Vestuvės užsienyje: kur tuoktis ir ką žinoti?

Vestuvės paplūdimyje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Vestuvės paplūdimyje

Vis daugiau porų svarbią gyvenimo dieną ryžtasi Lietuvos bažnyčias ir santuokų rūmus iškeisti į saulėtus atogrąžų paplūdimius arba jaukius antiką menančius miestelius. Vestuvės užsienyje tampa vis mažesne egzotika, o sužadėtiniai, lemtingą „taip“ ištarę svečiose šalyse, džiaugiasi priėmę tokį sprendimą. Štai kad ir vestuvės ant jūros kranto – gražūs vaizdai, melodingas bangų ošimas ir galimybė vos sumainius žiedus pradėti romantišką medaus mėnesį. Jei širdyje kirba svajonė susituokti užsienyje, pasidalinsime keliais naudingais patarimais.

Planuoti vestuves saloje, o gal net Azijoje?

Vestuvės Tailande

Krištolinis vanduo, akinamai baltas smėlis, vėjyje šnarančios palmės ir ryškūs tropinių gėlių žiedai – pasaką primenančios vestuvės Tailande įsimins ilgam. Šią Pietryčių Azijos šalį lietuvių keliautojai jau spėjo pamėgti. Vis dažniau Tailandą santuokos ceremonijai ir egzotiškam medaus mėnesiui renkasi ir sužadėtinių poros. Juolab kad ir patiems beveik nieko nereikia daryti – užsisakius vestuvių užsienyje paketą iš kelionių agentūros arba Tailande gyvenančių vestuvių organizatorių beliks išsirinkti, kuo pasipuošti per ceremoniją. Be standartinės europietiškos ceremonijos, Tailande galima pasirinkti ir tradicinę tailandietišką ceremoniją, kurios metu sutuoktinius palaimina budistų vienuoliai. Vestuvių Tailande kaina priklauso nuo pasirinkto paketo, vietovės ir papildomų elementų, pavyzdžiui, šventinės romantiškos vakarienės ant jūros kranto. Tiesa, norintiems oficialių vestuvių užsienyje Tailandas netiks. Kadangi šalyje nėra Lietuvos Respublikos ambasados, po ceremonijos išduodamas tik simbolinis sertifikatas.

Moteris Tailande
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Moteris Tailande

Vestuvės Maldyvuose

Vestuvės saloje  – taip pat nesunkiai įgyvendinama svajonė. Indijos vandenyno bangų glostomus Maldyvus povestuvinėms kelionėms renkasi daug porų, tačiau dar ne visi žino, kad šiame atogrąžų salyne galima ir susituokti. Saulės įšildytas smėlis, mėlynas vanduo ir palmių žaluma sukuria tikro rojaus įspūdį. Vestuvės Maldyvuose – tobula bendro gyvenimo pradžia. Salyne vestuvių ceremoniją galima surengti ne tik ant jūros kranto, bet ir ant vandenyno bangų besisūpuojančioje valtelėje. Tai išties įspūdingas potyris. Pamiršti tuoktuvių neleis ir nepriekaištingas aptarnavimas viešbutyje, galimybė romantiškai pavakarieniauti ant jūros kranto ir visos kelionės metu lydinti pasakiška ramybė. Vestuvių Maldyvuose kaina priklauso nuo pasirinktos apgyvendinimo įstaigos. Salyne gausu prabangių viešbučių ir nuošalių namelių – kad ir ką bepasirinktumėte, galite tikėtis išskirtinio poilsio. Ceremoniją šioje salų valstybėje geriausia planuoti gruodžio–balandžio mėnesiais, kai mažiausia kritulių tikimybė. Vestuvės Maldyvuose taip pat yra tik simbolinės, todėl oficialiai susituokti reikėtų Lietuvoje arba kitoje valstybėje.

Pora Maldyvuose
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Pora Maldyvuose

Vestuvės Tenerifėje

Vestuvės Tenerifėje poras vilioja galimybe vienas kitam pasižadėti įspūdingos gamtos fone. Be to, šioje Kanarų salyno saloje ištisus metus vyrauja vasariški orai, todėl ceremoniją po atviru dangumi galima surengti ir žiemą, ir vasarą. Tenerifę santuokos ceremonijai ir medaus mėnesiui renkasi tos poros, kurioms patinka derinti aktyvų ir pasyvų poilsį. Simboliškai sumainius žiedus galima pasimėgauti sala: pasideginti paplūdimiuose, pasimėgauti vandens pramogomis arba surengti ekskursiją į aukščiausią tašką – Teidės viršukalnę. O kur dar pasiplaukiojimai stebėti delfinų! Tokių vestuvių niekas nepamirš. Vestuvių Tenerifėje kaina priklauso nuo pasirinkto paketo. Į jį gali būti įskaičiuotos profesionalaus fotografo paslaugos arba fotosesija išskirtinėje vietoje. Galutinė kaina taip pat priklauso nuo to, ar tai bus tik intymi ceremonija dviese, ar triukšmingesnė šventė su draugais ir šeimos nariais.

Šokanti pora paplūdimyje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Šokanti pora paplūdimyje

Vestuvės Graikijoje

Vestuvės dviese užsienio šalyje – romantiškas potyris, bet yra porų, kurioms norisi ypatinga gyvenimo diena pasidalinti su artimiausiais žmonėmis. Tokiu atveju vestuvės Graikijoje – puikus sprendimas. Į šią Europos šalį galima nuskristi dviese arba drauge atsiskraidinti ir būrelį artimųjų. Vestuvės prie jūros, jaukioje alyvmedžių giraitėje arba antikos griuvėsių fone – visai tai įmanoma nusprendus susituokti Graikijoje. Šioje šalyje galima surengti ir simbolinę, ir oficialią santuokos ceremoniją – kelionių agentūra arba vestuvių organizatoriai pasirūpins santuokos registravimu užsienyje. Išduotas liudijimas galios ir Lietuvoje. Graikijai priklauso daugybė viena už kitą įspūdingesnių salų, todėl jaunieji dažnai renkasi vestuves Rode arba Kretoje. Vestuvės Kretoje ypač populiarios, mat šioje saloje net 300 dienų per metus šviečia saulė. Nei skėčio, nei apsiausto nuo lietaus tikrai neprireiks! Vestuvių Kretoje kaina priklauso nuo pasirinkto ceremonijos tipo ir dalyvių skaičiaus. Saloje galima surengti ir oficialią bažnytinę ceremoniją – tereikia nepamiršti iš anksto pateikti reikalingų dokumentų.

Laiminga pora
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Laiminga pora

5 patarimai vestuvėms užsienyje

Suorganizuoti vestuves užsienyje paprasčiau, nei gali pasirodyti. Kad šventės laukimas būtų malonus, pasidalinsime keliais praktiškais patarimais.

  1. Iš anksto pasirūpinkite visais reikalingais dokumentais santuokai užsienyje. Įsitikinkite, kad pasai arba asmens tapatybės kortelės dar galioja. Jei vestuvės užsienyje bus oficialios, susiraskite gimimo liudijimus, o jei ketinate tuoktis bažnyčioje, prireiks ir leidimų tuoktis kitoje parapijoje. Nepamirškite, kad visi dokumentai turi būti išversti į anglų arba tos šalies, kurioje tuoksitės, kalbą ir patvirtinti notaro. Taip pat pasitikrinkite, ar įvažiuojant į užsienio valstybę nereikia vizos.
  2. Tikrai norėsis įamžinti tobulos vestuvių dienos akimirkas. Tuokiantis užsienyje patartina ieškoti toje šalyje gyvenančio fotografo arba filmuotojo. Jie tikrai žinos įspūdingiausias vietas fotosesijoms, be to, nereikės sukti galvos, kur apgyvendinti iš Lietuvos atsiskraidintą žmogų. Reikėtų iš anksto užsisakyti ir tokias paslaugas kaip makiažas, šukuosena, puokščių ir butonjerių gamyba. Tariantis su vietos profesionalais patartina rodyti pavyzdžius, ko norėtumėte, kad vėliau nekiltų nesusipratimų ir nusivylimo.
  3. Jei pageidaujate oficialios santuokos užsienyje, pasirūpinkite ir vestuvių įteisinimu. Pasidomėkite, ko reikia, kad užsienio šalyje išduotas liudijimas galiotų ir Lietuvoje. Jį reikėtų išversti į anglų kalbą. Pagalvokite, ar norėsite tam gaišti brangų atostogų laiką, ar verčiau patikėsite šiuos rūpesčius profesionalams.
  4. Rinkdamiesi skrydį pasidomėkite bagažo apribojimais. Ar nurodyto dydžio tikrai pakaks visiems svarbiausiems dalykams nusigabenti? Galbūt išsirinkta suknelė arba kostiumas labai glamžosi ir juos reikėtų gabenti lėktuvo salone? Išsiaiškinkite skrydžių bendrovės taikomą politiką, kad vėliau netektų krimstis.
  5. Kartais sužadėtiniams atrodo, kad vestuvių planuotojos samdymas išpūs vestuvių užsienyje kainą. Taip, papildomų išlaidų atsiras, bet vestuvių planuotoja, gyvenanti toje šalyje ir išmananti visas subtilybes – nuo vaizdingiausių paplūdimių iki biurokratinių reikalų – gerokai palengvins vestuvių planavimą. Suorganizuoti vestuves be planuotojos įmanoma, tačiau teks apsišarvuoti kantrybe.
Vestuvės
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Vestuvės

Užsienyje ištarusių „Taip“ atsiliepimai

Dar abejojančius, ar verta lemtingąjį „taip“ ištarti svečioje šalyje, neabejotinai įtikins atsiliepimai vestuves užsienyje surengusių porų. Užsienyje susituokusios poros tą dieną sutartinai vadina bene įspūdingiausia gyvenime. Visi džiaugiasi susituokę ten, kur nuostabus oras, auksinis smėlis ir vaiskiai mėlynas vanduo. Pasak laimingų jaunųjų, sprendimas vienu metu surengti ir vestuves, ir pasakišką medaus mėnesį pasiteisino šimteriopai. Tokią santuokos pradžią jie vadina nuostabia.
Susituokusieji užsienyje negaili ir patarimų. Visų pirma, pataria išsiaiškinti, koks metų laikas tinkamiausias ceremonijai pasirinktoje šalyje – juk niekas nenori papulti į patį liūčių sezoną. Poros kitiems jaunavedžiams taip pat rekomenduoja pasirinkti klimatui tinkamą aprangą – lengvas, vėjyje elegantiškai plazdančias sukneles nuotakoms ir plonus lininius drabužius jaunikiams. Pasak sutuoktinių, reikia turėti omenyje ir tai, kad kai kuriose šalyse iki santuokos ceremonijos reikia pagyventi bent porą dienų – tik tada galima tuoktis. Na, o jei rūpesčių planuojant tokią svarbią gyvenimo šventę atrodo per daug, poros pataria kreiptis į kelionių agentūrą dėl vestuvių užsienyje. Ji mielai atsakys į visus rūpimus klausimus ir padės išsirinkti geriausią šalį tuoktuvėms.

Pasaką primenančios vestuvės užsienyje labai lengvai gali virsti stulbinama tikrove. Tereikia tinkamai pasiruošti, išsirinkti širdžiai (ar akims) mieliausią šalį ir įstabaus grožio vietoje pradėti ilgą bendrą gyvenimo kelią.

Į viršų