Pažintinė-poilsinė kelionė į Gruziją: kelionė, privatus ekskursijų turas su vietiniu gidu bei laisvas laikas pajūryje!

Vis daugiau keliautojų iš Lietuvos atranda Gruziją, dabar neretai vadinamą Sakartvelu. Ši šalis žavi ne tik Juodosios jūros paplūdimiais bei egzotiškais vaisiais, bet ir įspūdingu kraštovaizdžiu (Kaukazo kalnai atrodo išties didingai!) bei daugybe įdomių istorinių ir kultūros objektų: vienuolynų, šventyklų, tvirtovių, muziejų... Būtina paminėti ir tradicinę gruzinų virtuvę, kurią daugelis jau spėjo pamėgti – chačapuri, sacivi bei chinkali neparagauti viešint Gruzijoje būtų beveik nuodėmė!

Panoraminis Kinčcha krioklio vaizdas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Panoraminis Kinčcha krioklio vaizdas

 

Kelionės organizatorius: „SOFA TRAVEL“

Kelionės programa:

1 diena. Tbilisis
Tiesioginis skrydis iš Vilniaus į Kutaisį (06:30-11:00). Pasitikimas oro uoste ir pervežimas autobusu su grupe be gido į Tbilisį (~ 3 val. kelio). Pasitikimas Tbilisyje ir palyda iki viešbučio, įsiregistravimas viešbutyje. Po kurio laiko su gidu vykstama prie Mtatsminda kalno, aukščiausios vietos Tbilisyje (770 m), ant kurio įkurtas pramogų parkas ir televizijos bokštas. Turėsite galimybę pasisukti apžvalgos ratu ir pasigrožėti panoraminiais viso miesto vaizdais. Vakarienės metu nemokamai mėgausitės valgiais žymiame gruziniškame restorane Chela, esančiame Mtatsminda parke. Nusileidimas nuo kalno funikulieriumi ir grįžimas. Nakvynė viešbutyje. (Nuo atvykimo per dieną nukeliaujama ~255 km)

Vaizdas į Tbilisio senamiestį, Gruziją po saulėlydžio
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Vaizdas į Tbilisio senamiestį, Gruziją po saulėlydžio

2 diena. Mccheta. Tbilisis
Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių pradėsite ekskursiją automobiliu su gidu į senąją Gruzijos sostinę Mcchetą. Įkurta antroje I tūkstantmečio prieš mūsų erą pusėje, ši vieta laikoma krikščionybės Gruzijoje ištakomis ir yra saugoma UNESCO. Apsilankysite Svetitschoveli katedroje (XI a.) – tai krikščionybės simbolis Gruzijoje. Jėzaus Kristaus chitonas, su kuriuo jis buvo nukryžiuotas, laikomas šioje katedroje. Po ekskursijos vyksite į Tbilisį ir pradėsite ekskursiją po Tbilisio miestą pėsčiomis. Pirmiausia nuvyksite į istorinę vietą Metech plynaukštę. Pereisite Rikos parką ir Taikos tiltą, keltuvu pakilsite į Narikala tvirtovę, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai, bus galimybė juos įamžinti nuotraukose. Tada, eidami per Metechsko tiltą, artėsite prie sieros pirčių, susipažinsite su jų istorija ir architektūra. Pagal legendą, atradus karšto sieringo vandens šaltinius dabartiniame Botanikos sode ir buvo nuspręsta pastatyti „Šiltą miestą“, tai yra Tbilisį. Tuomet aplankysite senovinę Ančischati šventyklą ir Sioni katedrą, pamatysite žymiojo Gabriadze teatro laikrodžio bokštą. Vakare, apie 19:30 vyksite į gruzinišką restoraną ir nemokamai mėgausitės nacionalinės virtuvės patiekalais vakarienei bei profesionaliu tradicinių liaudies šokių ir dainų pasirodymu. Nakvynė viešbutyje. (Per dieną nukeliaujama ~75 km)

3 diena. Džvari. Ananuri. Kazbegis
Pusryčiai viešbutyje. Išvyksite automobiliu su gidu link Kazbegio nacionalinio parko. Pakeliui pirmiausia aplankysite vienuolyną Džvari (VI a.), kuris įkurtas kalno viršūnėje prie dviejų upių Aragvi ir Kuros santakos. Tuomet aplankysite architektūrinį kompleksą Ananuri, kurį sudaro XV-XVIII a. katedra ir tvirtovė su vaizdu į Žinvali rezervuarą, susidariusį užtvenkus kalnų upes. Atvyksite į Kazbegį, esantį šiauriniuose Kaukazo kalnų šlaituose. Čia pakeisite transporto priemonę iš automobilio į džipą ir kilsite į kalną. Kazbegis (arba Mkinvartsveri, 5047 m aukščio) yra užgesęs ugnikalnis, trečias pagal aukštį Gruzijos kalnas ir vienas iš labiausiai atpažįstamų kalnų regione. Pagal graikų mitologiją, prie uolos amžinybei prirakintas Prometėjas (Gruzijoje prikaustytas mitinis herojus žinomas kaip Amirani) kankinosi Kaukazo kalnuose, tikima, kad tai buvo būtent Kazbegio kalnas. Kalnas itin lankomas dėl unikalios vietos – atsiveria vaizdai į nuostabią viduramžių bažnyčią-vienuolyną Gergeti ir Stepantsmindos kaimą. Grįžimas automobiliu į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje. (Per dieną nukeliaujama ~315 km)

4 diena. Bodbe. Signagi
Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių automobiliu su gidu išvyksite Rytų kryptimi į Kachetijos regioną, į žymųjį moterų vienuolyną Bodbe (IX a.), laikomą nacionaline šventenybe. Vienuolynas pastatytas Šventosios Nino laidojimo vietoje ir laikomas vienu iš pirmųjų religinių statinių Gruzijoje. Taip pat šiame vienuolyne yra viena iš labiausiai Gruzijoje gerbiamų šventų ikonų – stebuklinga Iverono Dievo Motinos ikona. Tuomet važiuosite į meilės miestu vadinamą Signagi, neoficialiai vadinamą Kachetijos regiono sostine. Miestas įkurtas prie Didžiojo šilko kelio, apsuptas gynybinės sienos su 28 bokštais, išsaugojęs originalų architektūros stilių su raudonais stogais, atvirais tradiciniais balkonais. Iš čia atsiveria puikūs vaizdai į Alazani slėnį. Tuomet apsilankysite restorano ir vyno rūsio komplekse. Vyno rūsyje susipažinsite su gruziniškomis vyndarystės tradicijomis, degustuosite raudonuosius vynus ir čača. Dalyvausite išskirtinėse pamokose, kurių metu įgysite naujų įgūdžių – išmoksite ruošti koldūnus primenančius chinkali bei paruošti tipišką gruzinišką saldumyną iš riešutų ir vynuogių sulčių – čiurčchelą. Tuomet šio kompleso restorane papietausite. Grįžimas į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje. (Per dieną nukeliaujama ~225 km)

5 diena. Batumis
Pusryčiai viešbutyje ir išvykimas link Batumio. Palyda iki išvykimo vietos ir pervežimas autobusu su grupe be gido į Batumį (~ 6 val. kelio). Pasitikimas Batumyje ir palyda iki viešbučio, įsiregistravimas viešbutyje. Laisvas laikas pajūrio kurortiniame mieste Batumyje. Nakvynė viešbutyje. (Per dieną nukeliaujama ~375 km)

6 ir 7 dienos. Batumis
Laisvas laikas pajūrio kurortiniame mieste Batumyje. Savarankiškai galėsite aplankyti žymiausias vietas ir lankomiausius objektus: Pajūrio parką (bulvarą), Europos aikštę, Gegužės 6-osios aikštę, Nuriegel ežerą, Batumio delfinariumą. Jums atsivers ir šiuolaikinis Batumis: Ardagano ežeras, grojantys ir dainuojantys fontanai, vandens atrakcionų parkas, naujoji Pajūrio parko dalis, Katedra, Batumio uostas, keltuvas, Stebuklų parkas, bokštas „Abėcėlė“, meilės skulptūra „Ali ir Nino“, Piazza aikštė. Esant šiltesniam orui galėsite atidaryti maudynių jūroje sezoną. Nakvynės viešbutyje Batumyje su pusryčiais.

8 diena. Batumis
Anksti ryte išvykimas iš Batumio į Kutaisio oro uostą. Vietoj pusryčių viešbutyje paruošiama priešpiečių dėžutė. Savarankiškas nuvykimas iki nurodytos išvykimo iš Batumio vietos. Pervežimas autobusu su grupe be gido į oro uostą. Tiesioginis skrydis iš Kutaisio į Vilnių (11:35-14:15). (Iki išvykimo per dieną nukeliaujama ~150 km)

Batumis
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Batumis

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • tiesioginis skrydis Vilnius-Kutaisis-Vilnius,
 • 10 kg kelioninis krepšys salone (55x40x23 cm) ir rankinis bagažas (40x30x20 cm),
 • pirmenybinė registracija į skrydį ir pirmenybinis įlaipinimas,
 • pervežimai oro uostas-Tbilisis, Tbilisis-Batumis, Batumis-oro uostas,
 • kelionė lengvuoju automobiliu su profesionaliu vairuotoju-gidu (anglų ir rusų kalba) pagal programą,
 • 7 nakvynės 3* viešbučiuose (4 – Tbilisyje, 3 – Batumyje),
 • maitinimas – 6 pusryčiai, priešpiečių dėžutė, 1 pietūs, 2 vakarienės,
 • keltuvo į Narikala tvirtovę bilietas,
 • funikulieriaus Tbilisyje bilietas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • nepaminėtas maitinimas ir gėrimai,
 • kelionės ir sveikatos draudimas,
 • registruojamas bagažas,
 • arbatpinigiai,
 • miestų turistiniai mokesčiai,
 • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Prieš kelionę verta užsisakyti:

 
Automobilių nuomą
Užsisakyk internetu
 
Parkavimą oro uoste
Užsisakyk internetu
 
Kelionės draudimą
Sužinok daugiau
 

Pastabos

 • pasiūlymų skaičius už nurodytas kainas yra ribotas,
 • susidarius 2-3 asmenų grupei ekskursijos vykdomos keliaujant lengvuoju automobiliu; esant 4-6 keliautojams ekskursijos vykdomos keliaujant mikroautobusu,
 • už papildomą mokestį galimas apgyvendinimas 4* viešbutyje. Teiraukitės agentūroje,
 • dėl nenumatytų aplinkybių kelionės programa, objektų lankymo tvarka, lankomų objektų skaičius ir kainos gali keistis.

 

Į viršų