Ką aplankyti Pietų Italijoje: 4 dienos Sorente

Sorento panorama
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Sorento panorama

Renkantis, ką aplankyti Pietų Italijoje, žvilgsnis tarytum savaime užkliūna už nedidelio pusiasalio, išsikišusio į žydrą Tirėnų jūrą, ir jame esančio Sorento miesto, poilsiautojų vertinamo jau ne pirmą šimtmetį. Graži gamta, gardus maistas ir lengvai pasiekiamos kitos pietų Italijos lankytinos vietos padėjo šiam kurortui įsitvirtinti tarp populiariausiųjų. Ieškote vietoms įdomioms atostogoms? Sorentas  – puikus pasirinkimas. Išsiaiškinkime kodėl.

  Pigūs skrydžių bilietai

Rašytojų pamėgtas miestas Italijos pietuose

Anglų poeto lordo Bairono teigiami atsiliepimai apie žavų miestelį įspūdingoje pietų Italijos pakrantėje atvėrė Sorentą pasauliui. Netrukus tapo mados reikalu keliaujant po Europą bent trumpam užsukti į šį Italijos kampelį. Sorentą pamėgo ne tik turtingų šeimų atžalos, bet ir garsūs rašytojai. Savu laiku miestelio gatves mindė ir Tirėnų jūros toliais gėrėjosi tokie iškilūs kūrėjai kaip Čarlzas Dikensas, Levas Tolstojus, J. V. Gėtė.

Italijos kurortas Sorentas patenkina visų keliautojų lūkesčius. Vienus sužavi miestelį supančios gamtos grožis – statūs skardžiai, smengantys į vaiskią Tirėnų jūrą, pušų giraitės ir tolyje it iš rūko išnyrančios salos. Kitus pakeri Sorento dvasia, ištaigingos vilos, gardus itališkas maistas ir karštą dieną atgaivinantis gurkšnis šalto limončelo – vietinio citrinų likerio. Treti apstulbsta dėl lankytinų vietų gausos – čia pat dunkso Vezuvijus, plyti Neapolis ir Pompėja. Kitapus pusiasalio – vaizdingoji Amalfio pakrantė. O kur dar salos, lengvai ir greitai pasiekiamos reguliariai kursuojančiais keltais!

Sorentas patiks ir paplūdimio malonumų mėgėjams. Kurorto centre yra maudytis tinkamų pajūrio ruožų, tačiau geriausi paplūdimiai plyti šiek tiek atokiau. Ypač vertinama Karalienės Džiovanos maudykla, netoliese plytintys Solara ir Puolo paplūdimiai. Kelias iki jų itin vaizdingas.

Neapolio miesto panorama su Vezuvijumi tolumoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Neapolio miesto panorama su Vezuvijumi tolumoje

Pirma diena: įdomiausios vietos Sorento mieste

Sorentas – tinkama vieta pradėti kelionę po Pietų Italiją, tačiau prieš sėdant į keltą arba traukinį verta bent kelias valandas skirti šiam miesteliui. Ką aplankyti Sorente, jei tam turite tik vieną dieną?

Centro Storico – Sorento širdis

Pažintį su gražiuoju pietų Italijos kurortu pradėkite nuo senamiesčio, vadinamo Centro Storico. Čia grįstose gatvelėse rikiuojasi senosios vilos ir bažnytėlės, kurias pagrindinėje pėsčiųjų gatvėje Corso Italia paįvairina restoranai, butikai ir įvairios krautuvėlės. Norinčių atsikvėpti ir pasižmonėti laukia šimtmečius skaičiuojančios aikštės ir pavėsingi parkai su trykštančiais fontanais.

Gatvelė Sorento mieste
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Gatvelė Sorento mieste

Marina Grande – kelionė į praeities Sorentą

Norisi truputėlio autentikos? Nedvejodami palikite Sorento centrą už nugarų ir traukite į Marina Grande. Tai senasis žvejų uostelis, alsuojantis praeitimi. Ši Sorento vieta garsėja puikiais jūrų gėrybių restoranais, žaviais pastelinių spalvų nameliais ir ant įlankos vandenų tyliai besisupančiais laiveliais. Puiki vieta romantiškam vakarui.

Saulėlydis Sorento uoste
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Saulėlydis Sorento uoste

Ramybės oazė Šv. Pranciškaus vienuolyno kiemelyje

Atokvėpio akimirką rasite XIV a. siekiančio Šv. Pranciškaus vienuolyno kiemelyje, kuriame veši augalai ir skamba paukščių giesmės. Kiemelyje galima gėrėtis viduramžių architektūra: elegantiškomis arkomis ir arabiško stiliaus portiku. Čia pat ir nedidelis parkelis, iš kurio atsiveria nuostabūs Tirėnų jūros vaizdai.

Žygis iki karalienės Džiovanos maudyklos

Jau minėta karalienės Džiovanos maudykla – tikra Sorento pažiba. Šioje nuošalioje vietoje kadaise maudydavosi pati karalienė Džiovana (1907–2000). Tai skaidraus vandens telkinys, iki kurio veda vaizdingas takas, einantis pro romėnų vilos griuvėsisus. Tik nepamirškite patogios avalynės!

Karalienės Džiovanos maudykla
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Karalienės Džiovanos maudykla

Antra diena: aplankykite Pompėją, o po to – Vezuvijų

Apžiūrėjus įžymias Sorento vietas pats metas pasidairyti plačiau ir nuvykti iki Pompėjos – vienos didžiausių tragedijų Italijoje vietos. Regint šiuo metu snūduriuojantį Vezuvijaus ugnikalnį sunku įsivaizduoti, kokią didžiulę galią jis slepia, tačiau I a. išsiveržęs jis vos per kelias valandas po storu pelenų sluoksniu palaidojo visą Pompėjos miestą. Nespėję pabėgti gyventojai liko amžiams įkalinti vienoje akimirkoje. Ilgą laiką Pompėja buvo pamiršta, bet pamažu Romos imperijos miestą pavyko atkasti. Pradėjus archeologinius kasinėjimus paaiškėjo, kad po lavos ir pelenų sluoksniu puikiai išsilaikė freskos, pastatai, grafičiai. Šis palikimas padeda geriau pažinti Pompėjos ir Romos imperijos gyventojų kasdienybę. Senojo miesto likučiai – pagrindinė Pompėjos lankytina vieta.

Nuvykus iki Pompėjos verta nukeliauti ir iki pat Vezuvijaus. Užkopkite į šio ugnikalnio viršūnę ir pažvelkite į snūduriuojantį kraterį – tai nepakartojamas potyris. Nuvykti į Pompėją iš Sorento patogiausia viešuoju transportu – tarp šių miestų reguliariai kursuoja traukiniai. Tuo tarpu pasiekti Vezuvijų geriausia užsisakius turą arba išsinuomojus automobilį.

Tos pačios išvykos metu galite užsukti ir į kitoje įlankos pusėje nei Sorentas esantį Neapolį. Šį miestą taip pat lengvai pasieksite traukiniu. Neapolis – turtingos istorijos ir įdomios kultūros miestas, nepaliekantis abejingų. Aplankykite Kapodimontės muziejų, kuriame saugomi garsių italų kūrėjų šedevrai. Apžiūrėkite karališkuosius rūmus ir užburiančiai gražią XIII a. katedrą. Iššniukštinėkite ir Neapolio požemius: Šventojo Genaro katakombas, Burbonų tunelį.

Italija, Pompėjos archeologinė zona
Nuotraukos autorius – „Novaturas”.  Italija, Pompėjos archeologinė zona

Trečia diena: Amalfio pakrantės paplūdimiai

Pasisėmus istorijos žinių metas aplankyti pasakiškai gražų Amalfį, kurio patrauklumą įvertino net UNESCO. Šį pakrantės ruožą geriausia apžiūrėti iš lėto riedant keliu ir vis stabtelint patikusioje vietoje. Kiekvienas Amalfio pakrantės miestelis vienas už kitą žavesnis – Pozitanas vilioja pastelinių spalvų nameliais ir madingais butikais; Amalfis stulbina turtingu istoriniu palikimu, ypač katedra, kurioje susipina arabų ir normanų įtaka; o aukštai ant skardžio plytintis Ravelas keri įstabiomis vilomis.

Amalfio pakrantė garsėja ir gražiais paplūdimiais. Dauguma jų jaukūs, nedidukai, pasislėpę vaizdingose įlankėlėse, įrėminti įspūdingų stačių uolų. Ne vieną Amalfio paplūdimį Italijoje galima pasiekti tik iš jūros pusės – tai puikus atostogų nuotykis. Didžioji dauguma paplūdimių šioje pakrantėje yra akmenuoti, tačiau Vietri sul Mare garsėja gražiu smėliu. Populiariausi Amalfio paplūdimiai turistinio sezono metu būna sausakimši, tad nepatingėkite paieškoti nuošalesnių kampelių.

Amalfi pakrantė Kampanijoje, Sorentas, Italija
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Amalfi pakrantė Kampanijoje, Sorentas, Italija

Ketvirta diena: kelkitės į Kaprio salą

Valanda kelte, ir iš jaukaus Sorento galima patekti į prabangiąją Kaprio salą. Šiame įspūdingo grožio gamtos kampelyje veši kuplūs sodai, virš Tirėnų jūros kyla kvapą gniaužiančios uolos, o tarp ūksmingų pušų giraičių baltuoja išpuoselėtos vilos. Būtinai aplankykite vienam prancūzų poetui priklausiusią moderno stiliaus vilą Lysis. Jos interjeras palyginti kuklus, išskyrus rūsyje įrengtą Kinišką kambarį, kuriame poetas rūkydavo opijų. Visai netoli dunkso kitokia vila – Villa Jovis, iškilusi I a. Romos imperatoriaus Tiberijaus įsakymu. Nuo jos apylinkių atsiveria įspūdingi vaizdai. Dar viena vila Kaprio garsenybių sąraše – švedų gydytojo ir rašytojo Akselio Miuntės San Mikelė. Tai kūrėjo meilės laiškas jo širdį pavergusiai Kaprio salai ir viskam, kas itališka.

Tarp Kaprio lankytinų vietų galima aptikti ir gamtos objektų. Nežemišku grožiu žavi Mėlynoji, Žalioji ir Baltoji grotos, taip pat gamtos jėgų suformuota natūrali arka rytinėje salos pakrantėje.

Bene įspūdingiausi vaizdai atsiveria nuo Solaro kalno viršūnės, kurią galima pasiekti keltuvu.

O vakare, apžiūrėjus Kaprio salos grožybes, beliks prisėsti vienoje tratorijų ir paskanauti vietinių patiekalų: Kaprio salotų su šviežutėle mocarela, spagečių su cukinijomis ir sūriu, midijų l’impepata di cozze ir šokolado bei migdolų torto desertui.

Sorentas Italijoje – tai gražios vilos, įspūdingi gamtovaizdžiai ir veriamai žydra Tirėnų jūra. Pridėjus greta esančias populiarias lankytinas vietas galima suplanuoti įsimintinas atostogas. Nelaukite – pirmyn į itališkas atostogas!

Į viršų