Mahė sala Seišeliuose – jaukus ir įspūdingas atostogų kampelis

Gražus tropinis paplūdimys Seišeliuose
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Gražus tropinis paplūdimys Seišeliuose

Indijos vandenyne išsibarsčiusios Seišelių salos – tikras rojus Žemėje, paplūdimio malonumų mėgėjus viliojantis užburiančiomis pakrantėmis, o jaunavedžius – romantikos pažadu. Mahė sala – didžiausia Seišeliuose ir pagrindinis atspirties taškas tyrinėjant visą salyną. Šis šiltų bangų glostomas sausumos lopinėlis tiesiog sutvertas tobuloms atostogoms.

  Pigūs skrydžių bilietai

Kaip atsidurti Mahė saloje?

Mahė sala plyti Indijos vandenyne, į rytus nuo Afrikos krantų. Nedidukėje 157 km2 pločio saloje gyvena apie 77 tūkst. žmonių. Dauguma jų – didžiausiame mieste ir sostinėje Viktorijoje. Vienintelis būdas patekti į šią užburiančio grožio salą – skrydžiai lėktuvu. Mahė su kitomis Indijos vandenyno salomis nejungia jokie keltų maršrutai. Tiesioginiai skrydžiai į Seišelius vykdomi iš Europos, Azijos ir Afrikos, o lietuviams norint pasiekti šį rojų žemėje tenka skristi su persėdimu. Vienintelis tarptautinis oro uostas salyne veikia greta Viktorijos. Seišeliuose taip pat vykdomi vidiniai skrydžiai tarp plačiai išsibarsčiusių salų.

Didžiausias salos miestas ir Seišelių sostinė – Viktorija

Daugelio atostogautojų pažintis su Mahė sala prasideda Viktorijoje – Seišelių sostinėje. Šis žavus ir spalvingas miestas – viena mažiausių sostinių pasaulyje. Viktorija pasižymi jaukumu ir pulsuojančia energija. Nors salos grožis slypi atvirukų vertuose paplūdimiuose, neprošal Viktorijoje praleisti bent kelias valandas – pasivaikščioti šurmuliuojančiame turguje, užsukti į įdomų neseniai duris atvėrusį istorijos muziejų, pasigėrėti kolonijinius laikus menančiais pastatais. Klaidžiodami miesto gatvėmis dairykitės nedidelės, bet spalvingos induistų šventyklos ir elegantišku fasadu pasipuošusios Nekaltojo prasidėjimo katedros. Viktorija – puiki vieta įsigyti atostogas priminsiančių suvenyrų ir lauktuvių artimiesiems.

Mahės salos panorama
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Mahės salos panorama

Paplūdimio malonumai

Kaip jau minėjome, Viktorijai apžiūrėti pakaks ir kelių valandų. Juk laukia tai, dėl ko atvykote, – kvapą gniaužiantys paplūdimiai, vietinių vadinami anse. Jų Mahė saloje ne vienas, tad pateikiame glaustą gidą, padėsiantį išsirinkti. Nepamirškite: sala nedidelė, kelionės metu galite aplankyti juos visus.

Anse Intendance

Pradėsime nuo pietinėje salos dalyje esančio Intendance paplūdimio. Šį ilgą balto smėlio pakrantės ruožą glosto skaidrios Indijos vandenyno bangos, o foną jam sudaro ryškį tropinė žaluma. Intendance paplūdimyje galima pasimėgauti ramybe arba užsiimti banglenčių sportu – bangos tam puikiai tinka. Tik atsargiai birželio–rugsėjo mėnesiais – tuo metu stiprios povandeninės srovės.

Beau Vallon

Norite daugiau šurmulio ir civilizacijos? Rinkitės šiaurės vakarų pakrantėje plytintį Beau Vallon paplūdimį. Čia galima ne tik šildytis ant šviesaus smėlio, bet ir užsiimti vandens sportu. Be to, tai nuostabi vieta palydėti saulę vakare, o sutemus prisijungti prie linksmybių paplūdimio baruose.

Beau Vallon paplūdimys
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Beau Vallon paplūdimys

Port Launay

Tobulą ramybės ir šurmulio balansą siūlo Port Launay paplūdimys. Jis plyti įlankoje, todėl bangos čia mažesnės, nėra pavojingų povandeninių srovių. Tai puiki vieta poilsiauti su šeima, mėgautis smulkaus smėlio paplūdimiu ir šiltomis ramiomis bangomis. Jei norite visiškos ramybės, į Port Launay geriausia vykti eilinėmis savaitės dienomis – savaitgaliais poilsiautojų gretas papildo vietiniai.

Anse Takamaka

Pietinėje Mahė salos dalyje esantis Anse Takamaka paplūdimys – tikras rojus paviršinio nardymo gerbėjams, mat čia po vandeniu plyti spalvingas koralų pasaulis. Jis tiks ir tiems, kurie atostogų metu nori privatumo ir romantikos, mat į Anse Takamaka užsuka mažiau poilsiautojų.

Nuostabus botanikos sodas

Po ilgų saulės ir vandens vonių norisi šiek tiek pailsėti nuo paplūdimio? Visų, norinčių paįvairinti atostogas Mahė saloje, laukia sostinėje Viktorijoje veikiantis botanikos sodas. Leiskitės užliūliuojami medžių ošimo, vandens čiurlenimo ir tropinių paukščių čiulbėjimo. Išpuoselėtame botanikos parke galima pasigėrėti vėjyje siūruojančiomis palmėmis, apžiūrėti atogrąžų mišką, kuriame gyvena šikšnosparniai, ir aplankyti milžiniškus sausumos vėžlius. Parke taip pat veši egzotinės gėlės, kvapnūs prieskoniai.

Etlingeros žiedas botanikos sode
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Etlingeros žiedas botanikos sode

Ką nuveikti vandens sporto mėgėjams?

Mahė salą supantis Indijos vandenynas atveria kone neribotas galimybes vandens sporto mėgėjams. Kelionė į Seišelius – puiki galimybė išbandyti ką nors naujo arba prisiminti senus įgūdžius.

Atsistokite ant banglentės

Vien Mahė saloje galima suskaičiuoti bent penkis bangoms gaudyti tinkamus paplūdimius. Jei esate pradedantysis, prieš puldami gaudyti bangų užsisakykite pamokas. Jei plaukioti banglente jau pramokote, paklauskite vietinių, kur geriausios bangos, ir pirmyn! Tinkamiausias metas užsiimti šiuo sportu – spalio–gruodžio mėnesiai.

Pasiirstykite baidarėmis

Jei banglenčių sportas atrodo pernelyg ekstremalus, išsinuomokite baidarę ir leiskitės atrasti spalvingų ir vaizdingų Mahė salos pakrančių. Patikėkite – vaizdai iš vandens dar įspūdingesni! Pasiplaukiojimo metu galėsite gėrėtis vešlia augmenija, skaidriu vandeniu, balto smėlio paplūdimiais ir slėpiningomis įlankėlėmis. Gal pavyks atrasti slaptą paplūdimį, skirtą tik jums?

Atraskite povandeninį pasaulį

Įdomu, kas slypi Indijos vandenyno gelmėse? Seišeliai – puiki vieta išbandyti paviršinį ir giluminį nardymą. Nesvarbu, kurį nardymo būdą pasirinksite – neblėstantys įspūdžiai garantuoti. Paplaukiokite su ryškiaspalvėmis tropinėmis žuvimis, pasigrožėkite koralais. Jei pasiseks, susipažinsite su jūriniais vėžliais.

Jūros vėžlys, Seišeliuose
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Jūros vėžlys, Seišeliuose

Sala, kurioje galima pamatyti didžiulius vėžlius

Milžiniški Aldabros vėžliai – Seišelių salyno įžymybės. Šie gyvūnai ne tik rekordinio dydžio, bet ir ilgaamžiai – išgyvena apie 80–100 metų. Kadaise vėžliai karaliavo visame salyne, tačiau šiandien nykstančius gyvūnus sutikti laukinėje gamtoje nėra paprasta. Susipažinti su milžiniškais sausumos vėžliais galima anksčiau minėtame Viktorijos botanikos sode arba nuvykus į atokesnes Seišelių salas, pvz., Šiaurinę, La Digue arba Cousin.

Aplankykite kokosų plantaciją

Aldabros vėžliai – ne vienintelės Seišelių salų žvaigždės. Svarbią vietą šalies kultūroje ir pavelde užima endeminės palmės coco de mer. Jų riešutai – tikri rekordininkai: tokių didelių ir sunkių vaisių neturi joks kitas pasaulio augalas. Kokosui subręsti reikia 6–10 metų. Viešėdami Mahė saloje coco de mer palmėmis galite pasigėrėti Viktorijos botanikos sode. O jei norite aplankyti kokosų plantaciją, reikėtų nuvykti į Praslin arba Curieuse salą. Coco de mer kokosų paragauti nepavyks, tačiau Seišeliuose auga ir kitų palmių, kurių riešutų galima įsigyti turgavietėse.

Mergina laikanti jūros kokosą
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Mergina laikanti jūros kokosą

Ką reikėtų žinoti keliaujantiems?

Didžiausias sunkumas, su kuriuo susiduria keliautojai, planuojantys vykti atostogų į Seišelius, – išsirinkti, kada keliauti ir kiek laiko pabūti. Dėl vizų sukti galvos nereikia – šioje šalyje Lietuvos Respublikos piliečiai gali praleisti iki 90 dienų. Privalomų skiepų taip pat nereikia, nebent vyktumėte per geltonojo drugio infekuotą teritoriją. Seišeliai – saugi šalis keliauti, puikiai pritaikyta turizmui.
Kainos Seišeliuose nėra mažos – vis dėlto tai populiari gana prabangių kelionių kryptis. Net keliaujant taupiai vienai dienai gali tekti skirti iki 150 eurų. Didžiausią dalį atsiriekia apgyvendinimo įstaigos. Tuo tarpu maisto kainos Seišeliuose nėra aukštos.
Klimatas Seišeliuose palankus kelionėms beveik ištisus metus, tačiau daugiausiai poilsiautojų kelionės į Seišelius planuoja turistinio sezono metu, t. y. gruodžio–kovo ir liepos–rugsėjo mėnesiais. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad žiemos mėnesiais salyne tvyro didelė drėgmė. Jei norisi gaivos, palankiausi mėnesiai keliauti – birželis ir rugsėjis. Tuo tarpu balandžio–gegužės ir spalio–lapkričio mėnesiais dar galima pasidžiaugti karščiu ir tuo pačiu sutaupyti, nes apgyvendinimo kainos sumažėja.

Jei svajojate bent kartą gyvenime pabūti rojuje, ilgiau nedvejokite ir užsisakykite kelionę į Seišelius. Užburiantys vaizdai, balto smėlio paplūdimiai ir šiltos Indijos vandenyno bangos – įsimintinoms atostogoms daugiau nieko ir nereikia.

Video
TazinDXB video.  Mahės sala
Į viršų