Kaip tinkamai suplanuoti poilsį Palangoje?

Palangos tiltas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Palangos tiltas

Kaip tinkamai suplanuoti poilsį Palangoje?

Vienu metu tautiečių nuvertinta Palanga pastaraisiais metais sulaukia vis didesnio dėmesio. Lietuviai iš naujo atranda vieną gražiausių Lietuvos vietų ir džiaugiasi galimybe bent trumpam paatostogauti šurmuliuojančiame ir gerai pažįstamame kurorte, pasimėgauti ramiu poilsiu prie jūros. Jei ir jūs planuojate poilsį Palangoje, dalinamės keliais naudingais patarimais, padėsiančiais surengti smagias atostogas gintariniame pajūryje.

  Pigūs skrydžiai į Palangą

Kur apsistoti: pliusai ir minusai

Net ne sezono metu Palanga patenka į lankomiausių vietų Lietuvoje sąrašą, tad nieko keisto, kad nakvynės vietų pasirinkimas šiame kurorte tikrai didelis. Sprendžiant klausimą, kur apsistoti Palangoje, reikia įvertinti, kas svarbiau – kaina, patogumas ar atstumas iki jūros. Nebijokite ieškoti nakvynės vietų atokiau nuo kurorto centro – išsinuomojus dviratį visa Palanga bus lengvai pasiekiama, o štai naktimis nevargins kitų atostogautojų keliamas triukšmas. Žinoma, jei norisi visada būti įvykių sūkuryje, nedvejodami išsirinkite vieną iš pagrindinėse gatvėse įsikūrusių viešbučių arba svečių namų. Na, o jei norisi kas rytą pravėrus langą išgirsti jūros ošimą, dairykitės kambario kuo arčiau paplūdimio.

Neretai atostogautojai vykdami į Palangą nusprendžia apsistoti žmonių nuomojamuose būstuose. Nuomojantis butą arba kambarį galima sutaupyti, ypač turint virtuvę ir patiems gaminantis maistą, bet ir komforto lygis bus žemesnis. Tuo tarpu apsistojus viešbutyje bus atsižvelgta į jūsų poreikius, nereikės sukti galvos dėl pusryčių, o kai kuriuose netgi veikia SPA baseinai, galima pasilepinti masažais. Ar nenusipelnėte per atostogas visiškai atsipalaiduoti? Juolab kad Palangoje yra įvairių lygių viešbučių – nuo prabangių iki kuklesnių, todėl galima rinktis pagal norus ir kišenę.

Jauna moteris grožio SPA centre
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Jauna moteris grožio SPA centre

Lankytinos vietos Palangoje: ne tik Gintaro muziejus

Išsirinkus nakvynės vietą galima nuspręsti, ką veikti Palangoje. Atvykus vasarą daugeliui tikriausiai norėsis laiką leisti paplūdimyje, tačiau miestas turi ką pasiūlyti ir aktyvesnio poilsio mėgėjams. Viena populiariausių vietų Palangoje – botanikos sodas, dar vadinamas Birutės parku. Vienu gražiausių Šiaurės Europos parkų tituluojamas sodas taip ir kviečia pasivaikščioti alėjomis, pasigėrėti želdiniais ir medžiais. Karštą dieną jame galima pasislėpti nuo kaitrios saulės, pavasarį ir rudenį – pasidžiaugti besikeičiančios gamtos spalvomis. Botanikos sode dunkso garsieji grafų Tiškevičių rūmai, kuriuose veikia unikalus Gintaro muziejus. Tame pačiame parke yra ir Birutės kalnas – Palangos pasididžiavimas. Tai vieta, menanti žilą senovę ir vaidilutės Birutės ir kunigaikščio Kęstučio meilės istoriją. Nuo Birutės kalno atsiveria gražūs Baltijos jūros vaizdai, o viršuje stūkso neogotikinė koplytėlė.

Iš lankytinų Palangos vietų išsiskiria kurhauzas – dar vienas grafų Tiškevičių giminės palikimas kurorte. Kurhauzas, kuriame veikė pirmasis miesto viešbutis, XX a. pr. tapo tikra Palangos širdimi, traukusia svečius ir vietinius. Nors praėjus šimtmečiui jis sudegė, šiandien elegantiškame pastate vėl verda kultūrinis gyvenimas. Viešėdami Palangoje būtinai pasidomėkite Kurhauze vykstančiais renginiais.

Dar vienas kurorto unikumas – vienintelis Lietuvoje nariuotakojų zoologijos sodas. Palangos insektariume galima susipažinti su vorais paukštėdomis, skorpionais, maldininkais, tarakonais ir įvairiais vabalais, o patikusį egzotinį naminį gyvūną – ir įsigyti. Tiesa, insektariumas veikia tik sezono metu – planuodami viešnagę turėkite tai omenyje.

Kokia viešnagė Palangoje be pasivaikščiojimo Basanavičiaus gatve ir saulės palydų nuo Jūros tilto? Neaplankius šių vietų galima sakyti, kad apskritai neatostogavote prie jūros. O gal nuo tokio šurmulio norisi bent trumpam pabėgti? Jei į Palangą atvykote automobiliu, pasinaudokite proga aplankyti netoli Darbėnų įsikūrusį Japonišką sodą – jo grožis ir ramybė pakeri ne vieną.

Palangoje taip pat netrūksta įvairių muziejų, kuriuose galima pasislėpti netikėtai užklupus lietui. Pradėkite nuo stulbinamai gražioje viloje „Anapilis“ veikiančio Palangos kurorto muziejaus, o ekskursiją užbaikite nedideliame, bet žaismingame Šunų muziejuje.

Palangos suvenyrai
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Palangos suvenyrai

Kaip užtikrinti, kad poilsis prie jūros būtų geras?

Išsiilgus jūros bangų ir šilto smėlio tikriausiai tik ir norisi drybsoti prie jūros nuo ryto iki vakaro. Tačiau kad toks poilsis prie jūros būtų malonus, reikia pasirūpinti tam tikrais dalykais. Visų pirma, nepamirškite apsaugos nuo saulės. Net Lietuvoje ji gali pridaryti žalos, ypač karštymečiu. Kūną ir veidą tepkite apsauginiais kremais, ant galvos dėvėkite kepurę arba ryšėkite skarelę. Pasirūpinkite, kad nuo saulės būtų apsaugoti ir vaikai. Venkite kaitintis pačiame vidurdienyje, kai saulė būna zenite – geriau paplūdimyje leisti rytus ir popietes. Prieš brisdami į jūrą įvertinkite savo galimybes ir gelbėtojų rekomendacijas. Jei bangavimas smarkus, geriau Baltijos jūra žavėtis iš tolo. Karštomis dienomis nesineškite į paplūdimį greitai gendančio maisto. Išalkę verčiau užsukite į kavinę.

Taip pat neužsisėdėkite vienoje vietoje. Taip, atvykote pailsėti prie jūros, tačiau nepražiopsokite ir pramogų, kurių Palangoje apstu. Juolab kad net vasarą oras Lietuvos pajūryje būna nenuspėjamas. Taigi, jei planus dailiai įdegti užtemdė debesys, keliaukite į vieną iš Palangos SPA centrų arba baseiną, pasilepinkite masažu arba išvaikščiokite kurorto muziejus. Pasidomėkite vykstančiais renginiais – net ne sezono metu Palangoje netrūksta spektaklių, koncertų ir parodų. Labiau traukia aktyvus poilsis? Ne bėda – Palangoje veikia teniso kortai, žirgynas ir vandenlenčių parkai, driekiasi dviračių ir bėgimo takai, galima išbandyti jėgos aitvarus. Tikrai nebus kada nuobodžiauti.

Tačiau svarbiausia – atsipalaiduoti. Net jei atvykote į Palangą vos kelioms dienoms, pasidžiaukite atostogomis, niekur neskubėkite ir mėgaukitės kurorto atmosfera.

Kur skaniai pavalgyti?

Maitinimo įstaigų mūsų pajūrio kurorte tikrai netrūksta, todėl ilgai galvoti, kur pavalgyti Palangoje, neteks. Pastaraisiais metais gastronominis kurorto veidas keičiasi į gerąją pusę, atsiranda įdomių restoranų, stebinančių lankytojus gardžiais ir šiuolaikiškais patiekalais. Permainas atspindi ir faktas, kad restoranas „Palanga“ 2018 m. buvo įtrauktas į Lietuvos geriausių restoranų 30-uką. Malonių kulinarinių atradimų taip pat pasiūlys tokios maitinimo įstaigos kaip „Onorė“, „Restoranas 4“, „Restoranas 1925“ arba „Barbarosa“. O kur dar įvairios užeigos ir barai, kuriuose galima smagiai ir jaukiai leisti atostogų vakarus. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį į restoranų darbo laiką – ne visos maitinimo įstaigos Palangoje veikia ištisus metus.

Jei turite laisvą savaitgalį ar trumpas atostogas ir svarstote, kur nuvykti Lietuvoje, nedvejodami rinkitės Palangą. Šiame kurorte galima suderinti ir ramų poilsį prie jūros, ir aktyvias atostogas, ir apsilankymus įdomiuose muziejuose. Pasisvečiavus gintarinėje Palangoje neliks abejonių – Lietuvoje yra ką pamatyti!

Video
Medyuha Travels video.  Palanga - Lithuania
Į viršų