Poilsiautojų svajonė – geriausi kurortai Egipte

Poilsis Egipte
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Poilsis Egipte

Saulėtos dienos, spalvingas povandeninis pasaulis ir tūkstantmetės istorijos klodai – keliautojų pamėgtas Egiptas tikrai turi ką pasiūlyti. Pastaraisiais metais ši valstybė pamažu atgauna laikinai priblėsusį populiarumą, ir Egipto kurortai išskėstomis rankomis laukia poilsiautojų, išsiilgusių gero, kokybiško poilsio. Tačiau ši Šiaurės Afrikos šalis didelė, kurortų joje daug, tad išsirinkti vieną nelengva. Pateikiame glaustą populiariausių kelionių krypčių Egipte sąrašą, padėsiantį išsirinkti tinkamiausią kurortą atostogoms.

  Pigūs skrydžių bilietai

Šarm aš Šeichas ar Hurgada?

Nors Raudonosios jūros pakrantėse nestinga kurortų, rinkdamiesi poilsio vietą Egipte turistai dažniausiai mini dvi: Sinajaus pusiasalyje esantį Šarm aš Šeichą ir rytinėje pakrantėje plytinčią Hurgadą. Kuo šie Egipto kurortai išsiskiria ir ko tikėtis apsilankius juose?

Šarm aš Šeicho privalumai ir keliautojų atsiliepimai

Pietinėje Sinajaus pusiasalio dalyje įsikūręs Šarm aš Šeichas – populiarus pasirinkimas poilsiui Egipte. Šiame kurorte daug įspūdingų viešbučių, galinčių patenkinti kone visas keliautojų užgaidas. Geriausiai jame jaučiasi tie keliautojai, kurie vertina pasyvų poilsį, saulės ir vandens malonumus. Vis dėlto nuobodžiauti Šarm aš Šeiche netektų net ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams. Šis kurortas – puiki vieta išbandyti nardymą, mat pakrantę skalaujantys šilti vandenys slepia nuostabų ir spalvingą povandeninį pasaulį. Kodėl nepaganius būrių ryškiaspalvių žuvelių arba nepaieškojus po vandeniu stebėtinai vikriai plaukiojančių vėžlių?

Žinoma, nardymas – ne vienintelė pramoga Egipte. Tą patvirtina ir keliautojų atsiliepimai apie Šarm aš Šeichą. Jų teigimų, ne mažiau įspūdingų vaizdų galima prisižiūrėti ir sausumoje, ypač apsilankius dykumoje. Leiskitės į Sinajaus pusiasalio gilumą aplankyti Mozės kalno ir Šv. Kotrynos vienuolyno, vykite susipažinti su beduinų gyvenimo būdu arba ištyrinėti per milijonus metų susiformavusių kanjonų. Tokios ekskursijos iš Šarm aš Šeicho – puiki galimybė paįvairinti atostogas ir pasisemti neblėstančių įspūdžių.

Keliautojai, pabuvoję viename populiariausių Egipto kurortų – Šarm aš Šeiche – tikina, kad tai šiuolaikiškas, gyvybe pulsuojantis kurortas, kuriame netrūksta pramogų. Tiesa, kainos jame palyginti aukštos, tad norintiems labai pigių atostogų turistai rekomenduoja paieškoti kitos kelionių krypties.

Hurgados privalumai ir keliautojų atsiliepimai

Pavyzdžiui, nuvykti į Hurgadą – per kelis dešimtmečius iš tykaus žvejų kaimelio išaugusį kurortą centrinėje šalies dalyje. Jį atostogoms Egipte keliautojai renkasi dėl kelių priežasčių. Čia taip pat nestinga nardymui tinkamų vietų, tačiau dėl intensyvaus turizmo koralų rifai Raudonojoje jūroje ties Hurgada pradėjo nykti. Vis dėlto pastaraisiais metais dedama nemažai pastangų gamtai išsaugoti ir atgaivinti. Hurgada nenuvils ir paplūdimio mėgėjų – palei kurortą driekiasi vaizdingi smėlėti ruožai.

Nepaneigiamas šio keliautojų pamėgto kurorto pranašumas – visai netoli esančios senovės Egiptą menančios vietovės. Visų pirma, derlingasis Nilo slėnis ir gražusis Luksoras. Šis miestas neretai pavadinamas muziejumi po atviru dangumi, mat šioje vietoje kadaise klestėjo senovės Egipto sostinė Tėbai. Viešnagė Luksore supažindins su didingąja faraonų valstybe, ją menančiomis šventyklomis ir statulomis, suteiks galimybę išvysti Nilo krante plytintį Karalių slėnį. Dar viena įsimintina ekskursija iš Hurgados – išvyka į Egipto sostinę Kairą ir šalia jo esančias Gizos piramides. Tai viena įspūdingiausių Egipto lankytinų vietų, tuo pačiu ir proga išvysti legendomis apipintą Sfinksą – daugiau nei 4500 metų skaičiuojantį akmeninį monumentą.

Dalydami atsiliepimus apie Hurgadą keliautojai tikina, kad tai puiki vieta atostogoms. Visada geras oras, akiai malonus gamtovaizdis, platus pramogų ir ekskursijų pasirinkimas tikrai neleis nuobodžiauti, o taupiesiems patiks priimtinos kainos.

Marsa Alamas – ramus kurortas Raudonosios jūros pakrantėje

Tiems, kurie į Egiptą vyksta jau ne pirmą kartą ir nori pabėgti nuo minių, patyrę keliautojai siūlo pasidairyti plačiau ir atrasti mažiau žinomus kurortus prie Raudonosios jūros. Pastaraisiais metais vis didesnio keliautojų dėmesio sulaukia piečiau Hurgados esantis Marsa Alamas. Kol kas tai ramus miestelis pakrantėje, tačiau ekspertai jam prognozuoja tokią pat šlovę kaip Šarm aš Šeichui arba Hurgadai. Marsa Alame tingias dienas po egiptietiška saule galima derinti su aktyviomis pramogomis: nardymu krištoliniuose vandenyse, pasiplaukiojimu su draugiškais delfinais, ekskursijomis į Luksorą ir kitas lankytinas Egipto vietas. Tačiau nenustebkite, jei nesinorės nė kojos kelti iš paplūdimio – Marsa Alamo pakrantės itin vaizdingos, įrėmintos šlamančių palmių, primenančios rojaus kampelius.

Video
kerriganka video.  Marsa Alam 2017

Koraliniai rifai Safagos kurorte

Tarp Hurgados ir Marsa Alamo plyti Safaga – dar viena nardymui tinkama vieta Egipte. Panirus po vandeniu galima pasigrožėti ne tik spalvingais koraliniais rifais ar jūrų gyvūnija, bet ir nugrimzdusiu keltu Salem Express. Safagą taip pat spėjo pamėgti adrenalino fanatikai, mat šioje vietoje Raudonosios jūros bangos puikiai tinka banglenčių ir jėgos aitvarų sportams. Dar vienas šio kurorto išskirtinumas – juodasis smėlis, kaip manoma, teigiamai veikiantis sveikatą. Be to, Safaga gali pasigirti netrumpa istorija, miestelio centre iki šiol stūkso XVI a. siekiantis fortas. O panūdus paįvairinti atostogas galima užsisakyti ekskursiją į Luksorą arba nusikelti į Tobijaus salą.

Safaga – populiarus ramybės ieškančių šeimų pasirinkimas. Šį kurortą ypač vertina nedidelius vaikus auginantys tėvai, mat pakrantė yra nuožulni ir sekli, puikiai pritaikyta visos šeimos maudynėms. Tačiau jei atostogų metu norisi šurmulio ir daugybės pramogų, verčiau rinktis didesnį Egipto kurortą. Safaga labiau tinka jaukiam ir ramiam poilsiui.

Safaga - Apr 2019 from Flávio Campos on Vimeo.

Sal Hašišas – dar neatrastas Egipto kurortas

Tarp Hurgados ir Safagos pamažu kuriasi naujas kurortas – Sal Hašišas. Čia renkasi keliautojai, trokštantys ramių atostogų Egipte, vaizdingos gamtos ir ieškantys naujų, nepriekaištingai įrengtų viešbučių. Šis kurortas pritraukia nemažai nardytojų, mat pakrantę skalaujančiuose vandenyse taip pat nestinga gražių ir spalvingų koralinių rifų. Keliautojai, vertinantys tvarų poilsį, apsidžiaugs sužinoję, kad Sal Hašišo kurorto plėtra vykdoma atsižvelgiant į aplinkosauginius reikalavimus, siekiant sukurti darnią vietą kokybiškam poilsiui.

Sal Hašišas pamažu garsėja ne tik kaip malonaus poilsio oazė, tinkama vandens ir sausumos pramogoms, bet kaip ir vieta su turtingu kultūriniu gyvenimu. Renginių gausa ir įvairovė įtiks net išrankiausiems poilsiautojams, todėl atostogaujant šiame kurorte nebus kada nuobodžiauti. Ryte pasimaudžius šiltose Raudonosios jūros bangose, popietę galima praleisti jodinėjant žirgais, o vakarą – trankios muzikos apsuptyje. Visų atostogų metu lydės kurorto centro vaizdai, dieną kerintys pastelinėmis spalvomis, o sutemus – mirgančiomis šviesomis. Panorėjus jūros mėlį galima lengvai išmainyti į raudonus dykumos atspalvius – pakanka užsisakyti keturračių safarį.

Sal Hašišas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Sal Hašišas

Keliautojo į Egiptą atmintinė

Jei vienas už kitą įspūdingesni Raudonosios jūros kurortai jau sužadino norą išvykti bent trumpų atostogų, pasidalinsime keliais patarimais, kad kelionė į Egiptą būtų kuo sklandesnė.

Vykstant į Egiptą viza reikalinga, tačiau su tam tikromis išimtimis. Dėl vizų nerimauti neverta – tai viso labo biurokratinis formalumas. Pakanka pateikti pasą, galiojantį bent 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos datos, ir sumokėti nustatytą mokestį. Išimtis taikoma keliautojams, vykstantiems į Pietų Sinajų, t. y. į Šarm aš Šeicho oro uostą. Keliautojams, ketinantiems būti tik toje srityje ne ilgiau nei 15 dienų, viza neprivaloma. O net ir persigalvojus ir sumanius išvykti iš apibrėžtos teritorijos vizą galima įsigyti oro uoste arba per vietinį gidą.

Egipte vyraujanti religija – islamas, tačiau šalyje yra nemenka krikščionių – koptų – populiacija. Vis dėlto patartina laikytis tam tikrų etiketo taisyklių. Lankantis mečetėse reikėtų apsirengti uždaresniais drabužiais ir prieš įžengiant į vidų nusiauti batus. Taip pat nerekomenduojama Ramadano laikotarpiu valgyti ir gerti viešumoje dienos metu. Egipte maistas liečiamas dešine ranka, taip pat vengiama rodyti pėdas – tai laikoma nepagarbos ženklu. Dauguma egiptiečių bendrauja arabų kalba, bet turizmo sektoriuje Egipte galima susišnekėti anglų arba net rusų kalbomis.

Maistas Egipte nebrangus ir įvairus, justi įvairių tautų įtaka. Tarp tradicinių patiekalų rikiuojasi troškintos pupelės su kiaušiniu ful, pupelių kukulaičiai ta’meya, įdarytos paprikos mahshi, ant iešmo kepta mėsa shawarma, o desertui – saldus ryžių arba duonos pudingas.

Egipto valiuta – svarai, tačiau daugelis vietų priima ir užsienio piniginius vienetus, pvz., JAV dolerius, Didžiosios Britanijos svarus arba eurus. 100 Egipto svarų prilygsta maždaug 5,4 euro.

Egiptas – puikus pasirinkimas rudens, pavasario arba net žiemos atostogoms, mat šioje šalyje tuo metu tvyro malonūs orai, o Raudonoji jūra būna tinkama ilgoms maudynėms. Tuo tarpu vasarą temperatūra Egipte pakyla į neregėtas aukštumas – liepą ir rugpjūtį į šios šalies kurortus vyksta tik ištvermingiausieji. Vykstant į Egiptą žiemą pravers šiltesni rūbai – saulei nusileidus norėsis įsisupti į megztinį.

Saulėti Egipto kurortai laukia visų, norinčių anksčiau pradėti arba pratęsti vasarą. Kad ir kurį pakrantės miestą bepasirinktumėte, būkite tikri: bus progų ir pasilepinti vandens malonumais, ir panardyti, ir ekskursijų metu pažinti šalies istoriją.

Į viršų