Pigi slidinėjimo kelionė: 10 patarimų, kurie padės sutaupyti žiemos atostogoms

Austrijos Alpės
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Austrijos Alpės

Vos atvėsus orams slidinėjimo entuziastai jau dairosi patrauklių kelionių pasiūlymų ir mintyse matuojasi slidžių batus. Nors gali pasirodyti, kad pigios slidinėjimo kelionės – misija neįmanoma, tinkamai pasiruošus ir suplanavus iš anksto, žiemos atostogos neištuštins viso biudžeto. Dalijamės keliais patarimais, padėsiančiais surengti nebrangią slidinėjimo kelionę. Jie pravers ir pradedantiems slidininkams, ir užkietėjusiems kalnų ereliams.

Pigumą garantuoja pasiruošimas

Jei nesinori po slidinėjimo atostogų likti tuščiomis kišenėmis, tokiai kelionei reikia atsakingai pasiruošti. Prisėdę susidėliokite prioritetus – kas, jūsų galva, būtina keliaujant slidinėti, o kas būtų tik užgaida. Kritiškai įvertinkite savo norus ir iš anksto nusistatykite pinigų sumą, kurios nenorėsite peržengti. Tai padės kruopščiau atsirinkti kalnų kurortą, nakvynės vietą, skrydžio bilietus ir pramogas. Jei yra dalykų, kuriems taupyti nesate pasiruošę, pagalvokite, ar nepavyktų sutaupyti kitoje vietoje. Tinkamai suplanavus paaiškės, kad slidinėjimas – pigus malonumas.

Slidinėjimo atostogas planuokite iš anksto

Nepalikite visko paskutinei minutei. Juk ir liaudies išmintis byloja – roges (šiuo atveju – slides) reikia ruošti vasarą. Nelaukę pirmųjų šalnų išsirinkite kalnų kurortą, į kurį norite nukeliauti. Kuo anksčiau užsakysite nakvynę, tuo didesnė tikimybė sutaupyti. Be to, populiariuose kurortuose įsibėgėjus slidinėjimo sezonui laisvų namelių arba kambarių paprasčiausiai nebelieka. Todėl ir čia galioja principas „kas pirmesnis – tas gudresnis“. Žiemos atostogas iš anksto būtina planuoti ir tiems, kurie ketina vykti gausiu būriu, nes talpesni nameliai išgraibstomi pirmiausia.

Italijos alpų panorama
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Italijos alpų panorama

Ieškokite slidinėjimo kelionėms skirtų akcijų

Akcijos slidinėjimo kelionėms – puikus būdas sutaupyti. Kelionių agentūros neretai turi patrauklių pasiūlymų žiemos atostogoms įvairiuose Europos kalnų kurortuose. Paieškokite informacijos internete arba nueikite į kelionių agentūros biurą asmeniškai išsiaiškinti, kur pigiausia slidinėti jūsų numatytomis dienomis. Slidinėjimo kelionių pigiau galima įsigyti tiek užsakant iš anksto, tiek laukiant paskutinės minutės pasiūlymų. Tačiau geriau nerizikuoti ir vietą lėktuve arba autobuse užsisakyti kuo anksčiau.

Dairykitės pigių skrydžių

Apsispręsti, kur pigiai slidinėti, padės ir skrydžių paieška. Peržiūrėkite pigių skrydžių bendrovių pasiūlymus arba palaukite masinių skrydžių išpardavimų. Palyginkite skrydžių kainas skirtinguose tinklalapiuose, o neradę patrauklaus pasiūlymo nenusiminkite – gali būti, kad po kelių dienų bilietai atpigs. Sekite šią informaciją, kad nepraleistumėte palankiausios kainos. Lygindami kainas atsižvelkite ir į tai, ar gabensitės slidinėjimo inventorių – dažniausiai skrydžių bendrovės jį papildomai apmokestina.

  Pigūs skrydžių bilietai

Būkite lankstesni rinkdamiesi kelionės laiką

Vengti sezono įkarščio naudinga ne tik tam, kad pavyktų išvengti eilių prie keltuvų arba spūsčių maitinimo įstaigose. Pati šaltojo sezono pradžia arba pabaiga – metas, kada pigiausia slidinėti. Sumažėjus užimtumui viešbučių ir svečių namų šeimininkai priversti mažinti nakvynės kainas, o tai tik į naudą taupiems keliautojams. Jei norite sutaupyti, venkite slidinėjimo kelionių žiemos švenčių laikotarpiu (žmonių kurortuose nestinga iki pat antros sausio savaitės) ir vasario mėnesio viduryje, kai tokiose šalyse kaip Didžioji Britanija ir Prancūzija moksleiviams prasideda atostogos. Bijote, kad nespėsite paslidinėti? Kai kuriuose kalnų kurortuose slidinėjimo sezonas tęsiasi iki pat balandžio!

Paieškokite alternatyvių slidinėjimo trasų

Smagiai paslidinėti galima ne tik Italijos, Prancūzijos ar Šveicarijos Alpėse. Pripažinkime – šių šalių kalnų kurortuose kainos neretai kandžiojasi. Jei norisi pasimėgauti sniego trasomis ir šiek tiek sutaupyti, alternatyvios slidinėjimo trasos – puikus sprendimas. Pasidomėkite Skandinavijos šalių, Lenkijos, Ukrainos, Slovakijos kalnų kurortais. Draugiškomis kainomis ir vietinių vaišingumu nustebins ir Gruzijos kalnai. Alternatyvios slidinėjimo trasos – galimybė pabėgti nuo minių ir į savo kelionių žemėlapį įtraukti dar vieną šalį.

Slidinėjimas Andoroje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Slidinėjimas Andoroje

Protingai rinkitės, kur gyventi

Pigi nakvynė slidinėjant – bene opiausia problema, su kuria susiduria taupūs keliautojai. Geriausia, kad nakvynės vieta būtų ir nebrangi, ir patogi, ir jauki, bet realybėje teks priimti kompromisą. Ieškodami pigaus apgyvendinimo slidinėjant rinkitės atokiau nuo kurorto centro esančius viešbučius arba svečių namus. Taip pat pasidomėkite mažesniais kurortais, juolab kad iki išsirinktų slidinėjimo trasų nusigauti padės viešasis transportas. Radote patinkantį namelį, tačiau keliaujant dviese jis per brangus? Pakalbinkite draugus arba artimuosius vykti drauge – tuomet nakvynė vienam žmogui atsieis pigiau.

Slidinėjimo įrangą ne pirkite, o nuomokitės

Jei užkariauti snieguotų šlaitų išsiruošiate kartą per metus, tikrai nebūtina turėti nuosavos slidinėjimo įrangos. Užuot užgriozdinę sandėliuką, balkoną arba, dar blogiau, miegamąjį slidėmis arba snieglentėmis, įrangą išsinuomokite nuvykę į kalnų kurortą. Galite dar prieš kelionę pasidomėti nuomos punktais, siūlančiais patraukliausias kainas. Tokiu atveju skrendant skrydžio bilietą nereikės primokėti už papildomą bagažą. Slidinėjimo įrangą taip pat galite pasiskolinti iš draugų arba šeimos narių. Jei vis dėlto labai norisi turėti nuosavą įrangą, apsipirkti išsiruoškite sezono pabaigoje. Paieškokite išparduotuvių arba dėvėtos įrangos.

Laimingas slidinėtojas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Laimingas slidinėtojas

Atsisakykite viešojo maitinimo įstaigų

Maitinimas slidinėjant – dar viena svarbi išlaidų dalis. Tačiau kalnų kurortuose įsikūrusios maitinimo įstaigos dažnai būna sausakimšos, o maistas jose – nepigus ir neretai nelabai skanus. Užuot švaistę pinigus vidutiniškam maistui, valgyti gaminkite patys. Apsigyvenę kambaryje arba namelyje su virtuvėle galėsite ne tik jaukiai pusryčiauti arba vakarieniauti. Prieš išsiruošdami į slidinėjimo trasas susiruoškite lauknešėlį. Užklupus alkiui susiraskite vietelę saulės atokaitoje su gražiu vaizdu į kalnų viršūnes ir užkąskite. Nereikės nei eilėse stumdytis, nei daug mokėti.

Nepameskite galvos laisvalaikio metu

Žiemos atostogų neprivaloma leisti vien ant slidžių arba snieglentės. Net nusileidus nuo snieguotų šlaitų kalnuose yra ką veikti. Tačiau laisvalaikis slidinėjant gali nejučia ištuštinti kišenes, todėl geriau nepamesti galvos. Štai kad ir graži tradicija – paslidinėjus išgerti taurę šildančio gėrimo. Nors gali pasirodyti, kad tie keli eurai – nedidelės išlaidos, sudėjus visas per savaitę ištuštintas taures susidarys apvali sumelė. Jei labai norisi, palepinkite save, bet prieš panirdami į linksmybes nustatykite griežtas ribas.

Planuodami žiemos kelionę taip pat pasidomėkite papildomomis nuolaidomis slidinėjant, pavyzdžiui, Europos jaunimo kortele arba kurortų taikomais paketais nakvynei ir keltuvams. Tikimės, jog šie patarimai padės suplanuoti pigias, bet įdomias ir prasmingas slidinėjimo atostogas.

Video
Osttirol - Dein Berg Tirol video.  Skifahren in Osttirol
Į viršų