Kruizai Viduržemio jūra – puikus atostogų malonumas

Kruizo denis
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kruizo denis

Šiltas vėjas, kedenantis plaukus, žydri jūros toliai ir galimybė pažinti vienus gražiausių Europos miestų – tai tik kelios priežastys, dėl kurių kruizai Viduržemio jūra privilioja vis daugiau keliautojų. Svajojantiems užkariauti bangas papasakosime apie šį romantišką atostogų praleidimo būdą ir atskleisime, kuo ypatingi kruizai po Viduržemio jūrą.

  Pigūs skrydžių bilietai

Ką vertėtų žinoti apie Viduržemio jūrą?

Europos pietuose plytinti Viduržemio jūra skiria mūsų žemyną nuo Afrikos, o su Atlanto vandenynu ją jungia tik siauras Gibraltaro sąsiauris. Viduržemio jūra skalauja 21 valstybės krantus, o jos platybėse išsibarsčiusios daugiau nei 3300 salų. Didžiausios iš jų yra Sicilija, Sardinija, Korsika, Kreta ir Kipras. Viduržemio jūros baseino šalyse vyrauja panašus klimatas – vasaros karštos ir sausos, o žiemos švelnios ir drėgnos. Viduržemio jūros vandens temperatūra svyruoja priklausomai nuo metų laiko ir regiono. Štai Barselonoje rugpjūtį vanduo įšyla iki +25 °C, o vėsiausia būna vasarį – vos +12 °C. Tuo tarpu piečiau, Tel Avive, net gruodį jūroje tvyro maloni +20 °C temperatūra, o rugpjūtį bangos įkaista ir iki +28 °C.
Viduržemio jūros druskingumas gana aukštas – net 38 g/kg. Tai viena sūriausių jūrų pasaulyje. Ši savybė turi įtakos jūros išvaizdai – ji skaidri ir ryškiai mėlyna. Iš dalies todėl Viduržemio jūros kraštai yra populiari atostogų kryptis – juk taip malonu paganyti akis į turkio spalvos jūrą.
Viduržemio jūroje aptinkama nemenka gyvūnų įvairovė – per 17 tūkst. rūšių. Didžiausi iš jų yra delfinai, ruoniai ir jūrų kiaulės. Be to, Viduržemio jūroje apstų žuvų, plyti koralų rifai. Beje, visą šį povandeninį pasaulį galima pažinti nardymo kelionės metu. O jei mieliau į jūros tolius žvelgti iš aukštai, rinkitės kelionę kruiziniu laivu Viduržemio jūra.

Povandeninis pasaulis
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Povandeninis pasaulis

Kokias šalis pamatysite?

Kruizai Viduržemio jūra – puikus pasirinkimas trumpoms atostogoms, kurių metu norisi pamatyti ir apkeliauti kuo daugiau. Tokias keliones mielai renkasi žmonės, niekaip neapsisprendžiantys, kurią Viduržemio šalį aplankyti. Pasirinkus kruizą galvos sukti nebereikia – laivas pats nuplukdo į gražiausius regiono kampelius. Dažniausiai į tokio kruizo programą įtraukiami kultūra ir kulinarinėmis tradicijomis garsėjantys kraštai: Italija, Prancūzija, Ispanija.

Gražiausi Viduržemio jūros uostai

Viduržemio jūra – ne vienos civilizacijos lopšys, tad jos pakrantėse rikiuojasi vienas už kitą senesni ir įspūdingesni miestai. Kruizo Viduržemio jūra metu galima aplankyti net kelis nuostabaus grožio miestus. Vienas jų – žavioji Barselona. Tai vienas didžiausių Viduržemio jūros pakrantės miestų, pakerintis įsimintina architektūra, puikiu maistu ir ugningu temperamentu. Ne mažesnis privalumas – puikūs paplūdimiai. Tuo tarpu šurmuliuojantis Prancūzijos uostas Marselis neabejotinai sužavės kontrastais – nuo prabangių muziejų iki senųjų kvartalų. O štai itališkame Palerme abejingų nepaliks ore pulsuojanti energija ir bizantinių pastatų gausa. Istorijos paveldu nustebins ir šiaurinėje Viduržemio jūros pakrantėje esanti Genuja. Dalis šio uosto senamiesčio įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Tai palikimas tų laikų, kai Genuja tebebuvo vienas svarbiausių Viduržemio jūros uostų. Savitu žavesiu pasižymintis Neapolis nepalieka abejingų – tai įdomus ir daugialypis miestas, kuriame galima apžiūrėti turtingą meno kolekciją, viduramžių katedrą ir slėpiningąsias Šv. Genaro katakombas.

Laiminga mergina Neapolyje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Laiminga mergina Neapolyje

Kokias salas galite aplankyti?

Gražūs miestai – dar ne viskas, ką galima apžiūrėti kruizo po Viduržemio jūrą metu. Plaukimas laivu suteikia progą aplankyti vaizdingiausias regiono salas – nuo didžiosios Sicilijos iki atostogų rojumi laikomų Balearų salų. Viduržemio jūros salos garsėja nuostabiais kraštovaizdžiais ir puikiais paplūdimiais, o smalsiesiems keliautojams siūlo apžiūrėti garsias istorines vietas.
Didžiausia Viduržemio jūros sala Sicilija – tobulas gamtos grožio, turtingos kultūros ir gausaus istorinio paveldo derinys. Joje ir didžiausias Europos ugnikalnis Etna, ir romantiškos alyvmedžių giraitės, ir antikos laikus menantys miestai: Katanija, Taormina, Čefalu, Trapanis, Agridžentas. Tikime, kad trumpas apsilankymas tik sužadins smalsumą, ir kitas atostogas jau planuosite žavingoje Sicilijoje.
Gražių vaizdų ir tūkstantmetės istorijos pėdsakų taip pat rasite Maltos salyne. Nedidukė valstybė, iš visų pusių glostoma Viduržemio jūros, – tikras perlas. Salyne dunkso priešistorę menančios megalitinės šventyklos, lankytojų laukia jaukūs miesteliai, o pasimaudyti kviečia pasakiški paplūdimiai.
O štai stabtelėjimas Ispanijai priklausančiame Balearų salyne dar labiau sustiprins atostogų nuotaiką. Ne veltui šią salų grupę poilsiui renkasi daugybės Europos šalių gyventojai. Nuostabus oras, nepriekaištingi paplūdimiai, neskubrus gyvenimo tempas – tokia Balearų salų formulė. Didžiausios salos Maljorkos sostinė Palma de Maljorka įtrauks į linksmybių sūkurį, o iš jo ištrūkus dar liks laiko susipažinti su architektūrinėmis grožybėmis. Energijos taip pat įkraus apsilankymas greta esančioje Ibisos saloje, ne sykį tituluotoje Europos vakarėlių sostine.

Poilsis Maljorkoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Poilsis Maljorkoje

Atostogų kruize privalumai ir keliautojų atsiliepimai

Dar abejojate, ar kruizas Viduržemio jūra – tinkamas pasirinkimas atostogoms? Tokios kelionės privalumai ir keliautojų atsiliepimai tikrai įtikins kuo greičiau užsisakyti kruizą!
Jau užsiminėme, kad kruizas – puiki galimybė vienos kelionės metu aplankyti daug miestų ir kraštų, susipažinti su skirtingomis kultūromis, geriau pažinti viso regiono istoriją. Drauge tai ir kelionė be rūpesčių – laivas per naktį nuplukdo į uostą, patogioje kajutėje malonu leisti poilsio akimirkas, o maistu ir pramogomis pasirūpina įgula. Drįstame teigti, kad tai kone tobulos atostogos! O kur dar plaukimo laivu romantika – juk ne kasdien pasitaiko proga palydėti saulę į žydras Viduržemio jūros bangas.
Atsiliepimai keliautojų, pasirinkusių kruizus Viduržemio jūra, tik patvirtina, kad tai puikus būdas keliauti. Jie teigia, kad tokių atostogų metu sukauptų įspūdžių pakaktų ir kelioms kelionėms, o laive užsimezgusios draugystės neretai tęsiasi ir grįžus namo. Atostogautojai džiaugiasi galėję be rūpesčių aplankyti skirtingus Viduržemio pakrantės miestus ir taip išpildę senas svajones. Keliautojų teigimu, kruizas Viduržemio jūra – puiki dovana mylimam žmogui, mat kelionės metu ne tik aplankomos gražiausios vietos, bet ir galima pasilepinti aptarnaujančio personalo dėmesiu, gardžiu maistu, pasilinksminti. Juolab kad kelionių agentūrose netrūksta pigių kruizų pasiūlymų, tad tokios atostogos įperkamos ne tik išrinktiesiems.

Pora plaukia laivu
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Pora plaukia laivu

Patarimai keliaujantiems kruizu

Kruizas Viduržemio jūra jau suplanuotas? Pasidalysime keliais patarimais, kad jis praeitų kuo sklandžiau.
Visų pirma, dėdamiesi daiktus nepamirškite puošnesnių drabužių komplekto – neretai kruizų metu vyksta iškilmingos vakarienės. Jei plauksite vasarą, būtinai įsidėkite maudymosi kostiumėlį, akinius ir kremą nuo saulės – juk geru oru daug maloniau laiką leisti atvirame denyje, ypač jei jame yra baseinas.
Ruošiantis į kruizą Viduržemio jūra nereikės sukti galvos dėl vizų, tačiau turėkite galiojantį asmens dokumentą. Taip pat pasiimkite šiek tiek grynųjų arbatpinigiams, banko kortelę papildomoms išlaidoms, pvz., lauktuvėms, ekskursijoms, bilietams į lankytinas vietas.
Jei nerimaujate, kad kruizo metu gali užklupti jūros liga, į lagaminą įsidėkite pykinimą malšinančių vaistų, imbierinių saldainių arba imbierinės arbatos. Vaistų galite išgerti profilaktiškai prieš prasidedant kruizui, o imbieriniai gaminiai padės numalšinti pykinimą, jei jūros liga vis dėlto užklups. Tokiu atveju geriausia įsitaisyti gryname ore, ramiai žiūrėti į vieną tašką ir guostis mintimi, kad prie supimo dažniausiai gana greitai priprantama.

Kruizas po Viduržemio jūrą – ilgam įsiminsiančios atostogos. Tai puiki proga daug pamatyti ir nuveikti, pasidžiaugti romantiškomis akimirkomis ir prabanga laive. Jau dabar pradėkite planuoti šį įsimintiną nuotykį!

Į viršų