Naujametinės kelionės: slidinėjimas, poilsis ar ekskursinė programa?

Šventinė kelionė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Šventinė kelionė

Metams baigiantis ne vienas kelionių mėgėjas pradeda dairytis, kur sutikti Naujuosius metus. Naujametinės kelionės vis labiau populiarėja, o jų pasirinkimas didėja. Vieni traukia į kalnus slidinėti, kiti trokšta pasišildyti po saule, trečius labiau vilioja intensyvios pažintinės programos. Jei ir jūs šventiniu laikotarpiu norėtumėte ištrūkti iš namų, dalijamės keliomis idėjomis, kur sutikti Naujuosius metus.

  Pigūs skrydžių bilietai

Kelionių idėjos kalnų sporto mėgėjams

Ar nebūtų puiku naujametinę kelionę praleisti dangų remiančiuose kalnuose? Akinamai balto sniego pusnys, gryname ore praleistos dienos ir jaukūs vakarai prie židinio apartamentuose – šiuos Naujuosius metus sutikite aktyviai.

Slidinėjimo kelionė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Slidinėjimo kelionė

Slidinėjimas Prancūzijoje

Šį šventinį laikotarpį leiskite sau daugiau ir atraskite vienais geriausių pasaulyje tituluojamus Prancūzijos slidinėjimo kurortus. Prancūzijos Alpėse išsibarsčiusios daugybė puikių slidinėjimo trasų, tad kad ir kurią išsirinktumėte, aktyvi šventinė kelionė bus tikrai įsimintina. Prancūzijoje netrūksta ir pradedantiesiems, ir pažengusiems skirtų trasų, o nusileidus iš kalnų laukia audringos linksmybės baruose ir klubuose. Tikėtina, kad pradinukams labiau patiks Meribel kurortas, o drąsiausi slidininkai gali kilti į aukščiausią Europoje Val Thorens kurortą.

Šventinė kelionė į Gruzijos kalnus

Norintieji autentiškesnių potyrių neabejotinai įvertins naujametinę kelionę į Gruzijos kalnus. Nors šios šalies slidinėjimo kurortai patogumais nusileidžia populiaresniems Vakarų Europos broliams, patrauklios kainos, nuostabūs gamtovaizdžiai ir vietinių svetingumas vis dažniau privilioja slidinėjimo entuziastus į Kaukazo kalnus. Jie dažniausiai renkasi populiarųjį Gudaurio kurortą, tačiau smagiai paslidinėti taip pat galima Mestijoje ir Bakuriane.

Naujieji metai Italijos kalnuose

Žiemos kelionių klasika – snieguotosios Italijos Alpės. Ši slidinėjimo kryptis laiko patikrinta ir daugelio mėgstama. Itališki slidinėjimo kurortai šiek tiek pigesni nei prancūziškieji, todėl tokios naujametinės kelionės metu galėsite daugiau sau leisti. Pradedantiesiems siūlome vykti į daugelio pamėgtą Livinjį, kuriame paslidinėjus galima pramogauti parduotuvėse, restoranuose ir diskotekose. Tuo tarpu slidinėjimo asams labiau patiks Madona di Kampilijo arba Gardenos slėnio kurortai.

Naujųjų metų sutikimas kurortuose

Naujųjų metų kelionės metu žiemos šaltuką mieliau iškeistumėte į šildančią saulę? Turime atostogų idėjų ir jums – šiek tiek įdegti, pasimaudyti jūroje ir tuo pačiu pažinti įdomias šalis.

Šventinė kelionė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Šventinė kelionė

Naujametinė kelionė į Turkiją

Jei nemėgstate ilgų skrydžių lėktuvu, per šventes surenkite kelionę į Turkiją. Nors turistinis sezonas šioje šalyje oficialiai baigiasi rugsėjo pabaigoje, šilumos poilsiautojams užteks ir žiemos mėnesiais, ypač jei vyksite į pietinę šalies pakrantę, t. y. Antaliją, Alaniją, Kemerą. Dienomis vyraus maloni temperatūra, tinkama pasyviam poilsiui arba įdomioms ekskursijoms, na, o vakarais prireiks švarkelio arba megztuko. Tačiau tai vis geriau nei stingdantis Lietuvos šaltis! Naujuosius metus Turkijoje galima sutikti ir kitaip – pasirinkus pažintinę kelionę į didžiausią miestą Stambulą.

Švęskite Naujuosius metus Egipte

Norintiesiems kelionės per Naujuosius metus metu ne tik pasišildyti, bet ir kaip reikiant įdegti, nereikia ilgai svarstyti – vasariški orai laukia Egipto kurortuose. Auksinio smėlio paplūdimiai, šilta Raudonoji jūra su spalvingaisiais koraliniais rifais, įdomios pažintinės ekskursijos – naujametinė kelionė į Egiptą paliks neblėstančius įspūdžius. Gruodis–sausis – puikus metas pažinti šią Šiaurės Afrikos šalį išvengiant didelių karščio bangų. Ar jau įsidėjote į lagaminą maudymosi kostiumėlį?

Šventės mieste – švęskite turiningai

Naujųjų metų sutikimas svečiame mieste – puiki ir įdomi šventinė kelionė. Tai galimybė bent trumpam pakeisti aplinką, sužinoti šį tą naujo ir pasinerti į šventinį šurmulį. Kodėl nepasidžiaugus dekoracijomis pasipuošusiais Europos miestais, nepasivaikščiojus po kalėdinės ir naujametines muges? Smagių įspūdžių galima parsivežti iš Krokuvos, Gdansko arba Varšuvos, taip pat iš daugelio jaukių Vokietijos miestų arba net pačios sostinės Berlyno. Atrodo per toli? Labai smagiai atšvęsti Naujuosius galima ir kaimyninėje Rygoje. Savitomis tradicijomis galima pasidžiaugti apsilankius Prancūzijos ir Šveicarijos miestuose. Jei norisi trankesnių linksmybių, apsvarstykite galimybę nuvykti į Milaną. Kelionės šventiniu laikotarpiu į Europos miestus dažniausiai vykdomos autobusu, tai patogus ir nebrangus būdas sutikti Naujuosius svetur.

Kalėdinės vaišės
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kalėdinės vaišės

Egzotiškos Kalėdos ir Naujieji metai

Europa jau seniai išvažinėta ir nebeįdomi? Tuomet per šventes surenkite kelionę į tolimuosius kraštus – ten, kur palmės, šiltos vandenyno bangos ir visada geras oras. Kalėdinės ir naujametinės kelionės į egzotinius kraštus vis labiau populiarėja, mat tereikia pasiimti vos kelių dienų atostogas, ir sudėjus laisvadienius galima ilgesniam laikui ištrūkti iš Lietuvos. Naujieji metai prie jūros Tailande, Šri Lankoje, Vietname arba Filipinuose paliks neišdildomus įvaizdžius. Egzotinės kelionės metu ne tik atsipalaiduosite paplūdimyje, bet ir galėsite grožėtis vešlia gamta, susipažinti su turtinga vietine kultūra, ragauti gardų maistą ir leisti tropikų brizui bent trumpam išguiti iš galvos mintis apie šaltą žiemą Lietuvoje.
Išskirtinių naujametinių pasiūlymų galima rasti ne tik į pietryčių Aziją, bet ir į Meksiką, Centrinės Amerikos valstybes. Tokia šventinė kelionė gali tapti malonia kalėdine dovana mylimam žmogui.

Egzotiškos Kalėdos
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Egzotiškos Kalėdos

Kaip išsirinkti geriausią šventinės kelionės tipą?

Galimybių tiek daug – kokią naujametinę kelionę geriausia pasirinkti? Pagrindinis veiksnys, žinoma, yra biudžetas, kurį norite skirti tokioms atostogoms. Pigios naujametinės kelionės dažniausiai organizuojamos autobusu į įvairius Europos miestus. Jos trumpesnės ir intensyvesnės, tačiau tai puikus pasirinkimas norintiems sutaupyti. Taip pat galima rasti nuostabių pasiūlymų pailsėti Turkijos ir Egipto kurortuose. Slidinėjimo kelionės įprastai kainuoja daugiau vien dėl to, kad į biudžetą reikia įtraukti užmokestį už keltuvus, slidinėjimo pasus, taip pat įrangos nuomą arba gabenimąsi iš Lietuvos. Naujametinės kelionės lėktuvu į egzotinius kraštus pačios brangiausios, tačiau paskaičiavus tai, kas įskaičiuota, kainos ir kokybės santykis būna labai geras.
Jei planuojate Naujųjų metų sutikimą su vaikais, apsvarstykite, ar jiems bus įdomi pažintinė kelionė autobusu. Galbūt mažiems vaikams labiau patiktų taškytis baseine Egipte? Na, o jei visa šeima aktyvi, su paūgėjusiais vaikais galima vykti ir į slidinėjimo kelionę.

Keliauti lėktuvu, autobusu ar mėgautis kruizu?

Kaip jau minėta, naujametinės kelionės autobusu – geras pasirinkimas tiems, kurie žiemos atostogoms nenori išleisti daug pinigų. Be to, riedant patogiu autobusu galima gėrėtis pro šalį slenkančiais žiemiškais vaizdais. Kita vertus, vykstant autobusu kelionė atims nemažai laiko, o mažiems vaikams ji gali labai prailgti.
Tuo tarpu skrendant lėktuvu galima greitai ir patogiai pasiekti tolimesnius taškus. Nors naujametinės kelionės lėktuvu brangesnės, skrydis dažniausiai neprailgsta, o laiką, kurį sugaištumėte riedėdami autobusu, galėtumėte skirti pramogoms arba komfortiškam poilsiui.
Dar vienas pasirinkimas – naujametinės kelionės laivu. Tokie šventiniai kruizai populiarūs tarp žmonių, atostogoms galinčių skirti vos kelias dienas. Populiariausias toks pasiūlymas – naujametinis kruizas Baltijos jūroje, pvz., iki Stokholmo ir atgal. Tačiau atminkite, kad žiemą Baltijos jūroje gali kilti audros – dėl viso pikto pasiimkite jūros ligą malšinančių vaistų. Jei vietinė jūra atrodo per šalta, kelionių agentūroje pasiteiraukite dėl galimybės išvykti į naujametinę kelionę laivu šiltesniuose kraštuose.

Šventinė kelionė – nuostabi dovana sau arba artimiesiems. Vykite vieni, su mylimuoju arba sutikite Naujuosius metus su vaikais – metus pradėkite šauniai ir įdomiai!

Į viršų