Gizos piramidės, Didysis Sfinksas, Tutanchamono kapas, kruizas Nilo upe ir dar daug visko – 1079 €!

Daug kas į Egiptą keliauja tik ilsėtis – degintis smėlio paplūdimiuose, maudytis Raudonojoje jūroje bei prisikimšti pilvus prabanga tviskančiuose viešbučiuose. Šįkart siūlome kai ką kito – pažintinę kelionę po Egiptą! Tiesioginis skrydis Vilnius-Hurgada-Vilnius, turas po šalį autobusu bei 3 dienų kruizas Nilo upe – tai užtikrins, kad pamatytumėte žymiausius Egipto objektus ir įdomiausias istorines vietas. Bus įdomu!

Kruizas Nilo upe ir pažintinė kelionė po Egiptą
123rf.com nuotrauka.  Kruizas Nilo upe ir pažintinė kelionė po Egiptą

Kruizas Nilo upe ir pažintinė kelionė po Egiptą

 
2017 12 09 – 2017 12 16Trukmė: 7 naktys

- Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje/kupė/kajutėje

- Maitinimo tipas – 7 pusryčiai ir vakarienės, 3 pietūs

1079 €

Kelionės organizatorius: „Novaturas“ 

1 diena. Hurgada
Skrydis: Vilnius – Hurgada. Vykstate į viešbutį Hurgadoje. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

2 diena. Luksoro ir Karnako šventyklos. Sfinksų alėja
Labai anksti ryte išvykstate į Luksorą (apie 300 km). Vykstate į laivą. Pietūs. Siūloma **ekskursinė programa dalį senovės Tėbų teritorijos užimančiame Luksore. Monumentalios Luksoro ir Karnako šventyklos garsėjo visame senovės pasaulyje ir traukė turistus nuo graikų bei romėnų laikų. Bene labiausiai lankoma Egipto vieta po Gizos piramidžių – didingas Luksoro Karnako šventyklos kompleksas, kurį senovės egiptiečiai vadino „Ipet-Isut“ (tobuliausia vieta). Didžiulės Amenchotepo III kolonos, pastatytos Ramzio II kieme, didingos faraonų skulptūros ir garsioji 3 km ilgio sfinksų alėja, vedanti į Karnako šventyklą, ir šiandien daro didžiulį įspūdį. Puikus senovės Egipto architektūros pavyzdys yra Karnako šventyklos hipostilis, kurio tankų „mišką“ sudaro šimtas trisdešimt keturios 23 metrų aukščio kolonos, kurių paviršius padengtas bareljefais. Jų kapitelių, vaizduojančių besiskleidžiančius lotosų žiedus, skersmuo siekia 15 m. Pietūs, vakarienė ir nakvynė laive.

3 diena. Memnoso kolosai. Faraonės Hačepsutos šventykla. Faraono Tutanchamono kapas
Pusryčiai. Siūloma **ekskursija vakariniame Nilo krante, kuriame stūkso Memnoso kolosai – dvi masyvios 18 m aukščio akmens statulos, vaizduojančios faraoną Amenchotepą III ir jau beveik tris su puse tūkstančio metų stovinčios Tėbų nekropolyje. Tėbų kalvų papėdėje iš dalies uolose iškirsta įspūdinga pomirtinė faraonės Hačepsutos šventykla – kvapą gniaužiantis reginys. Garsiajame Karalių slėnyje beveik 500 metų (XVI – XI a. pr. Kr.) buvo laidojami karalystės kilmingieji. Įrengdami kapus Tėbų kalvų gilumoje faraonai tikėjosi sukliudyti plėšikams vogti neįkainojamus turtus, palaidotus kartu su jais. Slėnį ypač išgarsino jame atrastas faraono Tutanchamono kapas (įėjimas į vidų – esant galimybei, už papildomą mokestį). Pietūs, vakarienė ir nakvynė laive.

4 diena. Esna. Edfu. Kom Ombo.
Pusryčiai. Plaukiate pro Esną, garsėjančią graikų ir romėnų statiniu – Chnumo šventykla. Perplaukiate Esnos šliuzus. Toliau plaukiate į vakariniame Nilo krante įsikūrusį Edfu miestą. Edfu – **siūloma aplankyti dievo Haroeriui šventyklą. Šventykla pastatyta III – I a. pr. Kr. ir beveik du tūkstantmečius buvusi palaidota po smėliu ir dumblu, yra didžiausia ir geriausiai išsilaikiusi Ptolemėjų šventykla visame Egipte. Nors šventykla palyginti nesena, tačiau labai domina egiptologus, nes jos architektūra gana tiksliai imituoja senesnius faraonų statinius. Atplaukiate į Kom Ombo, garsėjantį savo II a. pr. Kr. pradėta statyti graikų ir romėnų šventykla, skirta dviems dievams, dešinioji pusė – vietos dievui krokodilui Sobekui ir kairioji pusė – dievui sakalui Horui. Atvykus į Kom Ombo siūloma **ekskursija į šią šventyklą. Išplaukiate Asuano link. Pietūs, vakarienė ir nakvynė laive.

5 diena. Asuanas
Pusryčiai. Siūloma **ekskursinė programa Asuane. Apžvalginė ekskursija po Asuaną: Asuano užtvanka, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Nilą ir Nasero ežerą; Pilajų šventykla, kuri Asuano užtvankos statybos metu nuogąstaujant dėl potvynių, iš savo pirmykštės vietos buvo perkelta į kitą Nilo salą; Nebaigtasis obeliskas, kurį pastatyti įsakė faraonė Hačepsuta – tai didžiausias žinomas senovinis obeliskas. Laisvas laikas. Vakare vykstate į traukinių stotį. Traukiniu (miegamajame vagone) vykstate į Kairą. Vakarienė ir nakvynė traukinyje.

6 diena. Kairas. Gizos piramidės. Didysis Sfinksas
Pusryčiai. Atvykstate į Kairą. Kairas – Egipto sostinė ir didžiausias Afrikos bei arabų šalių miestas. Aplankote *Egipto nacionalinį muziejų, kuriame sukaupta didžiausia pasaulyje senovės Egipto meno dirbinių, menančių turtingą Egipto istoriją, kolekcija. Vykstate į Kairo priemiestį apžiūrėti Gizos *piramidžių – vieno septynių senojo pasaulio stebuklų (esant galimybei, apžiūrite vienos piramidės vidų už papildomą mokestį). Al Gizos plynaukštės sergėtojas – Didysis *Sfinksas – seniausia žinoma monumentinė skulptūra, „prižiūrinti“ Gizos piramides ir šalia esančias faraonių piramides, šventyklas bei kapus. Apsilankote papirusų muziejuje. Užsukate į didžiausią artimųjų rytų Khan al Khallili turgų – islamiškojo Kairo dalį, įsikūrusią mečečių ir minaretų šešėlyje. Išvykstate į senąją Egipto sostinę Aleksandriją – didžiausią šalies uostą, įsikūrusį prie Viduržemio jūros (apie 225 km). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Aleksandrijoje.

7 diena. Aleksandrija.
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Aleksandriją. Senovėje Aleksandrija buvo vienas garsiausių pasaulio miestų ir varžėsi net su Roma. Aleksandriją bene labiausiai išgarsino vienas Septynių senojo pasaulio stebuklų – 115 – 135 m aukščio Faro švyturys, deja, XIII – XIV a. sugriautas žemės drebėjimų. Apžiūrite jo vietoje pastatytą sultono Kaitbėjaus fortą, aplankote kitą senojo pasaulio palikimą – I – II a. Kom ash-Shuqqafa *katakombas-kapavietę, esančią apytikriai 35 m gylyje. Į šį didžiausią graikų ir romėnų nekropolį Egipte veda spiraliniai laiptai. Ši senovinė kapavietė, spėjama, pradėta statyti kaip turtingos šeimos kripta, vėliau buvo išplėsta į įspūdingą trijų lygių požeminį statinį. Apžiūrite *romėnišką amfiteatrą, esantį beveik pačiame šiuolaikinės Aleksandrijos centre. Aplankote *Montazos rūmų, kur anksčiau gyveno Egipto karališkoji šeima, sodus. Grožitės atstatytu šedevru – naująja *Aleksandrijos biblioteka – XXI a. stebuklu. Išvykstate autobusu į Hurgadą (apie 700 km). Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Hurgada
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko, vykstate į Hurgados oro uostą. Skrydis: Hurgada – Vilnius.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • skrydis Vilnius-Hurgada-Vilnius,
 • rankinis orlaivio salono bagažas iki 5 kg ir registruotas bagažas iki 20 kg asmeniui,
 • pažintinė kelionė autobusu su oro kondicionieriumi pagal nurodytą programą,
 • 2 nakvynės 3-4* viešbutyje Hurgadoje,
 • 3 nakvynės 5* kruiziniame laive,
 • 1 nakvynė traukinyje iš Luksoro į Kairą dvivietėje miegamojoje kupė,
 • 1 nakvynė 3-4* viešbutyje Aleksandrijoje,
 • maitinimas – 7 pusryčiai (pagerinti kontinentiniai), 3 pietūs, 7 vakarienės (švediškas stalas),
 • lietuviškai/rusiškai kalbančio Novaturo kelionių vadovo paslaugos kelionės metu,
 • rusiškai arba angliškai kalbančio vietinio(-ių) gido(-ų) paslaugos programos metu,
 • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Egipto viza,
 • draudimas,
 • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
 • arbatpinigiai,
 • programoje nepaminėtas maitinimas,
 • gėrimai,
 • miestų turistiniai mokesčiai,
 • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Prieš kelionę verta užsisakyti:

 
Automobilių nuomą
Užsisakyk internetu
 
Parkavimą oro uoste
Užsisakyk internetu
 
Kelionės draudimą
Sužinok daugiau
 

Pastabos:

 • (*) – mokami objektai ekskursijų Kaire ir Aleksandrijoje metu; turistas moka pats apie 70 $.
 • (**) – ekskursinė programa kruizo Nilu metu; turistas moka pats apie 190 $.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų skaičius ir kainos gali keistis. Kruizo programa taip pat gali keistis priklausomai nuo nenumatytų aplinkybių ir upių navigacijos sąlygų.
 • Traukinyje turistai keliauja dvivietėse miegamosiose kupė. Kupė yra nedidelė kriauklė, elektros lizdas. Vagone yra du tualetai. Vakarienė ir pusryčiai patiekiami kupė.
 • Pasiūlymų skaičius už nurodytas kainas yra ribotas.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Už priemoką galite pasirinkti poilsį Hurgados kurortuose prieš ar po kelionės.

Kruizas Nilo upe ir pažintinė kelionė po Egiptą

 
2017 12 09 – 2017 12 16Trukmė: 7 naktys

- Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje/kupė/kajutėje

- Maitinimo tipas – 7 pusryčiai ir vakarienės, 3 pietūs

1079 €

Į viršų