Automobiliu po Turkiją – paplūdimiai, ežerai, miesteliai ir neatrastos vietos

Atostogos Antalijoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Antalijoje

Turkija daugeliui siejasi su tingiu poilsiu prie žydros šiltos jūros, paįvairinamu ekskursijomis į istorines lankytinas vietas ir vaizdingus gamtos kampelius. Tačiau ši didelė ir įdomi šalis – daugiau nei kurortai. Jei patinka lėkti su vėjeliu, leiskitės į kelionę automobiliu po Turkiją ir pasiruoškite atrasti nematytą šio krašto veidą.

  Pigūs skrydžių bilietai

Kaip pasiruošti ir susipakuoti kelionei automobiliu?

Kelionė automobiliu į Turkiją atveria neregėtas galimybes pažinti šalį, o kad viskas praeitų sklandžiai, patarsime, kaip geriau jai pasiruošti. Pirmiausia apsispręskite: norėsite vykti nuosavu automobiliu ar nuomositės transporto priemonę Turkijoje? Pirmuoju atveju pasiruoškite visus automobilio dokumentus, įskaitant tarptautinio draudimo polisą. Jei jo neturite, draudimą galite įsigyti Turkijos pasienio punkte. Įvažiuojant pase bus pažymėta, kad į Turkiją atvykote nuosavu automobiliu. O štai nusprendę nuomotis sutaupysite brangaus atostogų laiko, tačiau automobilio nuoma atsieis nepigiai. Kita vertus, nuomotame automobilyje jau bus lipdukas arba kortelė mokamiems keliams apmokėti. Tuo tarpu vykdami nuosavu automobiliu tokią kortelę turėsite įsigyti artimiausiame pašto skyriuje.
Litras benzino Turkijoje kainuoja šiek tiek daugiau nei 1 eurą, o kolonėlių tinklas gana platus. Tik vykstant į rytinę šalies dalį patartina iš anksto apsirūpinti kuru.
Susiruošus keliauti automobiliu į Turkiją patartina turėti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą, kad išvengtumėte pasipinigauti norinčių policininkų priekabių. Vizos vykstant į Turkiją nereikia – pakanka paso, galiojančio ilgiau nei 150 dienų nuo kelionės pabaigos.
Į Turkiją geriausia važiuoti vėlyvą pavasarį arba ankstyvą rudenį – tuo metu nekamuoja karščiai, o eismo sąlygos keliuose geros.
Jau apsisprendėte šią šalį atrasti automobiliu, bet nežinote, ką vežtis į Turkiją? Tiek vykstant nuosavu automobiliu, tiek transporto priemonę nuomojantis vietoje, nereikia prisikrauti daug daiktų. Pasiimkite patogių ilgoms kelionėms tinkamų drabužių, o jei ketinate vykti į kalnuotas vietoves, nepamirškite plonų vėjui ir lietui atsparių striukių. Taip pat įsidėkite maudymosi kostiumėlius, akinius ir kremą nuo saulės.
Viskas – kelionei automobiliu po Turkiją pasiruošta! Metas pagalvoti, kurias Turkijos lankytinas vietas verta apžiūrėti.

Kelionė automobiliu
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Kelionė automobiliu

Mažiau pažįstami Turkijos miesteliai

Savarankiškos kelionės automobiliu romantika – galimybė aplankyti mažiau pažįstamus, savitu charakteriu ir žavesiu spinduliuojančius Turkijos miestelius. Būtent juose atsiskleidžia tikroji šios šalies dvasia.

Kuo žavi Sidės miestelis?

Sidė – Turkijos pietuose, tarp Alanijos ir Antalijos, įsikūręs miestelis, galintis pasigirti ilgu nuostabaus grožio paplūdimiu. Nors jis pritraukia daugiausiai turistų, atvykus į Sidę vertėtų apžiūrėti graikų ir romėnų laikų palikimu. Aplankykite pakrantėje stūksančias Apolono ir Atėnės šventyklas, ant kalvos dunksantį II a. amfiteatrą ir V a. siekiančią baziliką. Dėmesio verta ir Tichės šventykla.

Didimas – miestelis, garsus savo paplūdimiais

Rytinėje Turkijos pakrantėje esantis Didimas taip pat patiks istorijos mėgėjams. Būtent čia galima apžiūrėti kadaise didžiausios graikų teritorijose Apolono šventyklos griuvėsius, o vos už pusvalandžio kelio laukia senojo Mileto miesto likučiai. Netoliese ir užburiančio grožio Bafos ežeras, o dienos nuovargį pamiršti padės smėlėtas Didimo paplūdimys.

Mardinas – miestas, kurio negalite praleisti

Pietrytinėje Turkijoje esantis Mardinas – tarytum iš pasakos nužengęs miestas. Rusvos senamiesčio sienos, į dangų šaunantys minaretai ir žemai apačioje plytintis Tigro upės slėnis – visa tai sukuria užburiantį paveikslą. Mardine pinasi kurdų, sirų, jazidų ir krikščionių kultūros, tad apsilankymas šiame mieste bus nepamirštamas. Aplankykite turgų, Sultan Isa medresę, Keturiasdešimties kankinių bažnyčią, senąjį pašto pastatą ir Şehidiye Cami mečetę.

Mardino miestas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Mardino miestas

Kušadasio lankytinos vietos

O štai šiauriau Didimo esantis Kušadasis kuria visai kitokią nuotaiką – čia laukia jūra, laisvė ir linksmybės naktiniuose klubuose. Ne veltui šį miestą atostogoms Turkijoje dažnai renkasi keliautojai. Jei norisi ne tik atsipalaiduoti, bet ir pasigrožėti lankytinomis vietomis, apžiūrėkite Kušadasio pilį, XVII a. Senamiesčio mečetę ir bizantinę arką, puošiančią miesto centrą.

Konaklio miestelis Turkijoje, kurį tikrai pamilsite

Ne vieną apsilankiusį Konaklio miestelis pakeri gražiais gamtovaizdžiais, mat šis nedidelis kurortas įsikūręs tarp Viduržemio jūros ir Tauro kalnų. Pušynų gaiva ir saulės įšildytas paplūdimys – ne vieninteliai dalykai, dėl kurių verta užsukti į Konaklį. Suplanuokite šiame miestelyje poilsio dieną – nueikite į HanZade Hamam Spa centrą. O jei negalite nusėdėti vietoje, apžiūrėkite XIII a. iškilusią užeigą Sarapsa.

Belekas – Turkijos kurortas, kuriame pamėgsite golfą

Norėtumėte kelionės metu išmokti šio to naujo? Tuomet į planą būtinai įtraukite pietinėje Turkijoje esantį Beleką. Šis kurortas – tobula vieta išmokti žaisti golfą arba ištobulinti jau turimus įgūdžius, mat Beleke žaliuoja aukšto lygio golfo aikštynai. O jei mosuoti lazda – ne jums, nenusiminkite: Beleke ir be to yra ką pamatyti. Aplankykite Beleko mečetę, išvaikščiokite romėnų miesto Pergos griuvėsius, nuvykite iki Aspendo amfiteatro.

Nuostabūs slapti Turkijos paplūdimiai

Automobiliu riedant Turkijos keliais galima nuvykti net į atokiausius paplūdimius, taip pabėgti nuo minių ir pasidžiaugti nuošalumu, įspūdingu gamtos grožiu. Kuriuos Turkijos paplūdimius būtina įtraukti į kelionės planą?

Alanijos paplūdimio panorma
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Alanijos paplūdimio panorma

Patara – ilgiausias Turkijos paplūdimys

Pakeliui iš Antalijos į Marmarį plytintis Pataros smėlio paplūdimys – tikras rojaus gabalėlis žemėje. Skaidrus žydras vanduo, šviesus smėlis ir žaliuojančios kalvos vers aikčioti ir gėrėtis. Patara – išpuoselėtas ir švarus paplūdimys, nes jame kiaušinius deda nykstanti vėžlių rūšis. Todėl nuo gegužės iki spalio Patara kiekvieną vakarą po saulėlydžio uždaroma lankytojams.

Alačati – paplūdimys, kuriame ilsisi vietiniai

Netoli Izmiro esantis Alačati savaitgaliais ir vasaromis sutraukia pasiturinčius turkus atsipūsti ir pasimėgauti paplūdimio malonumais. Turistų dar neužkariautas Alačati paplūdimys pasitiks gražiais vaizdais, o greta besiglaudžiantis miestelis sužavės graikiška atmosfera.

Cirali pakrantė norintiems ramybės

Nors pastaraisiais metais Cirali pakrantė sulaukia vis daugiau lankytojų, tai tebėra rami ir ganėtinai atoki vietelė trokštantiems atsikvėpti gražios gamtos apsuptyje. Cirali paplūdimį įrėmina įspūdingi kalnai, o kiek tolėliau jis susilieja su smėlėtu Olimpo paplūdimiu. Šį vaizdingą pakrantės ruožą vainikuoja senovinio Olimpo miesto griuvėsiai.

Tik valtimi pasiekiami paplūdimiai Datca pusiasalyje

Į Egėjo jūrą išsišovęs Datca pusiasalis – tikra ramybės išsiilgusio atostogautojo svajonė. Pasiekę Datca miestelį leiskitės į atradimų kelionę siaurais užmiesčio keliais arba, išsinuomoję valtį, plaukite atrasti nuošalių įlankėlių, kuriose plyti tik jums vieniems skirti paplūdimiai.

Taslik paplūdimys Datča pusiasalyje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Taslik paplūdimys Datča pusiasalyje

Oludeniz – mėlyno vandens stebuklas

Žaliuojančių kalnų apsuptas Oludeniz smėlio paplūdimys – vienas gražiausių Turkijoje. Be to, vis dar pakankamai nuošalus. Šio pakrantės ruožo vizitinė kortelė – veriamai žydras Viduržemio jūros vanduo, tik ir kviečiantis pasimaudyti. Tai švarus ir išpuoselėtas paplūdimys, daugeliui keliautojų tampantis vienu mėgstamiausių pasaulyje.

Pribloškiantys ežerai

Jei keliaudami automobiliu po Turkiją norite atrasti nuostabią šios šalies gamtą, nepamirškite ir ežerų – jie vienas už kitą gražesni.

Vano ežeras

Didžiausias ežeras Turkijoje – Vanas – plyti rytinėje šalies dalyje. Tai sūraus vandens telkinys, kurio šiauriniai krantai statūs, o pietiniai – nuožulnūs. Vano ežere išsibarsčiusios keturios nedidelės salos; žymiausia jų – Akdamaro sala, kurioje stūkso puikiai išsilaikiusi X a. bažnyčia. Didžiulio ežero krantus jungia keltai, o pakrantę juosia vaizdingas kelias.

Vano ežeras
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Vano ežeras

Saldos ežeras

Į šiaurės vakarus nuo Antalijos telkšantis Saldos (Salda) ežeras dažnai pavadinamas Turkijos Maldyvais. Išvydus skaidrius ežero vandenis ir baltą pakrantę tampa aišku, kodėl keliautojai juo taip žavisi. Ši vietovė vis dar gana nuošali, turizmas nedaug išvystytas, todėl ežeras patiks išsiilgusiems ramybės.

Žaliojo kanjono ežerai

Žaliasis kanjonas – neabejotinai vienas įspūdingiausių Turkijos kampelių. Kalnų apsuptyje telkšantys skaidraus mėlyno vandens telkiniai kviečia leistis į nuotykius – irtis pripučiamaisiais plaustais, romantiškai skrosti žydrus tolius laiveliais arba tiesiog gėrėtis vaizdais nuo artimiausio apžvalgos taško.

Tūzo ežeras

Piečiau Ankaros plytintis Tūzo ežeras – dar viena dėmesio verta Turkijos lankytina vieta. Tai itin druskingas ir didelis ežeras, vasarą virstantis storu druskos klodu. Baltos platybės keri ir hipnotizuoja, o prakrapščius druską pasirodę vandens telkinėliai kviečia pasimėgauti improvizuotais spa malonumais.

Turkija – didelė ir įdomi šalis, kurioje tikrai yra ką pamatyti. Keliaujant automobiliu visi atradimai lengvai pasiekiami – nuo istorinių vietų iki užburiančio grožio paplūdimių ir ežerų. Jei norite įsitikinti, kad Turkija – daugiau nei vien kurortai, leiskitės į nuotykių kupiną kelionę automobiliu.

Video
Leonardo Dalessandri video.  Turkija
Į viršų