Gran Kanarijos Las Palmas: ką aplankyti amžinos vasaros sostinėje

Poilsis Kanaruose
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Poilsis Kanaruose

Įspūdingos smėlio kopos, gilios kraterių daubos, triukšmingi pasilinksminimai ir amžiną vasarą primenantys orai – visa tai gali pasiūlyti nedidukė Kanarų salynui priklausanti Gran Kanarijos sala, skalaujama Atlanto vandenyno bangų. Vien salos sostinė Las Palmas lankytinų vietų gausa gali varžytis su bet kuriuo kitu Ispanijos miestu. O ką dar gali pasiūlyti šis atostogautojų pamėgtas miestas?

  Pigūs skrydžiai į Gran Kanariją

Las Palmo orai – ko tikėtis?

Gran Kanarijos sostinę ne veltui pamėgo šilumą ir saulę mėgstantys atostogautojai. Las Palmo orai ištisus metus vasariškai malonūs. Žiemą vyraujanti 19–23 °C šiluma privers pamiršti net žvarbiausias darganas, o vėlyvos vasaros dienos dovanos 27–30 °C karštį. Tokia aukšta temperatūra Las Palme būdinga ir rugsėjo mėnesį, todėl į miestą noriai atvyksta visi, norintieji pratęsti vasaros malonumus. Patiks ten ir maudynių bei vandens pramogų mėgėjams – net šaltuoju metų laiku Atlanto bangos įšyla iki 20 °C. Las Palmase dažniausiai lyja spalio–kovo mėnesiais, bet ir tuo metu per mėnesį pasitaiko vos kelios apniukusios dienos. Dažniausiai danguje šypsosi saulė, džiuginanti ir vietinius, ir keliautojus, todėl keliones į Las Palmą galima drąsiai planuoti bet kuriuo metų laiku.

Sala, talpinanti visą žemyną

Laužant galvą, kurią Kanarų salą pasirinkti atostogoms, į Gran Kanarijos privalumų sąrašą būtina įtraukti gamtos grožybių įvairovę. Ne veltui sakoma, kad šioje saloje telpa visas žemynas – tokios kraštovaizdžių ir klimato zonų įvairovės negali pasiūlyti jokia kita Kanarų sala. Šiaurėje į vandenyną dramatiškai sminga stačios uolos, pietvakariuose veši subtropiniai miškai, centrinėje dalyje dangų remia aukščiausia salos viršukalnė Pico de Las Nieves, o pietuose boluoja įspūdingos smėlio kopos. O kur dar saulės nubučiuoti paplūdimiai, vėjo šnarinami pušynai ir paslaptingi krateriai – vulkaninės veiklos palikimas… Atradimų ir gražių vaizdų Gran Kanarija nepagailės net visko mačiusiam keliautojui. Juolab kad ir aplankyti viską nesunku – sala kompaktiška ir lengvai įveikiama automobiliu arba motoroleriu. Keliauti saloje gana patogu ir autobusais.

Lankytinos Las Palmo vietos

Maspalomo kopos

Automobilio gali prireikti keliaujant maršrutu Gran Kanarijos Las Palmas–Maspalomas. Salos pietuose esantis miestelis garsėja vėjų supustytomis įspūdingo dydžio kopomis. Maspalomo kopas prieš daugelį tūkstantmečių suformavo vėjai, ledyno paviršiun iškeltą vandenyno dugno smėlį supūtę į krantą. Milžiniškos smėlio kalvos vilnija daugiau nei 400 ha plote. Vaikštinėjant šioje smėlio karalystėje apima jausmas lyg atsidūrus dykumoje – aplink tik kopos ir tolumoje mėlynuojantis vandenyno ruoželis. Teritorija paskelbta gamtos rezervatu, tačiau joje mielai laukiami visi, trokštantys geriau pažinti gamtinę Gran Kanarijos įvairovę.

Maspalomo kopos, Gran Kanarija
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Maspalomo kopos, Gran Kanarija

Palmitos parkas

Smalsuolių gamtos mylėtojų laukia ir vos už keliolikos kilometrų nuo Maspalomo kopų įsikūręs Palmitos parkas. Žaliuojančiame slėnyje veikiantis parkas – namai daugybei paukščių, drugelių, žuvų, kaktusų ir orchidėjų rūšių. Parko lankytojai gali pasimėgauti plėšrių paukščių ir delfinų pasirodymais, pasigėrėti povandeninio pasaulio gyventojais, geriau pažinti kolibrius ir įvairius vandens sparnuočius. Daug dėmesio sulaukia ir įtraukiantys papūgų pasirodymai, kurių metu spalvingi paukščiai rodo, ką moka – skaičiuoja, piešia ir met mina dviratukus.

Palmitos parkas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Palmitos parkas

Rūko uola

Beveik pačiame salos viduryje, netoli Pico de Las Nieves viršukalnės, 1800 m aukštyje dunkso Rūko uola (isp. Roque Nublo). Tai beveik 70 m aukščio vulkaninės uolos monolitas, stūksantis plynaukštės pakraštyje. Rūko uola susiformavo prieš 4,5 mln. metų išsiveržus ugnikalniui. Vėjo ir kritulių nugairintas monolitas – geologinės Gran Kanarijos istorijos liudijimas. Jis pasiekiamas tik pėsčiomis, tačiau įspūdingo dydžio uolą galima apžiūrėti ir pro šalį riedant keliu. Vis dėlto verta išsiruošti į žygį – giedrą dieną nuo Rūko uolos prieigų atsiveria ne tik visos Gran Kanarijos, bet ir gretimoje Tenerifės saloje dunksančio Teidės ugnikalnio vaizdai. Be to, netoliese yra ir kitų gamtos sukurtų skulptūrų: El Cura, La Rana ir kt.

Roque Noblo ( „rūko uola“)
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Roque Noblo ( „rūko uola“)

Karnavalų rengimo tradicijos

Gran Kanarijos Las Palmas – Ispanijos karnavalų sostinė. Sakoma, kad vasario–kovo mėnesiais mieste įsižiebiančios linksmybės savo mastu gali lygiuotis net su garsiuoju Rio de Žaneiro karnavalu. Ir ne veltui – karnavalai mieste trunka ištisas savaites. Renginys net įtrauktas į Guinnesso rekordų knygą kaip ilgiausiai besitęsiantis karnavalas pasaulyje. Dalyviai į Las Palmą suplūsta iš visos Ispanijos ir, pasipuošę spalvingais blizgančiais kostiumais, panyra į linksmybių sūkurį. Pagrindinę karnavalo dieną net 5 valandas trunkančiose triukšmingose eitynėse dalyvauja dešimtys tūkstančių dalyvių, po to išrenkama karnavalo karalienė. Norint patirti nuosaikesnes linksmybes, pakanka išvykti iš Las Palmo – mažesniuose kaimeliuose karnavalai tradiciškai būna ramesni ir saikingesni.

Karnavalas Gran Kanarijos las Palme
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Karnavalas Gran Kanarijos las Palme

Norinčių apsipirkti rojus

Las Palmas – Ispanijos parduotuvių rojus. Tokios prekybos centrų ir parduotuvių gausos nėra jokiame kitame Kanarų salų mieste. Apsipirkti į Gran Kanarijos sostinę atvyksta ne tik turistai, bet ir ispanai iš žemyninės šalies dalies. Juos vilioja žemesnės nei Europoje kainos, mat Kanarų salos paskelbtos laisva ekonomine zona. Mažesnėmis kainomis Las Palmase naudojasi ir pro šalį plaukiantys laivai, ir automobilius išsinuomoję turistai – degalai ten kainuoja pigiau nei kitur Europos Sąjungoje.

Planuojant apsipirkimą reikėtų nepamiršti, kad Las Palme dauguma parduotuvių, ypač mažesnių, sekmadieniais nedirba, o šiokiomis dienomis užsidaro siestai. Dar daugiau sutaupyti pavyks, jei į salą atvyksite įpusėjus sausiui arba birželį – būtent tada Las Palmo parduotuvėse taikomos didžiausios nuolaidos.

Keliautojų atsiliepimai

Paklausti, kurios Kanarų salų kryptys labiausiai vertos dėmesio, keliautojai nedvejodami išskiria Gran Kanariją su sostine Las Palmu. Atostogautojai neslepia susižavėjimo įvairia Mažuoju žemynu vadinamos salos gamta: tobulais paplūdimiais, milžiniškomis Maspalomo kopomis, vešliais miškais ir įspūdingomis uolomis. Gamtos jėgų suformuotas Gran Kanarijos grožis tikrai nepalieka abejingų.

Saulės ir vandens malonumų mėgėjai taip pat negaili liaupsių šiai Kanarų salai. Geras oras ten tvyro ištisus metus, todėl į Gran Kanariją turistai keliauja ir žiemą, ir vasarą.

Buvusieji Gran Kanarijos Las Palmase tikina, kad bene geriausias laikas aplankyti šį miestą – karnavalų sezonas. Ištisomis dienomis trunkančios linksmybės, spalvingi kostiumai ir uždeganti muzika sukuria ypatingą atostogų nuotaiką ir ilgam įkrauna teigiamos energijos.

Pagyrų nešykšti ir tie keliautojai, kurie mėgsta iš atostogų grįžti dvigubai pilnesniais lagaminais. Paska jų, drabužių, avalynės ir aksesuarų kainos Las Palme itin patrauklios, o pataikius išpardavimų metu pagunda prisipirkti daugiau, nei tilps bagaže, išauga keleriopai.

Nesvarbu, kas atvilios į Gran Kanarijos Las Palmą – auksinio smėlio paplūdimiai, trankūs karnavalai ar užgaida atnaujinti garderobą, – laikas, praleistas amžinos vasaros sostinėje, bus vertas geriausių atostogų titulo.

Video
GoPro | youtube.com video.  Dviračiu Gran Kanarijos stogais
Į viršų