Slidinėjimas Prancūzijoje: geriausi žiemos sporto kurortai

Mont Blanas, Alpės, Prancūzija
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Mont Blanas, Alpės, Prancūzija

Žiemos sporto entuziastams slidinėjimo krypčių pasirinkimas šiais laikais gali net galvą susukti – nuo Gruzijos sniegynų iki Pirėnų viršukalnių. Tačiau visi žino: norint puikių trasų, išskirtinio aptarnavimo ir gyvybingos apres ski atmosferos reikia keliauti į Prancūziją. Jei kirba noras užkariauti šios šalies trasas, pasidalinsime patarimais, kad slidinėjimas Prancūzijoje įsimintų visam gyvenimui.

  Pigūs skrydžių bilietai

Kuo ypatingas slidinėjimas Prancūzijos Alpėse?

Visi slidžių mėgėjai turi bent kartą gyvenime paslidinėti Prancūzijos Alpėse. Kuo šis regionas išskirtinis? Ekspertai Prancūzijos slidinėjimo kurortus vertina dėl plataus pradinukams ir asams tinkamų trasų pasirinkimo, geros infrastruktūros ir kvapą gniaužiančių vaizdų, atsiveriančių nuo aukštų snieguotų šlaitų. Tai toli gražu dar ne viskas – Prancūzijos Alpių miesteliai žavūs, alsuojantys istorine dvasia, o nusileidus nuo kalnų juose užverda trankus naktinis gyvenimas. Daugeliui prancūziški slidinėjimo kurortai simbolizuoja rafinuotumą ir eleganciją. Tai atspindi ir aukštėlesnė kainų kartelė, tačiau patyrę slidininkai tvirtina, kad slidinėjimo Prancūzijoje atostogos vertos kiekvieno išleisto euro. Be to, kam nepatiktų slidinėjimo trasoje sutikti vienos kitos įžymybės? Taip, pasaulio turtingieji ir įtakingieji taip pat renkasi žiemos atostogas Prancūzijos kalnuose. Pasijuskite vienu jų ir suplanuokite žiemos kelionę į Prancūziją – mes padėsime išsirinkti kurortą.

Populiarieji Trys Slėniai – 600 km trasų

Jei jau slidinėti Prancūzijoje, tai su užmoju! Geriausia vieta tam – daugelio slidininkų pamėgti Trys Slėniai. Tai didžiulis kurortų, trasų ir keltuvų tinklas (sakoma, didžiausias pasaulyje), apjungiantis 600 km slidinėjimo trasų ir 180 keltuvų. Trys Slėniai Prancūzijoje žada daug nepamirštamų įspūdžių, bet kuris šio regiono kurortas labiausiai atitinka jūsų poreikius?

Slidinėjimo panorama
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Slidinėjimo panorama

Courchevel

Slidinėjimą mėgstančių draugų būrelyje paminėkite Kurševelį (Courchevel), ir visi kaipmat suklus. Šis trijuose lygiuose (1550, 1650 ir 1850 m aukštyje) išsidėstęs kurortas traukia turtuolius ir įžymybes iš viso pasaulio ir yra vienas prabangiausių slidinėjimo kurortų pasaulyje. Tai atspindi ne tik trasų kokybė ar puiki infrastruktūra, bet ir išskirtinių drabužių butikų gausa, Michelin žvaigždutėmis įvertinti restoranai ir aukščiausio įmanomo lygio viešbučiai. Ar nenorėtumėte apsilankyti ten pat, kur slidinėjo princas Viljamas su žmona Keite arba Deividas ir Viktorija Bekhamai? Slidinėjimo sezonas Kurševelyje piką pasiekia tarp Kalėdų ir Trijų Karalių – būtent tuomet ten suplūsta Rusijos oligarchai. Jei norisi išleisti mažiau pinigų ir išvengti spūsčių prie keltuvų, geriausia vykti kitu metu.

Val Thorens

Viena Prancūzijos Trijų Slėnių regiono pažibų – Val Toranso (Val Thorens) kurortas. Tai didžiausiame aukštyje įsikūręs slidinėjimo kurortas Europoje. 3220 m aukštyje besidriekiančios trasos gali apsvaiginti net didžiausius asus. Kadangi kurortas yra taip aukštai, jame sniego danga itin stora ir kokybiška, o slidinėjimo sezonas trunka ilgiau nei kituose Trijų Slėnių kurortuose. Dienomis Val Toransas žavi stulbinamais vaizdais, o vakarais kviečia pašėlti baruose ir naktiniuose klubuose. Tai žiemos kurortas, kuriame niekam nebus nuobodu.

Meribel

Tarp Val Toranso ir Kurševelio plytintis Meribelis (Meribel) – tinkama vieta pradedantiesiems, norintiems išbandyti slidinėjimo Prancūzijos Alpėse sąlygas. Šiame kalnų kurorte itin daug nesudėtingų lėkštų trasų slidinėjimo įgūdžiams gludinti. O pasipraktikavus galima greitai ir lengvai pasiekti sudėtingesnes trasas kituose kurortuose. Pats kurortas labai jaukus ir žavingas, jame nestinga vietų smagiai praleisti laiką vakarais. Dar vienas privalumas – Meribelyje lengvai susikalbėsite angliškai.

Les Menuires

Norisi pasimėgauti Trijų Slėnių atmosfera neišleidžiant daug pinigų? Regiono pakraštyje esantis kurortas Les Menuires – puikus pasirinkimas taupesniems slidininkams. Iš jo lengvai ir greitai pasieksite prestižinių kurortų trasas, o jei nesinori stumdytis ar laukti eilėse prie keltuvų, geriausia niekur nekeliauti, mat Les Menuires – mažiau apkrautas kurortas. Čia galima mėgautis ramybe, atsipalaiduoti, o pavargus nuo slidžių šokti į rogių trasą arba dienos nuovargį ištirpdyti baseine.

Kiti neprastesni kurortai Prancūzijoje

Trys Slėniai – ne vienintelis patrauklus slidinėjimo regionas Prancūzijoje. Planuojant žiemos kelionę verta pasidomėti ir kitais kalnų kurortais, kasmet pritraukiančiais daugybę žiemos sporto entuziastų. Visi jie gali pasiūlyti įvairių pramogų ir kvapą gniaužiančių vaizdų.

Slidinėjimo kelionė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Slidinėjimo kelionė

La Plagne

La Planė (La Plagne) – nemažas slidinėjimo kurortas Prancūzijos Alpėse, kurį mielai renkasi pažengę slidinėtojai. Tačiau jame veiklos ras ir pradedantieji, ir visai neslidinėjantys, tad tai tinkamas pasirinkimas šeimos atostogoms. Tie, kurių netraukia puikios slidinėjimo trasos, gali pasivažinėti sniego motociklais arba pasilepinti spa procedūromis. Adrenalino mėgėjams patiks La Planėje įrengtos rogučių ir bobslėjaus trasos.

Les Arcs

Visai greta La Planės įsikūręs Les Arcs slidinėjimo kurortas gali pasigirti didžiuliu skirtinguose aukščiuose išsidėsčiusių slidinėjimo trasų pasirinkimu. Trasos vaizdingos ir pakankamai sudėtingos, tad nuobodžiauti nebus kada. Be to, Les Arcs siūlo daug pramogų paslidinėjus. Iš šio kurorto atsiveria stulbinantys vaizdai į Monblaną.

Chamonix

Jei norisi ne tik į Monblaną žiūrėti, bet ir jo šlaitais paslidinėti, neapsiriksite išvykę į Šamoni (Chamonix). Tai vienas seniausių ir garsiausių Prancūzijos Alpių slidinėjimo kurortų. Būtent jame 1924 m. vyko pirmosios žiemos olimpinės žaidynės. Šamoni trasos gana sudėtingos, tad puikiai tiks jau patyrusiems slidininkams. O nusileidę nuo trasų rasite nemažą gyvybingą miestelį, kuriame laukia pramogos ir linksmybės.

Kaip nuvykti į Prancūzijos kalnus?

Yra ne vienas būdas pasiekti Prancūzijos slidinėjimo kurortus. Greičiausias ir patogiausias – skristi lėktuvu. Tokia kelionė labiausiai tinka tiems, kurie slidinėjimo įrangą ketina nuomotis nuvykę į kurortą. Viena, nestandartinio dydžio bagažą reikės papildomai apmokėti; antra, jei turite kokybiškas pamėgtas slides, verčiau nerizikuoti ir nepatikėti jų gana šiurkščių krovikų malonei. Tuo tarpu keliaujant autobusu arba automobiliu galima nusigabenti asmeninę įrangą. Be to, galima pakeliui sustoti ir pasigėrėti žiemiškais Europos valstybių vaizdais. Jei neapsisprendžiate, kaip geriau, nesidrovėkite pasiteirauti, kokias slidinėjimo keliones siūlo kelionių agentūros. Galbūt pasitaikys idealus pasiūlymas.

Slidinėjimo kelionė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Slidinėjimo kelionė

Naujieji metai Prancūzijos Alpėse

Sakoma, kad kaip sutiksi Naujuosius metus, tokie jie ir bus. Norėtumėte 2020 m. skirti slidinėjimui? Kodėl nesutikus Naujųjų metų kalnuose? Snieguoti šlaitai, nuostabūs vaizdai ir nepakartojama atmosfera laukia visuose Prancūzijos slidinėjimo kurortuose. Kurševelyje Naujieji metai pasitinkami trankiu fejerverkų šou, koncertais ir šokiais. Ir, žinoma, apsipirkimu prabangiuose butikuose. O štai Val Toranse siūlomos šventinės linksmybės visai šeimai. Naujųjų sutiktuvių pažiba – slidinėjimo instruktorių nusileidimas nuo kalno su deglais. Kituose slidinėjimo kurortuose taip pat nestinga naujametinių pramogų, restoranai kviečia šventinių vakarienių, o vidurnaktį visi susirenka kelti tostų po atviru dangumi.

Patarimai: ko reikia sėkmingai žiemos kelionei?

Slidinėjimas Prancūzijoje jau suplanuotas? Prie išleisdami jus užkariauti snieguotų trasų pasidalysime keliais naudingais patarimais, kad žiemos kelionė praeitų sklandžiai.
- Tinkama apranga. Vykstate į kalnus, tad nepamirškite šiltų, tačiau plonų ir judesių nevaržančių drabužių. Turėkite omenyje, kad kojinės, pirštinės ir kepurės greitai sušlampa, tad jų įsimeskite daugiau. Taip pat pasiimkite kremo nuo saulės, kuri kalnuose dažnai būna negailestinga. Lagamine raskite vietos ir vienam kitam puošnesnių drabužių komplektui, ypač jei ketinate retkarčiais pavakarieniauti restorane.
- Pasiruoškite netikėtumams. Oras kalnuose permainingas ir ne visiems pavyksta ištraukti laimingą kelionės bilietą. Nusiteikite spontaniškai keisti slidinėjimo planus ir stebėkite orų prognozes. Gali būti, kad ne kiekvieną dieną pavyks smagiai paslidinėti. Tokioms atokvėpio dienoms pasiruoškite veiklos – knygų, žaidimų, rankdarbių, išsirinkite spa.
- Nepameskite galvos baruose. Apres ski – nuostabi tradicija, leidžianti po dienos snieguotose trasose atsikvėpti, pailsėti, pabendrauti su bendraminčiais ir galbūt išlenkti vieną kitą taurę. Tačiau nepameskite galvos, ypač jei nesate nusiteikę išlaidauti. Gėrimai Prancūzijos kurortų baruose nepigūs – sąskaita lengvai gali išaugti.
- Įtraukite poilsio dienas. Net jei kelis mėnesius svajojote, kaip visas atostogas Prancūzijos kalnuose praleisite ant slidžių, nepamirškite poilsio. Alpės – gana aukšti kalnai, tad prieš lekiant prie keltuvų verta vieną dieną atsikvėpti, priprasti prie aukštikalnių klimato. Taip pat raskite laiko poilsiui atostogų viduryje, kad kūnas, gavęs didelį krūvį, galėtų pailsėti. Nueikite į spa arba tiesiog pagulėkite viešbučio kambaryje.

Slidinėjimo kelionė į Prancūziją – nuostabios žiemos atostogos. Jei naktimis jau sapnuojasi svaiginantys Alpių vaizdai ir apsnigti šlaitai, nieko nelaukite – leiskitės į rafinuotas ir nepamirštamas slidinėjimo atostogas.

Video
Of Two Lands video.  Žiema Prancūzijos Alpėse

Novaturo slidinėjimo kelionės

Slidinėjimas Europoje – daugybė įspūdžių gražiausiuose Europos kalnuose

Pasirinkę kelionių organizatoriaus „Novaturas“ slidinėjimo keliones atrasite puikų kainos ir kokybės santykį, o sniego pasirinktuose slidinėjimo kurortuose užteks visą sezoną. Prancūzijos ir Italijos Alpės bei mažytė, tačiau kalnuota Andora pasiruošusios Jums suteikti pačius smagiausius žiemos kalnų sporto įspūdžius.

Slidinėjimo kelionės į Prancūziją visada išsiskiria kokybe, puikiais vaizdais, paslaugomis bei trasomis. Tai šalis, kuri turi daugiausiai geriausiai įvertintų slidinėjimo kurortų pasaulyje. Kainos čia šiek tiek aukštesnės, tačiau trasų kokybė, modernūs keltuvai, įvairūs kalnų miesteliai tiesiog traukia žiemos sporto entuziastus į Prancūziją sugrįžti dar ir dar – su šeimomis, su draugais ar romantiškai – dviese. Tereikia sėsti į lėktuvą ir iš Prancūzijos didmiesčio Liono pasiekti Alpių kurortus.

Italija – patrauklių kainų slidinėjimo šalis, tačiau Alpių kalnų šlaitai pilni modernių keltuvų ir jaukių miestelių. Čia slidinėjimo ir snieglenčių trasos keltuvais sujungtos į 600 ar net 1000 km trasų tinklus ir žiemos sporto slėnius. Atskridę su kelionių organizatoriumi „Novaturu“ į Bergamą galėsite nerti tiesiai į kalnus, kur visas atostogas čiuošite vis naujais kalnų šlaitais ir pramogausite puikiuose kurortuose.

Andora slidžių ir snieglenčių mėgėjus žavi savo jaukia aplinka. Čia maišosi ispaniška ir prancūziška kultūros, virtuvės, architektūra. Įdomus ir Andoros kalniečių gyvenimas. Šalis didžiuojasi dviemis dideliais slidinėjimo kurortais – Grandvalira ir Vallnordu.

Kelionių istorijos:
Kur slidinėti 2018 metais: slidinėjimo kurortai Europoje

Į viršų