Šeimos savaitgalio išvyka: ką su vaikais veikti Lvove

Lvovo miesto panorama
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Lvovo miesto panorama

Ukrainos vakaruose esantis Lvovas jau spėjo tapti populiaria savaitgalio išvykų kryptimi. Nesunku suprasti kodėl – miestas lengvai pasiekiamas, pigus ir įdomus. Lvove ką pamatyti ras ir pavieniai keliautojai, ir romantikos ieškančios porelės, ir šeimos su vaikais. Planuojate smagią šeimynišką išvyką į Mažuoju Paryžiumi vadinamą Ukrainos miestą? Pabandykime išsiaiškinti, ką veikti Lvove su vaikais.

  Pigūs skrydžių bilietai

Lvovas – Rytų Europos miestas stebinančiai mažomis kainomis

Daugelį, apsilankiusių Lvove, Ukrainos kultūros sostinėje, nustebina mieste tvyranti europietiška atmosfera. Jaukios akmenimis grįstos gatvelės, spalvingi pastatai ir viena už kitą įspūdingesnės bažnyčios – lankytojus šis miestas pasitinka visu gražumu. Čia mažai komunistinio palikimo ir daug įvairių kultūrų pėdsakų. Lvovo lankytinų vietų įvairovę ir grožį paaiškina miesto istorija – kadaise jis priklausė Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei, vėliau – Abiejų Tautų Respublikai, o šią padalinus atiteko Austrijos imperijai. Galiausiai Lvovas tapo Galicijos ir Lodomerijos karalystės sostine ir įtvirtino savo kaip kultūros, švietimo ir finansų centro statusą.

Antrojo pasaulinio karo metais Lvovo miestui pavyko išsaugoti senamiesčio grožį. Tačiau ne vien autentiška senamiesčio atmosfera vilioja keliautojus į šį vakarų Ukrainos miestą. Dar vienas didelis privalumas – kainos Lvove stebėtinai žemos. Viešint mieste galima nesukti galvos dėl išlaidų – vakarienė vidutinio lygio restorane šeimai atsieis vos apie 20 eurų. Tuo tarpu dvi nakvynės keturiems asmenims miesto centre neretai neperkopia 70 eurų ribos.

Akivaizdu, kad su tokiomis žemomis kainomis biudžete liks pinigų ir lauktuvėms. Ką pirkti Lvove, kad ilgam prisimintumėte šaunų savaitgalį su šeima? Paieškokite mieste populiarių sendaikčių turgų – juose prekiaujama įvairiausiomis antikvarinėmis smulkmenomis. Lvovas garsėja kaip kavinių miestas, tad įsigykite kavos pupelių. Taip pat galite parsivežti rankų darbo šokolado arba kvapnių žvakių. Suaugusiems patiks kone oficialus miesto gėrimas – vyšnių trauktinė.

Jei norėtumėte savaitgalį Lvove pratęsti iki kelių dienų atostogų, nuvykite į visai netoli dunksančius Karpatų kalnus. Vasarą juose galima leistis į žygį, o žiemos metu šeimos ten vyksta slidinėti. Karpatai – puikus pasirinkimas nebrangioms šeimos atostogoms žiemą.

Mergina Lvovo mieste
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Mergina Lvovo mieste

Įdomiausi užsiėmimai su vaikais Lvove

Keliaujant su vaikais Lvovo įžymios vietos, pvz., Operos ir baleto teatras, Armėnų katedra ar kitos bažnyčios tikriausiai neprikaustys mažųjų dėmesio. Tad iš lėto apeikite senamiestį, o į visas jo grožybes pažvelkite iš aukščiau. Tam tinka dvi vietos: pačioje širdyje esantis Rotušės bokštas arba virš senamiesčio kylanti Aukštutinės pilies kalva. Ant jos įrengtos apžvalgos aikštelės, yra vaikų žaidimų aikštelė. Kalvos papėdėje galima išsinuomoti dviračius ir smagiai prasilėkti Lvovo gatvėmis. Dviračių nuomos punktai veikia ir senamiestyje.

Visai šeimai neabejotinai patiks ir centrinė Turgaus aikštė. Tai tikroji Lvovo širdis, kurioje gyvenimas verda nuo ryto iki sutemų. Aikštėje dažnai skamba muzika, vyksta šokiai, o smagiausia joje šiltais vasaros vakarais.

Jei viešint Lvove su vaikais pasitaikytų prastesnis oras, galite juos nusivesti į Operos ir baleto teatrą, kurio scenoje dažną savaitgalį atgyja tokios visų pamėgtos pasakos kaip „Pelenė“ arba „Snieguolė ir septyni nykštukai“.

Drauge su paūgėjusiomis atžalomis galima apsilankyti Lvovo lašinių muziejuje. Šiame originaliame restorane-galerijoje galima apžiūrėti iš ukrainiečių taip mėgstamų sūdytų lašinių pagamintus meno kūrinius, paskanauti lašinių šokolade, lašininių sušių ir pasijuokti iš šmaikščiai patiektų pagrindinių patiekalų.

Turgaus aikštė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Turgaus aikštė

Ekskursijos Lvove, tinkančios šeimai

Vienas patogiausių būdų apžiūrėti gražųjį Vakarų Ukrainos miestą – užsisakyti ekskursiją Lvove. Galima ilgai nesukus galvos sėsti į turistinį autobusą, kuris per porą valandų apveš aplink visą miestą, supažindins su svarbiausiomis lankytinomis vietomis ir Lvovo istorija. Tai puikus sprendimas toms šeimoms, kurios suplanavo tik savaitgalį Lvove ir nenori gaišti brangaus laiko.

Jei norisi artimesnės pažinties su miestu ir jo kultūra, verta pasisamdyti gidą arba prisijungti prie grupinės ekskursijos. Gidas Lvove kainuos nedaug, o paslapčių ir įdomybių atskleis su kaupu. Lvove vykdomos įvairios ekskursijos – vienos jų supažindina su senamiesčiu, kitos – su paslaptingu požemių pasauliu.

Svarstant, ką veikti Lvove visai šeimai, verta apsvarstyti galimybę nuvykti į kiek atokiau centro esantį Liaudies architektūros ir buities muziejų po atviru dangumi. Tai gražus žalumoje skendintis Lvovo kampelis, supažindinantis su tradicine ukrainiečių architektūra. Muziejuje galima apžiūrėti medines trobas, malūnus ir bažnyčias. Šis parkas gana erdvus, todėl nuteikite vaikus, kad teks daug vaikščioti.

Senovinė krikščionių bažnyčia
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Senovinė krikščionių bažnyčia

Kur pavalgyti, kad visi būtų patenkinti?

Lvovas garsėja kavinių ir restoranų gausa. Vienos maitinimo įstaigos teminės ir skirtos tik suaugusiems, kitos mielai laukia šeimų su vaikais. Pradėti dieną Lvove geriausia užsukus į jaukią kavinę Цукор, tiekiančią gardžius pusryčių vaflius ir pačius įvairiausius skrebučius. Jei norite tradicinio nuoširdžiai paruošto ukrainietiško maisto, patiekiamo jaukioje kaimiškoje aplinkoje, keliaukite į žaismingai pramintą restoraną Сім поросят (liet. Septyni paršeliai). Jei jūsų vaikai domisi istorija, jiems neabejotinai patiks Pirmąjį pasaulinį karą menančiais artefaktais išpuoštas Брудершафт, dedikuotas Austrijos-Vengrijos imperijai. Paties Lvovo istoriją pristato tokie restoranai kaip Бачевських ir Дім легенд (liet. Legendų namai). Pastarajame galima pavakarieniauti ant stogo, gėrintis Lvovo panorama. O jei norisi laisvesnės atmosferos, užsukite į vegetarišką restoraną Green, kurio antrame aukšte lankytojai gali nusispirti batus ir išsitiesti ant minkštų pagalvėlių. Kad ir kur užsuktumėte, džiaugsitės maloniu aptarnavimu, skaniu ir sočiu maistu ir nedidelėmis kainomis.

Mergina Lvovo restorane
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Mergina Lvovo restorane

Kaip su šeima patogiausia nuvykti į Lvovą?

Žvelgiant į žemėlapį akivaizdu, kad Lvovas – visai netoli Lietuvos. Bet kaip pasiekti šį spalvingą miestą? Keliaujančios šeimos neretai nusprendžia į Lvovą vykti nuosavu automobiliu, tačiau iš pažiūros ne tokį ir didelį atstumą gali tekti riedėti apie 10 val., darant lanką per Lenkiją, mat tiesiausias kelias driekiasi per Baltarusijos teritoriją, o norint ją kirsti reikalinga viza. Nemažai laiko atima ir eilės Lenkijos-Ukrainos pasienyje. Ar tikrai norite pavargti dar neprasidėjus atostogoms?

Atstumą Vilnius–Lvovas galima įveikti traukiniu, tačiau tokia kelionė dar ilgesnė ir nepatogesnė, mat tiesioginio maršruto iš Lietuvos sostinės nėra – teks du kartus persėsti Baltarusijoje ir Ukrainoje. Dar daugiau nepatogumų teks kentėti ir tiems keliautojams, kurie ryšis vykti į Lvovą traukiniu iš Kaunojie turės persėsti papildomą kartą Vilniuje.

Gerokai patogesnis kelionės variantas – autobusas Vilnius–Lvovas, kursuojantis kelis kartus per savaitę. Kelionė juo trunka apie 15 val., autobuse veikia bevielis interneto ryšys, įtaisytos planšetės, todėl drauge keliaujantiems vaikams neteks nuobodžiauti.

Vis dėlto patogiausia ir greičiausia Lvovą pasiekti lėktuvu. Trumpas skrydis neprailgs net aktyviausiems mažyliams, o sutaupytą laiką bus galima skirti Lvovui atrasti.

Viešbučiai Lvove – kokį pasirinkti?

Viskas, ką norėsite pamatyti Lvove, nublanks, jei viešnagės metu negalėsite džiaugtis patogiu poilsiu. Viešbučiai Lvove pritaikyti įvairiems keliautojams – tiek taupesniems, tiek norintiems pasimėgauti prabanga. Keliaujant su vaikais tikriausiai nesinori labai išlaidauti nakvynei – geriau didžiąją atostogų biudžeto dalį skirti pramogoms ir įdomioms patirtims.

Kad būtų patogiau su vaikais keliauti po miestą, rinkitės viešbutį centre arba jo prieigose. Tuomet nereikės važinėti viešuoju transportu arba samdyti taksi. Tinkamas pasirinkimas šeimos atostogoms Lvove – nedidelio buto nuoma. Tačiau būkite atsargūs – kai kurie Lvovo gyventojai mėgsta pasukčiauti ir į internetą įkelia melagingus nuomos skelbimus. Norėdami būti tikri, kad turėsite kur apsistoti, galite kreiptis į kelionių agentūrą. Ji, išsiaiškinusi jūsų poreikius, pasiūlys geriausius nakvynės variantus kainos ir kokybės atžvilgiu.

Lvovas – nuostabus miestas praleisti savaitgalį su šeima. Jaukios kavinės, gražūs pastatai ir įdomios ekskursijos – Lvove tikrai yra ką pamatyti.

Į viršų