Novaturo kelionės į Jordaniją - Izraelį

Poilsinės kelionės į Jordaniją - Izraelį

Jordanija – arabiška atostogų oazė

Islamiška Jordanijos karalystė pastaraisiais metais sulaukia vis daugiau užsienio poilsiautojų: Raudonosios jūros pakrantėje esantis Akabos ir jai priklausantis Tala Bėjaus kurortai turistams siūlo poilsį įvairios kategorijos, o vis dažniau ir naujuose tarptautiniams tinklams priklausančiuose viešbučiuose. Mėgautis saule ir jūra galėsite tiek viešajame paplūdimyje, tiek privačiame paplūdimio klube, į kurį už papildomą mokestį galima nuvykti specialiu transportu.

Jordanija žavi spalvotais miestų turgumis ir senamiesčiais, Romos imperijos paveldu, išlikusiais amfiteatrais bei romėniškų šventyklų liekanomis. Pasinaudokite galimybe aplankyti modernią sostinę Amaną, mozaikomis garsėjantį Madabos miestą, Džarašo miesto griuvėsius, pakilti į Nebo kalną  ir pažinti dykumų žemę – skriskite oro balionu virš Ramo Vadės dykumos, svečiuokitės pas dykumų klajoklius beduinus. Nuvykite prie ypatingai sūrios Negyvosios jūros ir pasinerkite į jos gydantį vandenį. Neatsisakykite susipažinti su geraširdžiais vietiniais bei išragauti įvairiausių tradicinių patiekalų. Būtinai pamatykite Dykumų rože  vadinamą miestą – uolose iškaltą Nabatėjų karalystės sostinę Petrą.

Izraelis – religijų ir kultūrų centras tarp trijų jūrų

Tarp dviejų islamiškų valstybių – Jordanijos ir Egipto –  įsikūręs kontrastingas krikščioniškasis Izraelis poilsiautojams siūlo ilsėtis net prie trijų jūrų: balto smėlio paplūdimiais garsėjančios Viduržemio jūros, spalvotais koralais žavinčios Raudonosios jūros ir druskingos, gydomosiomis savybėmis pasižyminčios Negyvosios jūros. Oficiali Izraelio sostinė Tel Avivas yra linksmybių ir kultūros centras, jame vyksta įvairūs muzikos ir meno renginiai, gausu muziejų ir teatrų, o miesto paplūdimiai vadinami geriausiais pasaulyje. Europietiškas kurortas Eilatas net žiemą lepina maloniu klimatu ir saule: Raudonosios jūros vandens temperatūra žiemą svyruoja tarp +22 °C ir +25 °C, o oro tarp +18 °C ir +25 °C.

Pažintinių ekskursijų metu vykstama į Jėzaus Kristaus gimimo vietą Betliejų ir seniausią pasaulio miestą Jeruzalę, įkurtą prieš daugiau nei 3000 metų. Šis miestas-muziejus po atviru dangumi jungia žydų, krikščionių ir islamo religijų istoriją. Vykstant prie Negyvosios jūros, verta aplankyti šalia esančią Masadą – senovės pastatų ir tvirtovės griuvėsius ant 400 m aukščio uolos. Neįtikėtinas gamtos stebuklas laukia Negevo dykumoje – marso kanjonus primenantis Micpe Ramono krateris. Poilsiaujant pietinėje Izraelio pakrantėje tikru nuotykiu bus apsilankymas koralais apaugusioje povandeninėje observatorijoje, ir pasiplaukiojimas bei nardymas šiaurinėje koralų rifo kartu su laukiniais jūros delfinais.

Kelionių istorijos:

Izraelis ir Jordanija: įspūdį paliks šios lankytinos vietos

Į viršų