Magiškoji Kefalonija – Graikijos sala, patiksianti kiekvienam

Kafalonijos salos gamta
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kafalonijos salos gamta

Graikija į aplinkines jūras pažėrusi gausybę salų salelių, skaidriu jūros vandeniu ir kerinčiais vaizdais viliojančių keliautojus iš viso pasaulio. Visos Graikijos salos skirtingos – vienos ramesnės, kitos triukšmingesnės, trečios turi daugiau istorinio paveldo. Kefalonija iš jų išsiskiria ypatingo grožio gamta, kurią būtina išvysti bent kartą gyvenime. Jei jau planuojate būsimas atostogas, bet neapsisprendžiate, kur nuvykti, supažindinsime su Kefalonija – Graikijos sala, pakerėsiančia nuo pirmojo žvilgsnio.

  Pigūs skrydžių bilietai

Sala ramybės ir poilsio išsiilgusiems

Kone visos Graikijos salos atostogoms tinka kuo puikiausiai – geras oras, danguje besišypsanti saulė ir panirti viliojančios šiltos jūros bangos garantuoja tobulą poilsį. Ir nors visose nestinga vaizdų it iš atviruko, kadrai iš Kefalonijos neabejotinai sukels kitų pavydą. Ši Graikijos sala Jonijos jūroje garsėja balto smėlio paplūdimiais, turkio spalvos vandeniu ir į jį dramatiškai smingančiomis uolomis. O kur dar slėpiningi urvai, kalvas aptūpę snūduriuojantys miesteliai ir tyliai vėjyje šnarančios alyvmedžių giraitės. Kefalonija yra didžiausia iš Jonijos jūroje išsibarsčiusių Graikijos salų, todėl joje nesunku rasti ramesnį kampelį atsikvėpti arba nuošalų paplūdimį romantiškoms maudynėms. Poilsį Kefalonijoje praturtins ir lankytinos vietos – pradedant gamtos objektais, baigiant žavinga iki šių dienų išlikusia venecijietiška architektūra.

Ryški Kefalonijos gatvė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Ryški Kefalonijos gatvė

Kaip patekti į Kefalonijos salą?

Nors Kefalonija nuo Graikijos krantų nutolusi nedideliu atstumu, vis dėlto tai sala ir jai pasiekti reikės papildomų pastangų. Tačiau vaizdai ir saloje tvyranti atmosfera tikrai jų verti! Lėktuvas – neabejotinai lengviausias būdas patekti į Kefalonijos salą. Į Kefalonijos oro uostą, esantį greta sostinės Argostolio, sezono metu, t. y. nuo gegužės iki rugsėjo, vykdomi reguliarūs ir užsakomieji skrydžiai iš įvairių Europos miestų. Jei planuojate sustojimą žemyninėje Graikijoje arba kaimyninėje saloje, Kefaloniją greitai ir nebrangiai galima pasiekti reguliariai kursuojančiais keltais. Iš toliau esančių Graikijos vietovių, pvz., sostinės Atėnų, Kefaloniją patogiausia pasiekti lėktuvu. Tarp Kefalonijos ir Atėnų kursuoja autobusai, tačiau kelionė labai ilga ir varginanti, trunka apie 7 val. Tuo tarpu salos viduje geriausia važinėti taksi arba išsinuomotu automobiliu – pastarasis pasirinkimas suteikia progą net trumpų atostogų Kefalonijoje metu aplankyti visus įdomiausius objektus. O jų saloje tikrai netrūksta.

Lankytinos vietos Kefalonijoje

Bene gražiausia Graikijos sala Kefalonija turi ką pasiūlyti smalsiems keliautojams. Lankytinų vietų įvairovę įvertins net išrankiausi poilsiautojai – vienus sužavės urvai ir skardžiai, kitus – jaukių miestelių romantika, treti nenorės nė kojos kelti iš auksaspalvių paplūdimių. Tad ką apžiūrėti kviečia Kefalonijos sala?

Kefalonija, Graikija
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kefalonija, Graikija

Argostolis – Kefalonijos sostinė

Didžiausias Kefalonijos miestas Argostolis plyti salos vakaruose, nedideliame į įlanką išsišovusiame kyšulyje. Į jį verta užsukti visiems, ramių atostogų Graikijos saloje metu norintiems bent trupučio šurmulio. Kadaise Argostolis puikavosi ištaigingais Venecijos Respublikos laikų pastatais, tačiau po pragaištingo 1953 m. žemės drebėjimo istorinio paveldo gausa sumenko. Vis dėlto tai gyvybingas miestas, kurio širdis plaka pėstiesiems skirtoje Vallianou aikštėje, apsuptoje jaukių kavinių ir restoranų. Norintiesiems apsipirkti rekomenduojama užsukti į Lithostroto gatvę, o istorijos mėgėjams patiks Archeologijos muziejus. Trumpam ištrūkti iš miesto galima nuvykus į šviesaus smėlio paplūdimius Makris Gialos ir Platis Gialos.

Argostolis – Kefalonijos sostinė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Argostolis – Kefalonijos sostinė

Melisanio urvai

Užburiančių gamtos vaizdų medžiotojams būtina nuvykti į vakarinėje Kefalonijos salos pakrantėje esančius Melisanio urvus. Prieš daugelį tūkstančių metų įgriuvus urvo skliautui susiformavo pasakiško grožio požeminis ežeras. Į jį patenkama tuneliu, o visas grožis geriausiai atsiskleidžia iriantis valtimi per krištolo skaidrumo vandenis. Melisanio urvus geriausia lankyti vidurdienį – tuomet pro viršuje esančią angą krentantys saulės spinduliai išryškina požeminio ežero vandens mėlį. Ne mažiau įspūdingi ir šiek tiek piečiau esantys Drogaračio urvai – tik šie yra visiškai po žeme, jie pasipuošę stalagmitais ir stalaktitais.

Melisanio urvai
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Melisanio urvai

Ramusis Asos miestelis

Atgal į civilizaciją privilios šiaurinėje salos dalyje esantis Asos miestelis, kurio spalvingi į kalvos šlaitą kylantis nameliai ragins vėl ir vėl išsitraukti fotoaparatą. Gražiojoje Kefalonijos saloje tai viena vaizdingiausių gyvenviečių, plytinti vešlių pušynų ir kiparisų giraičių apsuptyje. Asos miestelis Kefalonijoje garsėja puikiais paplūdimiais ir užburiančia ramybe, o panūdus pramankštinti kojas laukia kyšulyje dunksantys Venecijos Respublikos laikus menančios pilies griuvėsiai. Nuo jų prieigų atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į pačią salą ir Jonijos jūros platybes.

Spalvoi namai Asos kaimelyje, Kefalonijoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Spalvoi namai Asos kaimelyje, Kefalonijoje

Fiskardo – judrus žvejų kaimelis

Venecijietiško palikimo yra ir šiauriau nuo Asos esančiame Fiskardo žvejų kaimelyje. Žemės drebėjimo metu turtingas istorinis palikimas beveik nenukentėjo, tad šiandien Fiskardo – energingas, judrus ir gana prašmatnus kurortas, kuriame galima apsistoti išpuoselėtose kelis šimtmečius skaičiuojančiose vilose. Greta plyti vaizdingi paplūdimiai, driekiasi pasivaikščiojimo takai, o kaimelį budriai saugo Venecijos Respublikos laikų švyturys.

Fiskardo žvejų kaimelis
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Fiskardo žvejų kaimelis

Miestelis Lassi: pasijuskite kaip Venecijoje

Prie pat Kefalonijos sostinės prisišliejęs Lassi miestelis – tikras salos perlas. Ši gyvenvietė pasižymi ramia atmosfera ir nedidelio miestelio žavesiu. Ją ypač vertina romantikai, mat iš Lassi paplūdimių galima stebėti itin gražius saulėlydžius. Vaikštinėjant miestelio gatvėmis galima pasijusti it Venecijoje, kadangi jį puošia daug itališko stiliaus statinių. Lassi yra ir kito istorinio paveldo. Bene žymiausi lankytini objektai – britų okupacijos metais iškilęs baltasienis švyturys ir toliau nuo kranto esantis Šv. Gerasimo urvas.

Vienas gražiausių Europoje – Myrtos paplūdimys

Poilsis Graikijoje, ypač Kefalonijos saloje, neįsivaizduojamas be laiko, praleisto auksasmilčiuose paplūdimiuose. Galima sakyti, kad tai turistus labiausiai viliojančios lankytinos vietos Kefalonijoje. Įspūdingiausiu dažnai tituluojamas šiaurrytinėje pakrantėje esantis Myrtos paplūdimys. Vien ko vertas iki jo besileidžiantis serpantinas! Jau iš aukšto atsiveria užburiantys vaizdai, verčiantys širdį plakti sparčiau. Balti akmenukai, saulės įkaitinta žydra jūra ir įlankėlę įrėminantys skardžiai – viskas, ko reikia tobuloms atostogoms!

Myrtos paplūdimys
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Myrtos paplūdimys

Kiti Jonijos jūros paplūdimiai

Jonijos salos visame pasaulyje garsėja įstabiais paplūdimiais. Kefalonija – ne išimtis. Net jei Myrtos jus labai sužavės, skirkite laiko kitų vaizdingų pajūrio ruožų „medžioklei“. Užsukite į rytinėje pakrantėje esantį Petanio paplūdimį, kurio tikriausiai nepamiršite visą gyvenimą, mat jį gamta nudažė nuostabiomis spalvomis – nuo tasmžalių pušų iki turkio spalvos jūros. Turistinio sezono metu paplūdimyje būna nemažai žmonių, bet paėjus šiauriau galima aptikti ramesnį kampelį.
Jei būsite pietinėje Kefalonijos dalyje, nepraleiskite progos užsukti į baltais akmenukais nusėtą Lourdas paplūdimį. Tačiau nusiteikite, kad būsite ne vieni – šį pajūrio ruožą labai mėgsta vietiniai gyventojai. O jei žūtbūt trokštate ramybės, traukite šiek tiek šiauriau – kaimyninis Kanali paplūdimys šiek tiek nuošalesnis ir ramesnis, bet toks pat gražus.

Poilsis Kefalonijoje, gražiojoje Graikijos saloje, yra būtent tai, ko reikia norint atsikvėpti nuo darbų ir rūpesčių. Visos problemos pasimirš klausantis bangų mūšos, pušų ošimo ir mėgaujantis kaitriais saulės spinduliais. Atraskite Kefaloniją – Graikijos salų brangakmenį.

Video
XL Creations video.  Kefalonija, Graikija
Į viršų