Kur keliauti, jei jums patinka nardyti?

Poilsis Egipte
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Poilsis Egipte

Sakoma, kad kartą panirus povandeninis pasaulis pakeri visiems laikams – norisi vėl ir vėl tyrinėti slėpiningąsias gelmes, gėrėtis spalvingais koralais ir mitriomis žuvimis, atrasti nuskendusius laivus. Jei ir jums nardymas jau tapo gyvenimo būdu, skaitykite toliau – atskleisime, kokias nardymo keliones geriausia planuoti. Pravers šis straipsnis ir tiems, kurie apie nardymą tik pasvajoja – tikime, kad rasite įkvėpimo ir paskatinimo pagaliau išbandyti šią smagią pramogą.

  Pigūs skrydžių bilietai

Nardymas Raudonojoje jūroje

Raudonoji jūra garsėja kaip puiki nardymo vieta – joje nestinga vaizdingų koralinių rifų, plaukioja būriai spalvingų žuvelių, be to, galima sutikti delfinų ir ryklių. Tačiau jūra didelė – kurią vietą pasirinkti nardymo kelionei?

Eilatas

Šiauriausiame Raudonajai jūrai priklausančios Akabos įlankos taške įsikūręs Eilatas – Izraelio kurortas, traukiantis ir vietinius, ir turistus. Visi jie raginami ne tik tingiai vartytis paplūdimyje, bet ir išbandyti giluminį bei paviršinį nardymą. Sąlygos tam idealios – vanduo net žiemą maloniai šiltas, o povandeninis pasaulis stebina spalvomis ir rūšių įvairove. Nardymas Eilate sužavės ir pradedančiuosius, ir patyrusius gelmių tyrinėtojus. Populiariausios vietos nardyti: Koralų paplūdimio gamtos rezervatas, delfinų rifas ir nuskendęs karinis laivas Satil.

Eilatas,  Izraelis
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Eilatas, Izraelis

Mėlynoji duobė

Nardymą Raudonojoje jūroje galima išbandyti ir atostogaujant Egipte. Viena įspūdingiausių vietų tam – netoli Dahabo esanti Mėlynoji duobė. Tai įspūdinga net 130 m gylio povandeninė smegduobė, turinti natūralią arką. Nors sąlygos Mėlynojoje duobėje tinkamos ir patyrusiems, ir pradedantiems nardytojams, nerti po 56 m gylyje esančia arka rekomenduojama tik tikriems asams. Mėlynoji duobė labiau tinka nardymui su akvalangu. Norint Egipte užsiimti paviršiniu nardymu geriau paieškoti kitų vietovių, kuriose koraliniai rifai mažiau nualinti.

„Thistlegorm“ laivas

Prie Sinajaus pusiasalio krantų yra dar viena nardytojų vertinama vieta – Antrojo pasaulinio karo metais nuskendęs laivas Thistlegorm. Manoma, jog tai vienos įspūdingiausių laivo nuolaužų pasaulyje. Thistlegorm slypi 30 m gylyje ir sutraukia minias nardytojų, tad geriausia į šią vietą išplaukti anksti ryte. Puikus matomumas, būriai žuvelių ir nuostabą keliančios laivo nuolaužos užtikrins, kad ilgam įsiminsite šią nardymo sesiją. Ši nardymo Raudonojoje jūroje vieta rekomenduojama patyrusiems narams.

Kur dar panardyti Egipte?

Prie Raudonosios jūros prigludęs Egiptas turi ir daugiau nardymui tinkamų vietų – ne veltui šią valstybę mielai renkasi įvairaus lygio narai. O ir sąlygos tam dažniausiai palankios – šiltas vanduo, geras matomumas ir įdomus povandeninis pasaulis.

Povandeninis pasaulis
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Povandeninis pasaulis

Hurgada – Daedalus rifas

Jei ketinate atostogauti Hurgadoje arba Marsa Alame, nepraleiskite progos panardyti vienoje skaidriausių Raudonosios jūros vietų – prie Daedalus rifo. Matomumas šioje vietoje idealus, o povandeninės gyvūnijos įvairovė tiesiog atima žadą. Daedalus rifas plyti tolėliau nuo kranto, todėl prie jo neretai užklysta įvairių rūšių rykliai, rajos ir tunai. Tačiau srovės šioje vietoje gana stiprios, tad šis rifas pradedantiesiems pavojingas.

Šarm aš Šeichas: Ras Mahomedas

Jei atostogas suplanavote šiauriau, Šarm aš Šeicho kurorte, nenusiminkite – ten taip pat nestinga puikių nardymo vietelių! Viena geriausių nardymo zonų ne tik Egipte, bet ir visoje Raudonojoje jūroje – ties pietiniu Sinajaus krantu esantis Ras Mahomedo nacionalinis parkas. Žuvys, rajos, spalvingi koralai – kiekvienas panirimas čia padovanos vis naujų įspūdžių. Gražiausios vietos: Anemonų miestas, Yolanda rifas, Ryklių observatorija. O pradedantiesiems puikiai tiks vaizdingasis Ras Ghozlani.

Nardymas Jordanijoje

Egiptas ir Izraelis – ne vienintelės valstybės, turinčios prieigą prie gražiosios Raudonosios jūros. Į nardymui tinkamų kraštų sąrašą patenka ir vis didesnio keliautojų dėmesio sulaukianti Jordanija.

Nuskendęs amerikiečių tankas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Nuskendęs amerikiečių tankas

Ungurių sodas

Ir pažengusių, ir pradedančių nardytojų mėgstama vieta Jordanijoje – Ungurių sodas. Kaip galima spręsti iš pavadinimo, čia knibžda ungurių, smalsiai keliančių galvas iš smėlio. Šis žaismingas vaizdas ilgam įsimins.

Japonų sodas

Nardydami Jordanijoje puikiai praleisite laiką, jei pasirinksite kitą populiarią vietą – Japonų sodą. Geras matomumas, gražūs koralai, įdomios žuvys, nestiprios srovės ir dar nedidelis gylys – būtent dėl šių priežasčių Japonų sodą mielai renkasi pradedantieji. Patiks ši vieta ir patyrusiems narams, norintiems pailsėti nuo iššūkių.

Septynios seserys

Trokštantiems valandų valandas grožėtis koralais Jordanija turi tobulą pasiūlymą – vietą, vadinamą Septyniomis seserimis. Kiek akys užmato tolin besidriekiantys spalvoti koralai, unikalios žuvys ir nuskendęs amerikiečių tankas – turbūt net aiškinti nereikia, kodėl atostogaujant Jordanijoje būtina panerti į šią vietą.

Kur nardyti Turkijoje?

Dar viena populiari atostogų kryptis – Turkija – didžiuojasi net 8000 km ilgio pakrante. Akivaizdu, kad palei ją taip pat yra nuostabių vietų paviršiniam ir giluminiam nardymui. Patyrę narai labiausiai vertina Viduržemio jūros pakrantėje įsikūrusi Kašą, taip pat Sidę, prie kurios galima aptikti ne tik nuskendusių laivų, bet ir panardyti su vėžliais. Nuskendusių laivų taip pat yra jūroje netoli Mersino.
Gražių vietovių nardymui Turkijoje gali pasiūlyti ir Egėjo pakrantės kurortai, ypač Marmaris, Bodrumas, Datča. Narai taip pat vertina Aivaliko apylinkes – tikima, kad ten gelmėse nuskendęs prarastasis Atlantidos miestas.

Taslik paplūdimys Datča pusiasalyje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Taslik paplūdimys Datča pusiasalyje

Nardymas Kretoje

Atostogaujant Kretoje nardymas gali tapti puikia pramoga, juolab kad ši Graikijos sala turi puikių nardyti tinkamų vietų. Bene populiariausia – šiaurinėje pakrantėje esanti Chanija, narų vertinama dėl įspūdingo povandeninio kraštovaizdžio. Reti juodieji koralai ir unikali gyvūnija sužavi ne vieną narą. Atostogaujant Kretoje taip pat būtina išbandyti naktinį nardymą, apžiūrėti nuskendusius laivus, pasigėrėti retkarčiais atklystančiais rykliais. Šilti ir skaidrūs Kretą skalaujantys vandenys tinkami įvairaus lygio narams.

Graikija, Kreta
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Graikija, Kreta

Koks nardymas Bulgarijoje?

Nardymas Bulgarijoje dar nesulaukęs didelio pripažinimo, tačiau šalies kurortuose sąlygos užsiimti paviršiniu arba giluminiu nardymu tikrai geros. Panirus galima apžiūrėti nuskendusius laivus ir povandeninius urvus, o jei pasiseks, draugiją palaikys delfinai ir vėžliai. Viena įspūdingiausių vietų – po vandeniu atsidūręs senasis romėnų uostas netoli Varnos. Nepamirštamų įspūdžiu padovanos ir povandeninis akmenų miškas greta Sozopolio.

Saulėtas krantas, Bulgarija
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Saulėtas krantas, Bulgarija

Egzotiškas nardymas Zanzibare

Jei vilioja egzotiškesni kraštai, neprašausite pasirinkę nardymą Zanzibare – Tanzanijai priklausančioje saloje. Šis sausumos lopinėlis prie Afrikos krantų sutraukia nardytojus iš viso pasaulio, trokštančius pasigėrėti nuostabiais koralais ir gausia povandenine gyvūnija. Ar nenorėtumėte ir jūs atsidurti akvariumą primenančiame Indijos vandenyne? Zanzibare patrauklių vietų ras ir nardymo su vamzdeliu entuziastai, ir giluminio nardymo asai. Pastariesiems gali nusišypsoti sėkmė pasimatyti su didžiausia žuvimi pasaulyje – bangininiu rykliu. Įspūdingoms nardymo sesijoms verta rinktis Mnembos atolą ir Levano pakrantę.

Smėlio paplūdimys Zanzibare
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Smėlio paplūdimys Zanzibare

Povandeninis pasaulis Kipre

Ieškantiems vietelės arčiau namų siūlome išbandyti nardymą Kipre. Sala, nors nedidelė, gali pasiūlyti puikių nardymo zonų. Panirę po vandeniu tikėkitės išvysti nuskendusių laivų nuolaužų, įdomų povandeninį gamtovaizdį ir būrius spalvotų žuvų. Jūra aplink Kiprą labai skaidri, tad visi grožiai tikrai neliks nepastebėti. Tarp įdomiausių nardymo vietų rikiuojasi Amphorae urvai su išlikusiomis senovinėmis amforomis, Koplyčia ir laivo Zenobia nuolaužos.

Akmeninės pakrantės panorama Kipro saloje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Akmeninės pakrantės panorama Kipro saloje

Nardymas Maltoje

Narams įdomi ir kita Viduržemio jūros valstybė – Malta. Šilti salyną skalaujantys vandenys tinkami ir pradedantiems, ir pažengusiems nardymo entuziastams. Juose laukia gražūs koraliniai rifai, įspūdingi urvai ir nuskendę laivai. Pastaruosius, esančius seklesniame gylyje, gali apžiūrėti ir mažiau patyrę narai. Atostogaujant Maltoje rekomenduojama panardyti Mėlynojoje duobėje, taip pat ties Ċirkewwa miesteliu, kur laukia rifai, povandeninės arkos ir Dievo Motinos skulptūra.

Atostogos Maltoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Maltoje

Nardykite Tailande

Norėtųsi paįvairinti atostogas Tailande? Nardymas – puikus pasirinkimas šioje tropikų šalyje, skalaujamoje Siamo įlankos ir Andamanų jūros. Tailande nardyti tinkamų vietų labai daug ir visos jos gali pasigirti spalvingais koralais, kvapą gniaužiančiu jūros dugnu ir didžiosiomis žuvimis, pavyzdžiui, bangininiais rykliais. Ekspertai rekomenduoja panirti ties Sail Rock, apžiūrėti povandeninį saugomų Surino salų pasaulį ir atrasti ties Koh Chang sala nuskendusį laivą.

Nuostabus nardymas Balyje

Žemiau pusiaujo esantis Balis – dar viena puiki kryptis nardymo entuziastams. Šiaurinėje salos dalyje galima apžiūrėti nuostabius koralus, o nardant ties Tulambenu galima pasigrožėti nuskendusiais laivais ir spalvinga jūrų gyvūnija. Puikių įspūdžių taip pat pririnksite nardydami ties kaimyninės Nusa Penida salos pakrantėmis. Nardymas Balyje sužavi net labiausiai patyrusius asus – ne tik gražiu gamtovaizdžiu, bet ir didele įvairove.

Net jei nardymas jūroje jums dar tik naujai atrastas pomėgis, ryžkitės suplanuoti tik tam skirtą kelionę – nardyti tinkamų vietovių pasirinkimas tikrai platus. O jei esate jau patyręs naras, galbūt metas atrasti naujus vandenis?

Video
Kristoffer Molvig video.  Nardymas Raudonojoje jūroje
Į viršų