Slidinėjimas Italijoje: kur trasos geriausios, o maistas pigiausias?

Dolomitinės Alpės. Italija
Nuotraukos autorius – „Novaturas”.  Dolomitinės Alpės. Italija

Slidinėjimas Italijoje– puiki žiemos pramoga tiek patyrusiems kalnų užkariautojams, tiek pradedantiesiems. Dangų remiančios Italijos Alpės – tikras rojus žiemos sporto mylėtojams, todėl jei planuojate slidinėjimo atostogas, pasidomėkite šios šalies kalnų kurortais. Tikime, kad patinkantį ir tinkantį savo kišenei ras įvairaus lygio slidininkai. O kad išsirinkti būtų lengviau, dalijamės keliais patarimais.

Geriausios Italijos slidinėjimo trasos pažengusiems

Slidinėjimo kurortai Italijoje – puikus pasirinkimas jau patyrusiems slidininkams, užkariauti trasų išsiruošiantiems kiekvienais metais ar net kelis kartus per sezoną. Šalyje veikia net 286 slidinėjimo kurortai ir nors visi jie turi ką pasiūlyti pažengusiems slidininkams, keli išskirtiniai padovanos įspūdingiausias žiemos atostogų akimirkas. Štai kvapą gniaužiančių Dolomitinių Alpių apsupty įsikūręs Kortina d’Ampecas patyrusius slidininkus džiugins ne tik gražiais vaizdais, bet ir puikiai įrengtomis gana sudėtingomis trasomis. Kurortas nėra pats moderniausias, tačiau jame tikriausiai pavyks išvengti didelių eilių prie keltuvų.

Nuobodžiauti neteks ir pasirinkus slidinėjimą Italijos Madona di Kampilijo kurorte. Čia slidininkai ras ne tik išpuoselėtą pramogų nestokojantį miestelį, bet ir įdomias trasas, laikomas vienomis geriausių visoje Italijoje. Kai kurios juodosios trasos, sakoma, net tikrus asus priverčia drebinti kinkas. Ar ryšitės tokiam iššūkiui?

Video
kestaset03a video.  Madonna Di Campiglio January 2016

Dar vienas geras pasirinkimas slidinėjimui ItalijojeVal Gardena (liet. Gardenos slėnis). Šiame Dolomitinių Alpių slėnyje įsikūrusiuose kurortuose patyrę slidininkai gali rinktis iš ilgų ir sudėtingų arba trumpų, bet statesnių trasų. Taigi, nuobodžiauti paprasčiausiai nebus kada, nes kasdien bus galima rinktis vis kitą įdomią trasą.

Paprakaituoti teks pasirinkus ir Kronplacą (Kronplatz) – Italijos slidinėjimo rinktinės pamėgtą kurortą. Taip, šio kurorto trasose neretai treniruojasi profesionalūs kalnų slidininkai, taigi, jos turėtų patikti ir iššūkius mėgstantiems mėgėjams. Negana to, pakilus keltuvais atsiveria svaiginantys apylinkių vaizdai, o ir žiemos dienos Kronplace būna gaivios ir saulėtos. Ko daugiau norėti tobuloms žiemos atostogoms?

Rekomenduojami slidinėjimo kurortai pradedantiesiems

Net jei nelaikote savęs slidinėjimo asu, nerimauti neverta – daugybėje Italijos kalnų kurortų tikrai yra pradedantiesiems pritaikytų trasų, veikia slidinėjimo mokyklos. Nesunkiai įveikiamose trasose įgavus daugiau patirties, kitais metais bus galima pasidairyti ir rimtesnių iššūkių. Vienas geriausių pasirinkimų pradedantiesiems – puraus sniego trasomis garsėjanti Červinija. Nors pats miestelis nėra įspūdingas, mėgėjai vertina puikias, net naujokams nesunkiai įveikiamas slidinėjimo trasas.

Gerą slidinėjimo mokyklą galima rasti ir Livinjyje (Livigno) – Italijos slidinėjimo kurorte, garsėjančiame pramogų ir parduotuvių gausa. Kurorte nestinga trumpų, bet smagiai įveikiamų trasų. Na, o jei pasirodys, kad stovėti ant slidžių nėra taip malonu, kaip įsivaizdavote, laisvą laiką galėsite leisti parduotuvėse, restoranuose ir diskotekose. Pramogų užteks visoms atostogoms.

Livinjas, Italija
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Livinjas, Italija

Pradedantys slidininkai taip pat palankiai vertina Tonalės perėjos (Passo del Tonale) trasas – plačias, padengtas puikia sniego danga ir dažnai saulės glostomas. Pats kurortas nedidelis ir jaukus, todėl vos įveikus nuožulnią trasą galima pėdinti susišilti į artimiausią kavinę.

Ne vienas slidininkas pačiai pirmajai žiemos kelionei į kalnų kurortą siūlo Ortisei – jau minėtame Gardenos slėnyje įsikūrusį miestelį. Čia laukia pasakiški kalnų ir miestelio vaizdai ir labai lengvai įveikiamos, bet įdomios trasos. Kurorte pradedantieji slidininkai priimami labai draugiškai ir paslaugiai, todėl vykti į Ortisei galima net tiems, kurie ant slidžių stos pirmąkart gyvenime.

Video
VisualWorking video.  Livigno Winter Promo

Pigiausi Italijos slidinėjimo kurortai

Tiek pažengusiems, tiek pradedantiems slidininkams, planuojantiems žiemos atostogas, norisi suorganizuoti tokią kelionę, kuri neištuštintų viso šeimos biudžeto. Daugelio įsitikinimu, kainos Italijoje, ypač kalnų kurortuose, yra nemažos, tačiau pasidomėjus galima rasti net taupiausiems keliautojams priimtinų variantų. Štai jau minėtasis Livinjas, vienas atokiausių slidinėjimo kurortų šalyje, yra gana nebrangus, tačiau trasos ir paslaugos jame – aukščiausios kokybės. Taupieji neabejotinai įvertins ir miestelyje veikiančias neapmokestinamų prekių parduotuves, kuriose galima pigiau apsipirkti.

Taupesnieji žiemos sporto entuziastai taip pat pamėgo Madesimo kurortą Šveicarijos pasienyje. Daugybė įvairaus lygio trasų lengvai ir nebrangiai pasiekiamos keltuvais, o ir maistas Madesime pigesnis nei aplinkinėse šalyse. Žinoma, ne jūs vieni norėsite pasinaudoti patraukliais pasiūlymais, todėl savaitgaliais ir laisvadieniais tikėkitės spūsčių kavinėse ir eilių prie keltuvų.

Dar vienas populiarus ir nebrangus kalnų kurortas Dolomitinėse Alpėse – Sestrierė. Nors jame nepasigrožėsite jaukių miestelių vaizdais, kokybiškos trasos, nebrangus maistas ir galimybė išsinuomoti apartamentus su virtuve tikrai patenkins lūkesčius.

Patraukliomis kainomis garsėja ir Aostos slėnyje įsikūręs La Thuile kurortas. Jame ant slidžių stoti galima vos išėjus pro išsinuomotų apartamentų arba namelio duris, todėl nebūtina pirkti neretai brangiai kainuojančio keltuvų abonemento. Panašaus patogumo galima tikėtis ir Bardonekijos kalnų kurorte, esančiame prie pat sienos su Prancūzija.

La Thuile slidinėjimo kurortas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  La Thuile slidinėjimo kurortas

Į Italiją keliauti autobusu, automobiliu ar lėktuvu?

Jei jau pavyko nusižiūrėti pigų viešbutį Italijoje, metas planuoti, kaip pasiekti išsirinktą kalnų kurortą. Kai kurie keliautojai ryžtasi atstumą iki Alpių įveikti automobiliu, planuodami pakeliui sustoti ir kitose lankytinose vietose. Tačiau tokia kelionė ilga ir varginanti, ją rekomenduotume planuoti su tarpine nakvyne. Be to, reikia nepamiršti, kad ne visuose automobiliuose tilps slidinėjimo įranga. Taip pat patartina prieš tokią ilgą kelionę atlikti techninę transporto priemonės apžiūrą. Žiemą keliai Europoje nenuspėjami, todėl reikia pasiruošti netikėtumams.

Vykti slidinėti į Italiją galima ir autobusu. Nors tokia kelionė užtruks ilgėliau, nereikės patiems planuoti maršruto ar skintis kelią serpantinais. Pakaks įsitaisyti savo vietoje ir klausantis muzikos arba gėrintis už lango slenkančiais žiemiškos Europos vaizdais nusiteikti smagioms slidinėjimo atostogoms. Toks pasirinkimas tinka taupiems keliautojams, kurie nusiteikę kelias atostogų dienas praleisti kelionėje. Be to, autobuso bagažinėje tikrai tilps visi daiktai ir nereikės mokėti papildomai už slidinėjimo įrangos gabenimą.

Slidinėjimo kurortai Italijoje pasiekiami ir lėktuvu. Tai greitas ir patogus būdas keliauti, o pasirinkus pigių skrydžių bendrovių paslaugas – ir nebrangus. Tiesa, reikia nepamiršti, kad slidinėjimo įranga įprastai apmokestinama papildomai, o tai gali išpūsti kelionės biudžetą. Pasiekus vieną iš Šiaurės Italijos oro uostų, pavyzdžiui, Turino arba Milano, beliks persėsti į traukinį, ir po kelių valandų jau galėsite rinktis, kurią slidinėjimo trasą įveikti pirmiausia.

Slidinėjimo atostogos Italijoje padovanos nepamirštamų įspūdžių, nesvarbu, esate patyręs asas ar pirmą kartą gyvenime stosite ant slidžių. Jaukūs kurortai, vaizdingi kalnai ir puikiai prižiūrimos slidinėjimo trasos – tobulų žiemos atostogų receptas. Todėl metas ruoštis žiemos nuotykiams!

Į viršų