Kelionė į Ukrainos perlą Odesą: kuo šis miestas traukia turistus?

Tavo atostogos Odesoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Tavo atostogos Odesoje

Dairotės tobulos vietos vasaros atostogoms, kur jūra būtų šilta, paplūdimiai smėlėti, o kainos nesikandžiotų? Visas šias sąlygas išpildys kelionė į Odesą – Ukrainos perlu vadinamą kurortą prie šiltos ir vaizdingos Juodosios jūros. Šis miestas keliautojus džiugina ne tik tobulomis sąlygomis poilsiui, bet ir įdomiomis lankytinomis vietomis. Pabandykime išsiaiškinti, kuo Odesa taip vilioja poilsiautojus. Gal suvilios ir Jus?

  Pigūs skrydžiai į Odesą

Lankytinos vietos Odesoje

Nors dauguma turistų į Ukrainos kurortą atvyksta ieškodami jūros ir smėlio, Odesos lankytinos vietos tikrai vertos dėmesio. Trumpas pasivaikščiojimas atskleis, kad tai nepaprastai gražus ir įdomus miestas. Be to, kompaktiškas, todėl visas įžymias vietas Odesos mieste pavyks apžiūrėti per gana trumpą laiką.

Pažintį su miestu geriausia pradėti nuo architektūrinių šedevrų. Bene įspūdingiausias pastatas Odesoje – Operos ir baleto teatro rūmai, ištaigingai dekoruoti baroko ir rokoko stiliumi. Rūmų salė pasižymi nepriekaištinga akustika, o fasadą puošia garsių skulptorių kūriniai. Kadaise Odesos operos ir baleto teatre rinkdavosi miesto grietinėlė, o šiandien prieinamos bilietų kainos suteikia galimybę jame apsilankyti visiems. Tik nepamirškite pasipuošti – teatro valdytojai nepageidauja šortais vilkinčių lankytojų.

Dar vienas įspūdingas statinys Odesoje – Tolstojaus rūmai. Klasicistinio stiliaus pastatas, iškilęs XIX a., kadaise priklausė turtingai grafų Tolstojų šeimai, kurios nariai garsėjo kaip meno ir kultūros mecenatai. Bėgant laikui rūmų interjeras ir eksterjeras išliko beveik nepakitę, todėl užsukus į vidų galima pasigėrėti Tolstojų šeimos surinktais meno kūriniais ir antikvariniais baldais. Viename kambaryje stovi gražus fortepijonas, kuriuo, kaip pasakojama, kadaise skambinęs pats Ferencas Listas.

Greta Tolstojaus rūmų galima rasti ir vieną Odesos simbolių – Potiomkino laiptus. Šie milžiniški laiptai atsirado XIX a., prireikus sujungti ant plynaukštės plytintį miestą su prieplauka apačioje. Užmojo būta didžiulio – smiltainis laiptams buvo gabenamas net iš Italijos. Potiomkino laiptai turi net 192 pakopas, bet Juodosios jūros vaizdai, atsiveriantys pasiekus viršų, atperka visus išlietus prakaito lašus.

Nė viena viešnagė Odesoje neapsieina be pasivaikščiojimo po Deribasovo pėsčiųjų gatvę. Tai kurorto gyvenimo širdis. Joje gausu išskirtinių restoranų, prabangių parduotuvių ir greito maisto užkandinių. Deribasovo pėsčiųjų gatvė – puiki vieta prasiblaškyti visą dieną praleidus paplūdimyje, paganyti akis ir pačiam pasirodyti. Jei norisi atsikvėpti ir pasislėpti nuo saulės, prie Deribasovo gatvės žaliuoja seniausias Odesoje parkas. Mieste išsibarstę ir daugiau jaukių, išpuoselėtų parkų, taigi, vaikštinėjant visada galima rasti pavėsį. Vienas didžiausių – Taraso Ševčenkos parkas, kuriame stūkso futbolo stadionas, astronominė observatorija, veikia nedidelis pramogų parkas ir keli dviračių nuomos punktai.

Pasislėpti nuo saulės Odesoje galima ir gana neįprastoje vietoje – požeminėse katakombose. Po miestu plytintis tunelių tinklas didžiausias pasaulyje – drauge sudėjus jie driekiasi net 2500 km! Pirmieji tuneliai atsirado maždaug prieš 200 metų, statant Odesą. Katakombų tinklas pamažu plėtėsi ir dabar aprėpia beveik visą kurortą. Vienu metu jomis naudojosi kontrabandininkai, o Antrojo pasaulinio karo metais tunelius kaip slėptuves naudojo partizanai. Keliautojams patariama katakombose lankytis tik leistinose vietose, nes ne visi tuneliai yra saugūs.

Geriausi Odesos paplūdimiai

Atostogos Odesoje neįsivaizduojamos be paplūdimio malonumų. Palei kurortą driekiasi net keli įspūdingi paplūdimiai. Ilgesnių atostogų metų galima išbandyti juos visus. Bene populiariausias – Arkadija. Jame netrūksta šurmulio, muzikos ir pramogų, taip pat gausu vietų pavalgyti ir netgi veikia nedidelis vandens parkas – ko daugiau reikia tobulam poilsiui prie jūros? Šiek tiek piečiau Arkadijos plyti Fontano paplūdimiai, kuriuos mielai renkasi vietiniai gyventojai. Juose poilsiautojai ras ramybę ir galimybę visiškai atsipalaiduoti.

Tuo tarpu arčiau Odesos centro driekiasi labai populiarus Lanžerono paplūdimys, supamas jaukių kavinių. Visai netoli jo veikia delfinariumas, kuriame kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienius, vyksta delfinų pasirodymai. Tikrai verta užsukti!

Keliautojų ir vietinių pamėgtas piečiau Odesos esantis Čaikos paplūdimys, tačiau ne visi nusiteikę iki jo keliauti iš kurorto centro. Tuo tarpu prie Lanžerono besiglaudžiantis Otrados paplūdimys traukia aktyvaus poilsio mėgėjus. Jame galima išbandyti įvairias vandens pramogas, įskaitant pasiplaukiojimą burlente.

Savaitgalis Odesoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Savaitgalis Odesoje

Kainos Odesoje maloniai džiugins

Ne paslaptis, kad kainos Odesoje itin patrauklios. Tiesą sakant, tai vienas pagrindinių faktorių, į šį kurortą pritraukiančių minias turistų. Palyginti su kitais Europos kurortais, Odesoje viskas – nuo viešojo transporto iki kambarių viešbučiuose ir maisto – kainuoja pigiau. Tačiau mažesnės kainos nereiškia prastesnio aptarnavimo. Priešingai – kad ir kur Odesoje beeitumėte, pasijusite it karaliai.

Kadangi kainos šiame Ukrainos kurorte priimtinos daugelio atostogautojų kišenei, poilsis Odesoje gali būti tiesiog pasakiškas. Galimybė sutaupyti maisto ir transporto sąskaita (trijų patiekalų vakarienė dviem atsieina apie 15 eurų) leidžia daugiau lėšų skirti pramogoms. Nueikite į delfinariumą, apsilankykite muziejuose ir pramogų parke, nepraleiskite progos pažiūrėti operos arba baleto spektaklį. Juk bilietas į jį nekainuoja nė 8 eurų! Taip smagiai leidžiant laiką Odesoje tikriausiai net nesinorės grįžti namo.

Orai Odesoje – kada palankiausia keliauti?

Juodosios jūros skalaujamoje Odesoje orai vasaros metu būna saulėti ir šilti, vyrauja maloni 23–26 °C temperatūra, tačiau gali pasitaikyti svilinančio karščio bangų. Jei norisi pasidžiaugti gaivinančiu vėjeliu, bet išvengti varginančios kaitros, geriausia keliauti gegužę arba rugsėjį. Tai puiki galimybė anksčiau pradėti vasarą arba ją prasitęsti. Žiemos Odesoje gana švelnios, nes orams įtakos turi per vasarą įšilusi Juodoji jūra, tačiau šaltuoju metų laiku dažniau pasitaiko lietingų ir apniukusių dienų. Gruodžio–vasario mėnesį gali pasitaikyti šalčių, nors pastaraisiais metais žiemos mėnesiai Odesoje vis šiltesni. Vis dėlto žiemą geriau neplanuoti kelionės į Odesą – šis miestas visu grožiu atsiskleidžia pavasarį, vasarą ir ankstyvą rudenį, kai smėlėtus jo paplūdimius ir didingus rūmus užlieja saulės spinduliai.

Savaitgalis Odesoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Savaitgalis Odesoje

Poilsiautojų Odesoje atsiliepimai

Kokiais atsiliepimais apie Odesą dalijasi keliautojai? Daugelis žavisi tuo, kad kurorte neįmanoma nuobodžiauti, kad aktyvų poilsį galima derinti su įdomiomis ekskursijomis, apsilankymais muziejuose ir kultūriniais renginiais. Daug pagyrų teko Odesos paplūdimiams – šiltiems ir saulėtiems, taip pat skaidrioms karštymečiu atgaivinančioms Juodosios jūros bangoms. Ne paskutinėje privalumų sąrašo vietoje turistai įvardijo ir nedideles kurorto kainas. Keliautojai tvirtino, kad Odesoje galėjo atsipalaiduoti, mėgautis atostogomis ir nesukti galvos dėl to, kad kelionės iždas ištuštės. Ne vienas poilsiautojas miestą, pasipuošusį didingais XIX a. rūmais, pavadino gražiu ir ypač žavėjosi nuo milžiniškų Potiomkino laiptų atsiveriančiomis panoramomis.

Odesa Ukrainos perlu vadinama ne veltui. Kurortas gali pasigirti vaizdingais smėlėtais paplūdimiais ir turtingu architektūriniu paveldu. Tai puikus miestas smagioms, įdomioms ir jėgų įkraunančioms vasaros atostogoms.

Video
Blue Travel Plus video.  Odessa, Ukraine | Оде́са, Україна
Į viršų