Karibų deimantas – Dominikos Respublika: ką aplankyti?

Kokosai Karibų jūros fone
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kokosai Karibų jūros fone

Atradėjas Kristupas Kolumbas ne veltui Ispanjolos salą, kurioje įsikūrusi Dominikos Respublika, laikė viena gražiausių – platūs balto smėlio paplūdimiai, turkio spalvos vanduo ir vešlūs atogrąžų miškai sukuria tobulą foną atostogoms. O kur dar uždegantys bačatos ir merengės ritmai, gardus maistas ir turtinga istorija – viešnagė šioje šalyje gali virsti gyvenimo kelione! Jus taip pat vilioja poilsis Karibų jūros saloje? Pabandykime išsiaiškinti, ką aplankyti Dominikos Respublikoje, kaip pasiruošti kelionei ir kur ieškoti geriausių paplūdimių.

  Pigūs skrydžių bilietai

Santo Domingas: ką pamatyti bačatos sostinėje?

Santo Domingas, Dominikos Respublikos sostinė, keliautojus pasitinka kontrastais. Miesto gatvėse kolonijinius laikus menančius pastatus keičia modernūs statiniai, o išėjus iš elegantiško restorano galima patekti tiesiai į energija pulsuojantį bačatos klubą. Šio jausmingo šokio, gimusio Dominikos Respublikoje, ritmai Santo Domingo gatvėse skamba nuo ryto iki vakaro, viliodami keliautojus įsitraukti į niekada nesibaigiantį vakarėlį.

Santo Domingas ne veltui vadinamas muziejumi po atviru dangumi. Sostinę puošia gerai išsilaikę Kolonijinės zonos statiniai: seniausia Vakarų pusrutulyje mūrinė bažnyčia, kuriai kertinį akmenį padėjo Kristupo Kolumbo sūnus Diegas; XVI a. pr. iškilęs Ozamos fortas, vienas seniausių ne tik Karibų jūros regione, bet ir Amerikose; renesanso stiliaus gubernatoriaus rūmai, kuriuose šiuo metu veikia muziejus. Vaikštinėjant Santo Domingo Kolonijinės zonos gatvelėmis galima pasijusti kaip Europoje. Kiti sostinės rajonai pristato modernesnį miesto vaizdą, o ištrūkus iš senamiesčio verta apsilankyti Mirador del Sur parke, kuriame galima pasportuoti, pasivaikščioti arba užsukti į viename iš milžiniškų urvų įsikūrusį restoraną.

Santo Domingas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Santo Domingas

Egzotiški Karibų paplūdimiai

Planuojant atostogas Dominikos Respublikoje rūpi ne tik istorinį paveldą apžiūrėti, bet ir iki soties pasimėgauti paplūdimio malonumais. Šalis, kurios pakrantė driekiasi šimtus kilometrų, garsėja vienais gražiausių paplūdimių pasaulyje. Neginčytinai populiariausiu laikomas į šiaurę nuo garsaus kurorto Punta Kanos (Punta Cana) esantis Bavaro paplūdimys. Vaizdingas pajūrio ruožas tinka ir norintiems atsipalaiduoti, ir trokštantiems šurmulio.

Išsiilgusieji visiškos ramybės renkasi atokesnį Rincon paplūdimį, esantį Samanos pusiasalyje. Tiesa, norint jį pasiekti tenka paplušėti – reikia išsinuomoti automobilį arba pasisamdyti ten nuplukdysiančią valtį. Tuo tarpu aktyvaus poilsio mėgėjai, norintys išbandyti įvairias vandens sporto rūšis, mieliausiai keliauja į Kabaretės miestelio paplūdimius. Ten pakrantės vandenys knibžda banglentininkų ir burlentininkų, jėgos aitvarų sporto entuziastų.

Atostogos Dominikos Respublikoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Dominikos Respublikoje

Ką galima nuveikti Dominikos Respublikoje už 100 eurų?

Net jei Jus labiausiai vilioja ramus poilsis Dominikos Respublikoje, kelionės metu neprošal pasimėgauti ir aktyvesnėmis pramogomis. Juolab kad jų kainos nėra didelės, o už 100 eurų galima nuveikti išties nemažai. Šalies krantus glostančios Karibų jūros ir Atlanto vandenyno bangos sufleruoja, kad daug pramogų galima rasti vandenyje. Ypač populiarus paviršinis ir giluminis nardymas, ekskursijos jachtomis ir katamaranais. Ne ką mažiau smagu ir šalies viduje – galima įveikti sraunias kalnų upes pripučiamais plaustais, važinėtis kalnų dviračiais arba leistis į žygius pėsčiomis. Viešint Dominikos Respublikoje taip pat verta išbandyti nepriekaištingai prižiūrimus golfo aikštynus. Vienas jų, Teeth of the Dog, vertinamas geriausiu visame Karibų jūros regione. Žaidimo laiką jame rekomenduojama užsisakyti iš anksto.

Jei sunku išsirinkti, ką labiausiai norėtųsi išbandyti, pasidomėkite galimybe užsisakyti jungtines ekskursijas. Tokiu atveju vienos išvykos metu galėsite suderinti ekstremalias pramogas, pvz., vandens parašiutizmą, ir apsipirkinėjimą arba istorinių vietų lankymą. O jei aktyvios pramogos nevilioja, užsukite į lošimo namus.

Punta Kana – geriausi lošimo namai

Dominikos Respublika keliautojus lepina įvairiomis pramogomis ir pelnytai didžiuojasi gana dideliu lošimo namų skaičiumi. Kadangi ši pramoga orientuota į turistus, daugiausiai lošimo namų veikia Punta Kanoje – didžiausiame šalies kurorte. Šiame mieste galima rasti ir antrus pagal dydį Karibų regiono lošimo namus Hard Rock. Juose galima ne tik prisėsti prie pokerio arba ruletės stalų, bet ir užsukti į naktinį klubą. Dominikos Respublikoje lošimo namuose priimami ir JAV doleriai, ir vietinė valiuta – pesai.

Ekskursijos: vandens safaris, banginių šokis, maisto ir cigarų degustacijos

Nors šalis nedidelė, Dominikos Respublikoje yra ką pamatyti ir patirti. Vienas įdomiausių potyrių keliautojams – pažintis su vietine fauna. Vešliose atogrąžų džiunglėse ir pakrančių mangrovių sąžalynuose gausu įvairių gyvūnų ir paukščių, o vietinės agentūros siūlo smagias išvykas jų stebėti. Užsisakius ekskursiją laivu salos pakrantėmis galima stebėti paukščius, lamantinus, jūrinius vėžlius ir smauglius boa. Į Oviedo ežerą vykstama tikintis išvysti flamingus, gandrus ir ibius, o salos gilumoje esančiame druskingame Enrikilijo ežere galima apžiūrėti krokodilus ir iguanas.

Vis dėlto bene populiariausia ekskursija Dominikos Respublikoje – išvyka stebėti banginių. Nuo sausio vidurio iki kovo šie vandenynų milžinai suplaukia prie Samanos pusiasalio žiemoti. Tai tinkamiausias metas plaukti jų stebėti.

Atostogaujant Dominikos Respublikoje taip pat verta užsisakyti ekskursiją, kuri supažindintų su vietine kultūra. Pasidomėkite proga aplankyti kakavos arba kavos plantaciją, paragauti ypatingo šokolado. Šalyje taip pat vykdomos cigarų ir romo degustacijos.

Banginių šokis. Dominikos respublika
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Banginių šokis. Dominikos respublika

Karibų dvasia alsuojantys Dominikos miestai

Dominikos Respublika – daugiau nei sostinė Santo Domingas ar didžiausias kurortas Punta Kana. Šalyje netrūksta savitu charakteriu pasižyminčių miestų. Vienas jų – La Romana. Nors miestas pakrantėje, turizmas jame nėra išvystytas, todėl tai puiki vieta pažinti tikrąjį Dominikos Respublikos veidą. La Romanoje galima rasti gerų restoranų, tai tinkama vieta stabtelėti keliaujant iš sostinės Santo Domingo į rytinės pakrantės kurortus. Vykstant automobiliu patartina užsukti į netoli La Romanos esantį Stebuklų urvą (Cueva de las Maravillas). Tai tikras požeminis muziejus, kuriame galima apžiūrėti ne tik įspūdingus stalaktitus bei stalagmitus, bet ir tūkstantmečių senumo piešinius.

Jei norisi pabėgti nuo pakrantės, geriausia traukti į antrą pagal dydį miestą Dominikos Respublikoje – Santjago de los Kabaljerosą, dažniausiai vadinamą tiesiog Santjagu. Tai viena seniausių ispanų kolonistų įkurtų gyvenviečių Karibų jūros regione. Santjage galima pajusti tikrą dominikiečių gyvenimą. Vienoje pusėje – skurdžios lūšnos, kitoje – puošnios vilos. Šiame energingame mieste galima apžiūrėti San Luiso tvirtovę, akinamai baltą katedrą, miesto muziejų, veikiantį buvusioje rotušėje, ir didingą paminklą, skirtą kovoje dėl nepriklausomybės žuvusiems didvyriams. Netoli Santjago šniokščia 27 kriokliai – pasisamdžius gidą į terasas galima užkopti, o po to nusileisti srauniais kriokliais.

Cueva de las Maravillas urvas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Cueva de las Maravillas urvas

Kaip planuoti kelionę į Dominikos salą?

Tobulų atostogų pažadas jau vilioja įsigyti kelionę į žydrų vandenų supamą Karibų salą? Tuomet belieka išsiaiškinti, ką reikia žinoti vykstant į Dominikos Respubliką. Juk praktinės smulkmenos ne mažiau svarbios nei išsamus lankytinų vietų sąrašas. Pradėkime nuo džiugios žinios – keliaujant į Dominikos Respubliką viza nereikalinga. Tereikia turėti pasą, galiojantį ilgiau nei 6 mėn. nuo kelionės pabaigos. Atvykus į šalį pakaks įsigyti turistinę kortelę. Planuojant atostogas Dominikos Respublikoje skiepais taip pat nereikės rūpintis. Žinoma, patartina būti pasiskiepijus nuo stabligės, difterijos ir hepatito A ir B, tačiau ypatingų saugumo priemonių nereikia imtis.

Planuojant kelionę būtina atsižvelgti ir į orus. Turistinis sezonas Dominikos Respublikoje tęsiasi nuo gruodžio vidurio iki kovo pradžios. Mums, lietuviams, tai puiki proga pabėgti nuo žiemos šalčių. Balandis – taip pat tinkamas mėnuo atostogoms šioje šalyje, o štai gegužę–birželį didesnė lietaus tikimybė. Nuo birželio iki rugpjūčio klimatas Dominikos Respublikoje mažiau nuspėjamas, padidėja uraganų tikimybė. Nors tuo metu sumažėja apgyvendinimo ir paslaugų kainos, turistai dėl permainingo oro šalies vengia.

Nors šalis garsėja prabangiais kurortais, net taupesni keliautojai čia gali praleisti puikias atostogas. Maisto kainos Dominikos Respublikoje nėra didelės – pietūs paprastoje užkandinėje kainuos apie 5–6 JAV dolerius, o vakarienė prašmatnesniame restorane atsieis apie 35 JAV dolerius. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad galutinė sąskaita bus didesnė, mat valgiaraščiuose kainos nurodomos be mokesčių. Šalyje, ypač didesniuose miestuose ir kurortuose, netrūksta bankomatų, daug kur priimamos debetinės ir kreditinės kortelės. Prekyvietėse įprasta draugiškai pasiderėti, net jei ant prekės priklijuotas lipdukas su kaina.

Laimingas tėvas ir sūnus šoka Domikos Respublikoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Laimingas tėvas ir sūnus šoka Domikos Respublikoje

Atsiliepimai apie Dominikos Respubliką

Keliautojai, pabuvoję Dominikos Respublikoje, neslepia ten jautęsi kaip rojuje. Šiltas ir skaidrus vanduo, baltas smėlis, vėjyje šnarančios palmės – visa tai akimirksniu sukurdavo tobulų atostogų nuotaiką. Dalydami atsiliepimus apie Dominikos Respubliką atostogautojai džiaugėsi pramogų ir ekskursijų įvairove, rekomendavo būtinai išbandyti šį tą ekstremalaus, plaukti stebėti banginių, paragauti vietoje gaminamo šokolado ir kavos. Keliautojai, paklausti, kokie patarimai keliaujant į Dominikos Respubliką naudingi, atsakė, kad vertėtų pasidomėti galimybe išsinuomoti automobilį. Esą tuomet galima dar geriau pažinti šalies veidą, apžiūrėti atokiau esančius gamtos objektus ir miestus. Dvejojančius, ar verta keliauti į Dominikos Respubliką, atostogautojai skubėjo patikinti – tai šalis, sutverta atostogoms, mat joje galima derinti ir aktyvų, ir pasyvų poilsį, leisti laiką tviskančiuose kurortuose arba drauge su vietiniais trypti bačatą kukliuose baruose.

Dominikos Respublika keliautojus sužavi gamtos grožiu ir įvairove, tobulais paplūdimiais ir turtinga istorija. Pats metas ir Jums suplanuoti atostogas rojaus saloje.

Į viršų