Kanarų salų deimantas Tenerifė: ką reikia žinoti keliaujant?

Atostogos Tenerifėje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Tenerifėje

Kanarų saloms priklausanti Tenerifė, skalaujama Atlanto vandenyno bangų, jau ne vieną dešimtmetį vilioja atostogautojus. Ir nieko stebėtino – sala džiugina šiltu klimatu, gardžiu maistu ir kvapą gniaužiančiais reginiais. Nuo dramatiškai į vandenyną smingančių uolų vakarinėje pakrantėje iki šiaurėje plytinčio baltojo smėlio paplūdimio ir virš salos didingai dunksančio Teidės ugnikalnio gūbrio – įspūdžių Tenerifėje tikrai nepritrūks! O kad kelionė į Tenerifę paliktų tik malonius prisiminimus, dalijamės keliais naudingais patarimais.

  Pigūs skrydžiai į Tenerifę

Salos sostinė – judrus uostamiestis Santa Krusas

Kelionės po Tenerifę metu tiesiog būtina aplankyti salos sostinę – rytuose plytintį uostamiestį Santa Krusą. Per porą šimtmečių iš apsnūdusio žvejų kaimelio išaugo didelis gyvybės kupinas miestas, glaudžiantis apie pusę milijono gyventojų. Nors dienomis Santa Kruse netrūksta šurmulio, naktimis gyvenimas nurimsta ir sulėtėja, todėl šį miestą mieliau renkasi ramaus poilsio mėgėjai: šeimos su vaikais, įsimylėjėlių porelės. Santa Kruse galima rasti viską, ko reikia įdomioms ir turiningoms atostogoms: saulėtus paplūdimius, akį džiuginančią vešlią gamtą, muziejus, restoranus, parduotuves. Bene daugiausiai lankytojų miestas sulaukia vasarį, kai prasideda tradicinis karnavalas. Tuomet net ramybę mėgstantys miestelėnai išeina į gatves šokti ir linksmintis. Santa Krusas – Tenerifės susisiekimo centras. Iš miesto kursuoja autobusai į kitus salos kurortus, o keltų linijos jungia Tenerifę su kitomis Kanarų salomis. Tačiau ir pačiame Santa Kruse nestinga lankytinų vietų, pradedant šiuolaikiška Tenerifės koncertų ir renginių sale, boluojančia uosto prieigose, ir baigiant XVI a. siekiančia Nekaltojo prasidėjimo bažnyčia.

Tenerifės Santa Krusas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Tenerifės Santa Krusas

Kada geriausia skristi į Tenerifę?

Tenerifė, dar vadinama Amžinojo pavasario sala, – tobula atostogų vieta, mat joje vyrauja subtropikų klimatas. Dėl ypatingų geografinių sąlygų – salą juosianti kalnų grandinė sulaiko drėgnąsias oro mases, o šaltosios vandenyno srovės atvėsina krantus – Tenerifėje dauguma dienų giedros ir saulėtos, nebūna nei didelio šalčio, nei karščio bangų. Todėl kelionę į salą galima planuoti bet kuriuo metų laiku, juolab kad ir skrydžiai į Tenerifę vykdomi ištisus metus. Tenerifės orai išties džiugina – žiemą ten vyrauja maloni 18–24 °C šiluma, o vasarą temperatūra retai viršija 29 °C, be to, atgaivos teikia nuo vandenyno pučiantys vėjai. Taigi, netinkamo meto skristi į Tenerifę tiesiog nėra. Lapkričio–kovo mėnesiais sala tampa priebėga nuo žvarbios žiemos, o birželį–rugpjūtį dovanoja tikrą vasarą – šiltas ir saulėtas dienas. Maudynių mėgėjai taip pat gali būti ramūs – Atlanto vanduo priekrantėse net žiemą išlieka viliojančiai šiltas. Jei norisi ne tik pakeliauti ar pailsėti, bet ir pasinerti į linksmybių sūkurį, tinkamiausias metas skristi į Tenerifę – vasaris. Tuo metu saloje vyksta triukšmingi ir spalvingi karnavalai – vieni didžiausių tokio pobūdžio renginių pasaulyje, sutraukiantys dalyvius iš visos Ispanijos.

Viešbutis – kaip išsirinkti?

Gana pigūs skrydžiai į Tenerifę kasmet milijonams žmonių suteikia galimybę pasidžiaugti salos teikiamais malonumais. Tai reiškia, kad turizmo pramonė saloje išvystyta, o viešbučių pasirinkimas tikrai didelis. Apgyvendinimo kainos Tenerifėje svyruoja priklausomai nuo viešbučio tipo ir vietos. Vieni viešbučiai rikiuojasi prie pat Atlanto pakrantės, kitus nuo paplūdimio skiria 5-10 min. kelias. Tačiau pastarieji dažnai turi puikius didelius baseinus, kuriuose mielai pliuškenasi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Renkantis viešbutį, patartina atkreipti dėmesį ir į jo vietą saloje – mėgstantys triukšmingesnius kurortus turėtų apsistoti pietvakarinėje salos dalyje esančiame Plaja de las Amerikas kurorte, tuo tarpu poilsiautojai, vertinantys ramų nakties miegą, gali apsistoti Santa Kruse ir jo apylinkėse. Tačiau kad ir kurį kurortą bepasirinktumėte, viešbučiai Tenerifėje maloniai stebina gardžiu maistu, paslaugiu personalu ir gerai prižiūrimais baseinais. Žvaigždučių skaičius taip pat ne viską pasako – nors 5* viešbučiai neginčytinai patys geriausi, net 3* viešbutis gali nustebinti gana aukšta aptarnavimo ir paslaugų kokybe.

Atsiliepimai apie poilsį Tenerifėje

Keliavusiųjų į Tenerifę atsiliepimai tik teigiami – poilsiautojai džiaugiasi gražiais ir saulėtais orais, šiltomis Atlanto vandenyno bangomis ir ištisus metus žydinčiomis gėlėmis. Sala keliautojus pavergia ir įspūdingais vulkaninės veiklos suformuotais kraštovaizdžiais, šurmuliuojančiais kurortais ir jaukiais atokiau įsikūrusiais kaimeliais.

Poilsis Tenerifėje daugeliui atostogautojų ilgam įsimena ne tik dėl gero oro, bet ir daugybės pramogų, gražių ir plačių paplūdimių, gardaus vietinio maisto. Buvusieji Tenerifėje tvirtina, kad verta išsinuomoti automobilį arba motorolerį ir apkeliauti atokesnes vietas, juolab kad sala gana nedidelė. Tarp būtinų aplankyti objektų minima Teidės viršukalnė, pasiekiama keltuvu. Nuo ugnikalnio kraterio prieigų atsiveria kvapą gniaužiantys Tenerifės ir kitų Kanarų salų vaizdai.

Taupesni keliautojai tvirtina, kad net pigios kelionės į Tenerifę suteikia daug džiaugsmo, mat gyvybinga ir graži sala rodosi tiesiog sutverta tobuloms atostogoms.

Į viršų