Didžiausi pasaulio muzikos festivaliai, kuriuose privalu sudalyvauti 2020-aisiais

Koncertas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Koncertas

Uždeganti atmosfera, geros dainos ir būrys bendraminčių – mūsų nuomone, muzikos festivaliai yra vienas geriausių būdų praleisti savaitgalį. Tačiau neapsiribokite tik Lietuva. Už mūsų šalies ribų nestinga puikių vasaros muzikos festivalių, priversiančių išjudinti kaulus ir išvėdinti galvas. Į kurias muzikines keliones labiausiai verta leistis 2020 metais? Pabandykime išsiaiškinti!

  Pigūs skrydžių bilietai

TOP 6 festivaliai Europoje

Nuo roko iki elektroninės muzikos – festivalių Europoje pasirinkimas tikrai platus, todėl skirtingų žanrų mėgėjai neabejotinai ras tai, kas jiems labiausiai patiks. Atrinkome 6, mūsų nuomone, labiausiai dėmesio vertus muzikos festivalius Europos šalyse. Visi jie lengvai pasiekiami. Be to, festivalio nuotaiką galima pratęsti – pakanka pasilikti tame mieste ar šalyje pažintinių arba poilsinių atostogų.

„Sziget“, Budapeštas, Vengrija

Nuo 1993 m. Vengrijos sostinėje Budapešte rengiamas muzikos festivalis „Sziget“ suvienija skirtingus muzikos žanrus – nuo psichodelinio roko iki elektroninės muzikos ir hiphopo. Tai ekscentriškas ir futuristinis renginys, kasmet sutraukiantis rekordines klausytojų minias. „Sziget“ mastai nemenki – festivalis trunka savaitę, jo metu įvyksta apie 1000 skirtingų pasirodymų. 2020 m. Budapeštas linksminsis nuo rugpjūčio 5 iki 11 d. Tikslus atlikėjų sąrašas dar nėra žinomas, tačiau „Sziget“ pavyksta privilioti aukščiausio kalibro muzikantus: Ed Sheeran, Kendrick Lamar, Florence & The Machine, Dua Lipa ir t. t. Tad lūkesčiai 2020 metams tikrai dideli.

Koncertas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Koncertas

„Primavera Sound“, Barselona, Ispanija

Jei norisi su trenksmu pradėti vasarą, 2020 m. birželio 3–7 d. būtina atsidurti Barselonoje. Tuo metu vyks pop, roko ir elektroninės muzikos festivalis „Primavera Sound“. Klausytojus renginys vilioja ne tik įvairiais muzikos žanrais, bet ir puikia lokacija – ant jūros kranto esančia renginių vieta Parc del Forum. Kol kas žinomas tik vienas atlikėjas – amerikiečių indie roko grupė Pavement, kurios nariai susibūrę po pertraukos paminės veiklos trisdešimtmetį.

„Tomorrowland“, Bomas, Belgija

Elektroninės muzikos gerbėjai žino, kad festivalio „Tomorrowland“ nevalia praleisti. 2020 m. renginys vyks jau penkioliktą kartą. Per tiek metų festivalis tapo vienu didžiausių ir garsiausių pasaulyje – jo pavadinimą žino net nesidomintieji elektronine šokių muzika. Festivalis tradiciškai vyks du liepos savaitgalius: 17–19 d. ir 24–26 d. Norintieji panirti į pasakišką „Tomorrowland“ atmosferą turi suskubti – bilietai į jį tirpsta net nespėjus paskelbti atlikėjų sąrašo. Ankstesniais metais klausytojus linksmindavo tokios elektroninės muzikos ikonos kaip The Chainsmokers, Armin van Buuren, Tiësto ir kt.

„Donauinselfest“, Viena, Austrija

Muzikos festivalių bilietų kainos atrodo neįkandamos? 2020 m. birželio 26–28 d. atvykite į Austrijos sostinę Vieną, kur vyks nemokamas festivalis „Donauinselfest“. Šiame renginyje patinkančių pasirodymų ras ir hiphopo, ir roko, ir metalo, ir net svingo gerbėjai. Tokia įvairovė privilioja daugybę žiūrovų. „Donauinselfest“ dalyvių sąraše įprastai dominuoja vietiniai atlikėjai, tačiau organizatoriams pavyksta prisikviesti ir tarptautinių žvaigždžių, pvz., Sean Paul, Bob Geldof, Lisa Stansfield ir kt.

Festivalis
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Festivalis

„Glastonbury“, Somersetas, Didžioji Britanija

Vienas didžiausių muzikos festivalių Europoje – Didžiojoje Britanijoje vykstantis „Glastonbury“ – 2020 m. minės apvalų 50-ties metų jubiliejų. Mūsų manymu, tai puikus pretekstas jame sudalyvauti kitų metų birželio 24–28 d. Nors bilietai į festivalį buvo išparduoti rekordiškai greitai, balandį dar bus progų įsigyti jų įsigyti. Kol kas tikslaus atlikėjų sąrašo nėra, tačiau tarp patvirtintų muzikantų yra dvi legendos: Paul McCartney ir Diana Ross.

„Pol'and'Rock“, Kostšynas prie Odros, Lenkija

Legendinio Vudstoko įkvėptas roko muzikos festivalis „Pol’and’Rock“ visų šio žanro gerbėjų lauks 2020 m. liepos 30–rugpjūčio 2 d. Bilietų į šį renginį nėra – jis nemokamas, todėl sutraukia šimtus tūkstančių žiūrovų. Be garsių lenkų muzikantų, klausytojus linksmina ir pasauliniu mastu žinomi atlikėjai: Ziggy Marley, Gogol Bordello, Lordi ir kt. 2020-ųjų festivalio dalyviai dar nėra žinomi, tačiau tikimasi garsių vardų.

Kokiuose festivaliuose verta dalyvauti už Europos ribų?

Didieji muzikos festivaliai Europoje jau aplankyti? Tuomet 2020 m. metas išskleisti sparnus, praplėsti horizontus ir aplankyti įdomiausius ir geriausius muzikos festivalius už mūsų žemyno ribų. Įtraukite juos į ilgesnės kelionės programą arba keliaukite vien tam, kad paklausytumėte muzikos ir panirtumėte į nežemišką atmosferą.

Koncertas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Koncertas

„Coachella“, Kalifornija, JAV

Muzikos ir menų festivalis „Coachella“ laikomas vienu madingiausių renginių pasaulyje. 2020 m. jis vėl vyks balandį – net du savaitgalius, t. y. 10–12 d. ir 17–19 d. Festivalio metu skambės roko, pop, elektroninės šokių muzikos, hiphopo ir indie garsai, vyks pasirodymai, bus eksponuojamos meno instaliacijos. Tikslus atlikėjų sąrašas paaiškės 2020 m. pradžioje, tačiau jau dabar sklando spėlionės, kad tarp dalyvių bus grupė Rage Against the Machine, atlikėjai Justin Timberlake, Travis Scott, Franck Ocean, Lana Del Rey ir kt.

„Burning Man“, Nevada, JAV

Futurizmas, menas, muzika, performansai ir fantastinės žiūrovų aprangos – viso to galima tikėtis tradiciniame dykumoje vykstančiame festivalyje „Burning Man“. Norintieji jo nepraleisti jau turi suplanuoti savaitę nuo rugpjūčio 30 iki rugsėjo 7 d. Tuo metu dykumoje išdygs ištisas miestas, suvienijantis bendraminčius iš viso pasaulio. Dalyviai privalo atsigabenti viską, ko jiems prireiks festivalio metu, įskaitant maistą ir vandenį. Muzikos atlikėjų sąrašas dar nežinomas, tačiau reikėtų tikėtis alternatyvaus skambesio ir mažiau žinomų vardų.

„Mawazine“, Rabatas, Marokas

Jei dairotės festivalio arčiau Europos, birželio 19–27 d. atvykite į Rabatą, Maroką, kur jau 19-ą kartą vyks tarptautinis muzikos festivalis „Mawazine“. Sakoma, kad atlikėjų sąrašą jam patvirtina pats Maroko karalius Mohamedas VI. Tai populiarus renginys, priviliojantis pasaulinio lygio muzikantus: Mariah Carey, Rihanna, Demi Lovato, The Weeknd, Elton John ir kt. Tikėtina, kad festivalis ir 2020 m. renginys nenuvils žiūrovų ir pasiūlys aukščiausio kalibro atlikėjų pasirodymus.

Festivalis
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Festivalis

„Rock in Rio“, Rio de Žaneiras, Brazilija

Roko ir pop muzikos festivalis „Rock in Rio“ toks populiarus, kad iš gimtosios Brazilijos persikėlė ir į kitus pasaulio miestus – nuo Lisabonos iki Las Vegaso. Tačiau norint pajusti tikrąją renginio dvasią verta nuvykti į Rio de Žaneirą. Preliminari festivalio data – 2020 m. rugsėjo 26–spalio 4 d. Likus tiek daug laiko, atlikėjų sąrašas dar nepaskelbtas, bet kelionę į ugningąją Braziliją jau galima planuoti, juolab kad ankstesniais metais organizatoriams pavyko prisikviesti tokias žvaigždes kaip Iron Maiden, Pink, Muse, Drake ir Bebe Rexha.

„Summerfest“, Milvokis, JAV

Didžiausias pasaulyje muzikos festivalis – tokia antrašte vilioja nuo pat 1968 m. Milvokyje, JAV, vykstantis „Summerfest“. Daugiau nei savaitę vykstantis renginys pritraukia kone 1 mln. žiūrovų, kurių laukia 12 scenų ir per 1000 pasirodymų. 2020 m. muzikos festivalis vyks nuo birželio 24 iki liepos 5 d. O kad dalyviai nepervargtų, numatyta ir viena poilsio diena. Visas atlikėjų sąrašas paaiškės vėliau, bet jau žinoma, kad minias ošti ragins metalo legenda Ozzy Osbourne ir garsusis Marilyn Manson.

2020 m. muzikos festivalių Europoje ir kituose žemynuose sąrašas jau aiškus – belieka suplanuoti keliones ir nusiteikti geros muzikos, linksmybių ir nepamirštamų įspūdžių vasarai.

Į viršų