Vienintelis toks pasaulyje: kelionė į Žirafų dvarą Kenijoje

Flamingai Nakuru ežere, Kenija
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Flamingai Nakuru ežere, Kenija

Kelionė po Keniją – unikali galimybė pažinti laukinę Afrikos gamtą. Gyvūnai, kuriuos esame įpratę matyti zoologijos sodų aptvaruose, ten klajoja laisvai ir nevaržomai. Nairobyje, Kenijoje, veikia ypatingas viešbutis „Giraffe Manor“ (liet. Žirafų dvaras), kuriame svečiams draugiją palaiko ilgakojės žirafos, karpočiai ir kiti gyvūnai. Suintrigavome? Tuomet kviečiame susipažinti su šia unikalia apgyvendinimo įstaiga ir informacija apie Keniją, padėsiančia suplanuoti išskirtinę kelionę.

  Pigūs skrydžiai į Keniją

Unikalus viešbutis, kuriame pusryčiaujama su žirafomis

Kenijos sostinės Nairobio priemiestyje veikiantis Žirafų dvaras – išskirtinė apgyvendinimo įstaiga. Ketvirtajame XX a. dešimtmetyje pastatytame dvare svečius draugiškai pasitinka ne tik darbuotojai, bet ir teritorijoje gyvenančios Rotšildo žirafos. Šios veislės žirafoms gresia išnykimas, todėl viešbutis ir greta įsikūręs Nairobio žirafų centras atlieka kilnią misiją – bando atkurti Rotšildo žirafų populiaciją. Viešbutyje apsistoję keliautojai gauna išskirtinę galimybę papusryčiauti arba išgerti popiečio arbatėlės su smalsiomis ir draugiškomis žirafomis. Praalkę gyvūnai pro kambarių langus dairytis pradeda vos prašvitus – nereikia net žadintuvo.

Į nakvynės kainą įskaičiuotas ne tik maistas ir gėrimai, bet ir žirafų pašaras, kurio yra visuose viešbučio kambariuose. Svečiai raginami žirafas maitinti iš rankos, o drąsesnieji ryžtasi ir žirafos bučiniui – laikant gabalėlį pašaro tarp dantų, žirafa atsargiai jį paima liežuviu ir tuo pačiu meiliai lyžteli žmogaus veidą. Be žirafų, viešbučio teritorijoje gyvena draugiškai nusiteikę karpočiai – kiaulinių šeimai priklausantys gyvūnai. Jie taip pat mielai prisideda prie svečių pusryčių metu. Viešnagė tokioje apgyvendinimo įstaigoje – kiekvieno keliautojo ir gamtos mylėtojo svajonė, todėl nakvynę reikėtų užsisakyti bent kelis mėnesius iš anksto. Reikia atminti, kad viešbutis gegužės mėnesį nedirba – pasinaudoję lietingais orais, šeimininkai tvarko kambarius ir viešbučio teritoriją.

Trys žirafos Kenijoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Trys žirafos Kenijoje

Nuo orų iki skiepų: kaip pasiruošti kelionei į Keniją

Kad kelionė į Keniją praeitų sklandžiai ir maloniai, reikia tinkamai pasiruošti – žinoti, kada palankiausias metas skristi ir kaip pasirūpinti savo sveikata. Indijos vandenyno skalaujamą šalį kerta pusiaujas, todėl ryškios metų laikų kaitos ten nėra. Nors dėl klimato kaitos orai Kenijoje tampa vis mažiau nuspėjami, keliautojams patariama vengti lietaus sezonų, trunkančių pavasarį nuo kovo iki gegužės ir rudenį nuo spalio vidurio iki gruodžio. Skrydžiai į Keniją gana patogūs ir greiti – pakanka vieno persėdimo, ir po 7–13 val. jau galima džiaugtis kaitria Afrikos saule. Tiesa, nepamiršus užsidėti kepuraitės, akinių nuo saulės ir pasitepus apsauginiu kremu, nes saulės spinduliai ties pusiauju gerokai intensyvesni nei Lietuvoje.

Daugeliui keliautojų neišvengiamai kyla klausimas: vykstant į Keniją skiepai privalomi ar ne. Vienareikšmio atsakymo nėra – viskas priklauso nuo to, ar į Keniją vyksite tiesiai iš Europos. Jei prieš tai dar sustosite kitoje šalyje, kurioje paplitęs geltonasis drugys, pasiskiepyti nuo šios ligos būtina, antraip galite būti neįleistas į Keniją. Taip pat patartina pasiskiepyti nuo tokių ligų kaip vidurių šiltinė, hepatitas A ir B, difterija ir stabligė – šių skiepų reikėtų bet kuriam daug keliaujančiam asmeniui. Vykstant į Keniją taip pat reikėtų vartoti vaistus nuo maliarijos, kurių geriausia kreiptis į šeimos gydytoją. Nors Kenijos miestuose tikimybė užsikrėsti maliarija nedidelė, vis dėlto reikėtų imtis atsargumo priemonių – vartoti vaistus, rytais ir vakarais saugotis uodų įkandimų vilkint uždarus drabužius, naktį miegoti po specialiu tinkleliu ir naudoti stiprius vabzdžių repelentus.

Vykstantiems į Keniją vizos reikalingos. Jas galima įsigyti atvykus į šalį pasienio punktuose. Viza galioja 3 mėnesius. Ruošdamiesi kelionei atkreipkite dėmesį į paso galiojimą – jis turi galioti bent šešis mėnesius po kelionės pabaigos.

Kenija
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kenija

Kur kreiptis prireikus pagalbos?

Kenija – gana saugi šalis keliauti ir atostogauti. Tačiau ir čia gali kilti nemalonumų, ypač didesniuose miestuose, kur nestinga kišenvagių ir apsukrių sukčių. Todėl turistams patariama būti budriems – pasidaryti asmeninių dokumentų kopijas, grynųjų pinigų ir kortelių nelaikyti vienoje vietoje, nenešioti brangių papuošalų, o apsistojus viešbutyje išsiaiškinti, kurių miesto rajonų užsieniečiams geriau vengti.

Jei atsargumo priemonės vis dėlto nesuveiktų ir liktumėte be asmens dokumento (o be jo negalėtumėte grįžti į Lietuvą), reikėtų kreiptis į užsienio reikalų ministerijos atstovybes Afrikoje. Šiame žemyne veikia tik dvi Lietuvos ambasados: Egipto sostinėje Kaire ir PAR sostinėje Pretorijoje. Abi jos per toli, kad nelaimės atveju suteiktų operatyvią pagalbą. Todėl lietuviams keliautojams patariama kreiptis į Ispanijos ambasadą arba Lietuvos Respublikos garbės konsulą Kenijoje. Prireikus pagalbos taip pat galima kreiptis į kelionės gidą arba viešbučio, kuriame apsistojote, darbuotojus, mat Kenijos miestuose gali pasitaikyti policininkais apsimetančių vagių ir sukčių.

Prieš vykstant į Keniją, keliautojams rekomenduojama užsiregistruoti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos internetiniame puslapyje.

Kokių kainų tikėtis?

Keliavusiųjų po Keniją įspūdžiai ir atsiliepimai

Nepaisant poreikio imtis papildomų atsargumo priemonių, keliautojų atsiliepimai apie Keniją tik teigiami. Didžiausią įspūdį turistams paliko šalies gamta, ypač išvykos į safarius Kenijoje. Galimybę iš arti pamatyti egzotinius gyvūnus dažnas keliautojas vadino unikalia, pasitaikančia tik kartą gyvenime. Daug pagyrų sulaukė Samburu nacionalinis draustinis, Ambozelio nacionalinis parkas ir Nakuru ežeras, garsėjantis pulkais rausvasparnių flamingų. Keliautojams neišdildomą įspūdį paliko ir garsusis Masai Maros nacionalinis parkas. Jame patariama lankytis liepos–spalio mėnesiais, kai vyksta didžioji laukinių gyvūnų migracija iš kaimyninio Serengečio. Tai proga pamatyti ne tik zebrus bei gazeles, bet ir jas persekiojančius plėšrūnus: liūtus, leopardus, gepardus.

Turistai tvirtina, kad vizito vertas ir didžiausias Afrikoje Viktorijos ežeras. Kenijai priklauso tik nedidelė šio vandens telkinio dalis, tačiau nuo jo pakrantės atsiveria užburiantys vaizdai. Keliautojai taip pat teigė, kad, be Nairobio, verta aplankyti ir kitus miestus Kenijoje: Mombasą, garsėjančią gražiu senamiesčiu, nuostabius saulėlydžius dovanojantį Kisumu ir Eldoret, leidžiantį pajusti lėtesnį gyvenimo tempą.

Kenija daugeliui atostogautojų patiko ir dėl patogumo, galimybės lengvai susikalbėti viešbučiuose, restoranuose ir lankytinose vietose. Ši šalis ilgą laiką buvo Didžiosios Britanijos kolonija, todėl vyraujanti kalba Kenijoje – anglų.

Kitų keliautojų pasakojimai apie Keniją ne vieną sugundo leistis į tolimą kelionę. Nors tokios egzotiškos kelionės dažniau suvilioja jau patyrusius keliautojus, raginame ryžtis atostogoms Kenijoje net jei jūsų aplankytų šalių sąrašas neilgas. Afrika – ypatingo grožio žemynas, o tinkamai pasiruošus ir padedant patyrusiems gidams kelionė bus įdomi, įkvepianti ir saugi.

Video
MrBrynnorth video.  KENIJA | Gyvenimo kelionė
Į viršų