Kelionė į nepamirštamąjį Tailandą planuojama ne vieną vakarą

Puketas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Puketas

Kasmet vis daugiau žmonių atranda saulėtus Tailando paplūdimius, žaliuojančias salas ir kerinčio grožio šventyklas. Ši Pietryčių Azijos šalis ne veltui tokia populiari – ten užburiantis gamtos grožis dera su žmonių draugiškumu ir svaiginančiomis pramogomis. Kad kelionė į Tailandą atmintin įsirėžtų tik dėl malonių dalykų, būtina jai iš anksto pasiruošti. Tai nemaža šalis ir kiekvienas regionas pasižymi savitomis ypatybėmis. Tikime, kad visiems, besiruošiantiems vykti į Tailandą, patarimai tikrai pravers.

  Pigūs skrydžiai į Tailandą

Savarankiškai ar su ekspertų pagalba: kaip keliauti į Tailandą?

Nemažai keliautojų ryžtasi pažinti Tailandą savarankiškai. Toks sprendimas turi privalumų – nereikia taikytis prie bendro grafiko, lengviau išklysti iš jau praminto kelio arba spontaniškai įsigyti lėktuvo bilietus į kitą šalies miestą. Tačiau keliaujant savarankiškai teks patiems spręsti visus su kelione susijusius reikalus, ieškoti lėktuvų, autobusų arba traukinių bilietų, blaškytis ieškant nakvynės vietos. Mažiau patyrusiems keliautojams arba tiems, kurie atostogomis nori mėgautis be papildomų rūpesčių, planuojant kelionę į Tailandą geriau kreiptis į kelionių agentūrą arba toje šalyje gyvenantį gidą. Tuomet nereikės patiems dėliotis maršruto, bus pasirūpinta ne tik nakvyne, bet ir Tailando viza.

Jei vis dėlto nuspręstumėte keliauti savarankiškai ir ketinate Tailande būti ilgiau nei 15 dienų, vizą įsigykite iš anksto, kreipęsi į Vilniuje veikiantį Tailando karalystės konsulatą. Vizos 15 dienų laikotarpiui išduodamos atvykus į Tailandą. Atkreipkite dėmesį, kad nuo 2018 m. gruodžio 1 d. iki 2019 m. sausio 31 d. 15 dienų viza Lietuvos piliečiams, atvykusiems į Tailandą, bus išduodama nemokamai. Iš anksto apsirūpinkite ir grynaisiais pinigais – pasienio tarnautojai turi teisę paprašyti parodyti, kiek pinigų turite. Tai gali būti Tailando valiuta batai, eurai arba JAV doleriai – svarbu, kad galutinė suma sudarytų bent 20 000 batų.

Vykstant į Tailandą skiepai nėra privalomi, tačiau patartina pasidomėti maliarijos profilaktika, ypač jei ketinate viešėti šiaurinėje šalies dalyje. Be to, neprošal pasirūpinti visiems keliautojams reikalingais skiepais – nuo stabligės, hepatitų A ir B, difterijos.

Turgus ant vandes Tailande.
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Turgus ant vandes Tailande.

Ar vengti Tailando lietingojo sezono metu?

Lietaus sezonas Tailande trunka nuo balandžio iki spalio, tačiau reikia turėti omenyje, kad tai nemaža valstybė, nuo Čiang Majaus (Chiang Mai) Tailando šiaurėje iki pietinės sienos besitęsianti bene 2000 km. Taigi, ir klimatas Tailande skirsis priklausomai nuo regiono. Visgi daugiau turistų šalį aplanko vadinamuoju sausuoju laikotarpiu, trunkančiu maždaug nuo lapkričio iki kovo. Žinoma, ir tais mėnesiais gali pasitaikyti lietaus, bet dienos dažniau bus giedros ir saulėtos. Tačiau ir lietingojo sezono nereikėtų bijoti – viena, tuo metu nakvynės ir pramogų kainos mažesnės; be to, Tailande lietus dažniausiai gausus, bet trumpas – nulijus vėl galima džiaugtis karštomis atostogomis. Priimant sprendimą, kada keliauti į Tailandą, reikia atsižvelgti ir į tai, kokių atostogų norite. Lietinguoju sezonu geriau aktyviai poilsiauti ir keliauti, o jei norisi pagulėti prie žydros jūros ir pasimėgauti paplūdimio teikiamais malonumais, verčiau į Tailandą vykti sausuoju laikotarpiu.

Pataja, Puketas ar Krabi?

Apsisprendus, kada vykti į Tailandą, laukia dar vienas malonus rūpestis – išsirinkti geriausiai jūsų lūkesčius atitinkantį kurortą. Jų tikrai netrūksta – nuo nuošalesnių salų iki triukšmingų pakrantės miestų. Vieni tiks ramybę vertinantiems keliautojams, kiti – naktinio šurmulio ir nesibaigiančių linksmybių išsiilgusiems turistams.

Nuodėmingoji Pataja: sekso turizmo sostinė

Turistų, nenorinčių nutolti nuo Bankoko, Tailando sostinės, išskėstomis rankomis laukia bene gyvybingiausias šalies kurortas – Pataja. Rytinėje Tailando įlankos pakrantėje įsikūrusio miesto vietoje dar prieš kelis dešimtmečius buvo tik nedidelis žvejų kaimelis. Šiandien tai atostogautojų ir linksmybių mėgėjų meka. Ramaus poilsio mėgėjams Patajos geriau vengti, nes ten vakarėliai trunka iki pat paryčių. Tačiau nevengiantiems šurmulio ir nebijantiems paplūdimio dalintis su tūkstančiais kitų turistų šis kurortas gali patikti. Patajoje dieną praleidus paplūdimyje vakare priimta traukti į Walking Street – kurorto naktinio gyvenimo centrą. O nakties nuodėmes nuplauti galima kitą rytą apsilankius įspūdingoje medinėje Tiesos šventovėje, kurioje viskas pagaminta iš tikmedžio.

Dėl kabaretų, erotinių klubų ir kitų kūniškų malonumų gausos jau spėta pakrikštyti Patają Tailando sekso turizmo sostine. Gatvėse nestinga vakariečių turistų, kuriems draugiją palaiko dailios tailandietės arba vadinamieji ladyboy – transvestitai.

Tiesa, Pataja pareikalaus didesnio budrumo nei pavojingasis Bankokas, taip vadinamas dėl didelio nusikaltimų skaičiaus. Miesto baruose ir naktiniuose klubuose reikia elgtis atsargiai – nepriimti gėrimų iš nepažįstamų žmonių, taip pat nepalikti savo taurės arba bokalo be priežiūros, o sausakimšose gatvėse saugotis kišenvagių.

Pataja
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Pataja

Puketas: turistų pamėgtas rojus

Sekso turizmas Tailande klesti ne tik Patajoje, bet ir gerokai piečiau esančiame Pukete – didžiausioje šaliai priklausančioje saloje. Tiesa, šurmulio ir kabaretų čia mažiau, užtat daugiau nuošalesnių vietelių, kur galima pailsėti nuo triukšmo. Tačiau didelės ramybės tikėtis naivu, mat Puketas – Tailando turizmo centras. Nestinga saloje prabangių viešbučių ir įvairiausių pramogų tiek vienišiems keliautojams, tiek visoms šeimoms. Be to, Pukete didelis dienos ekskursijų pasirinkimas – įkyrėjus salos peizažams galima leistis į trumpas išvykas apžiūrėti kaimyninių salų. Tačiau tikimybė, kad sala pabos, labai nedidelė. Turistai visų pirma ją pamilo dėl nuostabių vaizdų. Skaidrus nardyti ir maudytis viliojantis Andamanų jūros vanduo, stačios uolos ir vešli augmenija traukia akį ir džiugina sielą. O kur dar kelios dešimtys smėlėtų paplūdimių – panorėjus galima kasdien vykti vis į kitą. Ypatingos atmosferos Puketui suteikia ir linksmi vakarėliai, trunkantys iki paryčių. Tiesa, kainos šioje saloje didesnės nei kituose Tailando kurortuose.

Tačiau Tailando lankytinos vietos – ne vien saulės nutvieksti paplūdimiai. Štai Puketo saloje galima aplankyti spalvingas ir neįtikėtinai puošnias budistų šventyklas (budizmas – vyraujanti religija Tailande), o Puketo mieste apžiūrėti nuo kolonijinių laikų išlikusį senamiestį, kurio architektūroje jaučiama ryški Portugalijos įtaka. Tuo tarpu Kinijos įtaka atsiskleidžia drakonais dekoruotomis budistų ir taoistų šventyklomis. Be kultūrinės ir istorinės svarbos objektų, Puketo saloje taip pat galima aplankyti įvairius gamtos parkus.

Atostogos Pukete
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Pukete

Krabis: vieta, savo grožiu sužavėsianti kiekvieną

Kitame Andamanų jūros krante plytintis Krabio regionas – dar vienas turistų traukos centras. Krabis Tailande garsėja išskirtinio grožio peizažais ir nuošalesnėmis salomis, kur galima pasimėgauti užburiančia ramybe. Krabio regionas didelis, jame gausu vaizdingų paplūdimių, todėl kiekvienas tikrai ras sau labiausiai patinkantį. Vieni triukšmingesni, kituose vyrauja bohemiška atmosfera, dar kiti visai nuošalūs. Kai kuriuose paplūdimiuose saulei leidžiantis galima pajodinėti žirgais – smagi ir romantiška pramoga išskirtinėms atostogoms.

Bene populiariausias – Ao Nango paplūdimys su puikiai išvystyta turistine infrastruktūra: viešbučiais, kavinėmis ir restoranais. Daugiau ramybės ir įspūdingesnių vaizdų pasiūlys tik laivu pasiekiamas Railay paplūdimys. O išsiilgusiems nuošalumo tikriausiai patiks į šiaurę nuo Ao Nango esantis Klong Muang paplūdimys, lepinantis skaidriu vandeniu ir baltu minkštu smėliu.

Viešint Krabio regione nebūtina apsiriboti vien tik paplūdimiais. Kiek toliau nuo pakrantės yra viena įspūdingiausių šventyklų visame Tailande – Tigro urvo arba Tham Suea šventykla. Iki jos veda daugiau nei tūkstantis laiptelių, bet išlietą prakaitą atperka nuo viršaus atsiveriantys vaizdai. Laiko ir pastangų taip pat verti žygiai po džiungles, kurių metu galima pasigėrėti vešlia augmenija ir garmančiais kriokliais.

Ao Phra Nang paplūdimys, Krabis
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Ao Phra Nang paplūdimys, Krabis

Tailandietiška virtuvė: kokį maistą valgyti, o ko atsisakyti?

Ryškūs ir įsimintini Tailando virtuvės patiekalai žinomi visame pasaulyje. Maistas nebrangus, šviežias ir dažniausiai labai aštrus. Jei nenorite skrandžiui surengti išbandymo, užsisakydami prašykite pagaminti vidutiniškai aštriai arba visai neaštriai. Bet ir tuomet lieka tikimybė, kad bevalgant iš ausų dūmai rūks. Tiesa, kartais pasitaiko užeigų, turistams gaminančių švelnesnius patiekalus. Jei vis dėlto nesinori rizikuoti, nesijaudinkite – daugelyje kurortų yra ir vakarietiškų restoranų, tačiau kainos juose šiek tiek didesnės.

Jei ryškus ir spalvingas Tailando maistas suintrigavo, viešėdami šioje šalyje būtinai paragaukite keptų makaronų pad thai, aštriai rūgščios sriubos su krevetėmis tom yum, kokosų pieno ir vištienos sriubos tom kha gai, taip pat žaliojo kario ir įvairių ryžių patiekalų. Desertui skanaukite šviežių vaisių, ledų arba saldžių ryžių pyragėlių, o viską užgerkite maistingo jauno kokoso sultimis arba šalta arbata. Na, o ekstremalūs gurmanai neturėtų praleisti progos paragauti gruzdintų vabzdžių: svirplių, žiogų, šilkverpių, termitų ir kt. Jie patiekiami aplieti pikantišku padažu.

Gatvės maistą Tailande valgyti saugu, be to, tai puiki vakaro pramoga ir būdas iš arčiau pažinti tailandiečių kultūrą. Tačiau patartina negerti vandens iš čiaupo, o priimant buteliuką iš nepažįstamojo įsitikinti, kad jis nebuvo atsuktas.

Nuo balto smėlio paplūdimių iki žaliuojančių džiunglių, nuo spalvingų šventyklų iki gardaus ir šviežio gatvės maisto – Tailando grožis ir margumas pavergia keliautojus. Ši šalis turi viską, ko reikia tobuloms atostogoms, tad metas pradėti jas planuoti!

Į viršų