KĄ VEIKTI KARANTINO METU: FILMAI

Pora žiūrinti filmus
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Pora žiūrinti filmus

Gali ištraukti žmogų iš kelionės, tačiau kelionių iš žmogaus – niekada! Karantino metu visi saugiai leidžiame laiką namuose ir nežinome, kuo užsiimti atsiradus tiek laisvo laiko. Savo skaitytojams siūlome trumpam mintimis nukeliauti į tolimus kraštus ir tam pasitelkti tikra kino klasika tapusius filmus. Šį kartą pristatome kelis senus ir daugeliui jau pažįstamus filmus, tapusius aktoriaus Tomo Henkso vizitine kortele, kurie įtrauks ir pirmą kartą žiūrinčius, ir ne sykį jau mačiusius.
Tomas Henksas (angl. Tom Hanks) – jau ne vieną dešimtmetį žiūrovus puikia vaidyba džiuginantis aktorius, kurio personažams dažnai tenka keliauti, ir tai jie daro gana... neįprastai. Nuo tūkstančių mylių pėsčiomis iki nesėkmingų skrydžių – jiems teko patirti viską.

Žemiau pateikiame keletą su kelionėmis susijusių filmų, tačiau tikrai raginame skriti dėmesio ir kitiems io aktoriaus darbams.

Forestas Gampas (angl. Forrest Gump) 1994 m.

Puikiai vertinamas (8.8/10 IMDb) pagal to paties pavadinimo romaną sukurtas filmas, iškart tapęs kultiniu. Dar ir šiandien filmas cituojamas, jo pagrindu kuriami memai.
Pagrindinis filmo herojus Forestas Gampas – žemo intelekto ir fizinę negalią turintis vaikinas, kuris, nepaisydamas savo būklės, tampa Vietnamo karo veteru, o grįžęs namo net penkiskart perbėgo Jungtines Valstijas ir viso įveikė net 15 248 mylias (24 539 km) – tai tikrai neįprastas keliavimo būdas, tačiau bent jau nekamuoja ilgos patikros procedūros oro uoste, tiesa?

Video
Paramount Movies video.  Forestas Gampas (angl. Forrest Gump) 1994 m.

Kapitonas Filipsas (angl. Captain Phillips) 2013 m.

Tikrų įvykių įkvėpta biografinė drama-trileris, kuriame T. Henksas įkūnija kapitoną Ričardą Filipsą. Šįkart aktoriaus įkūnytas personažas keliauja jūra, kol jo laiva netoli Somalio pakrantės užgrobia tikrų tikriausi... piratai! Ši istorija 2009 m. prikaustė viso pasaulio žiniasklaidos dėmesį, 2013 m. pasirodęs filmas sužavėjo kritikus, o 2020 m. krizės laikotarpiu prie ekranų nuobodžiauti kiek daugiau nei dvi valandas neleis ir visiems karantinuotiesiems.

Video
Sony Pictures Entertainment video.  Kapitonas Filipsas (angl. Captain Phillips) 2013 m.

Prarastasis (angl. Cast Away) 2000 m.

Sausuma, jūra, o dabar ir kelionė lėktuvu – Tomui Henksui gerai pažįstami visi keliavimo būdai. Tai jau antras filmas mūsų sąraše, kurį režisavo talentingasis Robert Zemeckis (taip pat „Forrest Gump“), o šių dviejų kino genijų  tandemas veikia išties puikiai! Filmas išties unikalus ir puikiai atskleidžiantis aktoriaus talentą, mat didžiąją laiko dalį jis yra visiškai vienas – Tomo Henkso personažas Čakas Nolandas po aviakatastrofos atsiduria negyvenamoje Ramiojo vandenyno saloje, kur jo vieninteliu draugu tampa išgalvotas draugas Vilsonas – jis įkūnytas „Wilson“ tinklinio kamuolyje (įdomus faktas – su Wilson daug laiko ne tik filme praleidžia ir pats Tomas Henksas, mat jo žmonos vardas taip pat Wilson). Kaip Čakui sekėsi saloje sužinosite pažiūrėję filmą „Prarastasis“.

Video
Movieclips Classic Trailers video.  Prarastasis (angl. Cast Away) 2000 m.

Pagauk, jei gali (angl. Catch Me If You Can) 2002 m.

Puikiai vertinamas (8.1/10 IMDb) Stiveno Spilbergo režisuotas darbas, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Tomas Henksas ir Leonardo DiCaprio. Leo personažas Frenkas yra tikras suktybės meistras, kuris be viso kito netgi įsigudrina apsimesti tikrų tikriausiu PanAm pilotu, tuo tarpu T. Henkso vaidinamas Karlas kaip įmanydamas stengiasi sučiupti sukčių, o tam tenka keliauti net į kitą žemyną! Filmas išties įtraukiantis ir nuotaikingas, beje, paremtas tikras istorija!

Video
Paramount Movies video.  Pagauk, jei gali (angl. Catch Me If You Can) 2002 m.

Terminalas (angl. The Terminal) 2004 m.

Rodos, Tomas Henksas neišradinėja dviračio ir mėgsta tęsti darbus drauge su sėkmę jau padėjusiais pelnyti režisieriais – dar vienas Stiveno Spilbergo režisuotas filmas apie vyruką, kurio paso galiojimas dėl politinės padėties jo gimtojoje šalyje sustabdomas tuo metu, kai jis atvyksta į Niujorko oro uosto terminalą, o be galiojančio dokumento iš jo išvykti neturi teisės, taigi... lieka gyventi oro uoste. Situacija netradicinė, bet viskas, ko reikia, tik truputis fantazijos, kurios pagrindiniam herojui Viktorui tikrai netrūksta.

Video
Movieclips Classic Trailers video.  Terminalas (angl. The Terminal) 2004 m.

Bet kuris iš šių filmų – gerai praleisto laiko garantija! Sveikiems linkime nesirgi, o sergantiems – pasveikti. Taip pat linkime sveikatos ir pačiam aktoriui, su žmona užsikrėtusiems COVID-19 virusu.

Į viršų