Kelionė į Balį: kodėl šioje šalyje užplūsta energijos antplūdis?

Svajonių atostogos Balio saloje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Svajonių atostogos Balio saloje

Indonezijai priklauso daugiau nei 13 000 įvairaus dydžio salų, tačiau reta jų gali pasigirti tokiu populiarumu kaip žemiau pusiaujo esantis Balis, įsispraudęs tarp Javos ir Lomboko salų. Balio salos žavesio paslaptį kasmet bando įminti milijonai keliautojų. Privilioti griausmingų vandenyno bangų arba gamtos grožio atostogautojai pamilsta saloje tvyrančią ramią atmosferą ir draugiškus visada besišypsančius vietinius. Atostogos Balio saloje dažną keliautoją priverčia sulėtinti tempą, išmoko būti čia ir dabar ir padeda atgauti jėgas. Kelionė į Balį leidžia pažinti įdomią ir turtingą salos kultūrą ir bent trumpam sustabdyti laiką pasakiško grožio gamtos kampelyje.

  Pigūs skrydžiai į Balį

Nesumaišykime sezonų Balyje

Indonezijai priklausanti Balio sala plyti prie pat pusiaujo, todėl ištisus metus joje vyrauja panašūs orai. Gausesnių lietų pasitaiko musonų sezonu nuo spalio iki balandžio mėnesio, o didžiausia tikimybė sulyti – gruodžio–kovo mėnesiais. Vėlyvą pavasarį ir ankstyvą rudenį orai Balio saloje palankūs keliauti – turistų mažiau, o oro temperatūra siekia 20–30 °C. Turistų sezonas Balio saloje įsibėgėja birželį–rugpjūtį, todėl norintiems išvengti minių patartina keliauti kitu metu. Nors Balio salos klimatui nebūdingi dideli temperatūrų svyravimai, planuojant kopti į vieną iš viršukalnių, patartina į lagaminą įsimesti šiltesnių drabužių, nes kylant aukštyn temperatūra krenta. Apskritai Balio salos orai keliauti palankūs ištisus metus – tiesiog vykstant liūčių sezonu patartina apsirūpinti apsiaustu nuo lietaus arba skėčiu.

Bekraštis baseinas Balyje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Bekraštis baseinas Balyje

Žinokime: 5 praktiški patarimai apie atostogas Balyje

Kad poilsis Balio saloje paliktų tik teigiamus prisiminimus, prieš vykstant į kelionę patartina tinkamai pasiruošti. Dalijamės keliais praktiškais patarimais, kad atostogos praeitų be rūpesčių.

  1. Apsirūpinkite grynaisiais pinigais – jų tikrai prireiks. Balio valiuta – Indonezijos rupija. Iškeisti eurus į rupijas geriausia banko skyriuose arba įgaliotose valiutos keityklose – tuomet ir kursas bus palankus, ir neteks mokėti didelių komisinių. Grynaisiais reikėtų apsirūpinti iš karto – tik už juos oro uoste galima įsigyti vizą į Balį.
  1. Vykstant tik į Balį skiepytis nėra būtina, tačiau jei ketinate keliauti ir po kitas Indonezijos salas, privaloma pasiskiepyti nuo geltonojo drugio. Taip pat kiekvienam keliautojui patartina pasiskiepyti nuo stabligės, pasiutligės, hepatitų A ir B.
  1. Balis nedidelis, todėl saloje nėra jokio viešojo transporto. Kelionėms po Balio salą patartina išsinuomoti motorolerį arba automobilį. Jei eismas kaire kelio puse kelia nerimą, galima pasisamdyti vairuotoją arba važinėti taksi. Tik nepamirškite pasiderėti – taksistai Balyje linkę lupikauti.
  1. Balis – tikras maisto mylėtojų rojus. Norėdami pažinti vietinę virtuvę, lankykitės nedidelėse užeigose, tiekiančiose šviežią, skanų ir nebrangų maistą. Saloje, be abejo, yra ir vakarietiškų restoranų. Taip pat nepraleiskite progos pavalgyti unikaliose vietose, pavyzdžiui, plaukiojančiame restorane.
  1. Baliečiai – draugiški ir nuoširdūs žmonės, spinduliuojantys vidine ramybe. Jie gerbia kitus ir gamtą, o svarbiausius darbus planuoja atsižvelgdami į mėnulio kalendorių. Be to, dažnai ir noriai švenčia. Kelionės į Balio salą metu gerbkite vietines tradicijas, lankydamiesi šventyklose paisykite aprangos kodo ir nenustebkite, jei vieną dieną visi salos gyventojai užsidarys namuose, neveiks nei oro uostas, nei įmonės – vadinasi, pataikėte atvykti per baliniečių Naujųjų metų dieną, skirtą ramybei ir praėjusių metų apmąstymui.

Balio salos įžymybės: pasinerkime į gamtą ir istoriją

Nors svajojant apie Balį mintyse tikriausiai iškyla balto smėlio paplūdimiai ir žaliuojančios palmės, tikrojo salos grožio reikėtų ieškoti nutolus nuo pakrantės, kurioje dažniausiai pasitaiko uolų arba juodo vulkaninio smėlio atkarpų. Žinoma, vaizdingų pajūrio ruožų saloje yra, tačiau užuot drybsojus paplūdimyje verta sėsti ant motorolerio ir aplankyti įdomias Balio salos vietas, pradedant žaliuojančiomis ryžių terasomis. Tai turtingos salos gyventojų kultūros atspindys, šimtmečių senumo tradicijų tąsa ir, be abejo, tikras malonumas akims. Aplankykite Jatiluwih terasas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, arba ne mažiau įspūdingas, bet šiek tiek lengviau pasiekiamas Tegallalang terasas. Ir nepamirškite fotoaparato!

Riedant Balio keliais žvilgsnį traukia dangų remiančios viršukalnės. Tarp jų išsiskiria keli aktyvūs ugnikalniai, pavyzdžiui, Batur, stūksantis šiaurinėje salos dalyje. Į jį kopiama pasitikti saulės. Į pietryčius nuo jo dunkso aukščiausias Balio kalnas – Agungo ugnikalnis, retkarčiais išmetantis į dangų pelenų ir dūmų. Ant jo šlaitų veikia svarbiausia Balio šventykla. Baliečiams tai šventas kalnas. Tikima, kad į jį užkopus atsiveria tikrasis savo esaties suvokimas.

Balio salos įžymių vietų sąraše puikuojasi ne tik gamtos turtai, bet ir puros – tradicinės induistų šventyklos. Vaizdingi šimtmečių senumo pastatai daugeliui keliautojų palieka neišdildomą įspūdį. Būtinai aplankykite Ulun Danu Beratan šventyklą ant Beratano ežero kranto, bangų mūšos plakamą Tanah Lot šventyklą, Agungo šlaite stūksančią Besakih šventyklą arba istorinės šventyklos Goa Gajah griuvėsius.

O kelionės po Balį metu panorėjus grįžti į civilizaciją ir pabūti smėlėtame paplūdimyje galima traukti į šiaurinėje pakrantėje esantį Lovinos miestelį. Čia galima gėrėtis gražiais saulėtekiais ir saulėlydžiais, plaukti stebėti delfinų arba atsipalaiduoti karštosiose versmėse.

Keliavusiųjų į Balį atsiliepimai

Atsiliepimai apie Balį neretai būna dviprasmiški – vieni skundžiasi patekę į turistų nuvalkiotą kurortą, kiti džiaugiasi pailsėję dvasiškai ir fiziškai. Pasak keliautojų, Balio sala gali būti visokia – pietiniame Kutos kurorte renkasi triukšmingi atostogaujantys australai, todėl ramybės ir įkraunančio energijos užtaiso šiame krašte nepavyks rasti. Ieškantiems nuošalumo patariama rinktis rytines ir šiaurines salos pakrantes.

Baliui pagyrų negaili banglenčių ir burlenčių mėgėjai – vandenyno dovanojamos bangos patenkina net didžiausius adrenalino fanatikus. Tuo tarpu ramybės mėgėjai tikina Balyje atradę kitokių kūnui ir dvasiai naudingų užsiėmimų – jogos, meditacijos, tradicinio masažo.

Turistai pataria kelionės metu aplankyti ne tik Balį, bet ir Singapūrą, juolab kad skrydžiai į Indonezijos salą vykdomi būtent per šį miestą-valstybę. Tai puiki proga vienos kelionės metu pasidžiaugti ne tik pasakiška gamta, bet ir itin modernaus didmiesčio vaizdais.

Dalindami atsiliepimus apie Balio salą keliautojai negailėjo gražių žodžių draugiškiems vietiniams gyventojams, spinduliuojantiems pavydėtina vidine ramybe. Atostogautojai kone sutartinai teigia, kad Balis – Indonezijos perlas, išskirtinio grožio ir auros sala, kiekvienam panorėjusiam įkvepianti harmonijos ir energijos.

Balio sala su žaliuojančiomis ryžių terasomis, dūsaujančiais ugnikalniais ir gražiomis induistų šventyklomis kur bepasuksi rodosi verta fotoaparato spragtelėjimo. Šią salą geriausia atrasti savo tempu, iš lėto mėgaujantis saule, žaluma ir harmonija.

Video
Indonesia.Travel video.  Wonderful Indonesia | Bali
Į viršų