Vasaros linksmybės: geriausi pramogų parkai Europoje

Pramogų parkas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Pramogų parkas

Žodžių junginys „vasaros atostogos“ savaime kelia džiaugsmą. Jei atostogų metu norisi tą jausmą dar labiau sustiprinti, kodėl nenuvykus į pramogų parką Europoje? Paširdžius kutenantis adrenalinas, juoko pliūpsniai ir įsimintinos patirtys – atrakcionų parkas yra puikus pasirinkimas tiek šeimoms, tiek jaunatviškai nusiteikusiems suaugusiesiems. Norintiems įsimenančių vasaros linksmybių pasiūlysime įdomiausius pramogų parkus Europoje.

  Pigūs skrydžių bilietai

Pramogų parkai Vokietijoje

Ko tikėtis iš pramogų parko Vokietijoje? Nepriekaištingos tvarkos, didelio saugumui skiriamo dėmesio ir daug pramogų. Vokietijos pramogų parkai lengvai pasiekiami vykstant tiek automobiliu, tiek autobusu, tad išsirinkite vieną – arba kelis – ir pirmyn!

Europos parkas

44 metus veikiantis Europos parkas Prancūzijos pasienyje – didžiausias Vokietijoje ir antras pagal populiarumą po Paryžiaus Disneilendo. Nesunku suprasti, kodėl Europos pramogų parkas taip vilioja svečius: net 13 linksmųjų kalnelių trasų, teminiai parkai, smagūs renginiai ir parko viduje veikiantys viešbučiai nepalieka abejingų. Vienu metu milžiniškame parke pramogauti gali net apie 60 tūkst. lankytojų.
Europos parkas Vokietijoje darbo laikas: 9.00–18.00 nuo balandžio iki lapkričio; 11.00–19.00 nuo lapkričio iki sausio. Sausį–kovą parkas neveikia. Bilieto kaina – ~ 55 € suaugusiems ir ~ 47 € vaikams nuo 4 iki 11 metų amžiaus. Vaikai iki 12 m. gimtadienio dieną įleidžiami nemokamai.

Video
Europa-Park video.  Europos parkas

Heidės parkas

Heidė – dar vienas populiarus pramogų parkas Vokietijoje, esantis piečiau Hamburgo.
Jame veikia 41 atrakcionas. Dauguma skirti šeimoms su vaikais, tačiau parkas gali pasigirti ir keliais ekstremaliais atrakcionais. Parke kasdien vyksta įvairūs pasirodymai, o panorėjusių pabūti ilgėliau laukia viešbutis arba stovyklavietė.
Heidės atrakcionų parkas veikia nuo kovo pabaigos iki sausio pradžios. Darbo valandos skiriasi priklausomai nuo metų laiko ir renginių. Bilieto kaina – ~ 49 € suaugusiesiems ir ~ 39 € vaikams iki 12 metų perkant kasoje. Perkant internetu taikomos nuolaidos.

Video
HeideParkResort video.  Heidės parkas

Legolendas

Lego kaladėlių gerbėjų laukia netoli Ulmo veikiantis teminis atrakcionų parkas. Jame galima pasivažinėti atrakcionais, apžiūrėti iš lego kaladėlių kruopščiai sutvertas garsių Europos ir Vokietijos statinių replikas. Be to, greta pramogų parko veikia atostogų kaimelis, kuriame galima apsistoti, pavalgyti ir papramogauti.
Vokietijos Legolendo sezonas tęsiasi nuo kovo pabaigos iki lapkričio pradžios. Darbo valandos: 10.00–18.00. Savaitgaliais, moksleivių atostogų metu ir šventinėmis dienomis darbo laikas pratęsiamas. Bilietų kaina: ~ 48 € suaugusiems ir ~ 43,50 € vaikams. Perkant iš anksto ir internetu taikomos nuolaidos.

Video
LEGOLAND Deutschland Resort video.  Legolandas

„Tropikų salos“

Dar vienas išskirtinis pramogų parkas Vokietijoje – vandens parkas „Tropikų salos“, įsikūręs už 60 km nuo Berlyno. Tai didžiausias žemyne atogrąžų vandens parkas, viliojantis žydro vandens baseinais, egzotine augalija ir geru oru ištisus metus. Puikus pasirinkimas, jei atostogų metu pasitaikytų prasti orai. Be baseinų ir vandens atrakcionų parke taip pat galima pasilepinti masažais.
„Tropikų salos“ veikia visus metus visomis savaitės dienomis. Darbo valandos: 6.00–24.00.
Įėjimas į vandens parką ir pirčių kompleksą kainuoja ~ 49,90 € suaugusiems ir ~ 43,00 € vaikams.

Video
Wonder World video.  Tropikų salos

Lenkijos nuotykių parkai

Vokietijos pramogų parkai atrodo per toli? Adrenalino galite paieškoti ir kaimyninėje Lenkijoje. Kurie Lenkijos pramogų parkai verti didžiausio dėmesio? Pabandykime išsiaiškinti!

Suntago

Smagiai pasipliuškenti kviečia išskirtinis pramogų parkas Lenkijoje – Suntago. Tai tiesiai į atogrąžas nukeliantis vandens parkas netoli Varšuvos, duris atvėręs vos prieš kelias savaites. Suntago – didžiausias uždaras vandens pramogų parkas Europoje. Lankytojus jis vilioja nuostabiais baseinais, adrenaliną žadinančiomis čiuožyklomis ir pirčių kompleksu.
Suntago darbo laikas: darbo dienomis 10.00–22.00; savaitgaliais ir švenčių dienomis 9.00–22.00.
Visos dienos bilietas kainuoja ~ 23 € suaugusiems ir ~ 20 € vaikams.

Video
Park of Poland video.  Suntago

Energylandia

Jei pramogaujant norisi aštresnių potyrių, nuvykite į Energylandia – daugelio pamėgtą pramogų parką netoli Krokuvos. Tai didžiausias atrakcionų parkas Lenkijoje, kuriame rasite ir ekstremalių linksmųjų kalnelių, ir vaikams pritaikytų atrakcionų. Jame taip pat veikia nedidelis vandens parkas. Energylandia kasmet plečiasi ir siūlo vis daugiau atrakcionų, tad net jei jau spėjote jame pabuvoti, pats metas atnaujinti įspūdžius.
Energylandia veikia nuo balandžio iki spalio pabaigos, taip pat gruodžio mėnesį. Darbo valandos priklauso nuo mėnesio ir renginių.
Bilietų kaina: ~30 € suaugusiems ir ~18 € vaikams. Vaikučiams iki 3 metų įėjimas simboliškai kainuoja ~ 20 euro centų.

Video
D&B TRAVELS video.  Energylandia

Atrakcionai ir pramogos Latvijoje

Latvijoje taip pat netrūksta pramogų parkų – įdomių, jaudinančių, žadančių nepamirštamus nuotykius. Jei vasarą planuojate keliauti po šią kaimyninę šalį, į atostogų planą įtraukite ir apsilankymą smagiame pramogų parke.

Tarzans, nuotykių parkas Siguldoje

Siguldoje veikiantis pramogų parkas Tarzans kviečia pakilti į medžių viršūnes. Tai didžiausias nuotykių parkas Europoje, priversiantis stoti akistaton su aukščio baime. Virvių trasos medžių lajose, milžiniškos sūpuoklės, kartingai, rogučių trasa ir kliūčių ruožas – visa tai ir dar daugiau laukia parke Tarzans Latvijoje. Jame gausu pramogų ir dideliems, ir mažiems, tad drąsiai galite planuoti viešnagę su visa šeima.
Nuotykių parkas Tarzans veikia pavasarį–rudenį 10.00–20.00 val.
Bendri bilietai kainuoja ~ 58 € suaugusiems, ~ 40 € vaikams ir paaugliams ir ~ 36 € 3–7 metų vaikams. Perkant internetu taikomos nuolaidos.

Video
tarzanssigulda video.  Tarzans nuotykių parkas

Lido Rygoje

Norinčių pailsėti nuo miesto šurmulio laukia Lido – atrakcionų parkas Rygoje. Tai nedidelė pramogų oazė, kur galima pasisupti karuselėmis, pasivažinėti mašinėlėmis, pamiklinti taiklumą. Į Lido verta užsukti, jei keliaujate su vaikais ir norite juos prablaškyti.

Laisvalaikio parkas Lido Rygoje veikia kiekvieną dieną 11.00–23.00. Kiekvienas atrakcionas apmokestinamas atskirai.

Atrakcionų parkai kitose Europos šalyse

Nuostabūs pramogų parkai išsibarstę po visą Europą. Planuodami atostogas vienoje ar kitoje šalyje nepraleiskite progos pasilinksminti smagiame atrakcionų parke.

Port Aventura Ispanijoje

Netoli Salou kurorto veikiantis atrakcionų parkas Port Aventura – tikras pramogų kompleksas. Net keli teminiai parkai, daugybė atrakcionų visai šeimai ir toje pačioje teritorijoje veikiantis vandens parkas. Jei poilsiausite Viduržemio jūros pakrantėje, paįvairinkite atostogas apsilankymu Port Aventura pramogų parke.
Parkas veikia nuo balandžio iki sausio pradžios. Darbo laikas priklauso nuo mėnesio.
Vienos dienos bilietas į Port Aventura ir Ferrari parkus kainuoja ~ 59 € suaugusiems ir ~ 52 € vaikams. Perkant internetu taikomos nuolaidos.

Video
Coaster Studios video.  Port Aventura

Tivoli sodai Kopenhagoje

Net trumpo vizito Danijos sostinėje metu privalu rasti laiko vaizdingiesiems Tivolio sodams.Tai nuo XIX a. veikiantis pramogų parkas, galintis pasigirti puikiai išsilaikiusiais senoviškais atrakcionais. Smagiausia jame vasaros naktimis. Tivolio parke patiks ir mažiems, ir dideliems.
Tivolio parkas veikia nuo balandžio iki sausio pradžios. Įėjimo kaina šiokiadieniais: ~ 18 € suaugusiems ir ~ 8 € vaikams iki 7 metų. Savaitgaliais įėjimas suaugusiems kainuoja ~ 1 € daugiau.

Video
Tivoli Gardens video.  Tivoli sodai

Disneilendas Prancūzijoje

Apsilankyti Disneilende – ne vieno garsiosios animacijos studijos gerbėjo svajonė. Kodėl jos neišpildžius šiemet? Paryžiaus priemiestyje įsikūręs teminis parkas – tai didžiulis pramogų kompleksas, aprėpiantis ne tik atrakcionus, bet ir viešbučius, parduotuves, restoranus, golfo aikštyną, gamtos parką. Paryžiaus Disneilende retam užtenka vienos dienos – nusiteikite jame praleisti visą savaitgalį.
Disneilendas veikia ištisus metus nuo 10.00 iki 20.00.
Bilietų kainos priklauso nuo pasirinkto paketo. 1 dienos bilietas suaugusiam – ~51–87 €; vaikui – ~ 51–80 €.

Video
DLP Welcome video.  Disneilendas

Gardalendas Italijoje

Atostogausite Šiaurės Italijoje? Aplankykite Gardalendą. Šiame pramogų komplekse veikia ir atrakcionų parkas, ir akvariumas, taip pat net keli viešbučiai tiems, kuriems vienos dienos pramogų negana. Tai vienas geriausių pramogų parkų ne tik Italijoje, bet ir visoje Europoje.
Gardalendo atrakcionų parkas Italijoje veikia nuo kovo pabaigos iki rugsėjo pabaigos. Spalio, gruodžio ir sausio mėnesiais parkas duris atveria tik ypatingomis progomis. Darbo laikas priklauso nuo mėnesio.
Perkant internetu vienos dienos bilietas į Gardalendą suaugusiam kainuoja ~ 40 €; vaikui – ~ 35 €.

Video
Coaster Studios video.  Gardalendas

Liseberg Švedijoje

Smagiai pašūkauti galima ir Švedijoje – Gėteborge veikiančiame atrakcionų parke Liseberg. Tai vienas populiariausių pramogų parkų Skandinavijoje, veikiantis nuo pat 1923 m. Jis garsėja įspūdingais mediniais linksmaisiais kalneliais, kuriais riedėdamas traukinukas išvysto 90km/h greitį.
Liseberg pramogų parkas reguliariai veikia nuo gegužės iki rugpjūčio vidurio. Kitais mėnesiais duris atveria tik savaitgaliais, švenčių arba renginių metu.
Neribotas bilietas kainuoja apie ~ 47 € suaugusiems ir apie ~ 26 € vaikams.

Video
SoltauCruiser video.  Liseberg

Gröna Lund Stokholme

Ieškote atrakcionų Stokholme? Keliaukite į pramogų parką Gröna Lund. Tai nedidelė pramogų oazėje vienoje iš Švedijos sostinei priklausančių salų. Gröna Lund veikia nuo pat 1883 m. ir lankytojus vilioja ne tik smagiais atrakcionais, bet ir vasaromis vykstančiais koncertais.
Stokholmo pramogų parkas veikia nuo gegužės iki rugsėjo. Tikslus darbo laikas priklauso nuo mėnesio.
Įėjimas ir galimybė neribotai važinėtis atrakcionais suaugusiam kainuoja apie ~ 45 €.

Video
Coaster Studios video.  Gröna Lund

TusenFryd Norvegijoje

Svečiuojantis Osle taip pat galima apsilankyti atrakcionų parke. Siūlome nuvykti į netoli Norvegijos sostinės veikiantį parką TusenFryd. Jame pramogų ras ir adrenalino mėgėjai, ir vaikai, ir norintieji pasitaškyti vandenyje.
Atrakcionų parkas TusenFryd reguliariai veikia birželio–rugpjūčio mėnesiais. Balandį–gegužę ir rugsėjį–spalį parkas duris atveria tik savaitgaliais ir švenčių dienomis. Tikslus darbo laikas priklauso nuo mėnesio.
Bilietų kainos: daugiau nei 120 cm ūgio asmenims ~ 44 €; 95–120 cm vaikams ~ 35 €. Perkant internetu taikomos nuolaidos.

Šią vasarą atostogų metu pašėlkite viename geriausių pramogų parkų Europoje. Įterpkite apsilankymą atrakcionuose į kelionės planą arba surenkite specialią išvyką į pasirinktą pramogų parką – juk džiaugsmo nebus per mažai!

Į viršų