Poilsis šalia Karibų jūros Meksikoje: ką turi parodyti Kankūnas?

2 savaitės karštų ir pašėlusių atostogų Meksikoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  2 savaitės karštų ir pašėlusių atostogų Meksikoje

Meksika – tikras atostogų rojus, keliautojus viliojantis smėlėtais paplūdimiais, žydromis jūros bangomis, skaniu maistu ir turtinga istorija. Renkantis atostogų kryptį šioje didelėje šalyje, dažniausiai į galvą šauna Kankūnas – vienas populiariausių kurortų, išaugęs per pastar pusšimtį metų. Jei Jus taip pat gundo kelionė į šią margaspalvę šalį, kviečiame susipažinti su Meksika ir Kankūnu.

  Pigūs skrydžiai į Meksiką

Kada geriausia keliauti į Meksiką?

Kaip jau minėjome, Meksika – šalis didelė. Pagal plotą ji Šiaurės ir Pietų Amerikoje užima penktą vietą. Tokio dydžio valstybėje kalnus keičia dykumos, o šias – vešlūs atogrąžų miškai. Taigi ir klimatas Meksikoje skiriasi keliaujant iš šiaurės į pietus ir iš rytų į vakarus. Štai šiaurinėje ir centrinėje dalyje vyrauja sausi ir karšti orai, o dykumingose vietovėse gali pasitaikyti ir nepakeliamų karščių. Tuo tarpu pietinė dalis gerokai drėgnesnė ir žalesnė, sulaukianti gausesnių kritulių. Šiuose kraštuose vasaros ir rudens mėnesiais pasitaiko uraganų. Būtent todėl keliautojams lankyti Meksiką patariama žiemos arba pavasario mėnesiais, kai sumažėja kritulių, o termometro stulpelis nepakyla aukščiau 28 °C. Jukatano pusiasalyje, iš visų pusių skalaujamame šiltų Karibų jūros bangų, vyrauja drėgnas klimatas, taigi ir pagrindiniame pusiasalio kurorte Kankūne orai vasaros–rudens mėnesiais gana lietingi. Jei nesinori didelio šurmulio, geriausia į Kankūną vykti žiemą arba balandžio pabaigoje–gegužės pradžioje. Pavasario atostogų metu į šį kurortą suplūsta amerikiečiai studentai, todėl tuo metu triukšmo nepavyks išvengti.

Lieptelis Moterų saloje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Lieptelis Moterų saloje

Ar lietuviams reikia vizos Meksikoje?

Lietuviams, keliaujantiems atostogauti į Meksiką, vizos nereikia, o šalyje galima būti 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Lėktuve arba oro uoste reikia užpildyti atvykimo kortelę bei bagažo deklaracijos formą. Atminkite, kad atvykimo kortelę reikia akylai saugoti – jos gali paprašyti išvykstant iš Meksikos.

Nors vizos vykstant į šią šalį nereikia, patariama pasiruošti dokumentus, patvirtinančius kelionės planą (viešbučių rezervacijas, vidinių skrydžių bilietus) – jų gali paprašyti vos atvykus. Taip pat rekomenduojama turėti kelionės ir sveikatos draudimą, patvirtinimą, kad Jums pakaks lėšų kelionės išlaidoms padengti.

Meksikos kultūra ir virtuvė

Kelionė į Meksiką – puiki proga susipažinti su šios šalies kultūra ir kulinarinėmis tradicijomis. Nors valstybė didelė ir marga, o kiekvienas regionas pasižymi savitais ypatumais, kad ir kur bekeliautumėte, tikėtina, jog susidursite su šiltais, draugiškais ir be galo mandagiais vietiniais. Pasistenkite atsakyti tuo pačiu. Tačiau nusiteikite, kad saulėtoje Meksikoje viskas vyks nevakarietiškais tempais – meksikiečiai pratę neskubėti, vėluoti. O diena be siestos – apskritai ne diena.

Dažnai atostogautojams kyla klausimas, ar saugu keliauti į Meksiką. Nors vietiniai maloniai ir mandagiai priima turistus, atrandant šalį svarbu neprarasti atidumo – nesinešioti vertingų daiktų, o didesnes pinigų sumas ir dokumentus laikyti viešbučių seifuose.

Keliautojai neretai perspėjami, kad prie aštraus maisto nepratęs organizmas pirmosiomis atostogų dienomis gali sustreikuoti. Tačiau nesileiskite šių perspėjimų atbaidomi nuo gardžios, turtingos ir spalvingos Meksikos virtuvės. Juolab kad progų paragauti autentiškų meksikietiškų patiekalų pasitaiko labai retai. Vietinėje virtuvėje karaliauja kukurūzai, pupelės, ryžiai, avokadai, aitriosios paprikos, kalendros, pomidorai, įvairi mėsa, žuvys ir jūrų gėrybės. Ragaukite iš kukurūzų miltų pagamintų paplotėlių takų su įvairiais įdarais, gruzdinto mančego sūrio, kesadilijų, fachitų, įdarytų garuose virtų pyragaičių tamales, tradicinio aitriųjų paprikų padažo mole ir picą primenančių papločių tlacoyo. Desertui paskanaukite gruzdintų tešlainių churros ir, žinoma, karšto šokolado su aitriosiomis paprikomis. Vakarienę užgerkite tekila arba meskaliu, tik atminkite, kad vandens iš čiaupo geriau nevartoti.

Garuose virti pyragaičiai „tamales”
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Garuose virti pyragaičiai „tamales”

Meksikos kurortas Kankūnas

Kurortų Meksikoje yra ne vienas, tačiau bene žinomiausias ir populiariausias yra Kankūnas, esantis rytinėje Jukatano pusiasalio pakrantėje. Dar prieš kelis dešimtmečius toje vietoje buvo tik nedidelis žvejų kaimelis, tačiau valdžia įvertino pasakiškai gražios pakrantės potencialą ir įkūrė tarptautinio lygio kurortą. Šiandieninį Kankūną galima skirstyti į dvi dalis: specialiai turistams pritaikytą zona hotelera (liet. viešbučių zona) ir centrą, vadinamą el centro arba downtown. Pastaroji autentiškesnė ir pigesnė, tuo tarpu viešbučių zona labiau išpuoselėta, brangesnė, galinti pasiūlyti daugiau pramogų ir paslaugų. Dažnas turistas būtent joje ir apsistoja, norėdamas pasimėgauti išskirtinėmis atostogomis, pasidžiaugti it tiesiai iš atvirukų nužengusiais vaizdais – balto smėlio paplūdimiais, besitęsiančiais net 19 km, ir žydrais skaidriais Karibų jūros vandenimis. Tai tobulos sąlygos poilsiui Meksikoje. Tarp geriausių Kankūno paplūdimių įvardijami Playa Delfines, Playa Chac Mool ir Playa Tortugas.

Kankūnas turi ką pasiūlyti ir tiems, kuriems nesinori visą dieną drybsoti ant smėlio. Kurorte nestinga barų ir naktinių klubų, kuriuose linksmybės tęsiasi kone visą parą. O norint pažinti autentišką Meksiką geriausia keliauti į Kankūno centrą, kur šurmuliuoja įvairiausių gėrybių ir įdomių suvenyrų siūlančios turgavietės.

Kankūno paplūdimio panorama, Meksika
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kankūno paplūdimio panorama, Meksika

Lankytinos vietos Kankūne ir aplink

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad lankytinos vietos Kankūne – tik paplūdimiai ir pasilinksminimų vietos. Tačiau kurorte ir Jukatano pusiasalyje netrūksta įdomių objektų, vertų keliautojų laiko ir dėmesio. Štai zona hotelera veikiantis Majų muziejus supažindina su senąja majų kultūra ir Jukatano pusiasalio istorija. Kurorte veikia net dvi archeologinės zonos, kuriose saugomi majų civilizacijos architektūros paminklai. Atrasti Meksikos kultūrą galima ir neįprastu būdu – nardant. Prie Kankūno ir Moterų salos krantų veikia povandeninės ekspozicijos, kuriose galima apžiūrėti šimtus žmogaus dydžio skulptūrų. Su vandenų pasauliu supažindina Moterų saloje veikiantis akvariumas. Iš šios salos ir kitų Kankūno uostelių vykdomos ekskursijos stebėti delfinų bei banginių. Taip pat siūloma galimybė panardyti su bangininiais rykliais.

Jei norisi apžiūrėti didingąsias majų piramides, galima nukeliauti iki Čičen Icos arba Tulumo. Pastarasis yra arčiau Kankūno ir lengviau pasiekiamas, tačiau turint laiko verta nuvykti ir iki Čičen Icos. Kurorte tikrai rasite agentūrų, siūlančių vienos dienos išvykas į šias lankytinas vietas.

„Kukulkan” šventykla Majų mieste Čičen Ica
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  „Kukulkan” šventykla Majų mieste Čičen Ica

Patarimai keliaujant į Meksiką: skiepai ir vaistinėlė

Visada smagu, kai planuojant atostogas nereikia rūpintis papildomais dalykais. Todėl keliautojai apsidžiaugia sužinoję, kad vykstant į Meksiką skiepai nebūtini. Žinoma, patartina būti pasiskiepijus nuo stabligės, difterijos, hepatito A ir B, tačiau vežtis skiepų paso nereikia. Be to, ir maliarijos rizika Meksikoje nedidelė, ligos atvejų pasitaiko tik turistų beveik nelankomose kaimiškose vietovėse. Tiesa, pastaraisiais metais didėja pavojus užsikrėsti zikos virusu, tačiau apsisprendus didžiąją laiko dalį praleisti kurortuose rizika išlieka maža. Vis dėlto patartina naudoti uodus atbaidančias priemones.

Kurortuose ir didesniuose miestuose sveikatos priežiūros įstaigų tinklas išplėtotas, nesunku rasti ir angliškai kalbančių specialistų. Jei norite apsidrausti, kad vidury nakties nereikėtų ieškoti vaistinės arba budinčio gydytojo, į lagaminą galite įsidėti svarbiausių vaistų – nuo viduriavimo, pykinimo, galvos skausmo ir karščiavimo.

Kelionės į Meksiką atsiliepimai

Kokiais atsiliepimais apie Meksiką dalinasi šalyje pabuvoję keliautojai? Visi giria gamtos grožį ir įvairovę, ypač balto smėlio paplūdimius ir žydras jūros bangas. Jie teigia, kad Meksikos kurortai, ypač Kankūnas, tiesiog sutverti tobuloms atostogoms, kurių metu nereikia niekuo rūpintis – belieka atsipalaiduoti ir mėgautis. Geriausius įspūdžius parsivežė ir tie keliautojai, kuriems patinka aktyvus poilsis. Pasak jų, Meksikoje daug galimybių nardyti krištolo skaidrumo vandenyse, plaukioti, leistis į pažintinius žygius. Ekstremalių išbandymų mėgėjams jie siūlo susirasti Meksikoje vulkaną, į kurį būtų galima užkopti.

Atsiliepimai apie Kankūną atskleidžia šio kurorto dvilypumą – vieniems keliautojams patiko išpuoselėta viešbučių zona, kiti įvertino ir ranka pasiekiamą autentiškumą, galimybę paragauti gatvės maisto, pasidairyti turgavietėse. Keliautojai tvirtino, kad Kankūne galima rasti viską, ko tik reikia puikioms atostogoms.

Gardus maistas, marga kultūra ir gražūs paplūdimiai – Meksika keliautojams gali pasiūlyti labai daug, net jei atostogoms pasirinksite tik nedidelį šios įspūdingos šalies kampelį.

Video
Th3venture video.  Cancun, Mexico (drone)
Į viršų