Kelionė į Fuerteventūrą: ko nežinojote apie šią vėjuotą Kanarų salą?

Poilsis Fuerteventūroje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Poilsis Fuerteventūroje

Antra didžiausia Kanarų salyno sala Atlanto vandenyne dažnai atsiduria ne tik Tenerifės, bet ir Gran Kanarijos šešėlyje. Ir visai nepelnytai – unikalus lavos ir stiprių vėjų suformuotas kraštovaizdis, švelnus klimatas, lagūnos ir didelės bangos į Fuerteventūrą sutraukia vandens sporto mėgėjus, šeimas su mažais vaikais, privatumą vertinančias poras ir senjorus, ieškančius ramaus poilsio ir saulės spindulių.

6 įdomiausi faktai apie Fuerteventūrą

Apie žavingas Fuerteventūros įlankas, plačius paplūdimius ir stiprius vėjus turbūt girdėjo jau ne vienas, tačiau apie salą esama ir tokių įdomių faktų, kurie nustebina net ir salą mačiusiuosius – čia pateikiame net šešis įdomius faktus apie salą.

  1. Koralecho paplūdimiai nuolat patenka tarp pačių geriausių Europoje. Puikus klimatas, geros sąlygos vandens sportui ir visos galimybės mėgautis saulės voniomis.
  2. Fuerteventūra – pati seniausia Kanarų archipelago sala. Geologai mano, kad ji ir šalia esanti Lansarotės sala kadaise buvo susijungusios į vieną.
  3. Dėl savo unikalios gamtos Fuerteventūra pripažinta biosferos rezervatu. Vulkaninė salos kilmė suteikia Fuerteventūrai originalius kontūrus ir įdomų lavos suformuotą kraštovaizdį.
  4. Pirmieji salos gyventojai vadinami „majoreros“. Toks jų pavadinimas kilo iš ožkos odos apavo, kurį jie avėjo.
  5. Yra teorijų, kurios teigia, kad Kanarų salos, o tarp jų ir Fuerteventūra, buvo dingusios Atlantidos civilizacijos dalis.
  6. Sausoje saloje lietaus nedaug, vis dėlto Fuerteventūra pasižymi fantastiška klimato įvairove. Vienoje salos dalyje gali lyti, o už 5 km ne tik nebus lietaus, bet vėjas ir toliau pustys smėlio dykynes.

  Kelionės į Fuerteventūrą

Būdama arti Afrikos žemyno, dosni saulėtomis dienomis ir šiluma, Fuerteventūra poilsiautojų laukia ištisus metus. Mėgstantys karštesnį orą turėtų atostogas planuotis liepą, rugpjūtį ar rugsėjį ir lepintis vidutiniškai 25-28 laipsniais šilumos. Pavasariškais orais, vidutiniškai 23-25 laipsnių temperatūra, mėgausitės balandį, gegužę ir birželį, taip pat spalio mėnesį. Nuo lapkričio iki kovo galima tikėtis tik truputį vėsesnio oro (apie 21-23 laipsnių), tačiau temperatūra žiemą retai nukrenta žemiau 18 laipsnių. Verta paminėti, kad tiesioginiai skrydžiai į Fuerteventūrą iš Lietuvos dažniausiai vykdomi žiemos sezono metu.

Fuerteventūrai būdingi stiprūs šiaurės rytų vėjai atkeliauja nuo Atlanto vandenyno ir vėjų kryptis nesikeičia visus metus. Mėgautis saule ir išvengti vėjų galima gamtos rezervate Parque Natural de Corralejo, kuriame daug smulkaus smėlio kopų. O dar geriau yra pasitelkti vėjus savo pramogoms ir išbandyti jėgos aitvarų ar banglenčių sportą.

Fuerteventūra, Kanarų salos
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Fuerteventūra, Kanarų salos

Fuerteventūra: viešbučiai – ką svarbu žinoti?

Dairantis kelionės į Kanarų salas vis dažniau poilsiautojų simpatijas laimi Fuerteventūra. Kelionės sėkmė nemažai priklauso nuo išankstinio ir gero planavimo: kada ir kaip vykti, kiek laiko atostogauti, kur apsistoti, ką saloje pamatyti, ką naujo išbandyti ir ko paragauti. Kad poilsis Fuerteventūroje būtų malonus, svarbu išsirinkti atostogų lūkesčius atitinkantį kurortą ir viešbutį.

Dažniausiai turistai Fuerteventūroje renkasi didesnius kurortinius centrus – Koralecho miestą (Corralejo) salos šiaurėje, Chandijos (Jandía) pusiasalį pietvakariuose arba Kaletą de Fustę (Caleta de Fuste), dar žinomą El Kastilijo vardu (El Castillo). Šiuose kurortuose triukšmingiau, įsikūrę barai, kavinės, restoranai ir parduotuvės, pasirinkę apsistojimui vieną iš jų nenuobodžiausite.

Pagrindiniuose salos kurortuose susitelkusi didžioji dalis viešbučių, dauguma jų yra 3* ir 4* kategorijos, dažniausiai siūlomi maitinimo planai yra pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė arba „viskas įskaičiuota“. Įvertinkite, kiek laiko praleisite viešbutyje, ir jei pasirodys, kad visai nemažai – užsisakykite „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipą, taip labiau sutaupysite nei užsisakydami gėrimus viešbučio bare atskirai.

Jei per atostogas planuojate nemažai keliauti po Fuerteventūrą, kelionės gali ir nuvarginti, tad patartina kombinuoti apgyvendinimą skirtinguose viešbučiuose. Sala nėra didelė (vos apie 100 km ilgio ir 31 km pločio), visgi patogiau bus kasdien nesukariant papildomo kelio į kitą salos pusę. Dienai ar dviems rekomenduojama keltu persikelti į greta esančią Lansarotės salą, pasilikti ten bent vienai nakčiai. Keliautojams Fuerteventūroje įprasta apsistoti apartamentuose be maitinimo arba užsisakant tik pusryčius, tokiu būdu jausitės laisviau ir neprisirišite prie viešbučio restorano darbo laiko.

Fuerteventūra paplūdimys
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Fuerteventūra paplūdimys

Poilsiautojų atsiliepimai apie Fuerteventūrą

Kelionė į Fuerteventūrą abejingų nepalieka ir kiekvienas dalinasi nors ir skirtingais, bet gražiais įspūdžiais apie salą. Kas dažnam išlieka atmintyje, tai puikūs paplūdimiai. Ir tikrai ne veltui – paplūdimių sala vadinamoje Fuerteventūroje jų priskaičiuojama daugiau nei 150!

Apgyvendinimo paslaugomis Fuerteventūroje turistai lieka patenkinti, o iš pradžių populiariojoje Tenerifėje pasisvečiavę poilsiautojai pažymi, kad viešbučiai su „viskas įskaičiuota“ maitinimo planu Fuerteventūroje neretai ir kainuoja mažiau.

Smalsesni turistai rekomenduoja negulinėti, nuomotis automobilį ir daug keliauti savarankiškai – ne visos įdomios vietos pasiekiamos autobusais, o vakarais kai kuriose salos dalyse jie išvis nevažinėja. Sužavėti lieka užkopusieji į Sarsos viršūnę (807 m aukščio, tai nesudėtingas pusdienio žygis), apsilankusieji zoologijos ir botanikos soduose (Fuerteventūroje yra didžiausias kaktusų parkas Europoje!), persikėlusieji į Lansarotės salą ir nuvykusieji į Timanfajos nacionalinį parką.

Atostogos Fuerteventūroje gali būti ir lengvas iššūkis – turistai pastebi, kad mažesniuose miesteliuose vietiniai praktiškai nešneka jokia užsienio kalba, taigi tenka į pagalbą pasitelkti ženklus, gestus ir vaizduotę. O pasiryžusieji per savo atostogas išmėginti banglenčių sportą linki skirti laiko fiziniam pasiruošimui dar prieš kelionę – susiorganizavę kelias pamokas su instruktoriumi jų nebeišvengsite, o po pirmosios treniruotės suskaus ne vienas raumuo, kurių manysite anksčiau net neturėję.

  Pigūs skrydžiai į Fuerteventūrą

Į viršų