Pigios kelionės į Turkiją: 5 geriausi kurortai

Kad ir koks metų laikas, kad ir kokie orai gimtinėje, pigios kelionės į Turkiją vilioja daugelį. Turkijos kurortuose kainos nesikandžioja, o poilsiui tai viena geriausių vietų pasaulyje. Svarstantiems, kurį Turkijos kurortą pasirinkti siūlome penketuką geriausių. Keliones į Turkiją ir jos kurortus verta rinktis nuo balandžio mėnesio iki pat spalio pabaigos, kai atvykėlius lepina šilta jūra, malonus Viduržemio klimatas ir daug saulės spindulių. Maloniausios kelionės į Turkiją rudenį, kai į Baltijos pajūrį ima skverbtis dargana.

  Pigios atostogos Turkijoje

1. Antalija

Kam smagiausiai ilsėtis: Antalijoje visi ras savo mėgstamą viešbutį ir užsiėmimą.

Antaliją daugelis atostogų mėgėjų puikiai žino. Čia yra visa Turkijos turizmo širdis – daugybė įvairių viešbučių, puikiausių restoranų, kavinių, barų, netoliese esančiame Beleke įrengti ir dideli golfo laukai. Antalijoje yra ir oro uostas, į kurį pirmiausiai atskrenda daugelis poilsiautojų. Turkija Antalija – tai didžiausias Viduržemio pajūrio miestas Turkijoje, kuriame dera senamiestis ir naujoji Turkijos architektūra, o už kalnų pasakiškai leidžiasi saulė.

Iš Antalijos organizuojamos kelionės po visą Turkiją – nuo artimiausių gamtos kampelių, upių ir kanjonų iki tolimiausių miestų ir senovės paminklų. Pačios Antalijos apylinkės nusėtos puikiais paplūdimiais ir įvairių tipų viešbučiais. Šioje atostogų mekoje savo vietą ir idealiausią poilsį ras kiekvienas atvykėlis. Atostogos Antalijoje jau daugeliui tapo ne išimtimi, o tradicija.

Antalija
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Antalija

2. Alanija

Kam smagiausiai ilsėtis: jaunimui ir linksmybių mėgėjams. Atokesni kurortai labai mėgstami senjorų.

Buvęs Viduržemio jūros bastionas Turkija Alanija dabar išaugo į tikrą turistų rojų, kuris naktį primena turkiškąjį Las Vegasą. Čia plūsta poilsiautojai iš visos Europos, trokštantys linksmybių, pramogų, šiltos jūros ir karštos saulės. Alanijos simboliai – išlikęs gynybinis fortas ir didelė uola dalinanti Alanijos paplūdimius į dvi dalis. Tai vieta, kur šokių muzika naktiniuose klubuose ir net tam skirtuose laivuose jūroje netyla visą naktį.

Antalijos ir Alanijos kurortus galima aprašyti kartu, nes visa 140 km pakrantė tarp šių dviejų miestų nusėta puikiais paplūdimiais ir viešbučiais, kurie patenkins net ir įmantriausią skonį, o kainos ir kokybės santykis čia sužavi visus. Ypač geromis paslaugomis ir viešbučių kokybe pasižymi pakeliui tarp Antalijos ir Alanijos esantys kurortai Belekas ir Sidė – čia mėgsta ilsėtis vyresnio amžiaus poilsiautojai.

Karštos atostogos Alanijos regione Turkijoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Karštos atostogos Alanijos regione Turkijoje

3. Kemeras

Kam smagiausiai ilsėtis: šeimoms su vaikais.

Už 40 km nuo Antalijos esantis Kemeras – tai ramaus poilsio oazė, kur dažnai renkasi šeimos su mažais vaikais. Apie 20 tūkst. gyventojų turintis miestas vilioja poilsiautojus ramiomis lagūnomis, pušynais, apelsinų sodai, kalnais ir šilta jūra. Viskas čia susilieja į ramioms atostogoms reikalingą visumą. Paplūdimiuose vyrauja akmenuotas žvyras, o jūros vanduo vasarą pasiekia ir 28-29 laipsnius šilumos.

Turkija Kemeras, čia gausu įvairaus tipo viešbučių – nuo svečių namų iki „viskas įskaičiuota“ viešbučių paslaugų. Nuo viešbučių iki jūros Kemere mažas atstumas, gausu prekyviečių, veikia kas savaitiniai turgeliai, kuriuose rasite įvairiausių skanėstų ir suvenyrų. Iš Kemero taip pat lengvai pasieksite kitus Turkijos kurortus ir lankytinas vietas.

Poilsis Kemere
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Poilsis Kemere

4. Bodrumas

Kam smagiausiai ilsėtis: poroms ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams

Bodrumas – tai jau visai kita Turkijos turizmo istorija nei Antalija ar Alanija. Prie graikiškos Koso salos esanti Turkijos Bodrumo pakrantė labiau ir panašėja į Graikijos salų kurortus. Balti nameliai kaip kregždžių lizdai įsitaisę kalvoje priešais jūrą traukia estetikos ir puikaus maisto mėgėjus. Be to Bodrumo paplūdimiai puikiai tinka vandens sporto entuziastams. Bodrumas – tai vieta, kur veiklos ras ir jaunesni ir vyresni. Daugelis atvykėlių Bodrume vakarus mėgsta leisti jaukiose pakrantės kavinėse ir baruose, kur groja gyva muzika – nuo pop ir roko iki džiazo. Tai kurortas, kuriame galėsite išbandyti ne tik jūrų gėrybes, tačiau ir visą tradicinę turkišką virtuvę. Bodrume taip pat yra puikių pasilinksminimo vietų, kurios savo linksmybėmis nenusileidžia Antalijai ar Alanijai. Tai ideali vieta romantiškoms poroms, kurios nori nuo visko atitrūkti, gerai pailsėti ir pasilinksminti dviese.

Istorijos mėgėjai iš Bodrumo daug lengviau nei iš kitų kurortų pasieks Efesą bei kitus istorijos ir gamtos paminklus.

Atostogos Turkijoje, Bodrume
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Turkijoje, Bodrume

5. Marmaris

Kam smagiausiai ilsėtis: aktyvaus laisvalaikio ir linksmybių mėgėjams.

O tarp Antalijos ir Bodrumo esantis Marmaris – tarsi visų Turkijos kurortų mišinys. Iš žvejų kaimelio į antrą didžiausią turizmo centrą išsivystęs Marmaris pirmiausiai patiks jauniems ir aktyviems atostogautojams. Čia gausu vandens pramogų – nuo vandens sporto iki žvejybos ar nardymo. Pradedantiems nardytojams Marmaris ypač patraukli vieta, nes čia galėsite ramiai ir be streso išbandyti šį aktyvaus laisvalaikio užsiėmimą.

Marmario centre gyvenimas ir šurmulys tik prasideda 22 val. vakaro. Pirmiausiai Marmaryje visi suguža į Barų gatvę, kurioje yra įsikūrę per 100 kavinių, pab‘ų bei kitų pasilinksminimo vietų. Be to Marmaris turi plačią pakrantę, kurioje gausu įvairių viešbučių ir kitų poilsio paslaugų. Čia viskas, kaip ir daugelyje kitų Turkijos kurortų, apsupta kalnų ir pasakiškos gamtos.

  Pigios kelionės į Turkiją viskas įskaičiuota        
Į viršų