir Šiaurės Amerikos platybės – jei svajojate apie tokią kelionę vienam, išsinuomokite motociklą ir pralėkite legendiniu keliu „Route 66“. Kadaise tai buvo vienas svarbiausių JAV greitkelių, o pastaraisiais dešimtmečiais virto keliautojų pamėgtu maršrutu, jungiančiu Čikagą su Los Andželu. Riedant 66-uoju keliu galima stabtelėti ir aplankyti įdomias vietas skirtingose valstijose. Kalifornijoje pasvajokite ant Santa Monikos prieplaukos, Arizonoje pasigėrėkite didžiuliu Barringer krateriu, o Naujojoje Meksikoje apžiūrėkite seniausią JAV bažnyčią – Šv. Mykolo misiją. Riedant per Teksasą verta stabtelėti prie Kadikalų rančos – unikalios meno instaliacijos, kurią sudaro 10 į žemę įkastų kadilakų. Oklahomoje veikia „Route 66“ muziejus, Misūryje galima apžiūrėti antrą pagal dydį pasaulyje supamąjį krėslą, o Ilinojuje – paganyti akis į Pontiako miestą puošiančias freskas.

Kelias „Route 66“
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kelias „Route 66“

Patarimai saugiai ir sklandžiai kelionei

Ką daryti, kad keliauti vienam būtų saugu? Pasidalysime keliais patarimais, užtikrinsiančiais sklandžią kelionę be pavojų.

  • Visada turėkite ryšio priemonę. Nešiokitės mobilųjį telefoną ir pasirūpinkite, kad jis visada būtų pakrautas. Taip pat galite įsigyti vietinę telefono kortelę, kad tikrai neprarastumėte ryšio.
  • Įsiminkite svarbiausius telefono numerius. Išsiaiškinkite, kokiu numeriu šalyje, kurioje viešite, reikia skambinti pagalbos tarnyboms. Taip pat išmokite bent vieno namuose likusių artimųjų telefono numerį.
  • Nelaikykite vertingų daiktų vienoje vietoje. Patartina atskirai nešiotis grynuosius pinigus, banko korteles ir telefoną, taip pat kitus vertingus daiktus. Vaikštinėdami mieste asmens dokumentus palikite viešbučio seife.
  • Informuokite artimuosius apie savo buvimo vietą. Bent vienam iš draugų arba šeimos narių nuolat praneškite apie savo kelionės eigą. Ir jiems bus ramiau, ir jums saugiau.
  • Tausokite sveikatą. Sirgti kelionės metu nemalonu, bet sirgti keliaujant vienam – tikras vargas. Į lagaminą įsidėkite mini vaistinėlę, būkite pasiskiepiję, dažnai plaukite rankas ir negerkite vandens iš čiaupo ten, kur tai daryti nesaugu.
Keliautojas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Keliautojas

Ir pažintinės, ir poilsinės kelionės vienam – didelis malonumas. Jos suteikia daug laisvės, ugdo savarankiškumą ir atveria daug potyrių. Tad nelaukite, kol kas nors pakvies į kelionę, – leiskitės keliauti vienas arba viena!

Į viršų