Povestuvinė kelionė: kur keliauti medaus mėnesiui?

Pora paplūdimyje
Nuotraukos autorius – „Depositphotos”.  Pora paplūdimyje

Planuojant vieną svarbiausių gyvenimo švenčių – vestuves – laukia daug rūpesčių. Vieni malonesni, kiti galbūt labiau varginantys. Besirinkdami gėles ir svarstydami, ar verta bendraklasį Tomą sodinti greta pusseserės Jolantos, nepamirškite ir pačios saldžiausios užduoties – suplanuoti povestuvinę kelionę. Jei sunku apsispręsti, kur keliauti po vestuvių, kviečiame paskaityti apie populiariausias medaus mėnesio kryptis. Galbūt šaus idėja.

  Pigūs skrydžių bilietai

Populiariausios medaus mėnesio kelionės į Maldyvus

Jei kada svajojote pabėgti nuo viso pasaulio ir medaus mėnesį praleisti vienudu, povestuvinė kelionė į Maldyvus – pats geriausias ir romantiškiausias pasirinkimas. Tik įsivaizduokite: po giedru dangumi kiek akys užmato besidriekiantis Indijos vandenyno mėlis, balto smėlio paplūdimiai ir aukščiausio lygio aptarnavimas – tai viskas, ko reikia geriausiai povestuvinei kelionei. Rinkitės iš šimtų įvairaus lygio kurortų arba apsistokite vietiniams priklausančiuose svečių namuose – jums spręsti, kokių patogumų norite. Galite neapsiriboti viena sala – juk Maldyvus sudaro daugiau nei tūkstantis salų ir salelių! Sėskite į katerį ir patirkite kone nežabotą laisvę. Panorėję galite kiekvieną dieną praleisti vis kitame paplūdimyje.

Vyrauja klaidinga nuomonė, jog medaus mėnuo Maldyvuose tinka tik pasyvų poilsį mėgstantiems jaunavedžiams. Tai netiesa – šiltose Indijos vandenyno bangose laukia daug aktyvių pramogų. Maldyvų pakrantės puikiai tinka paviršiniam ir giluminiam nardymui, tad kodėl nesusipažinus su įspūdingais koralais, spalvingomis atogrąžų žuvimis ar net rajomis ir rykliais? Išbandykite burlentes, jėgos aitvarus ir vandens motociklus. Romantikams tikrai patiks pasiplaukiojimas jachta saulei leidžiantis. O pasiilgus sausumos galima aplankyti sostinę Malę, apžiūrėti seniausią Maldyvų mečetę, apsilankyti jūrų gėrybių turguje. Geriausia į šį salyną keliauti lapkričio–balandžio mėnesiais. Kitu metų laiku dažniau pasitaiko lietaus, tačiau ir kelionių kainos būna patrauklesnės.

Pora Maldyvuose
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Pora Maldyvuose

Romantiška kelionė į Meksiką

Povestuvinė kelionė į Meksiką – puikus būdas pradėti vedybinį gyvenimą. Jaunavedžių, medaus mėnesiui pasirinkusių šią Šiaurės Amerikos valstybę, laukia graži gamta, turtingas istorinis palikimas ir gardus maistas. Tai šalis, kurioje galima suderinti ir pasyvų, ir aktyvų poilsį. Rekomenduojame rinktis iš dviejų populiariausių krypčių Jukatano pusiasalyje: Kankuno ir Riviera Maya (liet. Majų rivjera).

Kankunas

Šis pasakiško grožio vietoje įsikūręs kurortas jau ne vieną dešimtmetį vilioja jaunavedžius balto smėlio paplūdimiais, besitęsiančiais net 19 km, ir skaidriais Karibų jūros vandenimis. Kankuną sudaro dvi dalys: išpuoselėta ir brangesnė zona hotelera (liet. viešbučių zona) ir centras, vadinamas el centro arba downtown. Pastarasis autentiškesnis ir pigesnis, tuo tarpu viešbučių zona siūlo daugiau pramogų ir paslaugų, pritaikytų turistams. Kopinėjant medų Kankune dienas galima leisti vaizdinguose paplūdimiuose, pvz., Playa Delfines, Playa Chac Mool arba Playa Tortugas, o naktimis šėlti baruose arba naktiniuose klubuose.

Kankunas patiks ir tiems įsimylėjėliams, kurie nori pažinti šalies istoriją bei kultūrą. Zona hotelera veikia Majų muziejus, supažindinantis su senąja majų kultūra ir Jukatano pusiasalio istorija. Be to, kurorte veikia net dvi archeologinės zonos, o tokie objektai kaip Čičen Ica ir Tulumas lengvai pasiekiami užsisakius ekskursiją. Šiltuose Karibų jūros vandenyse galima nardyti arba išplaukti laiveliu stebėti delfinų.

Kankūno paplūdimio panorama, Meksika
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kankūno paplūdimio panorama, Meksika

Riviera Maya

Nesinori visos povestuvinės kelionės metu užsibūti vienoje vietoje? Piečiau Kankuno esanti Riviera Maya tikrai neleis nuobodžiauti. Palei pakrantę 135 km besidriekiantis kelias veda nuo energija pulsuojančio kurorto Plaja del Karmen iki majų griuvėsiais besididžiuojančio Tulumo. Pakelėje išsibarstę didesni ir mažesni miesteliai, prabangūs kurortai ir išskirtiniai restoranai. Vienoje pusėje – nardyti kviečiantis žydras Karibų jūros vanduo; kitoje – džiunglės, senų civilizacijų palikimas ir senotės – karstiniai ežerėliai mažiems ir dideliems pliuškentis.

Leidžiant medaus mėnesį Riviera Maya galima apsistoti viename kurorte ir tiesiog užsisakyti ekskursijas į kitus miestus arba leistis į nepamirštamą kelionę išsinuomotu automobiliu, pakeliui stabtelint akį patraukusiose vietelėse. Adrenalino fanatikams rekomenduojama išbandyti vandens motociklus, plaukiojimą su delfinais ir skrydžius lynais virš vaizdingų drėgnųjų atogrąžų miškų.

Į Jukatano pusiasalį geriausia keliauti tuo metu, kai Lietuvoje žiema, – nuo gruodžio iki kovo mėnesio. Tuomet pavyks išvengti liūčių ir uraganų.

Puerto Morelos paplūdimys, Riviera Maya
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Puerto Morelos paplūdimys, Riviera Maya

Povestuvinė kelionė Europoje

Svarstydami, kur keliauti medaus mėnesiui, nepamirškite ir Europos. Tai tinkamas pasirinkimas poroms, norinčioms nenutolti toli nuo namų arba vienos kelionės metu aplankyti net kelias valstybes.

Kreta

Kretą povestuvinei kelionei rekomenduotume tiems jaunavedžiams, kuriems atostogų metu patinka daug pažinti ir atrasti. Didžiausia iš Graikijai priklausančių salų gali pasigirti nuostabiais paplūdimiais, jaukiais miesteliais ir tūkstantmete istorija. Dar vienas Kretos privalumas – nepaprasto grožio ir įvairovės gamta, pradedant Lasičio plynaukšte, kurioje slypi Dikti kalno ola (pasakojama, kad būtent joje gimė dievas Dzeusas), ir baigiant didžiausiu Europoje Samarijos tarpekliu. Tokiuose miestuose kaip Chanija, Retimnas arba sostinė Heraklionas galima apžiūrėti šimtmečių senumo statinius, pajusti vietinį gyvenimo ritmą. O kur dar žavūs kalnų miesteliai, it nužengę tiesiai iš atvirukų! Visus šiuos objektus patogiausia apžiūrėti išsinuomojus automobilį.

Kopinėjant medų labiau norisi ramaus poilsio? Ne bėda – Kretos kurortuose ir paplūdimiuose galima praleisti nuostabias tinginio atostogas. Romantiškas akimirkas dovanos Elafonisio, Balos ir Matalos paplūdimiai.

Graikija , Kreta
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Graikija , Kreta

Italija

Įdomi kultūra, gardus maistas ir užburiantys vaizdai – štai kas laukia jaunavedžių, medaus mėnesio kelionei pasirinkusių Italiją. Galima visą dėmesį ir laiką skirti vienam regionui arba salai, galima leistis į įsimintiną kelionę po visą Apeninų pusiasalį.

Kultūrą ir meną vertinantiems įsimylėjėliams tikrai patiks pažintinis turas po tokius miestus kaip Venecija, Bolonija, Florencija, Milanas ir Roma. Poroms, norinčioms pasigėrėti vaizdais ir paskanauti gardaus maisto, patariame rinktis pietinę Italijos dalį: Neapolį, Sorentą, Amalfio pakrantę. O tiems, kurie nori jausti  jūros alsavimą, rekomenduojame vieną iš Italijos salų: Siciliją, Sardiniją, Kaprį arba Iskiją.

Makaronai su jūros gėrybėmis ir saulėje džiovintais pomidorais
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Makaronai su jūros gėrybėmis ir saulėje džiovintais pomidorais

Kroatija

Medaus mėnesio metu norėtųsi neišlipti ir šilto ir skaidraus vandens? Tuomet tinkamiausias pasirinkimas – Adrijos jūros glostoma Kroatijos pakrantė. Ši šalis garsėja ne tik nuostabia gamta, bet ir turtinga istorija, taip pat vietinių svetingumu. Povestuvinei kelionei galima rinktis vieną iš vaizdingų pajūrio miestų: Pulą, Makarską, Zadarą, Splitą arba Dubrovniką. Juose galima ir pasimėgauti vandens malonumais, ir patyrinėti tūkstantmečius siekiančius istorinės vertės objektus.

Povestuvinės kelionės metu norisi didesnio nuošalumo? Nesuklysite pasirinkę vieną iš Kroatijai priklausančių salų, į kurias gabena keltai iš didesniųjų pajūrio miestų. Tokiose salose kaip Pagas, Cresas, Krkas, Bračas, Visas, Hvaras ar Korčula galima pasimėgauti lėtesniu gyvenimo tempu, paskanauti gardaus ir šviežio maisto, plaukioti šiltame Adrijos jūros vandenyje.

Tavo atostogos Splite!
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Tavo atostogos Splite!

Medaus mėnesio kelionė į paplūdimį – rinkitės Balį

Povestuvinė kelionė į Balį – puiki proga pasimėgauti gražia gamta, atsipalaiduoti ir įsikrauti teigiamos energijos. Ši Indonezijos sala gali pasigirti ramia atmosfera, užburiančia vandenyno bangų mūša ir labai draugiškais visada besišypsančiais vietiniais gyventojais. Balyje gausu puikiai įrengtų vilų ir viešbučių, kuriuose apsistojus galima pamiršti kasdieniškus rūpesčius. Saloje nestinga vaizdingų paplūdimių – vieni akmenuoti, kituose plyti smėlis. Be to, nors Balis nedidelis, visada atsiras nuošalus ir tylus kampelis pabūti tik dviese. O panorus įspūdžių beliks sėsti ant motorolerio ir aplėkti salą, aplankant Jatiluwih ryžių terasas, pamojant Baturo ir Agungo ugnikalniams, pasigėrint induistų šventyklomis. Balis – puiki vieta visapusiškai atsipalaiduoti, pasimėgauti spa malonumais ir masažais dviese.

Atostogos Balio saloje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Balio saloje

Susipažinote su populiariausiomis povestuvinių kelionių kryptimis – belieka apsispręsti, kuri iš jų labiausiai atitinka jūsų norus ir poreikius. Tad kur bus jūsų povestuvinė kelionė?

Į viršų