Slidinėjimas Gruzijoje, Gudaurio kalnų slidinėjimo kurorte

Gudauris
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Gudauris

Kiek kainuoja atostogos Gruzijoje?

Slidinėjimas Gruzijoje tampa vis populiaresnis tarp keliautojų iš Lietuvos. Nenuostabu, nes pigios slidinėjimo kelionės užima vis didensę rinkos dalį, o kainos Gruzijoje tūlam lietuviui yra tikrai įkandamos. Štai 2017-2018 m. žiemos sezono metu vienos dienos ski pass (slidinėjimo pasas) kainavo 14 € suaugusiajam ir 8,8 € vaikui, o vasaros metu, atitinkamai, 10,5 € ir 7 €. Maitintis kavinėse ar restoranuose daugelyje Gruzijos vietų yra kur kas pigiau nei Lietuvoje, tad tai – malonus atostogų Gruzijoje privalumas. Apgyvendinimo kainos ženkliai svyruoja priklausomai nuo pasirinktų datų. Štai šventiniu laikotarpiu jos itin aukštos, sausį stipriai krenta žemyn, o vasario-kovo mėnesiais vėl pakyla – tai pats sezono pikas. Nuo kovo pabaigos iki sezono galo kainos vėl linkusios kristi. Konkrečių kainų teiraukitės kelionių agentūroje, o žinodami šią informaciją ir planuodami atostogas Gruzijoje iš anksto sutaupysite!

Ką verta pamatyti?

Slidinėjimo kelionės į Gudaurį ar tiesiog atostogų Gruzijoje metu, norėdami pasisemti daugiau įspūdžių, nepagailėkite laiko ne tik pasvaikščiojimui po kurortą, bet ir išvykoms kiek tolėliau, nes ši šalis tikrai gali ir sužavėti, ir nustebinti. Visų įdomybių neišvardinsime, bet trumpai pristatysime bent keletą iš jų:

  • Kazbegi nacionalinis parkas. Šiame parke stūkso ir to paties pavadinimo kalnas (dar žinomas Mkinvartsveri pavadinimu), prie kurio, pasak legendų, buvo prirakintas Titanas Prometėjas, dovanojęs žmonėms ugnį.
  • Vynuogynai ir vyno daryklos. Gruziniški vynai garsėja visame pasaulyje, o vietinės vyndarystės tradicijos iš kartos į kartą perduodamos jau 8 000 metų! Dėl tūkstantmečius skaičiuojančios vyno kultūros Gruzijoje ir vyndarystės ekonominės reikšmės šalies ūkiui, vyno tradicijos laikomos neatskiriama nacionalinio identiteto dalimi.
  • Vardzija. Tai – uolose iškaltas XII-XIII a. miestas ir vienuolynų kompleksas, kurį įvairiais laikotarpiais statė daugelis Gruzijos valdovų. Deja, XIII a. pabaigoje įvykus žemės drebėjimui, didelė dalis šio miesto buvo sugriauta ir dabartinė Vardzija tėra kukli dalis kadaise didingo miesto.
  • Tbilisis. Kaip galima susidaryti objektyvią nuomonę apie šalį, neaplankius jos sostinės? O Gruzijos sostine Tbilisis tapo dar V a.! Daugybė mieste aptinkamų architektūrinių stilių atskleidžia ilgą ir sudėtingą miesto bei šalies istoriją, o geriausias būdas gėrėtis Tbilisiu – tai pasiklysti jo gatvelėse. Ypač spalvingajame senamiestyje.
Gudauris
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Gudauris

Slidinėjimas su vaikais – misija įmanoma?

Poilsį Gruzijoje renkasi ne tik pavieniai keliautojai ir poros, tačiau ir šeimos. Daug kam kyla klausimas, ar slidinėjimas su vaikais yra gera mintis. Ir turime pasakyti – taip! Juk bendros atostogos suartina ir sustiprina tarpusavio ryšį, o kelionė į Gruziją tam kuo puikiausiai tinka – gruzinai labai vertina giminystės ryšius ir užtikrina komfortišką poilsį tiek dideliems, tiek mažiems. Kainos vaikams, kaip jau minėjome anksčiau, žemesnės nei suaugusiems. Daugumoje viešbučių taip pat galima rinktis dvivietį kambarį su pristatoma lova ir taip ilsėtis pigiau. Kai kuriuose viešbučiuose Gudauryje tiekiamos auklės ar dieninio vaikų darželio paslaugos, taip pat auklę galima pasisamdyti privačiai. Kai kur įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, mini klubai, taip pat siūlomos slidinėjimo pamokos vaikams nuo 4-erių metų. Dalis viešbučių vaikų apgyvendinimui siūlo nuolaidas.

Gudauris
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Gudauris

Slidinėjimo Gruzijoje keliautojų atsiliepimai

Planuojantiems slidinėjimą Gruzijoje, atsiliepimai ten jau pabuvojusių žmonių – svarbus informacijos šaltinis, padedantis pasirengti kelionei ir sužinoti, ko tikėtis atostogų metu. Didžiausiuose kelionių interneto portaluose publikuojamuose komentaruose neretas poilsiautojas džiaugiasi geromis sąlygomis šeimoms su vaikais, ragina nepamiršti šiltų drabužių ir išmėginti heliski – pasikėlimą sraigtasparniu į keltuvais nepasiekiamas vietas ir čiuožimą idealiai lygiu ir neišvaikščiotu sniegu. Žinoma, atsiliepimais ir rekomendacijomis aklai pasikliauti nevertėtų, nes kiekvienas atvažiuoja su savais lūkesčiais, bet teigiamas nusiteikimas ir gera nuotaika yra būtina įsimintinų atostogų sudedamoji dalis!

Į viršų