Slidinėjimas Andoroje: kokių trasų ir kainų tikėtis?

Slidinėjimas Andoroje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Slidinėjimas Andoroje

Tikriausiai ne vienas slidinėjimo entuziastas, išmaišęs populiariausius kalnų kurortus Tatruose ir Alpėse, panūsta naujų potyrių ir atradimų. Jų su kaupu pasiūlys Andora – nykštukinė valstybė, įsispraudusi Pirėnų slėnyje tarp Prancūzijos ir Ispanijos. Slidinėjimas Andoroje puikiai išvystytas, kalnų kurortai ir trasos šalyje atitinka aukščiausius europietiškus standartus. O kur dar stulbinamai gražūs Pirėnų kalnai ir tarytum iš pasakų nužengę jaukūs miesteliai! Slidinėjimas Andoroje patiks ir pažengusiems slidininkams, ir pradedantiesiems, o tie, kuriems šis žiemos sportas ne prie širdies, taip pat ras veiklos.

  Pigūs skrydžiai į Andorą

Populiariausi Andoros slidinėjimo kurortai

Aukšti ir snieguoti Pirėnų kalnai, kadaise saugoję Andorą nuo įsibrovėlių, šiandien yra pagrindinis turistų traukos objektas tiek žiemą, tiek vasarą. Andoros slidinėjimo kurortai susitelkę dviejuose pagrindiniuose slidinėjimo regionuose: Valnorde ir Grandvalyroje. Valnordas, nors mažesnis, siūlo puikias slidinėjimo sąlygas: įdomias trasas su kokybiška sniego danga, greitaeigius keltuvus ir galimybę slidinėti vos išėjus iš viešbučio arba svečių namų. Valnordo kurortai Palis ir Arinsalis sujungti keltuvais, o jų trasos puikiai tinka pradedantiesiems. Arinsalyje galima išmėginti ne tik slidžių sportą, bet ir roges, pasivažinėti šunų kinkiniais. Tuo tarpu Palyje puikios sąlygos slidinėti nepažymėtose trasose.

Ieškantys daugiau šurmulio ir didesnio trasų pasirinkimo renkasi Grandvalyros slidinėjimo regioną, aprėpiantį visą grandinę mažesnių miestelių. Grandvalyra – didžiausias slidinėjimo regionas ne tik Pirėnuose, bet ir visoje Pietų Europoje, trasos jame driekiasi net 210 km. Tai reiškia, kad sau tinkančią ras ir pradedantieji, ir pažengusieji, ir profesionalai. Nuobodžiauti Grandvalyros kurortuose neteks net vaikams, mat jų laukia įvairios smagios pramogos, dienos priežiūros centrai ir, žinoma, slidinėjimo mokyklos. Nors Grandvalyra sutraukia daug slidinėjimo entuziastų, keltuvų regione tiek daug, kad stoviniuoti prie jų nereikia. Na, o įveikus trasas keliose dešimtyse regiono barų ir restoranų prasideda tradicinis après-ski – laisvalaikis po slidinėjimo. Tai metas atsipalaiduoti ir pabendrauti su bendraminčiais, pasidalinti dienos įspūdžiais snieguotose trasose.

Slidinėjimo kurortas Andoroje
Nuotraukos autorius – „Travel On Spot”.  Slidinėjimo kurortas Andoroje

Geriausios trasos pažengusiems

Kad ir kokių papildomų pramogų ar après-ski vietų besiūlytų slidinėjimo kurortai, užkietėjusiems slidininkams svarbiausia viena – trasų kokybė ir įdomumas. Puikių trasų patyrusiems ir netgi profesionaliems slidininkams siūlo Arkalio ir Ordino kurortai, esantys Valnordo regione. Ten trasos gana atviros ir įvairios, su vidutinio statumo nuolydžiais. Raudonos trasos šiuose kurortuose driekiasi net 14 km, taigi, pasirinkimas labai didelis.

Puikios pažengusiems skirtos slidinėjimo trasos Andoroje yra ir Grandvalyros regione. Raudonų trasų tinklas, nusidriekęs šio regiono kurortuose, apima net 77 km. Taigi, nuobodžiauti tikrai neteks. Pažengusiųjų ypač pamėgti Soldeu ir El Tartel kurortai, drauge sudėjus turintys daugiau nei šimtą įvairaus sudėtingumo trasų. Pasirinkimas didelis – gausi bus ir įspūdžių kraitelė kelionei pasibaigus.

Grandvalyra
Nuotraukos autorius – „Travel On Spot”.  Grandvalyra

Kainos Andoroje

Ne vieni keliautojai slidinėjimo atostogas Pirėnuose paverčia ir apsipirkimo Andoroje atostogomis. Priežastis paprasta – kainos šioje nedidelėje valstybėje dėl mažesnių mokesčių yra labai patrauklios. Todėl keliautojai išvykdami namo neretai prisikrauna lagaminus drabužių, avalynės ir net elektronikos. Specialiai dėl to vykti gal ir neverta, bet nepasinaudoti tokia proga – tikra nuodėmė.

Tuo tarpu maisto kainos Andoroje yra vidutinės. Pietūs dviems vidutinės klasės restorane atsieis apie 30 eurų, o apsilankymas užkandinėje kišenę patuštins maždaug 7 eurais. Nakvynės kainos Andoroje taip pat nėra pačios mažiausios. Žinoma, šalyje galima rasti nebrangių hostelių ir svečių namų, bet kambarys vidutinės klasės viešbutyje slidinėjimo kurorte kainuos apie 60–70 eurų.

Būtent todėl keliautojai kartais nusprendžia apsistoti ne pačioje Andoroje, o aplinkiniuose Ispanijos arba Prancūzijos miesteliuose, kur kainos šiek tiek patrauklesnės.

Ski paso kaina Andoroje priklauso nuo pasirinkto slidinėjimo kurorto ir regiono. Pavyzdžiui, Grandvalyroje visos dienos slidinėjimo pasas kainuoja 51 eurą, o Valnorde dvi dienos atsieis 86 eurus. Žinoma, kuo daugiau dienų viešėsite, tuo pigiau kainuos viena slidinėjimo diena. Tiems, kurie nori išbandyti kuo daugiau skirtingų slidinėjimo trasų, verta apsvarstyti galimybę įsigyti 5 dienų pasą, galiojantį visoje Andoroje. 234 eurus kainuojantis pasas leidžia išbandyti visas trasas skirtinguose regionuose.

Ką verta aplankyti Andoroje?

Nors slidinėjimo trasos Andoroje smagios, ši Pirėnų šalis turi ką pasiūlyti ir tomis dienomis, kai norisi pailsėti. Štai sostinė Andora la Velja – nedidelis, bet labai gražus miestas su spalvingais praėjusius šimtmečius menančiais namais ir siauromis grįstomis gatvėmis senajame Barri Antic kvartale. Jo pakraštyje stūkso La Casa de la Vall – kadaise didikų šeimai pastatydinti mūriniai rūmai, kuriuose dar neseniai posėdžiavo Andoros parlamentas. Automobilizmo mėgėjus neabejotinai sudomins sostinėje veikiantis Automobilių muziejus.

Andoros lankytinų vietų sąraše yra ne tik sostinės objektai, bet ir atokesnėse vietovėse esančios vietos. Keliautojams rekomenduojama aplankyti Grandvalyros slidinėjimo regione esančią Sant Joan de Caselles bažnyčią. XI a. siekianti romaninio stiliaus šventovė – puikus Andoros architektūros pavyzdys.

Andora garsėja ne tik kalnais ar jaukiais miesteliais, bet ir terminiu vandeniu. Iš viso Andoroje trykšta daugiau nei 35 terminio vandens šaltiniai. Todėl per slidinėjimo atostogas verta skirti bent kelias valandas terminio vandens vonioms. Bene populiariausiame spa centre „Caldea“ naudojamas vanduo, gausus natrio, sodos, kalcio ir kitų organizmui naudingų mineralų, sušildys ant snieguotų šlaitų sustirusį kūną.

Spa centrai, kuriuose galima pasimėgauti burbulinėmis voniomis, masažais ir pasikaitinti saunose, išsibarstę po visą šalį. Verta aplankyti Hotel Spa Princess Parc, įsikūrusiame Arinsalio slidinėjimo kurorte. O jei slidinėjimo atostogoms nuspręsite pasirinkti Grandvalyrą, užsukite į Sport Wellness Mountain Spa arba Piolets Mountain Spa. Malonios procedūros kaipmat išvaikys nuovargį ir atpalaiduos slidinėjimo išvargintą kūną.

Gatvė Andoros mieste
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Gatvė Andoros mieste

Atsiliepimai apie slidinėjimą Andoroje

Apie maloniai Andoroje praleistą laiką liudija ir kitų keliautojų atsiliepimai. Tiek pradedantiems, tiek patyrusiems slidininkams patiko Pirėnų šlaitais besidriekiančios trasos, jie gyrė puikią slidinėjimo infrastruktūrą, modernius ir greitus keltuvus. Didelis trasų pasirinkimas reiškė, kad nebuvo kada nuobodžiauti – įveikus vieną jau laukė kita.

Dalindamiesi atsiliepimais apie slidinėjimą Andoroje keliautojai negailėjo pagyrų gerai sniego dangai. Gerais žodžiais slidininkai minėjo ir kurortuose veikiančius restoranus bei barus, kuriuose smagiai leido laiką nusileidę nuo šlaitų. Atostogautojai taip pat neslėpė susižavėjimo pramogų gausa, teigė, kad veiklos Andoroje žiemos metu ras ir tie, kurie nemėgsta slidinėti.

Keliautojai taip pat gyrė šalies grožį – įspūdingus dangų remiančius Pirėnų kalnus, vaizdingus slėnius ir jaukius šimtmečių senumo miestelius. Kitiems, planuojantiems žiemos atostogas Andoroje, atostogautojai pataria būtinai apsilankyti viename iš aukščiausios klasės spa centrų, ragindami nepraleisti progos atpalaiduoti kūną ir protą.

Andoroje žiemos sporto entuziastų laukia smagūs potyriai, įdomios ir kokybiškos trasos ir, be abejo, kvapą gniaužiančios panoramos, atsiveriančios nuo Pirėnų šlaitų. Šį sezoną dairotės dar neišbandytų trasų? Tuomet pats metas atrasti Andorą!

Į viršų