Kur slidinėti 2018 metais: slidinėjimo kurortai Europoje

Poilsis Bukovelyje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Poilsis Bukovelyje

Slidinėjimas – viena smagiausių žiemos pramogų, o slidinėjimo kelionės dažnai tampa išskirtiniu metų nuotykių ir įsimintina draugų kompanijos išvyka. Vis dėlto, tai ne pats pigiausias malonumas, todėl norint mėgautis slidinėjimo kelione 2018 m. verta planuoti viską truputi anksčiau. Patariame, kur yra pigios slidinėjimo kelionės Europoje, o kur už sumokėtus pinigus rasite puikią kokybę.

Slidinėjimas Slovakijoje

Slovakija – tai puikus slidininkų pasirinkimas pakeliui į kitus, didesnius Europos slidinėjimo kurortus arba norint išsibandyti slidinėjimo įgūdžius. Šią šalį nesunkiai pasieksite automobiliu ar autobusu, o Aukštieji Tatrai nustebins jus paslaugų kokybe, pigiomis kainomis ir gražiais kurortais. Tai šalis, kur iki artimiausios trasos nereikės važiuoti ilgiau nei pusvalandį, o keltuvai ir įrengti nuolydžiai nustebins įvairaus lygio slidininkus. 126 slidinėjimo kurortus turintis kraštas, vis dėlto išsiskiria, keliais didžiausiais kurortais, į kuriuos ir koncentruojasi didelė dalis turistų.

Vienas žinomiausių Slovakijos kurortų – Tatranska Lomnica, kuriame rasite pačias stačiausias ir aukščiausiai virš jūros lygio esančias trasas. Papėdėje yra ir nuožulnių nuolydžių pradedantiesiems. Todėl čia savo trasą ras daugelis. Be to, netoli slidinėjimo trasų yra ne vienas kurortinis miestelis, kuriame ne tik puikiai papramogausite, tačiau ir gerai pailsėsite su SPA malonumais ir puikiu slovakišku maistu. Šie miesteliai patrauklūs ir tuo, kad čia pigi nakvynė yra taisyklė, o ne išimtis. Slidinėjimo trasų kainos taip pat nekanda, todėl žiemos atostogoms Slovakijoje užteks ir mažesnio biudžeto.

Slidinėjimas Ukrainoje

Ukraina ilgą laiką buvo Europos slidinėjimo žemėlapio užribyje, tačiau tai šalis, kuri taip pat turi puikius kalnynus ir geras sąlygas pradedantiems, mėgėjams slidininkams, šeimoms su vaikais. Slidininkų žemėlapyje Ukraina atsirado po to, kai šalyje buvo pradėtas vystyti modernusis Bukovelis. Dabar tai ne tik 50 km trasų turintis slidinėjimo kurortas, tačiau ir mineralinių vandenų bei karštų versmių baseinų ir gydyklų centras. Lietuviams šis kurortas itin patrauklus, nes jį gana greitai ir patogiai galima pasiekti autobusu ar automobiliu.

Bukovelis žavi slidininkus ir viešbučių, bei nakvynės vietų gausa – čia jos varijuoja nuo prabangių viešbučių, kuriuose viskas įskaičiuota ir yra SPA baseinai iki pigių viešbučių ar nuomojamų kambarių, kuriuose puikiai įsikurs taupantys pinigus atostogautojai. Atstumas nuo trasų taip pat nedidelis – nuo kelių šimtų metrų iki kelių kilometrų iki keltuvų. Slidinėjimo pasas savaitei Bukovelyje kainuos apie 160 eurų, tačiau taikomos ir nuolaidos.

Bendras Bukovelio kurorto trasų ilgis apie 50 km. Čia yra 12 mėlynų trasų, 41 – raudona, 8 – juodos trasos skirtos patyrusiems slidininkams. Net jei Bukovelis nenustebins ilgais keltuvais ir trasomis, tačiau kainos ir kokybės santykis jums bus tikrai netikėtas malonus atradimas. Ukrainoje tikrai suprasite, ką reiškia pigios slidinėjimo kelionės.

Video
ejkosz video.  Skiing in Bukovel, Ukraine

Slidinėjimas Austrijoje

Austrija – gilių slidinėjimo tradicijų šalis, kurios kurortuose dažnai vyksta pasaulio ir Europos slidinėjimo čempionatai, o įvairaus statumo trasos vingiuoja įvairiuose šalies Alpių regionuose. Be to, tai vieta, kur renkasi vakarėlių mėgėjai. Austrijos kurortai garsėja savo Naujų Metų šventimo tradicijomis, masiniais pasaulinių žvaigždžių koncertais kurortuose ir gyvais pasirodymais naktiniuose klubuose bei baruose. Norintys kokybiškai paslidinėti ir gerai pasiausti su smagia kompanija, tikrai turėtų apsvarstyti Austrijos slidinėjimo kurortus žiemos atostogoms.

Tai šalis, kurioje rasite slidinėjimo kurortų kiekvieno skoniui – ir prabangių miestelių šalia kalnų, ir pigių slidinėjimo keltuvų bei trasų, čia yra kurortų pradedantiesiems, yra ir profesionalams, slidininkams ir snieglentininkams, šeimoms su vaikais ir poroms, smagioms kompanijoms ir ramybės mėgėjams. Siūlome kelis pagrindinius Austrijos slidinėjimo kurortus.

Alpbacho slidinėjimo regionas geriausiai tiks pradedantiesiems – iš čia grįšite tikrai geriau čiuoždamas slidėmis ir snieglente. Salbacho kurortas skirtas jau pramokusiems slidininkams, norintiems puikių įspūdžių. Iki jo nuo Zalcburgo oro uosto keliausite apie pusantros valandos. St. Antono kurorte puikiai jausis slidinėjimo ekspertai. Antra vertus, St. Antono kurortas vienas žinomesnių pasaulyje, su gerais keltuvais arti viešbučių ir linksmybių vietų. Soldeno kurortas žymus dėl sniego gausos ir puikių trasų. Kitzbuhelio miestukas žavi savo romantika ir jaukumu, todėl tinka įsimylėjusioms poroms. Išglo slidinėjimo kurortas labiausiai pagarsėjęs tarp siautulingų vakarėlių mėgėjų. O geriausią kainos ir kokybės santykį Austrijoje galima rasti Siolio kurorte.

Tiesa, kaip ir visoje Europoje čia nakvynės vietas reikia užsisakinėti iš anksto, geriausi variantai ir kotedžai gali būti užsakyti jau vasarą. Atvykti į Austriją tikrai nesunkiai galima ir automobiliu, tačiau žiemos sezono metu iš Lietuvos čia dažnai skraido ir oro linijų kompanijos.

Video
light2tube video.  Bad Kleinkirchheim Ski Resort, Carinthia, Austria

Slidinėjimas Italijoje

Italija – tai viena įdomiausių, spalvingiausių ir įvairiausių Europos ar net viso pasaulio šalių, kurioje dar veikia ir puikūs slidinėjimo kurortai. Italijos slidinėjimo regionai pasižymį ilgomis trasomis, dideliais Alpių kalnų regionais sujungtais kilometriniais lyniniais keltuvais. Tai vieta, kurioje atostogaudami net ir visą savaitę nuolat galėsite čiuožti vis naujomis kalnų trasomis. Be to, tai šalis, kur rasite fantastišką maisto, pramogų ir viešbučių įvairovę.

Alpių kalnų papėdėje esantis Bergamo miestas yra tarsi vartai į Italijos slidinėjimo rojų. Čia skrenda ir pigių oro linijų bendrovės, ir užsakomieji reisai. Pats Bergamas stebina savo itališka dvasia, čia verta pasižvalgyti daugiau, vietos restoranuose išragauti itališką virtuvę. Iš čia į kalnų kurortus veža užsakyti autobusai, traukiniai ir viešasis transportas.

Italijoje gausu įvairiausių kurortų, slidinėjimo slėnių ir regionų sujungtų keltuvais. Čia vos ne per visas Alpes galima keliauti vien lyniniais keltuvais. Vis dėlto, vienas žymiausių kurortų – Val Di Solė, kuriame bendras trasų ilgis siekia kelis šimtus kilometrų, o prijungus netoliese esančius kitus kurortus Dolomitinėse Alpėse atrasite ir 1000 km trasų. Todėl nakvynės vietos čia išsibarsčiusios per miestelius visame regione. Yra tokių vietų, kur tiesiai į viešbutį įčiuošite iš trasos, bet yra jaukių miestelių, nuo kurių iki keltuvų reiks pavažiuoti traukiniu.

Vieni Italijos kurortų miesteliai pasižymi žygių takais ir pramogomis gamtoje, kiti turi daug kultūrinio paveldo, trečiuose puikūs restoranai ir SPA paslaugos. Vis dėlto Italijoje slidinėjimo kainos nėra pačios didžiausios ir žiemos metu tikrai galima atrasti puikių variantų visai šeimai ar draugų kompanijai. Ypač kai į Bergamą skraido pigių skrydžių oro linijos.

Slidinėjimas Prancūzijoje

Prancūzija dar vadinama slidininkų rojumi. Nors slidinėjimo kurortų paslaugų ir apgyvendinimo kainos čia vienos didesnių Europoje ir pasaulyje, tačiau kurortų kokybė stebina pramogų gausa, sniego pusnimis iki pat vėlyvo pavasario, žiemos veiklomis visai šeimai – nuo mažiausių iki didžiausių.

Trijų slėnių slidinėjimo regionas vienas geriausiai žinomų visoje Prancūzijoje – jis užkariavo net labiausiai išlepintų atostogautojų širdis. Pagrindinė Trijų slėnių regiono puošmena Maribelio kurortas. Jis patrauklus dėl viešbučių gausos, gerų restoranų, patogaus susisiekimo, trasų kokybės bei į kitus laikus perkeliančių senovinių kalnų trobelių, įsiliejančių į tankiuosius Alpių miškus. Didžiausias Meribelio kurorto privalumas tas, kad daug viešbučių įsikūrę prie nesudėtingų trasų, todėl visi, net ir pradedantys slidininkai, į viešbutį gali grįžti su slidėmis. Architektų nuomone, Meribelio kurortas labai harmoningas, o plačiai šlaituose išsibarstę senoviniai pastatai nukelia turistus į praėjusius amžius. Meribelis tinkamas romantikams, nes centrinėje dalyje yra keletas rajonų, išdėstytų skirtingame aukštyje, todėl pasivaikščiojimai po miesto centrą sužibus žvaigždėms yra fantastiški.

Kainos Maribelio bei kituose Trijų slėnių kurortuose gal bus didesnės nei anksčiau minėtuose Europos slidinėjimo kurortuose, tačiau jei jau visko esate per savo slidinėjimo atostogas matę, Trijų slėnių regionas tikrai vertas jūsų dėmesio.

Yra galimybės važiuoti į Prancūziją automobiliu ir aplankyti pakeliui dar kitus slidinėjimo kurortus Europoje, tačiau patogiausias ir greičiausias būdas – skrydis į Liono miestą ar aplinkinius Alpių regiono miestus – pavyzdžiui Ženevą Šveicarijoje. Iš čia Alpes pasieksite per valandą kitą ir galėsite mėgautis prancūziška žiemos pasaka.

Video
James Bragg video.  La Plagne Ski Resort Guide - France 2015
Į viršų