Pažintinė-poilsinė pavasario kelionė į Gruziją: skrydis, turas autobusu su gidu, laisvas laikas pajūrio kurorte – 599 €

Vis daugiau keliautojų iš Lietuvos atranda Gruziją, dabar neretai vadinamą Sakartvelu. Ši šalis žavi ne tik Juodosios jūros paplūdimiais bei egzotiškais vaisiais, bet ir įspūdingu kraštovaizdžiu (Kaukazo kalnai atrodo išties didingai!) bei daugybe įdomių istorinių ir kultūros objektų: vienuolynų, šventyklų, tvirtovių, muziejų... Būtina paminėti ir tradicinę gruzinų virtuvę, kurią daugelis jau spėjo pamėgti – chačapuri, sacivi bei chinkali neparagauti viešint Gruzijoje būtų beveik nuodėmė!

Panoraminis Kinčcha krioklio vaizdas
123rf.com nuotrauka.  Panoraminis Kinčcha krioklio vaizdas
 
 

Kelionės organizatorius: „SOFA TRAVEL“

Kelionės programa:

1 diena. Mccheta. Tbilisis
Tiesioginis skrydis iš Vilniaus į Kutaisį (06:30-11:00). Sutikimas oro uoste. Vyksite Tbilisio link ir pakeliui sustosite senojoje Gruzijos sostinėje Mcchetoje. Įkurta antroje I tūkstantmečio prieš mūsų erą pusėje, ši vieta laikoma krikščionybės Gruzijoje ištakomis ir yra saugoma UNESCO. Pirmiausia aplankysite vienuolyną Džvari (VI a.), kuris įkurtas kalno viršūnėje prie dviejų upių Aragvi ir Kuros santakos. Toliau lankysitės Svetitschoveli katedroje (XI a.) – tai krikščionybės simbolis Gruzijoje. Jėzaus Kristaus chitonas, su kuriuo jis buvo nukryžiuotas, laikomas šioje katedroje. Tuomet vyksite į Tbilisį ir apsigyvensite viešbutyje. Vakare vyksite į gruzinišką restoraną ir mėgausitės nacionalinės virtuvės patiekalais vakarienei bei šokiais. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Tbilisis
Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių pradėsite ekskursiją po Tbilisio miestą ir pirmiausia nuvyksite į istorinę vietą: Metech plynaukštę. Pereisite Rikos parką ir Taikos tiltą, keltuvu pakilsite į Narikala tvirtovę, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai, bus galimybė juos įamžinti nuotraukose. Tada, eidami per Metechsko tiltą, artėsite prie sieros pirčių, susipažinsite su jų istorija ir architektūra. Pagal legendą, atradus karšto sieringo vandens šaltinius dabartiniame Botanikos sode ir buvo nuspręsta pastatyti „Šiltą miestą“, tai yra Tbilisį. Tuomet aplankysite senovinę Ančischati šventyklą ir Sioni katedrą. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

Vaizdas į Tbilisio senamiestį, Gruziją po saulėlydžio
123rf.com nuotrauka.  Vaizdas į Tbilisio senamiestį, Gruziją po saulėlydžio

3 diena. Bodbe. Signagi
Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių išvyksite Rytų kryptimi į žymųjį moterų vienuolyną Bodbe (IX a.), laikomą nacionaline šventenybe. Vienuolynas pastatytas Šventosios Nino laidojimo vietoje ir laikomas vienu iš pirmųjų religinių statinių Gruzijoje. Taip pat šiame vienuolyne yra viena iš labiausiai Gruzijoje gerbiamų šventų ikonų – stebuklinga Iverono Dievo Motinos ikona. Tuomet važiuosite į meilės miestu vadinamą Signagineoficialiai jis vadinamas Kachetijos regiono sostine. Iš čia atsiveria puikūs vaizdai į Alazani slėnį. Apsilankysite muziejuje, kuriame eksponuojami garsaus Gruzijos menininko Niko Pirosmanio darbai. Tuomet apsilankysite pas vietinių gruzinų šeimą: namų šeimininkas parodys savo vyno rūsį ir supažindins su gruziniškomis vyndarystės tradicijomis. Dalyvausite išskirtinėse pamokose, kurių metu įgysite naujų įgūdžių – išmoksite kepti duoną-lavašą tradicinėje, bačką primenančioje krosnyje bei paruošti tipišką gruzinišką saldumyną iš riešutų ir vynuogių sulčių – čiurčchelą. Pietūs ir pažintis su gruziniška užstale bei tostais. Grįžimas į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje.

Video
Григорий Беденко video.  Gruziniškos duonos kepimas

4 diena. Ananuri. Kazbegis
Pusryčiai viešbutyje. Išvyksite link Kazbegio nacionalinio parko ir pakeliui aplankysite architektūrinį kompleksą Ananuri, kurį sudaro XV-XVIII a. katedra ir tvirtovė su vaizdu į Žinvali rezervuarą, susidariusį užtvenkus kalnų upes. Atvyksite į Kazbegį, esantį šiauriniuose Kaukazo kalnų šlaituose. Čia būsite pakerėti užgesusio ugnikalnio Kazbegio (arba Mkinvartsveri, 5047 m aukščio). Jis yra trečias pagal aukštį Gruzijos kalnas ir vienas iš labiausiai atpažįstamų kalnų regione. Pagal graikų mitologiją, prie uolos amžinybei prirakintas Prometėjas (Gruzijoje prikaustytas mitinis herojus žinomas kaip Amirani) kankinosi Kaukazo kalnuose, tikima, kad tai buvo būtent Kazbegio kalnas. Kalnas itin lankomas dėl unikalios vietos – atsiveria vaizdai į nuostabią viduramžių bažnyčią Gergeti ir Stepantsmindos kaimą. Grįžimas į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Tschaltubo. Batumis
Pusryčiai viešbutyje ir išvykimas link Batumio. Pakeliui sustosite Tschaltubo ir apsilankysite Prometėjo oloje (Kumistavi), dar vadinamoje Prometėjo urvais. Tai didžiausia ola Gruzijoje – ją sudaro 1,4 km ilgio tuneliai su gausybe stalaktitų, stalagmitų ir dekoratyvinių akmenų. Tik nedidelė dalis olos atvira lankytojams, tačiau ir tiek apžiūrėti trunka apie valandą laiko. Olos pavadinimo kilmė gana įdomi: pagal gruzinų mitą jų herojų Amirani prikausto, bet ne prie uolos, o didelės olos gilumoje; taigi atradus Kumistavi olą kilo ir asociacijos su Amirani, o Prometėjo vardas vietoj jo buvo pasirinktas dėl žinomumo ir reikšmės lankytojams. Tęsite kelionę į Batumį. Nakvynė viešbutyje Batumyje.

Batumis
123rf.com nuotrauka.  Batumis

7 ir 8 dienos. Batumis
Laisvas laikas pajūrio kurortiniame mieste Batumyje. Savarankiškai galėsite aplankyti žymiausias vietas ir lankomiausius objektus: Pajūrio parką (bulvarą), Europos aikštę, Gegužės 6-osios aikštę, Nuriegel ežerą, Batumio delfinariumą. Jums atsivers ir šiuolaikinis Batumis: Ardagano ežeras, grojantys ir dainuojantys fontanai, vandens atrakcionų parkas, naujoji Pajūrio parko dalis, Katedra, Batumio uostas, keltuvas, Stebuklų parkas, bokštas „Abėcėlė“, meilės skulptūra „Ali ir Nino“, Piazza aikštė. Esant šiltesniam orui galėsite atidaryti maudynių jūroje sezoną. Nakvynės viešbutyje Batumyje su pusryčiais.

9 diena. Batumis
Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas iš viešbučio į oro uostą. Tiesioginis skrydis iš Kutaisio į Vilnių (11:35-14:15).

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • tiesioginis skrydis Vilnius-Kutaisis-Vilnius,
 • 10 kg kelioninis krepšys (55x40x23 cm) ir rankinis bagažas (40x30x20 cm),
 • pirmenybinė registracija į skrydį ir pirmenybinis įlaipinimas,
 • kelionė autobusu pagal programą,
 • grupę lydinčio kelionės vadovo paslaugos (rusų arba anglų kalba),
 • 7 nakvynės 3* viešbučiuose (4 – Tbilisyje, 3 – Batumyje),
 • maitinimas – 7 pusryčiai, 1 pietūs, 1 vakarienė,
 • keltuvo į Narikala tvirtovę bilietas,
 • bilietas į Prometėjo urvą,
 • vandens buteliukas kiekvienai dienai.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • nepaminėtas maitinimas ir gėrimai,
 • kelionės ir sveikatos draudimas,
 • registruojamas bagažas,
 • arbatpinigiai,
 • miestų turistiniai mokesčiai,
 • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Prieš kelionę verta užsisakyti:

 
Automobilių nuomą
Užsisakyk internetu
 
Parkavimą oro uoste
Užsisakyk internetu
 
Kelionės draudimą
Sužinok daugiau
 

Pastabos

 • pasiūlymų skaičius už nurodytas kainas yra ribotas,
 • už papildomą mokestį galimas apgyvendinimas 4* viešbutyje. Teiraukitės agentūroje,
 • dėl nenumatytų aplinkybių kelionės programa, objektų lankymo tvarka, lankomų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 
 
Į viršų