Kaip tinkamai susipakuoti kelionei: ką pasiimti, o ką palikti?

Automobilių stovėjimo aikštelė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Automobilių stovėjimo aikštelė

Net labai patyrę keliautojai retkarčiais susiduria su dilema: ką pasiimti į kelionę? Juk nesinori grįžus namo suvokti, kad pusės daiktų taip ir neišsitraukėte iš lagamino arba, priešingai, – iškeliauti visiškai nepasiruošus. Padėsime tinkamai pasiruošti atostogoms ir papasakosime apie būtiniausius daiktus kelionėje – nesvarbu, kaip bekeliautumėte: autobusu, lėktuvu ar net motociklu.

Ką pasiimti į kelionę autobusu?

Dažniausiai vykstant į kelionę autobusu nereikia nerimauti dėl bagažo svorio apribojimų – lagaminų ir krepšių niekas nesveria, sumetei į bagažinę, ir ramu. Tačiau net ir riedant keliais reikia gerai apgalvoti, ką pasiimti į kelionę autobusu. Juk turint kompaktišką ir lengvą bagažą bus paprasčiau keliauti, ypač jei atostogų metu laukia keli trumpi sustojimai skirtingose vietose. Tad kaip atrodo sąrašas daiktų keliaujant autobusu?

 • Viskas patogiam poilsiui: nedidelė (geriausia pripučiama) kaklo pagalvėlė, lengvas pledas, akių raištis ir ausų kamštukai.
 • Daiktai nuoboduliui išsklaidyti: ausinės, telefonas arba planšetinis kompiuteris su dainomis, filmais, TV serialais ir žaidimais.
 • Priemonės gerai savijautai užtikrinti. Tarp svarbiausių daiktų kelionei autobusu turėtų būti ir vaistai nuo pykinimo, imbieriniai saldainiai ir šleikštulį malšinantis imbierinis limonadas.

Taip ekomenduojame įsimesti užkandžių, įsidėti vandens – juk nežinia, kada ilgame kelyje užklups alkis arba troškulys, o viso autobuso dėl vieno keleivio įgeidžių niekas nestabdys.

Kelionė autobusu
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kelionė autobusu

Kaip susipakuoti kelionei lėktuvu?

O štai skrydis pareikalaus sumanesnio daiktų pakavimo. Kad ir kurias oro linijas bepasirinktumėte, visos taiko mažesnį ar didesnį bagažo svorio apribojimą. Tad vykstant į kelionę lėktuvu reikia pasiimti tik svarbiausius daiktus. Gerai apsvarstykite, kiek aprangos komplektų ir batų jums iš tiesų reikės. Galbūt turite universalius batus, su kuriais – ir į miestą, ir į restoraną? Savo poreikius vertinkite griežtai ir verčiau planuokite atostogų metu drabužius išsiskalbti, užuot ieškoję lagamine vietos septyniems skirtingiems marškiniams.
Turint nedidelį lagaminą daiktų sąrašas į kelionę dar labiau sutrumpėja. Tokiu atveju išnaudokite visus plyšelius, pvz., kojines sudėkite į batų vidų. Drabužius lankstykite kuo kompaktiškiau ir labai kritiškai peržvelkite kosmetinės turinį. Galbūt kelias dienas apsieisite su vienu kremu? O gal pakaks viešbučio siūlomų prausimosi priemonių? Skaičiuodami, kiek daiktų imti į kelionę, taip pat atsižvelkite į tai, kad net tuščias lagaminas sveria kelis kilogramus. O juk tikriausiai norėsis parsigabenti lauktuvių arba pasipildyti spintą unikaliais užsienio butikų radiniais.

Drausti bagažą ar ne?

Jei keliaudami autobusu arba automobiliu galite būti tikri, kad jūsų lagaminas drauge su jumis pasieks kelionės tikslą, tai skrendant lėktuvu to garantuoti neįmanoma. Kartais bagažas ima ir pasiklysta, kartais yra sugadinamas. Siekiant nuo to apsisaugoti, bagažą galima apdrausti. Gali pasirodyti, kad tai tik papildomos išlaidos – gal geriau draudimui skirtus pinigus išleisti ledams ir lauktuvėms? Tačiau jei jūsų lagaminas jums brangus, o jo turinys – vertingas, verta bagažą apdrausti, juolab kad tai paprasta procedūra. Tiesiog pirkdami kelionės draudimą pasirinkite papildomą draudimą bagažo pametimo arba sugadinimo atveju. Tačiau net ir apdraudus bagažą nerekomenduojama į lagaminą dėti labai vertingų daiktų: papuošalų, fotoaparatų, telefonų. Visa, kas svarbiausia, susidėkite į rankinį bagažą. O kad atostogų nereikėtų pradėti liūdna nata, į kuprinę arba rankinę taip pat įsimeskite drabužių pamainą ir būtiniausius vaistus – tai svarbiausi daiktai kelionei.

Kelionė lėktuvu
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kelionė lėktuvu

Ką pasiimti į kelionę automobiliu?

Vykstant į kelionę automobiliu gali pasirodyti, kad visai nereikia sudarinėti daiktų sąrašo, ypač jei bagažinė didelė. Tačiau net didžiausias automobilis nėra guminis, o ir prasmės prisidėti daiktų, kuriuos tik pasivežiosite pirmyn–atgal nėra. Pavyzdžiui, jei ketinate apsistoti atostogų būste su virtuve, prieš prisikraudami bagažinę rakandų išsiaiškinkite, ką rasite nuvykę. Rekomenduojame daiktus kelionei automobiliu supakuoti kuo kompaktiškiau, vengiant prisikrauti penkias kuprines ir tris krepšius. Jei automobilis netyčia sugestų ir tektų keisti transporto priemonę,  turėdami vieną kitą lagaminą lengvai ir greitai persikrausite daiktus.

Ką pasiimti į kelionę automobiliu?

 • Maisto ir gėrimų. Galite pasiimti ir lengvų užkandžių, ir sotesnių valgių, būtinai įsidėkite vandens. Taip pat pasirūpinkite vairuotoju – paimkite tonizuojančių gėrimų nuovargiui išsklaidyti.
 • Veiklos. Tinka viskas – filmai, TV serialai, kompiuteriniai žaidimai, net knygos, jei keleivių skaitant neužsupa. Pasirūpinkite ilgu grojaraščiu, kad laikas iki tikslo pralėktų greičiau, arba parsisiųskite į telefoną tinklalaidžių.
 • Higienos priemonių. Įsidėkite higieninių servetėlių, dezinfekuojančio skysčio rankoms prieš valgį nuvalyti, maišelių šiukšlėms.
 • Žemėlapį. Technologijų laikais popierinis žemėlapis gali atrodyti nereikalingas, bet telefonai kartais gali išsikrauti arba sugesti, tad neprošal turėti atsarginį variantą.
Kelionė automobiliu
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kelionė automobiliu

Ko reikės keliaujant motociklu?

Kelionė motociklu – tai malonumas jausti plaukus kedenantį vėją ir nežabota laisvė. O žodis „laisvė“ neturi nieko bendra su sunkia manta. Nors teoriškai galite apsikrauti iki ausų, riedant motociklu reikalingi tik būtiniausi kelionei daiktai. Pasiimkite tik kelis svarbiausius drabužius, higienos priemones ir nedidelį rankšluostį. Taip pat nepamirškite apsiausto nuo lietaus. Į kelionę motociklu neverta pasiimti maisto – juk galėsite kada panorėję stabtelėti ir nusipirkti užkąsti arba užsukti į kavinę. Jei planuojate nakvoti gamtoje, pasiimkite nedidelę palapinę ir miegmaišį. Taip pat galite vežtis hamaką – jie nedideli, lengvi, o radus jaukią vietelę bus smagu bent trumpam išsitiesus atsipūsti.

Daiktų sąrašas keliaujant su vaiku

Tėvams, besiruošiantiems atostogauti su atžalomis, kyla papildomų rūpesčių – ką pasiimti į kelionę su vaiku? Neretai vaiko bagažas tampa didesnis nei suaugusiojo, ypač keliaujant su kūdikiu, kuriam reikia ne tik drabužių, bet ir vežimėlio, sauskelnių, maistelio. Vykstant atostogauti su ūgtelėjusiais vaikais į daiktų kelionei sąrašą derėtų įtraukti jų pamėgtų žaislų ir žaidimų. Pamesti galvos nereikia – atostogų metu veiklos mažiesiems tikrai nepritrūks, tačiau neprošal turėti vieną kitą knygelę arba lėlę nuobodulio akimirkoms. Taip pat nepamirškite užkandžių ir gėrimų. Rankiniame bagaže reikėtų rasti vietos drėgnoms servetėlėms, dezinfekciniam skysčiui ir maišeliams. Taip pat nepamirškite drabužių pamainos – retas vaikas iki kelionės pabaigos išlieka švarus.

Kelionė su vaiku
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kelionė su vaiku

Daiktai, kurių reikės kelionei prie jūros

Atostogos paplūdimyje – tikra svajonė! Tačiau ką pasiimti į kelionę prie jūros, kad toji svajonė nevirstų košmaru? Darydamiesi būtiniausių daiktų sąrašą kelionei nepamirškite:

 • maudymosi kostiumėlių – juk to ir važiuojate!
 • kremo nuo saulės
 • galvos apdangalų
 • akinių nuo saulės
 • paplūdimio žaislų vaikams
 • skėčio arba specialios palapinės
 • daugkartinių buteliukų vandeniui
 • mikropluošto rankšluosčių – jie gerai sugeria drėgmę, greitai džiūsta ir užima mažai vietos
 • drėgnų ir paprastų servetėlių

Būtiniausi daiktai kelionėms į tolimąsias šalis

Tolima kelionė gali kelti įtampą ir stresą. Kad pasiruošimas būtų kuo sklandesnis ir ramesnis, verta pasidomėti, kas svarbiausia vykstant į vieną ar kitą šalį. Štai skrendant į Dubajų vertėtų į kelionę pasiimti kremą ir akinius nuo saulės, skrybėlę arba kepurę ir lengvus, geriausia lininius, drabužius. Kai kuriose miesto vietose laikomasi gana griežtų aprangos taisyklių, todėl verta turėti uždarų drabužių ilgomis rankovėmis, ilgų, pėdas siekiančių sijonų arba suknelių. Karštame JAE klimate geriausias apavas – basutės arba ploni odiniai batai. Taip pat galite įsidėti adapterį trišakėms Dubajaus rozetėms.
Adapterį reikės įtraukti ir į sąrašą daiktų kelionei į JAV. Skrendant už Atlanto ypatingų drabužių nereikia – pakanka patogios ir tuometiniams orams tinkamos aprangos. Geriausia pasilikti lagamine vietos, nes JAV tikrai rasite įdomių ir stilingų drabužių bei aksesuarų. Ir nepamirškite kredito kortelės.
O ką pasiimti keliaujant į Tailandą? Ruošiantis į šią keliautojų pamėgtą Pietryčių Azijos valstybę verta įsidėti patogius ir lengvus karštam klimatui tinkamus drabužius, maudymosi kostiumėlį (geriau du), kremą nuo saulės ir ploną striukę nuo lietaus, taip pat ilgas kelnes arba sijoną ir pečius dengiančią palaidinę vizitams į šventyklas. Pastarąją atstoti gali ir sarongas arba plati skraistė. Nepamirškite priemonių nuo vabzdžių ir alavijo pagrindo kremo, jei Tailando saulė vis dėlto skaudžiai nubučiuotų veidą arba pečius. Mėgstantiems aktyvų laisvalaikį taip pat pravers vandeniui atsparus dėklas, į kurį prieš leidžiantis pasiplaukioti baidare galima susidėti piniginę, telefoną ir kitus elektroninius prietaisus.
Be to, kad ir į kokią tolimą šalį bekeliautumėte, nepamirškite pasiimti paso kopijų.

Tolimųjų kraštų kelionės
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Tolimųjų kraštų kelionės

Kelionės vaistinėlė

Drabužiai, higienos priemonės ir kiti svarbūs kelionės daiktai jau sudėti? Prieš užsegdami lagaminą nepamirškite įsidėti mini vaistinėlės – juk keliaujant organizmo laukia išbandymai. Tačiau kokius vaistus vežtis į kelionę? Patariame visada su savimi turėti:

 • preparatų nuo pykinimo
 • vaistų nuo viduriavimo ir vidurių užkietėjimo
 • vaistų skrandžio veiklai gerinti ir rūgštingumą mažinančių vaistų
 • vaistų nuo skausmo
 • antialerginių preparatų
 • vabzdžių repelentų ir priemonių po įkandimo
 • vaistų nuo karščiavimo
 • pleistrų ir dezinfekcinio skysčio

Tikimės, kad šie patarimai pravers ruošiantis atostogoms. Vis dėl to tai, ką reikia pasiimti į kelionę, kiekvienu atveju yra labai individualu. Svarbiausia nepamiršti asmens dokumentų, grynųjų pinigų ir banko kortelių, o visa kita prireikus bus galima nusipirkti.

Į viršų