Atostogų kryptis Ispanijoje – Benidormas: lankytinos vietos

Benidormo pakrantės panorama
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Benidormo pakrantės panorama

Ispanija tikriausiai niekada nesitrauks iš daugiausiai turistų sulaukiančių valstybių sąrašo. Šios šalies populiarumo formulė paprasta – gražus kraštovaizdis, gardus maistas, turtinga kultūra ir ilgai trunkantis atostogų sezonas. Viena populiariausių atostogų Ispanijoje krypčių – Alikantės provincijoje esantis Benidormas. Rytinėje šalies pakrantėje plytintis kurortas poilsiautojus traukia ne tik pramogų gausa, bet ir palankiu klimatu. Jei įdomu, ką galima nuveikti atostogų prie Viduržemio jūros metu, dalijamės lankytinų vietų Benidorme ir aplink sąrašu.

  Pigūs skrydžių bilietai

Poilsis paplūdimiuose – Levante ir Poniente

Žvelgiant iš paukščio skrydžio matyti, kad Benidormą sudaro dvi dalys: Levante (liet. tekanti saulė) ir Poniente (liet. besileidžianti saulė). Palei jas driekiasi ilgi smėlio paplūdimiai, o abi dalys susijungia ties iškyšuliu, ant kurio viduramžiais stūksojo pilis. Nuo jo kuo puikiausiai atsiveria kurorto panorama. Įskaitant, žinoma, ir Levante bei Poniente paplūdimius. Būtent jie ir pradėjo turistų bumą šiame Ispanijos mieste prie jūros. Nors yra visai greta, paplūdimiai labai skirtingi. Levante daugiau šurmulio, barų ir naktinių klubų, šį paplūdimį mieliau renkasi turistai iš Šiaurės ir Vakarų Europos. Tuo tarpu Poniente kur kas ramesnis, tylesnis, mėgstamas vietinių, šeimų su vaikais ir pagyvenusių porų. Gera žinia tiems, kurie vienų atostogų Ispanijoje metu nori suderinti ir trankias linksmybes, ir ramų poilsį, – patekti iš vieno paplūdimio į kitą visai nesunku.

Levante paplūdimys
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Levante paplūdimys

„Mundomar“ parkas

Šeimoms, pasirinkusioms poilsį Benidorme, tikrai netrūks veiklos. Vieną dieną galima skirti kurorto pakraštyje esančiam parkui „Mundomar“. Čia mažų ir didelių laukia įvairių rūšių vandens gyvūnai: delfinai, pingvinai, jūrų liūtai. Lankantis parke taip pat galima susipažinti su surikatomis, lemūrais, vėžliais ir kitais sausumos gyvūnais. „Mundomar“ kasdien vyksta delfinų, jūrų liūtų ir papūgų pasirodymai. Jei prisižiūrėjus, kaip delfinai nardo vandenyje, kiltų noras patiems atsigaivinti, visai šalia „Mundomar“ veikia ir vandens pramogų parkas „Aqualandia“. Ar pasiruošę nusileisti milžiniška vandens čiuožyne?

Delfinai Mundomar parke, Benidorme
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Delfinai Mundomar parke, Benidorme

Benidormo sala

Viešint Benidorme žvilgsnis vis užkliūva už nedidukės trikampio pavidalo salos, esančios už poros kilometrų nuo kranto. Tai negyvenama Benidormo sala, garsėjanti gausia žuvėdrų kolonija. Verta į ją nusikelti norint paįvairinti atostogas ir pasigėrėti gražiais vaizdais. Vien kelionė jūra yra smagi ir įspūdinga, ypač persėdus į laivelį stikliniu dugnu. Pro jį galima stebėti povandeninį gyvenimą, stebėtis žydruose vandenyse nardančių žuvų gausa. Pasiekus pačią salą ir užkopus į aukščiausią vietą atsiveria užburiantys Viduržemio jūros ir kurorto vaizdai. Prie salos krantų taip pat galima panardyti.

„Terra Mitica“ atrakcionų parkas

Dar viena visai šeimai patiksianti lankytina vieta Benidorme – kiek atokiau nuo kurorto esantis atrakcionų parkas „Terra Mitica“. Jame aštrių pojūčių mėgėjai galės pasisemti adrenalino visiems ateinantiems metams. Atrakcionų parkas suskirstytas į temines zonas, kurias įkvėpė senosios civilizacijos, įskaitant Egiptą, Graikiją, Romos imperiją. Parke yra atrakcionų ir suaugusiems, ir vaikams, todėl tai puiki vieta praleisti bent kelias valandas su šeima. Parke taip pat vyksta įvairūs pasirodymai, galima susipažinti su senovės graikų, romėnų ir egiptiečių dievais. „Terra Mitica“ veikia ne ištisus metus – nusprendus kelionę į Benidormą surengti gruodžio–balandžio mėnesiais į parką nepavyks patekti.

Žygis Sierra Helada

Pietų Europos gamtos grožis – viena pagrindinių priežasčių, atvedančių keliautojus į šiuos kraštus. Pasakiškų kampelių nestinga ir Ispanijoje, Benidorme. Bene gražiausias – Sierra Helada gamtos parkas, besidriekiantis palei Viduržemio jūros pakrantę. Čia susitikę kalnai ir jūra sukuria kvapą atimančius gamtovaizdžius – sakoma, kad jie vieni įspūdingiausių visoje Valensijoje. Kadaise ant aukštų uolų rikiavosi stebėjimo bokštai, iš kurių žvalgai stebėdavo pakrantę. Dabar Sierra Helada gamtos parke driekiasi įvairaus sudėtingumo takai. Dalis jų prasideda nuo pat Levanta paplūdimio Benidorme. Kai kurie takai asfaltuoti ir įveikiami visiems, net turintiems judėjimo negalią. Jei mėgstate didesnius iššūkius, rinkitės statesnį ir sunkiau įveikiamą geltonąjį maršrutą. Ir išsiruošę net į neilgą pasivaikščiojimą nepamirškite vandens, kepurės ir kremo nuo saulės!

Benidormo senamiestis

Poilsiaujant Benidormo kurorte verta bent kelias valandas skirti pačiam miestui, ypač jo senamiesčiui, viliojančiam vaizdingomis vingiuotomis gatvelėmis. Jose įsikūrę nedideli restoranai, suvenyrų, drabužių ir aksesuarų krautuvės. Bene didžiausia senamiesčio puošmena – XVIII a. siekianti baltasienė Šv. Jokūbo ir Onos bažnyčia. Kiek tolėliau nuo jos – jau minėtasis iškyšulys, kuriame susitinka du paplūdimiai, ir apžvalgos aikštelė. Užkopkite ten saulei leidžiantis ir pasigrožėkite nuauksintu Benidormu. O sutemus leiskitės į senamiesčio gatveles ir pasidžiaukite ispanišku gyvenimo būdu, kuriame svarbią vietą užima linksmybės ir gardus maistas.

Atostogos Benidorme!
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Atostogos Benidorme!

Tapų alėja

Geriausia vieta skaniai pramogauti Benidorme – vadinamoji Tapų alėja. Tapos – tai ispaniški užkandžiai, patiekiami prie alaus ir vyno. Jais įprasta dalytis su draugais. Tapų būna įvairių rūšių, tačiau mes rekomenduojame rinktis kepintas krevetes, taip pat pomidorų padaže troškintus mėsos kukuliukus, vytintą kumpį ir gruzdintus kalmarus. O jei dvejojate, patarimo klauskite padavėjų – jie žinos, kas tą dieną šviežiausia. Tapų alėja šurmuliuoja iki pat paryčių. Ji nedidukė, todėl dėl vietos gali tekti pakovoti, tačiau ankštoje gatvelėje lengvai mezgasi įdomios pažintys. Tapos, šauni kompanija ir šilta Benidormo naktis – puikaus vakaro formulė.

Tapas
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Tapas

Dienos kelionių kryptys – Altea ir Guadalest miesteliai

Įdomu, kokių dar lankytinų vietų yra Alikantės provincijoje? Vienai dienai išsiruoškite į ekskursiją už Benidormo ribų. Puikus pasirinkimas – Guadalest ir Altea miesteliai. Pastarasis yra prie jūros, kitapus Sierra Helada gamtos parko. Šis kurortas pasižymi ramybe ir nedideliu akmenuotu paplūdimiu. Bene labiausiai visus sužavi saulėje švytintys baltasieniai nameliai. Altea taip pat yra jaukus žvejų uostelis. Tuo tarpu toliau nuo pakrantės esantis Guadalest atrodo it nužengęs tiesiai iš turistinio atviruko. Stačios dangų remiančios uolos, it žalias kilimas besidriekiantys pušynai, žavūs nameliai ir turkio spalvomis blykčiojantis užtvankos vanduo – šie vaizdai ne vieną keliautoją priverčia aikčioti. O jei oras pasitaikytų prastesnis, nuobodulį išvaikys apsilankymas viename iš muziejų, pvz., miniatiūrų arba druskinių ir pipirinių muziejuje.

Algaro kriokliai

Už pusvalandžio kelio nuo Guadalest miestelio srūva Algaro kriokliai. Tai itin vaizdinga vietovė, kurioje saugoma unikali ekosistema. Apsilankymo metu galima pasivaikščioti upės dugnu, pasigėrėti įvairaus dydžio ir formos kriokliais ir pasimaudyti krištolo skaidrumo vandenyse, kurie, kaip tikima, naudingai veikia sveikatą. Prie Algaro krioklių galima pavalgyti, o atvykus su vaikais užsukti į netoliese veikiantį dinozaurų parką.

Algaro kriokliai
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Algaro kriokliai

Castillo de Biar pilis

Renkantis, ką pamatyti Benidorme ir jo apylinkėse, į kelionės planą verta įtraukti už valandos kelio esančią Castillo de Biar pilį. Tai XII a. siekianti tvirtovė, stūksanti aukštai ant kalvos. Pilį kadaise pastatydino į Iberijos pusiasalį taikęsi musulmonai, ilgą laiką ji žymėjo ribą tarp ispanų ir arabų valdomų žemių. Tvirtovė išliko nepakitusi, puikiai išsilaikė. Užėjus vidun galima apžiūrėti maurų architektūros detales. Nuo Biar pilies prieigų atsiveria gražūs apylinkių vaizdai.

Castillo de Biar pilis
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Castillo de Biar pilis

Kainos, palankiausias metas keliauti ir atsiliepimai

Šis Ispanijos kurortas gali pasigirti puikiu klimatu. Vasaros mėnesiais Benidorme vyrauja 28–30 °C karštis, o dienomis saulės netemdo debesys. Net pavasarį ir rudenį tvyro maloni 16–22 °C šiluma, todėl maudynių sezonas kurorte tęsiasi iki pat spalio. Žiemos orai Benidorme nėra žvarbūs, tačiau tuo metu sumažėja siūlomų pramogų skaičius, o ir jūra atvėsta, todėl geriau poilsį Benidorme planuoti kitu metų laiku.

Kainos Benidorme nėra žemos – juk tai populiarus kurortas. Net dienos pietūs paprastoje kavinėje gali atsieiti 15 eurų. Planuojant biudžetą vertėtų įtraukti tam tikrą sumą pramogoms. Štai pasiplaukiojimas laiveliu iki Benidormo salos kainuoja 15 eurų, o vienos dienos bilietas į parką „Mundomar“ – apie 21 eurą.

Poilsiautojų atsiliepimai apie Benidormą geri. Daugeliui patiko tai, kad kurorte galima rinktis iš dviejų paplūdimių – vieno ramesnio, kito triukšmingesnio. Šį kurortą dėl pramogų gausos ypač vertina šeimos su nedideliais vaikais. Maloniai apie Benidormą Ispanijoje atsiliepė ir gamtos mėgėjai, kuriuos sužavėjo Sierra Helada parkas. Ne vienas atostogautojas tvirtino labai smagiai praleidęs laiką Tapų alėjoje.

Benidormo įdomių vietų sąraše yra objektų visiems keliautojams – ir vertinantiems gražius paplūdimius, ir istorijos mėgėjams, ir adrenalino fanatikams. Išsirinkite tuos, kuriuos labiausiai norėtumėte aplankyti, ir planuokite kelionę į Ispaniją – Benidormas laukia Jūsų!

Į viršų