Kaip pigiai atostogauti Maldyvuose?

Tikras tropikų perliukas – Maldyvai
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Tikras tropikų perliukas – Maldyvai

Maldyvai – nuostabus rojaus kampelis, kurį ilgą laiką galėjo pasiekti tik turistai turintys daugiau pinigų ir užsisakantys prabangesnes atostogas vienoje iš šimtų šalies salų. Tačiau pastaraisiais metais šis rojaus kampelis tikrai prieinamas nepriklausomiems keliautojams ir pigesnių egzotiškų atostogų mėgėjams. Pigios kelionės į Maldyvus dabar nebe svajonė, o realybė. Siūlome vienos savaitės atostogų planą Maldyvuose, kuriam nereikės milžiniško biudžeto.

Kur pigiau – didelėse ar mažose salos?

Maldyvų salynas išsidėstęs Indijos vandenyne vos ne 1000 km atstumu nuo šiauriausios iki piečiausios salos. Todėl tai vieta, kur savo salą gali rasti bet kas. Antra vertus, tai šalis, kurios daugelio salų nesame matę nė interneto portaluose ar populiariose nuotraukose.

Daugelis prabangiausių Maldyvų viešbučių yra įsikūrę atokiose mažose salose, kur gyvena vos keli žmonės.  Kuo sala didesnė, kuo daugiau paslaugų ir prekių, tuo kainos mažesnės. Tad nepriklausomiems keliautojams, norintiems pigių atostogų Maldyvuose vertėtų apsistoti didesnėse salose netoli Maldyvų sostinės Malė. O mažesnes salas su išskirtiniais viešbučiais ir restoranais rinkitės tik kaip dienos ekskursiją.

Nors gražiausios paplūdimių nuotraukos viešoje erdvėje sklando iš atokiausių mažyčių Maldyvų salų, tačiau didesnių salų pakrantės ir atolai lygiai tokie patys akinančiai žydri ir gražūs. O vietos žmonių gyvenimas didesnėse Maldyvų salose tiesiog verda, tad tikriems keliautojams norintiems pažinti salų žmonių gyvenimą tai tikras rojus.

Iš 1200 Maldyvų salų apgyvendintos 200 – tad šokinėdami net iš didesnės salos į salą turėsite ką veikti ne vieną savaitę.

Tikras tropikų perliukas – Maldyvai
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Tikras tropikų perliukas – Maldyvai

Transportas Maldyvuose

Nusileidus į oro uostą esantį vienoje iš sostinės Malės salų, gali ištikti lengvas šokas. Visas didysis eismas Maldyvuose vyksta vandenyje.

Populiariausi keliavimo būdai čia: viešieji keltai, pusiau vieši arba privatūs laiveliai (kaina sutartinė kaip taksi) ir užsakomieji greitaeigiai kateriai.

Viešaisiais keltais salynų ir atolų ribose (už 2-3 EUR žmogui) pasieksite daugelį aplink esančių didžiausių centrų, kur gyvena vietiniai ir klesti turizmas. O tai per savaitę atostogų Maldyvuose labiausiai ir patariame nuveikti – verčiau apkeliaukite vieną salų grandinę, nei brangiai ir ilgai šokinėkite iš tolimiausių Maldyvų užkampių į šalies pakraščius.

Privatūs laiveliai (vandens taksi) papildo visą viešųjų keltų sistemą, juos galima užsisakayti ir netolimoms dienos išvykoms į mažesnes negyvenamas salas, koralinius rifus – kaina sutartinė, priklausomai nuo nuotolio ir išskirtinumo. Geriausiai tokius vietos „taksistus“ užsisakyti viešbutyje, kuriame apsistojote arba svečių namuose. Galite apeiti kelias vietas, kurios taip pat siūlo dienos pasiplaukiojimus privačiomis valtimis.

Greitaeigiai kateriai jau daug brangesni ir daugiausiai naudojami turistams nuplukdyti iki tam tikrų išskirtinių kurortų bei lankytinų vietų. Jų kaina svyruoja nuo 30 EUR iki 100 EUR ir daugiau už išvyką žmogui. 

Maldyvai
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Maldyvai

Nakvynė Maldyvuose

Nuolat matome prabangių Maldyvų viešbučių vaizdus ir milžiniškas atostogų kainas, tačiau atvykę į Mafuši, Fulidu, Guraidu salas tikrai rasite ir jaukių viešbutukų, ir svečių namų, ir hostelių ar net svetingumo klubuose dalyvaujančių ir savo namus nemokamai siūlančių vietos gyventojų.

Reikia nusiteikti, kad labai pigių nakvynės vietų už 5  JAV dolerius nakčiai čia nerasite, tačiau 25-50 eurų už dvivietį kambarį tikrai yra normali kaina didžiosiose Maldyvų salose. Be to, naujai įkurti svečių namai ir viešbučiai labai tvarkingi, visada čia rasite padėto geriamo vandens ar net nardymo kaukę su vamzdeliu, į kainą įskaičiuoti ir puikūs pusryčiai.

Norintiems privatumo, taip pat galima rasti privačių namų pagrindinėse salose. Nuo 50 iki 100 EUR nakčiai turėsite savo privačius apartamentus.

Žinoma, ir didžiosiose Maldyvų salose dygsta „viskas įskaičiuota“ kurortiniai viešbučiai, kuriuose kainos didesnės, bet nesikandžioja taip kaip prabangių išskirtinių lodžijų atokiose salose.

Viešbutis Maldyvuose
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Viešbutis Maldyvuose

Maistas Maldyvuose

Restoranų ir užkandinių kainos vėl gi priklauso nuo salos dydžio. Atokesnės salelėse, kur tėra trys restoraniukai, natūraliai už maistą mokėsite brangiau, bus gal ir mažesnis pasirinkimas arba išskirtinis asortimentas.

Didesnės salose, tokiose kaip sostinė Malė, ar jau minėtose Maguši, Fulidu, Guraidu salose, tikrai rasite daug skanaus maisto pasirinkimo. Ir priklausomai nuo poreikių pietų porcijos restoranuose kainuos nuo 5 iki 10 JAV dolerių.

Pusryčiai dažniausiai įskaičiuoti į svečių namų ar viešbučio sąskaitą. Tad dar galima pridėti 5 EUR per dieną įvairiems skanėstams bei gėrimams ir gausite dienos biudžetą maistui – apie 15 EUR.

Maldyvų maiste daugiausiai dominuoja jūros gėrybės, tačiau čia taip pat daug indiškos bei arabiškos virtuvės atspindžių bei kvapų. Populiarus patiekalas Maldyvuose – keptas ar troškintas viščiukas su ryžiais. Alkoholio salose, ir ypač gyvenant svečių namuose, gali būti sunku surasti – nes tai musulmoniškas, konservatyvus kraštas, kur išskyrus prabangius viešbučius, ilgą laiką nebuvo atvykėlių ir turizmo.

Vaikai mėgaujasi pusryčiai Maldyvuose
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Vaikai mėgaujasi pusryčiai Maldyvuose

Pramogos Maldyvuose

Pramogos šiame Indijos vandenyno rojaus kampelyje daugiausiai susijusios su nardymu ir vandens sportais, paplūdimio malonumais ir atokesnių salų lankymu. Tai šalis, kur galima rasti nebrangių nardymo paslaugų už 50 – 70 JAV dolerių žmogui.

Paviršinis nardymas koraliniuose rifuose dar pigesnis ir dažnu atveju net nereikia toli plaukti – užtenka turėti kaukę ir vamzdelį.

Greitaeigiais kateriais Maldyvuose galėsite pasiekti tolimesnes salas, tačiau šių kelionių kainos gali išaugti ir iki 100 EUR. Pastaraisiais metais Maldyvuose populiarėja vandens sportai, nuotykių ieškotojai iš viso pasaulio čia atkeliauja su banglentėmis gaudyti prie atolų puikiai lūžtančių bangų.

Tad pramogoms Maldyvuose kiekvienas išleis pagal savo poreikius ir nuotykių troškimą, tačiau vidutiniškai tai galėtų kainuoti 10-20 EUR dienai žmogui, net su vienu ar dviem panėrimais su visą įranga į jūros gelmes.

Maldyvai
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Maldyvai

Planavimas iš anksto

Maldyvuose atsiskaityti banko kortele nėra lengva, lygiai taip pat nėra lengva ir išsiimti grynųjų pinigų, nes bankomatai daugiausiai randami tik sostinėje Malė, kur ilgai turistai neužsibūna. Tad viešbučius verta užsakyti bei apmokėti internetu. Taip pat būtina pasiimti JAV dolerių, kuriais blogiausiu atveju galėsite atsiskaityti vietiniams ar išsikeisti pinigų keitykloje.

Planuodami biudžetą dar atsižvelkite, kad visi turistai turi mokėti pagalvės mokestį Maldyvų valdžiai. Restoranai ir viešbučiai taip pat skaičiuoja 10 proc. pridėtinės vertės mokestį. Todėl verta pasiruošti apie 10 proc. papildomų išlaidų prie surašytų kainų.

Nors nėra labai nutolusios viena nuo kitos, tačiau net ir pagrindinės Maldyvų salos pakankamai skirtingos. Todėl planuodami kelionę, atsižvelkite ko labiau norite – turistinių ir pigesnių Maldyvų (Maguši sala) ar ramesnių, atokesnių, bet ir šiek tiek brangesnių salų tokių kaip Fulidu.

Atsiminkite, kad už viešbučių teritorijų ribų verda tradicinis islamiškas gyvenimas, kurio papročiai ir įsitikinimai skiriasi nuo mūsiškių. Pasistenkite įsigilinti į vietos tradicijas ir gerbti vietos papročius – nesideginkite ten, kur negalima, viešoje vietoje nevartokite alkoholio, nesipiktinkite lėtesniu žmonių gyvenimo tempu. Antra vertus, esant progai tikrai galite pasiderėti dėl kainos. Žinoma, jei vietos gyventojas kalbės jums suprantama kalba.

  Pigūs skrydžiai į Maldyvus

Savaitės atostogos Maldyvuose – kaina

Raskite paskutinės minutės puikius skrydžio bilietus į Maldyvus iš Lietuvos, o jau čia tikrai nereikės labai stipriai išlaidauti. Savaitės atostogos Maldyvuose kainuos:

  • Nakvynės – apie 200 EUR savaitei, keliaujant dviese.
  • Maistas – apie 100 EUR savaitei.
  • Transportas, viešieji keltai ir kateriai, su pasiplaukiojimais į artimesnes salas – 50 - 70 EUR savaitei.
  • Viena žvejybinė išvyka ir dvi nardymo kelionės – apie 200 EUR.
  • Pridėkite apie 100 EUR suvenyrams prekių, paslaugų ir valstybės mokesčiams.
  • Savaitės atostogos Maldyvuose jums gali kainuoti apie 500-600 EUR žmogui. Dvi savaitės – apie 1000 EUR plius skrydžio bilietai.
Į viršų