Auksinių paplūdimių karalius – Italijos kurortas Riminis

Laimingi žmonės Riminyje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Laimingi žmonės Riminyje

Riminis – žodis nusirita nuo liežuvio, padvelkdamas itališka kava, įkaitusiu smėliu ir sūriais Adrijos jūros purslais. Šis Italijos kurortas prie jūros jau daugybę metų traukia hedonistinio poilsio, paplūdimių ir kino mėgėjus. Tačiau tai ne viskas, kuo gali pasigirti 2000 metų istoriją skaičiuojantis miestas. Įdomu, kokias atostogas padovanos Italijos kurortas Riminis ir jo apylinkės? Tuomet kviečiame skaityti!

Kur yra Riminis ir kodėl verta ten poilsiauti?

Riminis – Italijos šiaurrytinės pakrantės pažiba. Šis uostamiestis išsidėstęs Emilijos Romanijos regione, ant skaidrios Adrijos jūros kranto. Miestą dar III a. pr. m. e. įkūrė romėnai kaip jungtį tarp Apeninų pusiasalio šiaurinės ir pietinės dalies. Ilgą laiką tai tebuvo uostamiestis, tačiau XIX a. vid. smėlėtuose Riminio paplūdimiuose pradėjo steigtis maudyklos, ir netrukus miestas virto vienu populiariausių kurortų Italijoje. Šio statuso Riminis nepraranda iki šiol.
Nesunku nuspėti, kodėl poilsiui prie Adrijos jūros atostogautojai renkasi būtent šį kurortą. Net 15 km besidriekiantys smėlio paplūdimiai, sezono metu visada šilta ir skaidri jūra, gražūs vaizdai – vien to pakaktų puikioms atostogoms. O kur dar audringas naktinis gyvenimas, didelis barų ir naktinių klubų pasirinkimas – poilsis Riminyje niekada nebūna nuobodus. Dar vienas neabejotinas šio kurorto privalumas – puiki gastronominė kultūra. Nuo šeimyninių užeigų ir ledainių iki rafinuotų restoranų – Riminyje praleistas laikas tikrai bus skanus.

  Pigūs skrydžių bilietai

Įdomiausios lankytinos vietos Riminyje

Nors Italijoje Riminis bene labiausiai garsėja įspūdingais paplūdimiais, smalsūs ir aktyvūs keliautojai neabejotinai įvertins kurorto lankytinas vietas.

Antikos palikimas

Renkantis, ką pamatyti Riminyje, geriausia pradėti nuo Romos imperijos laikus menančių statinių. Vienas įspūdingiausių – jau daugiau nei 2000 metų dunksanti Imperatoriaus arka (Arco d’Augusto),  pagerbianti Cezario pergales.
Ne ką jaunesnis yra Tiberijaus tiltas, jungiantis Riminio centrą su senu žvejų kvartalu San Giuliano. 21 m. nutiestas arkinis tiltas – ilgos ir audringos miesto istorijos liudytojas, tebestovintis ant senųjų statramsčių.
O štai neseniai atkasti chirurgo vilos griuvėsiai atskleidžia, kaip Romos imperijos laikus namus dekoruodavo turtingieji. Vaikštinėjant kurorto senamiesčiu taip pat verta apžiūrėti senojo romėnų amfiteatro likučius.

Skaidrus vanduo po Tiberio tiltu (Ponte di Tiberio) Rimini, Italija
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Skaidrus vanduo po Tiberio tiltu (Ponte di Tiberio) Rimini, Italija

Viduramžių dvasia

Viduramžiais miestą valdė įtakinga Malatestų dinastija, kurios palikimas ne veltui įtraukiamas į Riminio lankytinų vietų sąrašus. Senamiesčio pakraštyje dunkso storasienė Sigismondo Malatestos pilis. Šio valdovo, praminto Riminio Vilku, palaikai ilsisi netoliese stūksančioje gotikinio stiliaus katedroje. Nors bažnyčia pašvęsta šv. Pranciškui, dažniausiai ji vadinama Malatesto šventove. Sigismondo įsakymu ji pradėta restauruoti XV a., tačiau valdovas nespėjo įgyvendinti didžiulių užmojų.

Asmenukė Riminio senamiestyje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Asmenukė Riminio senamiestyje

Pramogos mažiems ir dideliems

Tačiau ką veikti Riminyje, jei istoriniai objektai nedomina? Populiarusis kurortas pasirūpins ir istorijai abejingų poilsiautojų norais. Šiek tiek toliau nuo senamiesčio veikia miniatiūrų muziejus Italia in miniatura – šiame teminiame parke po atviru dangumi telpa visi žymūs Italijos objektai. Žinoma, tik jų replikos. Miniatiūrų muziejuje taip pat veikia papūgų parkas ir mokslo parkas.
Dar viena puiki pramoga – pasisupimas 55 m aukščio apžvalgos ratu, esančiu netoli jachtų uostelio. Iš jo atsiveria puikūs Riminio miesto, paplūdimių ir Adrijos jūros vaizdai.

Miniatiūrų muziejus – Italia in miniatura
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Miniatiūrų muziejus – Italia in miniatura

Riminio paplūdimiai – vieta vasariškam įdegiui

Po visų ekskursijų Riminyje būtina atsikvėpti. O tingiam poilsiui nėra geresnės vietos nei ilga ir plati auksinių paplūdimių juosta, besidriekianti palei seklius ir skaidrius it krištolas Adrijos jūros vandenis. Visas kurorto pajūris sudalintas į zonas: vienos yra mokamos, kitos – ne. Mokami paplūdimiai poilsiautojams siūlo gultus, skėčius, o prašmatnesni – ir sūkurines vonias. Jei norite ypatingo patogumo, rinkitės vieną tokių zonų. Nemokamuose paplūdimiuose patogumai kuklesni, tačiau visuose yra tualetai, budi gelbėtojai. Nemokamos pajūrio zonos plyti netoli uosto, taip pat ties San Giuliano a Mare ir Marebello rajonais. Palei visą pajūrio juostą veikia nedideli restoranai ir barai, todėl atostogaujant neteks kęsti alkio.

Atostogos Riminyje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Riminyje

Kodėl Riminis yra kinematografiškas miestas?

Tarp Riminio lankytinų vietų galima rasti net kelias, susijusias su garsiu italų režisieriumi Federiku Feliniu. Šis kino meistras laikomas vienu įtakingiausių XX a. kūrėjų, jo juostos ne kartą įvertintos oskarais. F. Felinis gimė Riminyje, todėl kino mėgėjai atvyksta į šį kurortą ieškodami režisieriaus šaknų. Jas rasti nėra lengva – Antrasis pasaulinis karas ir laikas šiek tiek pakeitė miesto vaizdą. Vis dėlto viešint Riminyje galima apžiūrėti vieną iš kūrėjo vaikystės namų, esantį Corso d’Augusto gatvėje, Teatini aikštę, kurioje jis per naktį kalbėdavosi su draugu, ir to paties pavadinimo restoraną. Negana to, galima pernakvoti viešbutyje Grand Hotel, kuriame režisierius dažnai apsistodavo su žmona. Dar vienas ryšys su Federiku Feliniu – kino teatras Fulgor, vaikystėje pažadinęs kūrėjo meilę filmams. Po renovacijų atsidaręs puošnus art deco stiliumi įrengtas kino teatras vėl veikia ir laukia žiūrovų.

Dienos kelionės aplink Riminį: ką pamatyti?

Riminis plyti patogioje vietoje – iš jo lengvai pasiekiamos ir kitos įdomios Italijos vietos. Vos per kelias valandas autobusu arba traukiniu galima pasiekti tokius įspūdingus miestus kaip Bolonija, Florencija, Verona ir net Venecija. Jei ketinate Riminyje atostogauti ilgėliau, tokios vienos dienos išvykos – puiki proga prasiblaškyti ir pasisemti naujų įspūdžių. Į šiuos Italijos miestus galima vykti ir savarankiškai, įsigijus autobuso arba traukinio bilietus, ir su grupe – užsisakius ekskursiją. Tokiu atveju nereikės rūpintis transportu, pakaks atsipalaiduoti ir mėgautis atostogomis.
Atostogaujant Riminyje būtų nuodėmė neaplankyti ir San Marino – nykštukinės valstybės, nuo kurorto nutolusios vos per 25 km. Į San Mariną reguliariai kursuoja autobusai, tad šią išvyką galima surengti spontaniškai. San Marine vos per kelias valandas galima apžiūrėti įspūdingą senamiestį, įsikūrusį kalno viršūnėje, paskanauti vietinių patiekalų ir netgi apsipirkti, mat šioje valstybėje galioja mažesnis PVM nei Italijoje.

San Marino miesto panorama
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  San Marino miesto panorama

Ką parvežti lauktuvių iš Italijos?

Poilsį Italijoje prie Adrijos jūros kurį laiką primins saulės nubučiuota oda, bet ko parvežti lauktuvių iš Riminio Lietuvoje likusiems artimiesiems? Puikus pasirinkimas – itališki skanumynai. Ieškokite parduotuvių, prekiaujančių vietiniu alyvuogių aliejumi, regioniniu vynu, rankų darbo saldumynais. Kavos pupelės – taip pat puikios lauktuvės iš Italijos, kas rytą priminsiančios smagias atostogas.
Kurorto gatvėse netrūksta drabužių ir aksesuarų parduotuvių. Galima rinktis iš pasaulinio garso prekių ženklų arba paremti vietos dizainerius. Daug butikų rasite Corso d’Augusto gatvėje.

Itališkų saldumynų parduotuvėlė
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Itališkų saldumynų parduotuvėlė

Riminis: keliautojų atsiliepimai

Atostogos Riminyje beveik suplanuotos – belieka sužinoti kitų keliautojų nuomonę apie šį Italijos kurortą. Poilsiautojai, pabuvoję Riminyje, labiausiai džiaugėsi pasakiškais paplūdimiais ir žydru Adrijos jūros vandeniu. Ypač patenkinti buvo žmonės, keliavę su vaikais – seklioje jūroje buvo saugu maudytis visai šeimai.
Gerų atsiliepimų apie Riminį negailėjo ir tie keliautojai, kuriems patinka aktyvios atostogos. Jie džiaugėsi triukšmingu naktiniu gyvenimu, linksmybėmis paplūdimiuose ir įkraunančia kurorto atmosfera. Tiesa, norintiems visiškos ramybės jie patarė Riminio vengti arba rinktis atokiau nuo centrinės dalies esančius viešbučius.
Riminis taip pat patiko istorijos mėgėjams, o vietoje nenustygstantys keliautojai džiaugėsi galėję aplankyti ne tik kitus Italijos miestus, bet ir nykštukinį San Mariną – tai dar viena valstybė kelionių dienoraštyje.

Šiltuoju metų laiku Riminis nemiega – dienomis aidi juokas paplūdimiuose, o sutemus veiksmas persikelia į naktinius klubus ir barus. Tai kurortas tikrąja to žodžio prasme, tačiau ką veikti jame ras visi: ir saulės vonių mėgėjai, ir istorijos žinovai.

Į viršų