Egzotiškasis Vietnamas: ką reikia žinoti prieš keliaujant į šį Pietryčių Azijos perlą?

Vietnamas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Vietnamas

Rytinėje Indokinijos pusiasalio dalyje nusidriekęs Vietnamas kasmet sulaukia vis didesnio keliautojų dėmesio. Atvykėlius žavi įspūdinga gamta, skaidrūs Pietų Kinijos jūros vandenys, gardus maistas ir šiltos vietinių gyventojų šypsenos. Kelionė į Vietnamą kiekvienam žada kvapą gniaužiančių įspūdžių. Jei ir jus suviliojo šis spalvingas Pietryčių Azijos perlas, kviečiame artimiau pažinti šalį ir drauge pasiruošti nepamirštamai kelionei.

  Pigūs skrydžiai į Vietnamą

Kada geriausia keliauti į Vietnamą?

Prieš išsiruošiant į kitame pasaulio krašte esančią šalį keliautojams rūpi išsiaiškinti, kada keliauti į Vietnamą palankiausia. Renkantis tinkamą metą atostogoms reikėtų nepamiršti, kad Vietnamas – nemaža valstybė, nuo šiaurės iki pietų ji driekiasi net 1650 km. Taigi, tikėtina, kad vienos kelionės metu teks patirti ir lietaus, ir karštų, saulėtų dienų. Temperatūros atžvilgiu pastoviausi orai Vietname vyrauja pietinėje dalyje – Mekongo deltoje ir Ho Či Minio apylinkėse. Ten vidutinė temperatūra ištisus metus svyruoja tarp 25 ir 35 °C. Lapkritį–balandį pietuose tęsiasi sausasis sezonas, o gausiausios liūtys pasitaiko birželio–rugpjūčio mėnesiais. O štai centrinėje šalies dalyje sausi ir karšti orai tvyro nuo sausio vidurio iki rugpjūčio, tuo tarpu spalį–lapkritį dažną dieną užeina gausios liūtys, gali pasitaikyti net taifūnų. Hanojaus apylinkėse sausa ir vėsi žiema tęsiasi nuo lapkričio iki balandžio, o daugiausiai lietaus iškrenta liepos–rugsėjo mėnesiais. Vėsiausias klimatas Vietname – pačioje šiauriausioje kalnuotoje dalyje. Keliauti ten palankiausia sausuoju laikotarpiu, nuo spalio iki balandžio, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad gruodį ir sausį temperatūra dienomis gali siekti vos 15 °C, o naktimis nukristi ir iki 10 °C.

Atostogos Vietname
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Vietname

Lankytinos Šiaurės Vietnamo vietovės

Vietnamas toks didelis ir įvairus, kad, norint įvertinti jo grožybes, patogiausia šalį skirstyti regionais. Šiaurės Vietname lankytinų vietų tikrai nestinga. Pradėti galima nuo Hanojaus – Vietnamo sostinės. Tai nemažas miestas ant Hongha upės krantų, pasižymintis turtinga istorija ir gausiu architektūriniu paveldu. Didingą imperinę praeitį mena Thang Long tvirtovė ir XI a. siekianti Literatūros šventykla. Prancūzų kolonijinės valdžios palikimas – puošnūs Operos rūmai ir Paryžiaus Dievo Motinos katedros pavyzdžiu pastatyta Šv. Juozapo katedra. Na, o modernumo akcentas – „Lotte“ dangoraižis, kuriame veikia apžvalgos aikštelė stiklinėmis grindimis. Iš jos Hanojus atsiveria lyg ant delno. Didelio turistų dėmesio sulaukia legendinio vietnamiečių vado Ho Či Minio mauzoliejus, taip pat seniausia mieste Trn Quốc pagoda. Viešint Vietnamo sostinėje būtina pasinerti į turgaus šurmulį, paragauti gatvės maisto.

Šiaurės Vietnamo gamta taip pat stulbinama. Kvapą gniaužiančių vaizdų galima išvysti lankantis šiaurės vakaruose esančiuose Sapa kalnuose arba gėrintis Bandzioko kriokliais, almančiais Vietnamo ir Kinijos pasienyje. Tačiau neginčijamai ikoniškiausia vieta kone visame Vietname – Halongo įlanka. Tai užburiančio grožio gamtos kampelis, kurį, kaip pasakoja legendos, sukūrė besileidžiantis drakonas. Ten, kur drakonas uodega užkliudė vandenį, iškilo salelės. Jų suskaičiuojama apie 2000 ir tik mažoji dalis turi pavadinimus. Žvelgiant nuo kranto, vaizdas išties pasakiškas, tačiau užuot tik žvalgiusis iš toli, verta sėsti į valtelę ir šią legendinę vietą pažinti iš arčiau.

Ką pamatyti Pietų Vietname?

Sukrečiančių gamtos vaizdų keliautojams padovanoja ir Pietų Vietnamas. Bene įspūdingiausia yra Mekongo delta – daugybės siauresnių ir platesnių kanalų tinklas. Čia ir slėpiningi atogrąžų miškai, ir plačios derlingos pievos, ir savitos vietinių gyvenvietės. Vešlia gamta gali pasigirti ir Cát Tiên nacionalinis parkas, kuriame glaudžiasi net kelios nykstančių gyvūnų rūšys. Į džiunglių tankmę vieniems žengti pavojinga, todėl patartina pasisamdyti patyrusį vietinį gidą. Jei pasiseks, galbūt išvysite tigrų arba Azijos dramblių.

Visai kitoks kraštovaizdis pasitinka šiauriau esančiame Nė kyšulyje (Mũi Né). Šis Pietų Vietnamo kampelis garsėja įstabiomis dykumą primenančiomis smėlio kopomis. Aplinkui nestinga auksinio smėlio paplūdimių, viliojančių poilsiautojus. Sakoma, kad tai Vietnamo kurortų sostinė, todėl patartina nusiteikti didesniam šurmuliui.

Kurortinė nuotaika neabejotinai užplūs pradėjus pažintį su Kokosų sala Vietnamo ir Kambodžos pasienyje. Saloje, kaip galima spręsti iš pavadinimo, veši kokospalmės, plyti tobuli smėlio paplūdimiai, o krantus skalauja smaragdinis vanduo. Šis sausumos lopinėlis puikiai tinka ramioms ir idiliškoms atostogoms Vietname.

Spalvingasis Ho Či Minis

Pasimėgavus Pietų Vietnamo gamtos grožiu, galima panirti ir į didmiesčio šurmulį. Ho Či Minis, dar vadinamas Saigonu, – didžiausias šalies miestas, komercinis ir kultūrinis Vietnamo centras, tikra valstybės širdis. Prie ramybės pratusius keliautojus didmiestis apstulbina ir sukrečia – gatvėmis zuja motociklai, žiba dangoraižių šviesos, šurmuliuoja turgūs ir net naktimis netyla dainos ir pašnekesiai. Nors Ho Či Minis – šiuolaikinis miestas, nestinga jame ir praeities ženklų. Tradicine architektūra žavi Quan Âm – seniausia pagoda mieste, taip pat jūrų deivei pašvęsta Thien Hau pagoda. Prancūzų valdžios laikotarpį mena Dievo Motinos katedra, o XX a. neramumus – Nepriklausomybės rūmai ir Karo muziejus. Skaudžią praeitį primena Ho Či Minio pakraštyje esantys Ku Či tuneliai. Tai slaptų požeminių tunelių tinklas, kuriuo naudojosi Vietkongo kariai. Juos galima apžiūrėti vedamiems gido.

Viza, skiepai ir kiti reikalai

Kad poilsis Vietname praeitų sklandžiai, prieš kelionę reikėtų pasirūpinti visomis svarbiomis smulkmenomis. Laimė, didelių rūpesčių nebus. Visų pirma, keliaujant į Vietnamą skiepai nėra būtini. Žinoma, neprošal apsirūpinti visiems keliautojams reikalingais skiepais nuo vidurių šiltinės, stabligės, difterijos, hepatitų A ir B. Kai kuriose provincijose, pavyzdžiui, Mekongo deltoje ir Centrinio Vietnamo pakrantėse, egzistuoja rizika užsikrėsti maliarija, todėl ten vykstant patartina imtis profilaktikos priemonių.

Vietnamo viza reikalinga visiems keliautojams, tačiau didelių rūpesčių norint ją gauti nebus. Nors viza išduodama atvykus į šalį, be galiojančio paso, nuotraukų ir užpildytos formos reikia turėti ir iškvietimo laišką. Jį galima užsisakyti internetu, o jei nesinori gaišti laiko, šią užduotį geriau patikėti kelionių agentūrai.

Didesnio pasiruošimo kelionei į Vietnamą nereikia – šalis saugi keliauti ir mielai laukia turistų. Žinoma, sausakimšose gatvėse ir populiariose lankytinose vietose reikėtų pasisaugoti kišenvagių, tačiau apskritai nerimauti dėl saugumo neverta. Kainos Vietname yra nedidelės, tačiau reikėtų saugotis žmonių, norinčių pasinaudoti turistų patiklumu, ir, pavyzdžiui, ekskursijas pirkti tik iš patikimų agentūrų.

Kelionės po Vietnamą įspūdžiai

Dalydamiesi atsiliepimais apie Vietnamą, keliautojai teigia, kad tai nepamirštama Pietryčių Azijos šalis. Pasak jų, gražių gamtos kampelių pakaktų net kelioms valstybėms – nuo kalnų ir krioklių šiaurėje iki plačios ir derlingos Mekongo deltos pietuose. O kur dar skaidriame vandenyje išsibarsčiusios salelės! Keliautojų pagyrų nusipelnė ne tik Vietnamo gamta, bet ir šurmuliuojantys, niekada nemiegantys miestai, kuriuose tradicijos pinasi su pažanga. Ketinantiems vykti į Vietnamą keliautojai primygtinai siūlo paragauti vietinio maisto, kuris pigus ir itin šviežias. O tiems, kurie svečiuosis nuošalesnėse, turistų rečiau lankomose vietovėse, pataria nusiteikti maloniam vietinių gyventojų dėmesiui. Daugelis nusprendusių atrasti Vietnamą džiaugėsi vietnamiečių draugiškumu ir šypsenomis, tik stebėjosi greitu gyvenimo tempu ir intensyviu eismu miestų gatvėse.

Kone visi atostogautojai tvirtina, kad apsilankius Vietname įspūdžių pakaks visam gyvenimui. Ir, tikėtina, norėsis dar ne kartą grįžti į besileidžiančio drakono šalį.

Graži gamta, malonūs žmonės, skanus maistas ir turtinga kultūra – tai pagrindiniai dalykai, viliojantys keliautojus pažinti Vietnamą. O jei vienos valstybės per mažai, visada galima kelionę pratęsti ir apsilankyti ne tik Vietname, bet ir Kambodžoje bei Laose – kaimyninėse šalyse, garsėjančiose įdomiu istoriniu paveldu ir nuostabia gamta.

Į viršų