Europos muziejai, kuriuose privalote apsilankyti

Muziejus
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Muziejus

Norint geriau pažinti kraštą, miestą arba tam tikrą sritį geriausia keliauti tiesiai į muziejų. Europos miestuose gausu muziejų, kuriuose sukauptas istorinis, kultūrinis ir meninis žemyno ir viso pasaulio paveldas. Vieni stulbina dailės šedevrų gausa, kiti pasakoja apie skaudžius arba įdomius pasaulio ir žmonijos istorijos puslapius. Iš tokios įvairovės sunku išsirinkti, todėl papasakosime, kuriuos Europos muziejus privalu aplankyti: nuo Prado muziejaus Madride iki Tate Modern galerijos Londone.

 

  Pigūs skrydžių bilietai

Prado muziejus Madride

Madridas – ispaniškosios kultūros lopšys. Norint pasinerti ne tik į Ispanijos, bet ir viso žemyno meninį paveldą, būtina apsilankyti Prado muziejuje. Tai vienas garsiausių ir didžiausių meno muziejų Europoje, galintis pasigirti įspūdinga ispanų meistrų kolekcija. Muziejaus sienas puošia pripažintų Ispanijoje kūrusių genijų: El Greko, Diego Velaskeso, Fransisko Gojos, – kūriniai. Jiems nenusileidžia ir kitų šalių tapytojų palikimas, pradedant Jeronimo Boscho ir Rubenso drobėmis ir baigiant Rembranto, Rafaelio, Ticiano ir kitų dailės didžiūnų meno kūriniais.

Prado muziejaus lankymo valandos: Pirmadienį–šeštadienį 10.00–20.00; sekmadienį ir šventinėmis dienomis 10.00–19.00.
Bilietų kainos: ~ €15 ir ~ €7,50. Likus dviem valandoms iki muziejaus darbo pabaigos lankytojai įleidžiami nemokamai. Studentams, nepilnamečiams ir neįgaliesiems lankymas nemokamas.
Adresas: Calle de Ruiz de Alarcón, 23, 28014 Madridas, Ispanija

Video
Museo Nacional del Prado video.  Prado muziejus Madride

Luvras Paryžiuje

Žinomumu ir kolekcijų turtingumu Prado muziejų Madride lenkia nebent paryžietiškasis Luvro muziejus. Buvusiuose karalių rūmuose įsikūręs muziejus lankytojus vilioja neįkainojamais dailės šedevrais: Leonardo da Vinčio „Mona Liza“, Eženo Delakrua „Laisve barikadose“, Teodoro Geriko „Medūzos plaustu“. Be to, tarp Luvro meno kūrinių yra daugybė įspūdingų skulptūrų – kai kurios siekia antikos laikus. Norint apžiūrėti visas Luvro muziejaus ekspozicijas prireiktų ne vieno apsilankymo, kurių metu būtų galima išsamiai susipažinti su meno raida pasaulyje ir senosiomis kultūromis.

Luvro darbo laikas: Pirmadienį, ketvirtadienį, šeštadienį ir sekmadienį 9.00–18.00; trečiadienį ir penktadienį 9.00–21.45. Antradieniais Luvro muziejus Paryžiuje nedirba.
Bilietų kainos: ~ €15 perkant kasose; ~ €17 perkant internetu. Perkant internetu nereikia laukti eilėse. Pirmą mėnesio šeštadienį 18.00–21.45 val. ir Bastilijos dieną (liepos 14) įėjimas nemokamas.
Adresas: Rue de Rivoli, 75001 Paryžius, Prancūzija

Video
Wonderliv Travel video.  Luvro muziejus Paryžiuje

Koperniko muziejus Varšuvoje

Toli gražu ne visi Europos muziejai skirti meno arba istorinėms vertybėms. Štai Koperniko muziejus Varšuvoje pašvęstas mokslui. Tai interaktyvus ir įtraukiantis mokslo centras, patiksiantis visiems šeimos nariams. Muziejaus salėse veikia skirtingoms mokslo sritims skirtos ekspozicijos, kviečiančios žaisti, eksperimentuoti ir atrasti. Koperniko muziejuje taip pat veikia planetariumas, organizuojamos vaikams skirtos dirbtuvės, vyksta pramoginiai mokslo šou.

Koperniko muziejaus darbo laikas skiriasi priklausomai nuo metų laiko. Didžiųjų švenčių: Velykų, Visų Šventųjų, Kalėdų, – metu mokslo centras nedirba. Muziejus taip pat uždaromas kiekvieno mėnesio pirmą pirmadienį.
Bilietų kainos: ~ €7–5 darbo dienomis; ~ €8–5 savaitgaliais ir švenčių dienomis.
Adresas: Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Varšuva, Lenkija

Video
Centrum Nauki Kopernik video.  Koperniko muziejus Varšuvoje

Vatikano muziejai

Viešint Romoje tikra nuodėmė nepalankyti Vatikano muziejų – vieno įspūdingiausių meno kūrinius eksponuojančių kompleksų. Jame galima pasigėrėti garsiausių pasaulio dailininkų kūriniais, senoviniais žemėlapiais, antikinėmis skulptūromis, senovės kultūras pristatančiais eksponatais. Vatikano muziejų pažiba – Siksto koplyčia, kurią puošia Mikelandželo ir kitų garsių italų dailininkų freskos. Lankant Vatikano muziejus reikėtų rengtis uždarais drabužiais: lankytojai su šortais, trumpais sijonais ir berankoviais marškinėliais neįleidžiami.

Vatikano muziejų darbo laikas: pirmadienį–šeštadienį 9.00–18.00; paskutinį mėnesio sekmadienį 9.00–14.00. Religinių švenčių metu nedirba.
Bilietų kaina: ~ €17 perkant kasoje; ~ €21 perkant internetu be eilės. Paskutinį mėnesio sekmadienį įėjimas nemokamas.
Adresas: Viale Vaticano, 00165 Roma

Video
MAGNITUDOFILM video.  Vatikano muziejai

Anos Frank muziejus Amsterdame

Nyderlandų sostinėje veikiantis Anos Frank muziejus – nedidelis, tačiau sukrečiantis. Jis pasakoja apie tragišką Amsterdamo ir visos Europos istorijos etapą. Muziejus įrengtas name, kurio priestate Antrojo pasaulinio karo metais nuo nacių slėpėsi Frankų šeima. Kuklią muziejaus ekspoziciją vainikuoja po stiklu saugomas paauglės Anos Frank dienoraštis, kuriame jauna mergina dokumentavo ne tik sunkią kasdienybę, bet ir tragišką istorijos laikotarpį.

Anos Frank muziejaus darbo laikas: lapkritį–kovą sekmadienį–penktadienį 9.00–19.00; šeštadienį 09.00–22.00; balandį–spalį kasdien 09.00–22.00.
Bilieto kaina: ~ €10.50, bilietus ir lankymo laiką reikia rezervuoti iš anksto internetu.
Adresas: Westermarkt 20

Video
Negative Nomad video.  Anos Frank muziejus Amsterdame

Tate Modern Londone

Norint susipažinti su įvairiu ir stebinančiu moderniuoju menu, būtina aplankyti Londone veikiantį Tate Modern muziejų. Tate muziejų tinklui priklausanti galerija sukaupusi daug šiuolaikinės dailės kūrinių tiek iš Didžiosios Britanijos, tiek ir iš kitų šalių. Dailės gerbėjai apsilankę Tade Modern muziejuje gali pasigėrėti Pablo Pikaso, Ogiusto Rodeno, Endžio Varholo, Salvadoro Dali ir kitų ryškių modernaus meno kūrėjų darbais. Galerijoje dažnai rengiamos teminės ekspozicijos.

Darbo laikas: sekmadienį–ketvirtadienį 10.00–18.00; penktadienį–šeštadienį 10.00–22.00.
Lankytojai į nuolatines ekspozicijas įleidžiami nemokamai. Kainuoja tik įėjimas į laikinas ekspozicijas.
Adresas: Bankside, Londonas SE1 9TG, Jungtinė Karalystė

Video
ConnollyCove video.  Tate Modern muziejus Londone

Rijksmuseum Amsterdame

Valstybinis muziejus Amsterdame – tikra klasikinio meno mylėtojų šventovė. Rijksmuseum įsikūręs didingame XIX a. siekiančiame pastate. Jo kolekcijoje – senųjų meistrų ir visame pasaulyje žinomų tapytojų: Rembranto, Vermejerio, Van Gogo, – kūriniai. Tai puiki vieta susipažinti su Nyderlandų kūrėjais, perprasti šios šalies dailės raidą.

Darbo laikas: kasdien 9.00–17.00.
Bilieto kaina: ~ €20; bilietus patartina užsisakyti iš anksto internetu.
Adresas: Museumstraat 1

Video
VeeTravels video.  Rijksmuseum muziejus Amsterdame

Musee d'Orsay Paryžiuje

Jei įdomi Prancūzijos meno istorija, nevalia praleisti Paryžiuje, buvusioje traukinių stotyje, įsikūrusio Orsė muziejaus. Jis didžiuojasi gausiausia impresionizmo ir postimpresionizmo kūrinių kolekcija pasaulyje. Tarp eksponatų puikuojasi Edgaro Dega, Eduardo Manė, Polio Gogeno, Vincento van Gogo, Pjero-Ogiusto Renuaro ir kitų talentingų tapytojų drobės. Orsė muziejuje Paryžiuje taip pat galima apžiūrėti skulptūras, baldus, fotografijas. Gausi eksponatų kolekcija verta visų meno mylėtojų dėmesio.

Orsė muziejaus darbo laikas: kasdien 9.30–18.00, išskyrus pirmadienius. Ketvirtadieniais dirba iki 21.45.
Bilietų kainos ~ €11–14. Pirmąjį mėnesio sekmadienį lankytojai įleidžiami nemokamai.
Adresas: 1 Rue de la Légion d'Honneur, 75007 Paryžius, Prancūzija

Video
Photoshock video.  Musee d'Orsay muziejus Paryžiuje

Britų muziejus Londone

Londone veikiantis Britų muziejus gali pasigirti viena gausiausių kolekcijų visame pasaulyje, aprėpiančia žmonijos, Didžiosios Britanijos ir Londono istoriją. Nuo pat XVIII a. veikiantis muziejus supažindina su senovės kultūromis ir jų palikimu, turi kone neaprėpiamą numizmatikos kolekciją ir leidžia pažvelgti į žmonijos priešistorę. Tokia turtinga Britų muziejaus ekspozicija atskleidžia ir Jungtinės Karalystės istoriją, kadaise klestėjusios imperijos galią ir įtaką.

Britų muziejaus Londone darbo laikas: kasdien 10–17.30; penktadieniais 10.00–20.30.
Kaip ir kituose Londono muziejuose, į nuolatines ekspozicijas lankytojai įleidžiami nemokamai.
Adresas: Great Russell Street, Londonas WC1B 3DG, Jungtinė Karalystė

Video
Saad Zafar video.  Britų muziejus Londone

Garsiausi Europos muziejai – tai langai į praeitį. Juose atsiskleidžia žmonijos raida – nuo pirmykščių civilizacijų iki gaivališko šiuolaikinio meno. Keliaudami nepraleiskite progų aplankyti meno, mokslo arba istorijos muziejus. Tokie vizitai praturtins keliones ir atostogas, leis pasijusti nenutrūkstančios ir kintančios istorijos dalimi.

Į viršų