Kokias kalėdines muges aplankyti 2019-ais metais Europoje ir Lietuvoje?

Kalėdinės vaišės
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kalėdinės vaišės

Kalėdos – stebuklingas metas, praskaidrinantis niūrią šiaurietišką žiemą. Kad šventės laukti neprailgtų, kodėl nepasinėrus į kalėdinės mugės šurmulį? Ragaujant šventinius skanėstus, klausantis nesenstančių melodijų ir sukiojantis linksmai nusiteikusių žmonių būryje neabejotinai apims neblėstanti kalėdinė nuotaika. Dalijamės gražiausių kalėdinių mugių Europoje ir Lietuvoje sąrašu tiems, kas šventes nori sutikti ypatingai.

  Pigūs skrydžių bilietai

Nuostabios kalėdinės mugės Vokietijoje

Vos prabilus apie Kalėdų muges galvon pirmiausia šauna šventiškai pasipuošę Vokietijos miestai. Šioje šalyje Kalėdų tradicijos puoselėjamos ilgus metus, tad panorėję pajusti tikrąją šventės dvasią nedvejokite – kalėdinės mugės Vokietijoje pateisins visus lūkesčius.

Kalėdos Berlyne

Kaip ir pridera Vokietijos sostinei, Berlyne veikia net kelios dešimtys kalėdinių mugių. Į šį miestą verta atvykti ilgesniam laikui – tuomet spėsite aplankyti ne vieną mugę, išragauti tradicinius patiekalus ir prisipirkti lauktuvių. Populiariausia kalėdinė mugė Berlyne – WeihnachtsZauber Žandarmenmarkto aikštėje, kone pačioje miesto širdyje. Mugę puošia milžiniška eglė, ore aidi chorų atliekamos kalėdinės giesmės. Norintiems pasidžiaugti pasakiška atmosfera verta nuvykti į Šarlotenburgo rūmuose vykstančią mugę, o į viduramžius nukels prie miesto rotušės šurmuliuojanti mugė.

Brandenburgo vartai Berlyne
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Brandenburgo vartai Berlyne

Kelno Kalėdų mugės žavesys

Kiti Vokietijos miestai taip pat nenusileidžia kalėdinių mugių žavesiu. Vienas jų – Reino krantus apglėbęs Kelnas. Šiame mieste didžiausia kalėdinė mugė veikia garsiosios gotikinės katedros papėdėje. Ar gali būti įspūdingesnis fonas šventinei nuotaikai puoselėti? Prieš Kalėdas viešint Kelne taip pat verta aplankyti ant Reino veikiančią Uosto mugę ir Heinzels Winter Fairytaile mugę, viliojančią nuostabia čiuožykla.

Dresdeno šventinė mugė

Piečiau Berlyno esantis Dresdenas privalo atsidurti kalėdinių mugių „medžiotojų“ sąraše. Šis miestas giriasi seniausia kalėdine muge visoje Vokietijoje – šiemet ji veikia jau 585-ąjį kartą. Striezelmarkt mugėje rasite daug tradicinių skanėstų, bene kiekvieną dieną vyks vis kitas renginys – nuo giesmių vakaro iki šviesų šventės.

Kalėdinė mugė Vokietijoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kalėdinė mugė Vokietijoje

Jauki Rygos kalėdinė mugė

Norite pajusti kalėdinės mugės dvasią, bet nėra ūpo ilgai kratytis automobiliu arba autobusu? Traukite į kaimyninę Latviją – garantuojame, kad sostinės Rygos kalėdinė mugė maloniai nustebins. Senamiestyje, Rotušės aikštėje, įsikūręs Kalėdų miestelis patiks ir dideliems, ir mažiems – šildantys gėrimai, rankų darbo dovanos, įvairios dirbtuvės ir, žinoma, Kalėdų senelio buveinė. Kalėdinė mugė Rygoje veiks iki pat Trijų Karalių – gera žinia tiems, kas nenori paleisti šventinės nuotaikos.

Ko tikėtis iš kalėdinės mugės Taline?

Šventiniu laikotarpiu planuojate kelionę į Estiją? Nepraleiskite progos užsukti į pasaką primenančią kalėdinę mugę Taline. Pasigėrėkite išpuošta miesto žaliaskare, žibančiomis švieselėmis, pasimėgaukite tradiciniais skanėstais ir paieškokite unikalių dovanų artimiesiems. Vaikams patiks karuselė ir apsilankymas Kalėdų senelio namuose. Talino kalėdinė mugė taip pat veiks ir po Naujųjų metų, kurstydama neblėstančią šventinę nuotaiką.

Talino kalėdinė mugė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Talino kalėdinė mugė

Karališkos mugės Austrijoje

Teigiantiems, kad gražiausios kalėdinės mugės vyksta Vokietijoje, pasiūlysime nuvykti į Austriją. Ypač jei šią šalį pasirinkote šių metų slidinėjimo kelionei. Austrijos kalėdinės mugės užburs ir pakerės didybe – bet kurią išsirinkti?

Užburianti Viena

Austrijos sostinė šventiniu laikotarpiu virsta vienu dideliu Kalėdų miestu. Didingose senamiesčio aikštėse veikia viena už kitą gražesnės mugės, parduotuvių fasadai pasipuošia girliandomis, o ore tvyro kepinamų migdolų aromatas. Vienoje verta išsiruošti į lėtą pasivaikščiojimą, vieną po kitos atrandant įdomiausias kalėdines muges – nuo Rotušės aikštės su didžiule čiuožykla iki Marijos Teresės aikštės, kurioje aidi chorų atliekamos kalėdinės giesmės.

Zalcburgo spalvos

Barokinis Zalcburgas – vartai į Alpes – gruodį svečius pasitinka ne viena kalėdine muge. Romantiškas pasivaikščiojimas šio gražaus miesto gatvėmis neabejotinai atves į vieną jų. Nuo XV a. tvirtovės papėdėje, greta katedros, veikianti Zalcburgo kalėdinė mugė sužavės giesmėmis ir prakartėlėmis, o Helbruno rūmuose įsikūręs stebuklingas Advento miestelis pasitiks liepsnojančiais deglais, milžinišku Advento kalendoriumi ir tikrų elnių traukiamomis rogėmis.

Zalcburgo kalėdinė mugė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Zalcburgo kalėdinė mugė

Prahos Kalėdų šurmulys

Domėdamiesi 2019 m. kalėdinėmis mugėmis nepraleiskite Čekijos sostinės Prahos – šis karalių miestas šventinę nuotaiką tradiciškai kursto nuo lapkričio pabaigos iki pat Trijų Karalių. Didžiausios Prahos kalėdinės mugės veikia Senamiesčio ir Vaclovo aikštėse, o jei norisi daugiau jaukumo, verta užsukti į Prahos pilį arba Havelio turgų – ten laukia mažesnės ir ramesnės mugės. Visose rasite tradicinių čekiškų kalėdinių skanėstų, įvairiausių šildančių gėrimų ir, žinoma, gražių dovanų artimiesiems.

Pasakiškos Kalėdos Briuselyje

Į gražiausių kalėdinių mugių Europoje sąrašą būtina įtraukti Belgijos sostinę Briuselį. Šis gražus ir jaukus miestas daugiau nei mėnesį gyventojus ir svečius džiugina šventine nuotaika. Labiausiai ji justi Didžiojoje aikštėje, tačiau kalėdinės dvasios taip pat galima rasti Šv. Kotrynos aikštėje, Marche aux Poissons (Žuvų turguje) ir Place de la Monnaie. Šiemet kalėdinis Briuselis vilioja karuselėmis, apžvalgos ratu, čiuožykla, muzikos ir šviesų pasirodymais, moderniomis instaliacijomis ir įvairiomis pramogomis mažiesiems. Nuobodu tikrai nebus!

Kalėdų dvasia mugėse Anglijoje

Žiema ūkanotoje Anglijoje nėra pats maloniausias metas. Laimė, šalies miestuose veikia Kalėdų mugės, pataisančios nuotaiką ir nušviečiančios tamsius vakarus. Kurias muges verta aplankyti viešint Anglijoje?

Londonas

Sostinė Londonas šventes tradiciškai pasitinka daugybe kalėdinių mugių. Štai Lesterio aikštės mugė nudžiugins ne tik žavingais kioskais, bet ir Kalėdų senelio buveine, taip pat teatrališkais pasirodymais – į pastaruosius bilietus reikėtų įsigyti iš anksto. Tuo tarpu Haido parko Žiemos pasaka – didžiausia ir žinomiausia Londono kalėdinė mugė, galinti pasigirti didžiule čiuožykla, ledo karalyste ir apžvalgos ratu. O Soutbanko kalėdinė mugė nukels tiesiai į jaukų provincijos miestelį – ji patiks tradicijų mėgėjams.

Kalėdinės dekoracijos Londono gatvėje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kalėdinės dekoracijos Londono gatvėje

Oksfordas

Jei Londono mugėse per daug triukšmo ir šurmulio, nuvykite į Oksfordą. Šiame mieste kalėdinė mugė trunka trumpiau, ji jaukesnė ir tradiciškesnė. Oksfordo mugė – puiki vieta paieškoti vienetinių rankų darbo dovanų artimiesiems, paskanauti žiemiškų valgių ir gėrimų. Kelias gruodžio savaites mugė užims visą istorinį Oksfordo centrą ir nukels į kalėdinę pasaką.

Batas

Tuo tarpu istorinės kurortinio miesto Bato gatvės kalėdine nuotaika džiugina tik iki gruodžio vidurio – norintieji į ją pasinerti turi paskubėti. Bato kalėdinė mugė vertinama ir vietinių, ir svečių – joje galima ne tik įsigyti unikalių rankdarbių, bet ir patiems išmokti įvairių amatų. O  jei bevaikštinėjant po mugę apimtų nuovargis, jėgas atgauti padės vienas iš daugelio mieste veikiančių spa centrų. Kodėl nepasidovanojus sau išankstinių kalėdinių atostogų?

Notingamas

Artėjant šventėms vidurio Anglijoje esantis Notingamas pakviečia į tikrą kalėdinę pasaką. Šventinė miesto mugė kasmet vis labiau plečiasi, siūlo ne tik apsipirkti ar užkąsti, bet ir pačiuožinėti ant ledo, pasiklausyti muzikos, smagiai praleisti laiką atrakcionuose. Mugėje taip pat bus galima sutikti Naujuosius metus!

Žymioji kalėdinė mugė Edinburge

Šventiniu laikotarpiu labiau vilioja kalnuotoji Škotija? Lankantis šiame krašte nevalia praleisti Edinburgo kalėdinės mugės, šiemet veikiančios nuo pat lapkričio vidurio. Mugėje veikia maisto ir įvairių gaminių kioskai, sukasi karuselės ir apžvalgos ratas, pasiklysti vilioja eglučių labirintas. Advento laikotarpiu Edinburge vyksta įvairūs renginiai, veikia Kalėdų Senelio dirbtuvės.

Edinburgo kalėdinė mugė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Edinburgo kalėdinė mugė

Kokias kalėdines muges verta aplankyti Lietuvoje?

Jei šiemet keliai iki užsienio kraštų nenuves, nenusiminkite – Lietuvoje taip pat veikia smagios kalėdinės mugės. Nors mūsų šalyje ši tradicija gyvuoja palyginti neseniai, mugės kasmet plečiasi ir siūlo vis daugiau pramogų.

Kalėdinė mugė Vilniuje

Kaip ir priklauso Lietuvos sostinei, kalėdinės mugės Vilniuje yra pačios didžiausios ir įspūdingiausios. Džiugia nuotaika alsuojantys Kalėdų miesteliai veikia Katedros ir Rotušės aikštėse. Juose galima šio to paskanauti ir įsigyti mielų dovanų. Be to, šventiniu laikotarpiu vyksta įvairūs renginiai, kursuoja Kalėdų traukinukas. Šventinio šurmulio pažiba – įspūdingoji Vilniaus Kalėdų eglutė, puošianti Katedros aikštę.

Kalėdinės mugės Kaune ir Klaipėdoje

Kalėdų miesteliai prie šventiškai išpuoštų žaliaskarių taip pat veikia Kaune ir Klaipėdoje. Abu šie miestai šventiškai nusiteikusius lankytojus džiugins šildančiu maistu ir gėrimais, galimybe įsigyti įdomių lauktuvių ir pramogomis visai šeimai. Kauno kalėdinė mugė mažuosius kvies į edukacinius užsiėmimus ir į susitikimą su Kalėdų seneliu. Tuo tarpu uostamiesčio Kalėdų miestelyje veiks čiuožykla. Tradiciškai pasidžiaugti kalėdine nuotaika kvies Kalėdinių eglučių kiemelis prie I. Simonaitytės bibliotekos.

Šventiniai meduoliai
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Šventiniai meduoliai

Kalėdinės mugės kituose miestuose

Kalėdinės mugės veiks ir kituose Lietuvos miestuose – vienos trumpiau, kitos ilgiau. Štai Druskininkuose kalėdinė mugė lankytojų lauks kiekvieną gruodžio savaitgalį, taip pat kasdien nuo Kalėdų iki Trijų Karalių. O Biržų kalėdinė mugė veiks tik vieną dieną – prieš pat Kalėdas. Tačiau miestas Advento laikotarpiu kvies į įvairius edukacinius užsiėmimus vaikams ir suaugusiems. Panašiai bus ir Pietų Lietuvoje – Alytaus kalėdinė mugė taip pat vyks tik vieną dieną prieš pat Kalėdas. Tuo tarpu Marijampolėje kalėdinis miestelis veiks visą mėnesį, iki pat Trijų Karalių.

Arti namų ar toli – kalėdinės mugės Europoje padės sukurti šventinę nuotaiką, įkvėps džiaugsmo ir pakiš idėjų dovanoms. Kol kalėdiniai žiburiai dar neužgesinti, skubėkite patirti šventinę dvasią. Kurią kalėdinę mugę ketinate aplankyti šiemet?

Video
Around The World 4K video.  Kalėdinės mugės Europoje
Į viršų