Kelionė į Kroatiją: 10 priežasčių aplankyti Dalmatijos pakrantę

Kroatija – šalis įsikūrusi įspūdingoje Adrijos jūros pakrantėje. Nauja Europos Sąjungos šalis narė turi ką pasiūlyti visos Europos ir pasaulio turistams – tai žydras vanduo, įdomi storija, įspūdinga gamta, skanus maistas, gilios tradicijos ir pasakiškas poilsis. Čia pateikiame 10 priežasčių, kodėl verta aplankyti Kroatiją.

1. Skaidrus jūros vanduo ir saulėlydžiai

Ieškantiems romantikos ir geros atostogų vietos, Kroatijos pakrantė su šimtais salų turi ką pasiūlyti. Jūros vanduo čia krištolinio skaidrumo, šiltas ir kiekvieną atvykusį traukia pasiplaukioti. Be to vakaruose jūroje besileidžianti saulė Kroatijoje nuolat nuspalvina dangų gražiausiomis spalvomis.

2. Kroatijos istorinis palikimas

Tai šalis, kurioje beveik kiekvienas didesnis miestukas turi istorinį senamiestį ar centrą su per amžius susiformavusia kroatiška architektūra. Be to, šalyje yra ir Akmens amžiaus žmonių paliktų pėdsakų ir daugybės kitų tautų, religijų žymių.

3. Kroatijos virtuvė

Kroatijos valgiai – tai maloni Viduržemio jūros virtuvės ir Italijos skonių tradicijos sąjunga. Be to čia rasite puikaus kroatiško vyno, kuris pagardins bet kurį patiekalą – ar tai būtų ką tik iš jūros ištraukta žuvis, ar skaniai paruošti avienos šonkauliukai. Kroatijos klimatas idealus vynuogynų auginimui, todėl čia vis gausiau spaudžiamas puikaus skonio vynas.

Cevapcici ant griliaus
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Cevapcici ant griliaus

4. Kroatijos kultūra ir tradicijos

Nors tai moderni šalis sparčiai besivejanti Europos Sąjungos standartus, tačiau Kroatija taip pat išlaikė visą savo balkanišką, Viduržemio jūros pakrantės žavesį ir tradicijas. Žmonės šalyje atsipalaidavę ir malonūs, o atostogaudami Kroatijoje jūs suderinsite šiuolaikinių miestų šurmulį su pakrantės miestukų ir salų ramiu gyvenimu.

5. Kroatijos idealus klimatas

Kroatijoje tvyro Viduržemio jūros pakrantės klimatas. Tuo viskas ir pasakyta. Čia nuolat būna švelnios žiemos ir nuostabus pavasaris bei ideali saulėta vasara. Kroatija yra viena daugiausiai saulės spindulių per metus gaunanti šalis visoje Europoje.

6. Kroatijos pasakiška gamta

Pirmiausiai tai jau aprašyta graži Adrijos jūros pakrantė ir pasigerėjimo verti paplūdimiai. Be to, dug kur paplūdimius ir jūrą įrėmina aukštos kalnų grandinės, nuo kurių galima matyti kitas salas ar net Italijos pakrantę. Ir, žinoma, Kroatijoje yra žymusis Plitvicos ežerų nacionalinis parkas, žavintis gėlu vandeniu, žaliuojančia gamta ir kriokliais.

Kriokliai ir ežeras, Plitvicų ežerai, Kroatija
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kriokliai ir ežeras, Plitvicų ežerai, Kroatija

7. Buriavimas Kroatijoje

Buriavimas – tai vienas geriausių būdų pažinti visą Kroatiją. Galite užsisakyti išvyką laivu tik dienai, galite po Kroatijos salas jachta plaukioti ir dvi savaites, bet atostogaujant Kroatijoje verta pajusti salų valstybės atmosferą ir gyvenimą jūroje.

8. Mažos kainos

Atostogos Kroatijoje patrauklios ir tuo, kad šioje šalyje kainos vis dar yra mažos. Gausėjant turistų skačiui vasaros sezonu kainos pakyla, tačiau kainų ir kokybės santykis šalyje vis dar labai geras. Kelionė į Kroatiją  yra vienas pigesnių atostogų pasirinkimų.

9. Nudistų paplūdimiai

Kroatija – pirmoji šalis Europoje pasiūliusi specialų poilsį nudistams. Dabar specialiai į Kroatiją kiekvienais metais ilsėtis atvyksta apie 1 mln. nudistų. Jei mėgstate saulėje degintis nuogi – Kroatija kaip tik Jums.

10. Švyturiai

Švyturiai – tai dar vienas Kroatijos simbolis. Jie įrengti ir tuščiose pakrantėse, ir mažose salelėse. Aplankę kelis šalies švyturius taip pat pajausite Kroatijos dvasią ir istoriją.

Į viršų