Savaitės kelionė po Gruziją! Kaukazo kalnai, senoviniai miestai ir vienuolynai, degustacijos – tik už 1124 €! (nebegalioja)

Šios kelionės metu atsivers Gruzijos architektūros ir gamtos grožis: didinga sostinė Tbilisis, istoriniai ir religinės svarbos miestai, vienuolynai ir kalnų tvirtovės, mineralinių vandenų kurortai, senovinės karštųjų versmių pirtys… Turėsite progą pasijusti vietiniais – keliautojų laukia žygis Kaukazo kalnuose, tradicinių gruziniškų valgių gaminimo pamoka ir degustacijos. Į Gruziją skrisite lydimi lietuviškai kalbančio kelionės vadovo, po šalį keliausite autobusu ir taip pasisemsite išties daug įspųdžių!

Panoraminis Kinčcha krioklio vaizdas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Panoraminis Kinčcha krioklio vaizdas

Pažintinė kelionė į Gruziją
 
2020 07 15 – 07 22Trukmė: 7 naktys

- Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje

- Maitinimo tipas – 7 pusryčiai, 6 vakarienės

1124 €

Kelionės organizatorius: „Novaturas“ 

1 diena. Tbilisis
Skrydis: Vilnius – Kutaisis. Vykstate į Gruzijos sostinę Tbilisį. Tbilisis beveik 10 kartų didesnis už antrąjį pagal dydį Gruzijos miestą Kutaisį – tai šalies, o gal net ir viso Kaukazo širdis. Atvykus vakarinė ekskursija po Tbilisį. Apžiūrite jau daugiau nei 900 metų ant stataus Mtkvari upės kranto stovinčią Metekhi bažnyčią. Apžvelgiate miestą iš viršaus, keltuvu pasikėlę į Narikalos tvirtovę, nuo pat miesto įkūrimo saugančią miestą. Pamatote išskirtinės architektūros senovinį Abanotubani karštųjų versmių pirčių kompleksą, ypatingą atmosferą išlaikiusią Tbilisio Siono katedrą. ~21 val. atvykstate į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

2 diena. Kachetijos vienuolynai
Pusryčiai. ~9 val. keliaujate Azerbaidžano sienos link, į Kachetijos regioną. Aplankote VI a. sirų misionieriaus Davido Garedži įkurtus vienuolynus, kur vienuolių celės iškirstos uolose. Tai viena įspūdingiausių istorinių vietovių Gruzijoje. Kompleksą sudaro penkiolika atšiauraus Mėnulio paviršių primenančio kraštovaizdžio fone išsibarsčiusių vienuolynų. Apžiūrite įdomiausius jų – Lavros ir ant kalvos aukščiau jo esantį Udabno – vienuolynus. Lavros vienuolyne ir šiandien, kaip įkūrėjo Davido laikais, vienuoliai kalne gyvena atsiskyrėlišką gyvenimą. Kopiate kalnu iki Udabno vienuolyno, garsaus išlikusiomis freskomis. Pietūs. Esant galimybei, aplankote vyno gamyklą ir *degustuojate vyną. ~18 val. atvykstate į viešbutį. Įspūdžių kupiną dieną siūlome užbaigti *vakariene ir folkloriniu šou su ugningais gruziniškais šokiais. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

3 diena. Kaukazo kalnai
Pusryčiai. ~9 val. išvykstate į ekskursiją. Šiandien prieš akis atsiskleidžia visas Kaukazo kalnų grožis. Važiuojate vienu įspūdingiausių kelių pasaulyje – Gruzijos karo keliu, jungiančiu Tbilisį su Kazbeku. Keliaujant atsiveriančios panoramos ne veltui poetų ir keliautojų apdainuotos. Pamatote vaizdingą ant Žinvalio vandens rezervuaro krantų stovintį Ananuri tvirtovės ansamblį. Pro Gudaurio slidinėjimo kurortą, apsuptą kvapą gniaužiančių viršukalnių ir įspūdingų tarpeklių, keliaujate iki 1700 m aukštyje Kazbeko papėdėje įsikūrusio Stepantsmindos (Kazbegio) miestelio. Jūsų laukia žygis pėsčiomis arba *džipais iki 2170 m aukštyje stovinčios Gergeti Šv. Trejybės cerkvės. Pakeliui ir viršuje aplink jus veriasi vienas už kitą įspūdingesni trečiosios pagal aukštį Gruzijos viršukalnės, užgesusio Kazbeko ugnikalnio (5034 m) ir jo apylinkių vaizdai. Legenda pasakoja, kad šiame kalne buvo prikaustytas Prometėjas už tai, kad padovanojo žmonėms ugnį. ~21 val. atvykstate į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

4 diena. Mtscheta, Boržomis, Kutaisis
Pusryčiai. ~9 val. išvykstate. Vos 15 km nuo Tbilisio, Mtkvari ir Aragvi upių santakoje yra vienas seniausių Gruzijos miestų – Mtscheta. Mtschetoje, Gruzijos religiniame centre, iš kurio pradėjo plisti krikščionybė, stovi viena svarbiausių Gruzijos cerkvių – Svetitshoveli katedra. Vienas pirmųjų mieste Jvari – Švento kryžiaus vienuolynas, pastatytas ant stačios uolos toje vietoje, kur šv. Nina VI a. pastatė didelį medinį kryžių. Nuo kalno atsiveria puikus vaizdas į Kuros ir Aragvi upių santaką. Užpuolus priešams vienuolynas tapdavo gynybiniu bastionu. Pietų metu *degustuojate vyną ir dalyvaujate *tradicinių gruziniškų koldūnų chinkalių gaminimo ir *tradicinės duonos kepimo pamokoje. Vykstate į Boržomio mineralinių vandenų kurortą, nuo seno pamėgtą Rusijos carų ir mažiau kilmingų svečių, palyginę mineralinio vandens skonį Gruzijoje su įprastu Lietuvoje. Vykstate Kutaisio link. Atvykstate į Kutaisį – vieną seniausių Gruzijos miestų, viduramžiais buvusį svarbiu Kaukazo kultūros ir politikos centru ~21 val. atvykstate į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

5 diena. Martvilio kanjonas, Mestija
Pusryčiai. ~9 val. vykstate į nepakartojamo grožio Martvilio kanjoną, kur esant galimybei *pasiplaukiojate vingiuojančia upe tarp kanjonų ir krioklių. Iškeliaujate į Svaneti regioną, kuris išsiskiria ne tik gamtos grožiu bei unikalia viduramžius menančia architektūra, bet ir savita kultūra, kur vietiniai gyventojai iki šiol išsaugojo savo tradicijas, amatus, tautos išdidumą ir dvasinę nepriklausomybę. Regione galima pamatyti unikalius gynybinius viduramžių bokštus, kai kur gyvenamus iki pat šių dienų. Pietūs. Pakeliui į Svanetijos sostinę sustojate prie aukštų kalnų ir miškingų tarpeklių apsuptyje pastatytos 270 m aukščio Enguri upės užtvankos. ~19 val. atvykstate į Mestiją. Vakarienė. Nakvynė svečių namuose Svaneti regiono sostinėje Mestijoje.

6 diena. Ušguli kaimas, Čaladi ledynas
Pusryčiai. ~9 val. ekskursija kalnų keliu *džipais vykstate į Ušguli kaimą (2200 m), minimą kaip aukščiausiai Europoje esančią UNESCO saugomą nuolatinę gyvenvietę. Ušguli bendruomenę sudaro keletas tarpeklyje išsibarsčiusių kaimelių. Turite unikalią galimybę įvertinti atokaus regiono gyvenimo kasdienybę ir, be abejo, pasigėrėti įspūdingais kalnų kraštovaizdžiais, tarp kurių ir vienas aukščiausių Kaukazo kalnų – Shkhara (5201 m). Pietūs. Esant galimybei, *džipais vykstate Čaladi ledyno link. ~2-3 val. žygis grožintis kalnų panoramomis ir ledyno liežuviu. ~19 val. atvykstate į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė svečių namuose Svaneti regiono sostinėje Mestijoje.

7 diena. Anaklija
Pusryčiai. ~9 val. vyksate Anaklijos kurorto link. Keliaudami grožitės atsiveriančiomis kalnų panoramomis, srauniomis upėmis ir jų suformuotais tarpekliais. Pietūs pakeliui į Anaklijos kurortą. Esant galimybei, pakeliui sustojate Anaklijos kurorte prie Juodosios jūros. Laisvas laikas maudynėms. Atvykstate į Kutaisį. Vakarienė. ~22 val. atvykstate į viešbutį Nakvynė viešbutyje ar svečių namuose Kutaisyje.

8 diena. Kelionė
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstate į Kutaisio oro uostą. Skrydis: Kutaisis – Vilnius.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • skrydis Vilnius-Kutaisis-Vilnius,
 • rankinis bagažas (1 keleiviui 1 vnt.),
 • 7 nakvynės 3* viešbučiuose ar svečių namuose,
 • maitinimas – 7 pusryčiai (kontinentiniai) ir 6 vakarienės (3-jų patiekalų vakarienė),
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo, vykstančio su grupe iš Lietuvos, paslaugos,
 • rusiškai arba angliškai kalbančio vietinio gido paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • draudimas,
 • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
 • arbatpinigiai,
 • pietūs, programoje nepaminėtos vakarienės, gėrimai,
 • miestų turistiniai mokesčiai,
 • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Prieš kelionę verta užsisakyti:

 
Automobilių nuomą
Užsisakyk internetu
 
Parkavimą oro uoste
Užsisakyk internetu
 
Kelionės draudimą
Sužinok daugiau
 

Pastabos:

 • (*) – mokamos paslaugos, turistas moka pats apie 100 € už visus (*) pažymėtus objektus.
 • Skrydis gali būti su persėdimu.
 • Yra galimybė apsigyventi vienviečiame kambaryje už 130 € priemoką.
 • Pasiūlymų skaičius už nurodytas kainas yra ribotas.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.

Pažintinė kelionė į Gruziją
 
2020 07 15 – 07 22Trukmė: 7 naktys

- Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje

- Maitinimo tipas – 7 pusryčiai, 6 vakarienės

1124 €

Į viršų