Pažintinė kelionė lėktuvu į Balkanus: Juodkalnija, Albanija ir Kroatija! Įsimintinos ir turiningos atostogos – 1133 €!

Ši kelionė – tai tikras tobulų derinių rinkinys: pažinimo ir poilsio, keliavimo autobusu ir lėktuvu, nuostabios gamtos ir įspūdingų miestų, moderniųjų Tiranos pastatų ir miesto-muziejaus Kotoro... Kontrastų daugybė, bet jų visuma sukuria nepriekaištingą dermę ir daro šią kelionę ypatingą.

Tirana
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Tirana

Juodkalnija, Albanija ir Kroatija
 
2020 09 10 – 09 17 Trukmė: 7 naktys

- Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje

- Maitinimo tipas – 7 pusryčiai, 6 vakarienės

1133 €

Kelionės organizatorius: „Novaturas“

Kelionės programa:

1 diena. Budva
Skrydis Vilnius-Tivatas. Vykstate į viešbutį Budvos apylinkėse. Vakarienė ir nakvynė ir viešbutyje.

2 diena. Cetinje, Njeguši, Kotoras
Pusryčiai. ~8 val. vykstate į Cetinje – senąją Juodkalnijos sostinę, muziejų miestą. Atvykę lankote žymų *Šv. Petro ortodoksų vienuolyną, kuriame saugoma relikvija – Šv. Jono Krikštytojo ranka. Vykstate prie Kotoro įlankos – piečiausio Europoje fjordo. Pakeliui užsukate į Njeguši kaimą, kuris garsėja sūrio ir vytintos mėsos – pršuto – gaminiais. Kotoro įlankos pakrantėje įsikūręs bene gražiausias Juodkalnijos miestas, saugomas UNESCO – Kotoras. Miestas įkurtas valdant dar romėnų imperatoriams Diokletianui ir Justinianui kaip Adrijos jūros uostas. Tai miestas-muziejus po atviru dangumi. Senamiestį juosia gynybinė siena, kuri gyventojus saugojo ne tik nuo jūros, bet ir nuo sausumos priešų, galinčių pulti iš kalnų pusės. Senamiesčio viduje vingiuoja siauros gatvelės, yra net 12 didesnių ir mažesnių aikščių. Pasivaikštote po jaukų senamiestį: Šv. Trifonijaus bažnyčia, Laikrodžio bokštas, Šv. Luko soboras, kunigaikščių rūmai, Napoleono teatras. Pietūs. Vingiuotu kalnų keliu, grožėdamiesi atsiveriančiais kalnų ir apačioje mėlynuojančios Kotoro įlankos vaizdais, kylate į kalnus. Keliaujate pro pasakiškais gamtos vaizdais žavintį Lovčeno nacionalinį parką. Iš tolo pamatote neįtikėtinoje vietoje, kalno viršūnėje, pastatytą žymaus Juodkalnijos poeto, filosofo ir valstybės veikėjo Njegoso mauzoliejų. ~18 val. atvykstate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Budvos apylinkėse.

3 diena. Kruja, Tirana
Pusryčiai. ~8 val. išvykstate į Albaniją, kuri kaip ir buvusios Sovietų Sąjungos šalys, ilgą laiką buvo izoliuota nuo Vakarų pasaulio. Šiandien šalis sparčiai keičiasi, tačiau dar galima spėti pamatyti Albaniją kaip išskirtinį kraštą visame Balkanų regione. Aplankote Krują. Tai viduramžių miestas, pastatytas 600 m aukštyje virš jūros lygio. Būtent jame vyko kovos su Osmanų imperija, čia gimė legendinis albanų didvyris Skanderbegas, veikia albanų kultūrą puikiai pristatantis *etnografijos muziejus. Pietūs. Pasivaikštote turguje. Išvykstate į sostinę ir kartu didžiausią Albanijos miestą Tiraną, kuriame persipina Rytų ir Vakarų kultūros. Tai taip pat šalies verslo, kultūros ir politikos centras. Šiandien jame gausu dangoraižių, kitų modernių pastatų. Esant galimybei, *keltuvu pasikeliate į Tiranos fone stūksantį Dajti kalną, nuo kurio atsiveria plati miesto ir apylinkių panorama. ~17 val. atvykstate į viešbutį. Vakare ekskursija po miestą. Pagrindinės Tiranos istorinės įžymybės susitelkusios aplink gražiąją Skanderbėjaus aikštę, kurioje Nacionalinis muziejus, rotušė, Nacionalinio teatro pastatas, įvairios ministerijos. Esant galimybei, siūlome vakarienę ir folkorinį vakarą su uždegančiomis albaniškomis dainomis (už papildomą mokestį ~20 €). Nakvynė viešbutyje Tiranoje.

4 diena. Tirana, Škoderis
Pusryčiai. ~8 val. vykstate į ekskursiją į *Bunk’Art muziejų. Bunkerių statymas šalyje prasidėjo dėl komunistų diktatoriaus Enver Hoxha, kuris valdė šalį nuo 1944-ųjų iki pat mirties 1985 metais. Jis įtikėjo, kad jį gali užpulti kaimyninės valstybės, tad, turint pakankamai betono, pradėjo bunkerizaciją. Jo tikslas buvo pristatyti tiek bunkerių, kad būtų galima atremti bet kokią armiją. Kelionę tęsiate į vieną seniausių Europos miestų Škoderį, įsikūrusį prie didžiausio Balkanuose Škoderio ežero. Pietūs. Mieste yra išlikusių XIV–XIX a. architektūros paminklų: gyvenamieji namai, ant kalno stūksanti viduramžių *tvirtovė, Osmanų imperijos laikotarpio pirtys, mečetės, akmeninis tiltas. Išvykstate Stari Bar link. ~20 val. vakarienė ir nakvynė viešbutyje Stari Bar apylinkėse.

5 diena. Plaukimas Škoderio ežeru, Budva
Pusryčiai. ~8 val. išvykstate Virpazar‎ miesto link. Atvykus pasiplaukiojimas *laiveliu po Škoderio ežerą. Tai didžiausias gėlavandenis ežeras Balkanų pusiasalyje, kurį nuo Adrijos jūros teskiria 6 km pločio kalnų masyvas. Veidrodinis vanduo, uolėti krantai ir virš 260 paukščių rūšių. Tradiciniai žvejų kaimeliai, vienuolynai ir nepaliesti civilizacijos paplūdimiai. Smagus plaukiojimas tradicinėmis valtimis palei ežero pakrantes. Ežero salose išlikę viduramžių tvirtovių ir kalėjimų griuvėsiai. Pietūs. Išvykstate Budvos link. Pakeliui sustojate pasigrožėti Sveti Stefano kurortu. ~17 val. atvykstate į viešbutį Budvos apylinkėse. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

Juodkalnija, Albanija ir Kroatija
 
2020 06 18 – 06 25 Trukmė: 7 naktys

- Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje

- Maitinimo tipas – 7 pusryčiai, 6 vakarienės

1079 €
Juodkalnija, Albanija ir Kroatija
 
2020 09 10 – 09 17 Trukmė: 7 naktys

- Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje

- Maitinimo tipas – 7 pusryčiai, 6 vakarienės

1079 €

6 diena. Lipa stalagmitų ir stalaktitų urvai, Ostrogo vienuolynas
Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba ekskursija į Lipa stalagmitų ir stalaktitų urvus bei Ostrogo vienuolyną:

Ekskursija į Lipa stalagmitų ir stalaktitų urvus bei Ostrogo vienuolyną: ~8 val. vykstate į *Lipa stalagmitų ir stalaktitų urvus, kur atsiveria požeminis pasaulis. Kelionę tęsiate į *Ostrogo vienuolyną, įsikūrusį ant aukštos uolos, kurį Šv. Vasilijus įkūrė XVII amžiuje. Tai viena populiariausių piligrimų lankomų vietų Balkanuose. Tarsi išskaptuotas didžiulėje Ostroška Gredos uoloje, jau 300 metų Aukštutinis vienuolynas traukia begales turistų ir maldininkų iš viso pasaulio. Čia pamatote ir Šv. Vasilijaus relikvijas bei grožitės įspūdingais kalnų vaizdais. Pietūs. Vykstate Budvos link. ~17 val. grįžtate į viešbutį Budvos apylinkėse.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 diena. Dubrovnikas
Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba išvyka į vieną gražiausių Kroatijos miestų – Dubrovniką.
Išvyka į Dubrovniką: ~8 val. išvykstate į Dubrovniką. Šis miestas – tarsi iždas su daugybe kultūros ir istorijos lobių, aptvertas 2 km ilgio *siena su gynybiniais bokštais (statytais nuo XI a. iki XVII a.). Jau XV a. miestas turėjo 300 laivų ir daugybę prekybinių kolonijų (faktorijų). Jo laivai pasiekdavo Atlanto ir Indijos vandenynus, respublika palaikė prekybinius ryšius netgi su tolimomis Afrikos valstybėmis. Pasivaikščiojate pagrindine pėsčiųjų gatve, kurioje gausu kavinių, barų ir parduotuvėlių. Keliaujate atgal Juodkalnijos link, plaukiate keltu per Kotoro įlanką. ~18 val. atvykstate į viešbutį.

Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Budvos apylinkėse.

8 diena. Kelionė
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstate į Tivato oro uostą. Skrydis Tivatas-Vilnius.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • tiesioginis skrydis Vilnius-Tivatas-Vilnius,
 • rankinis ir registruotas orlaivio bagažas,
 • 7 nakvynės 3* viešbučiuose,
 • maitinimas – 7 pusryčiai, 6 vakarienės,
 • ekskursinė programa (autobusas su oro kondicionieriumi, lietuviškai kalbantis kelionės vadovas).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • draudimas,
 • * – mokamos pramogos. Turistas moka pats apie 150 € už visus *pažymėtus objektus,
 • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
 • arbatpinigiai,
 • pietūs ir progrmaojo nepaminėtos vakarienės, gėrimai,
 • miestų turistiniai mokesčiai,
 • ausinukai ekskursijų metu,
 • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Prieš kelionę verta užsisakyti:

 
Automobilių nuomą
Užsisakyk internetu
 
Parkavimą oro uoste
Užsisakyk internetu
 
Kelionės draudimą
Sužinok daugiau
 

Pastabos:

 • Pasiūlymų skaičius už nurodytas kainas yra ribotas.
 • Už priemoką galite pasirinkti poilsio savaitę prieš ar po kelionės.
 • Kaina pateikta asmeniui dviviečiame/dviviečiame su pristatoma lova kambaryje. Priemoka už vienvietį kambarį – 130 €.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.

Juodkalnija, Albanija ir Kroatija
 
2020 09 10 – 09 17 Trukmė: 7 naktys

- Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje

- Maitinimo tipas – 7 pusryčiai, 6 vakarienės

1133 €

Į viršų