Kelionė viena, o vietų – daugybė! Aplankyk Vokietijos Hanzos miestus vos už 459 €!

Pažintinė kelionė autobusu – puikus būdas neišleidžiant krūvos pinigų aplankyti ne vieną ar dvi vietas, o visą daugybę! Aplankyk Malborko pilę, Žalgirio mūšio vietą, Brėmeną, Gdanską, Rostoką, Hamburgą, Liubeką, Magdeburgą ir dar daugiau – visa tai vos vienos kelionės metu, kurią jau dabar galį įsigyti vos už 459 €!

Brėmeno miestas, Vokietija
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Brėmeno miestas, Vokietija

Vokietijos Hanzos miestai, Riugeno sala ir Gdanskas
 
2020 05 14 – 05 20 Trukmė: 6 naktys

- Kaina asmeniui dviviečiame standartiniame kambaryje

- Maitinimas – 6 pusryčiai (pagerinti kontinentiniai)

459 €

Kelionės organizatorius: „Novaturas“

1 diena. Malborko pilis
Labai anksti ryte (5 val. iš Vilniaus) išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Aplankote Žalgirio mūšio vietą – Griunvaldą. Vykstate į *Malborko pilį – buvusią Kryžiuočių ordino didžiojo magistro būstinę. Plytinės gotikos šedevru vadinamą tvirtovę sudaro trys pilys, sujungtos į bendrą gynybinį kompleksą. Čia buvo kuriami baltų ir slavų žemių užgrobimo planai, kalinamas per žygį į nelaisvę patekęs Lietuvos kunigaikštis Kęstutis. Iš čia išjojo kryžiuočių kariaunos pulkai į lemiamą Žalgirio mūšį. Viešbutį prie Gdansko pasiekiate apie 21 val.

2 diena. Gdanskas, Oliva, Sopotas
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate iš viešbučio. Pažintis su vienu gražiausių Lenkijos miestų – Gdansku, kuriame daugybė tiltų, viduramžiškų pastatų stačiais stogais, siaurų vingiuotų gatvelių; pagrindinė Senamiesčio gatvė – Ilgasis turgus su miesto simboliu tapusiu Neptūno fontanu, Rotušė, žavioji krantinė – mėgstama pasivaikščiojimų vieta, alegorinėmis skulptūromis vainikuoti Auksiniai ir labiau rūmus nei vartus primenantys Žalieji vartai, antra pagal dydį (po Kiolno Katedros) ir pati didžiausia Europoje iš plytų pastatyta ankstyvosios gotikos stiliaus *Šv. Mergelės katedra. Laisvu laiku siūlome papietauti, aplankyti prabangius pirklių brolijos *Artūro rūmus arba laivu *nuplaukti prie paminklo, skirto lenkų kariams atminti. Aplankote vieną gražiausių miesto rajonų – Olivą, kadaise buvusią turtingų cistersų vienuolių būstinę. Pasivaikščioję prancūziškame sode, eidami angliško parko takeliais, pasiekiate ilgiausią Lenkijoje Olivos katedrą. Katedra garsi ne tik savo įspūdingu dydžiu, bet ir meno kūrinių gausa. Katedros puošmena – rokoko stiliaus vargonai, kuriais vasarą *grojama turistams. Vykstate į garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą – Sopotą. Pasivaikštote ilgiausiu mediniu *molu Europoje, nuo kurio atsiveria puikus Baltijos jūros reginys. Laisvu laiku siūlome apžiūrėti įžymiojo architekto Gaudi šedevrus primenantį „lenktąjį namą“ arba išsimaudyti Baltijos jūroje. Nakvynės viešbutį prie Slupsko pasiekiate apie 21 val.

3 diena. Riugeno sala, Rostokas
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate Vokietijos link. Apie pietus pasiekiate didžiausią Vokietijai priklausančią Riugeno salą. Sala visoje Europoje garsėja nuostabia gamta, prabangiais kurortais ir jūros pakrante besidriekiančiomis kalkakmenio uolomis, susiformavusiomis maždaug prieš 80 mln. metų. Aplankote *Jasmundo nacionalinį parką, kuris dėl gamtos grožio bei vaizdingų baltų skardžių įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia iš apžvalgos aikštelės galėsite pasigėrėti 118 metrų ilgio uolėtu skardžiu, vadinamu „Karaliaus sostu“. Kaip tik čia, kaip teigia istoriniai šaltiniai, sėdėjo švedų karalius, stebintis jūroje vykusį švedų ir vokiečių laivynų mūšį. Vykstate į Rostoką – prie Varnovo upės įsikūrusį didžiausią Meklenburgo-Pomeranijos žemės miestą, Hanzos sąjungos laikais vadintą vartais į Skandinaviją. Jau XIV amžiuje čia buvo didžiulis jūros uostas, buvo statomi laivai, o 1419 metais įkurtas pirmas universitetas Baltijos jūros regione. Pasivaikštote Rostoko senamiesčio gatvelėmis ir aikštėmis, apžiūrite miesto Rotušę, XV-XVI a. miestiečių namus, įspūdingo dydžio Šv. Marijos bažnyčią. Pėsčiųjų gatve pasiekiate Universiteto aikštę, kur stovi didingi universiteto rūmai. Miesto širdis – jūrų uostas, dabar tai ir smagi miesto svečių ir vietos gyventojų pasivaikščiojimų ir pramogų vieta, kurioje gausu parduotuvėlių, tavernų ir restoranėlių. Į viešbutį prie Rostoko atvykstate apie 22 val.

4 diena. Švėrino pilis, Liubekas
Pusryčiai. Apie 9 val. išvykstate Liubeko link. Pakeliui aplankote gracingą XIX a. *Švėrino pilį, vadinamą „Šiaurės Noišvanšteinu“. Tai tikrai įspūdingas neorenesansinio stiliaus statinys, stovintis žavingo ežero saloje. Apie pietus atvykstate į Liubeką, senąjį Hanzos miestą įsikūrusį saloje. Nuostabą sukelia tik šiam miestui būdingi „pereinamieji namai“ Gangbude bei senas tradicijas turintys Hanzos bendruomenės namai Stiftung. Grožitės Rotuše ir netoliese esančia Šv. Marijos bažnyčia. Miesto panoramą apžvelgiate, pakilę į Šv. Petro bažnyčios *bokštą. Vakarop išvykstate Hamburgo link. Į viešbutį prie Hamburgo atvykstate apie 21 val.

5 diena. Hamburgas, Brėmenas
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate į vieną didžiausių ir svarbiausių Hanzos sąjungos miestą – Hamburgą. Aplankote uosto rajoną su senaisiais pirklių namais, miesto centre gėritės mažais, dviaukščiais bendruomenės namais, kuriuose dabar įsikūrusios suvenyrų parduotuvėlės ir jaukios kavinės. Laisvu laiku pasivaikštote po ištisą parą šurmuliuojančią Reeperbahn gatvę. Po pietų vykstate į laisvąjį Hanzos miestą Brėmeną. Ekskursija po miestą: prie Brėmeno miesto muzikantų skulptūrų galvojate norus, *Švino rūsyje klausotės legendų apie palaidotus žmones. Lankotės Šnūro rajone, kurio siauros gatvelės susipynusios tarytum „šniūreliai“. Rozelijaus rajone prisėdate pailsėti prie „Septynių miegančių brolių“, mėgaujatės porcelianinių varpelių skambesiu. Pageidaujantieji gali užsukti į restoraną, kuriame mėgo lankytis pasakorius Vilhelmas Haufas. Vėzerio pakrantėje grožitės laivais. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Brėmene.

6 diena. Braunšveigas, Magdeburgas
Pusryčiai. Apie 7 val. išvykstate iš viešbučio. Aplankote dar du ypač svarbius ir nemažą pėdsaką istorijoje palikusius Hanzos miestus – Braunšveigą ir Magdeburgą. Pirmiausia vykstate į Braunšveigą. Miesto istorija glaudžiai susijusi su Velfų gimine: XII amžiuje hercogas Heinrichas Liūtas pavertė Braunšveigą savo rezidencijos miestu, paskui išplėtė iki Hanzos miesto ir galingo prekybinės veiklos centro. Valdant Otui IV, kuris taip pat buvo Velfas, Braunšveigas tapo imperatoriaus miestu ir svarbiausiu Europos centru. Ekskursiją pradedate pilies aikštėje, kurioje stovi liūto paminklas, apžiūrite *Katedrą, kurioje palaidotas Henrikas Liūtas ir jo žmona; pamatote Senamiesčio turgų, Rotušę, su dviaukšte dengta arkada, ir netoliese esančią Šv. Martyno katedrą. Po pietų keliaujate į Magdeburgą, kuris svarbus ne tik kaip vienas įtakingiausių viduramžių miestų Europoje, bet ir vienas iš ypač svarbių Hanzos sąjungos centrų. Iš šio miesto kilo Magdeburgo teisė – viduramžių miestų teisės sistema, kuri išplito daugelyje tuometinių Europos šalių. Ekskursija mieste, kurio žymiausi objektai – architektūros paminklai, muziejai bei bažnyčios – yra miesto centre, išsidėstę tarp Magdeburgo rotušės, Katedros, Ulricho aikštės ir Elbės upės. Mieste – apie 30 bažnyčių, iš kurių žymiausios yra Magdeburgo katedra, kurioje yra imperatoriaus Otono I kapas, bei Šv. Jono bažnyčios liekanos. Pastarojoje šventovėje 1524 m. viešėjo ir pamokslą skaitė Martinas Liuteris. Miestą puošia „Magdeburgo raitelio“ skulptūra, barokinė Rotušė, paminklas Martinui Liuteriui. Nakvynės viešbutį Vokietijos-Lenkijos pasienyje pasiekiate apie 21 val.

7 diena. Kelionė namo
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate Lietuvos link. Kelionė per Lenkiją. Pietums sustojate vienoje iš pakelėje veikiančių greito maisto užkandinių. Apie 20 val. kertate Lietuvos Respublikos valstybinę sieną.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu,
 • 6 nakvynės viešbučiuose,
 • maitinimas – 6 pusryčiai (pagerinti kontinentiniai),
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 100 PLN ir 30 € (iš viso apie 55 €),
 • draudimas,
 • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
 • arbatpinigiai,
 • pietūs ir vakarienės, gėrimai,
 • miestų turistiniai mokesčiai,
 • ausinukai ekskursijų metu,
 • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Prieš kelionę verta užsisakyti:

 
Automobilių nuomą
 
Parkavimą oro uoste
 
Kelionės draudimą 
 
Gyvūnų viešbutį 

Pastabos

 • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus ir Kauno. Teirautis dėl išvykimo iš Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos, Marijampolės, Kalvarijos ir Alytaus.
 • Pasiūlymų skaičius už nurodytas kainas yra ribotas.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami pagal užklausimą.

Vokietijos Hanzos miestai, Riugeno sala ir Gdanskas
 
2020 05 14 – 05 20 Trukmė: 6 naktys

- Kaina asmeniui dviviečiame standartiniame kambaryje

- Maitinimas – 6 pusryčiai (pagerinti kontinentiniai)

459 €

Į viršų