Apsilankykite Barselonoje: ką pamatyti per kelias viešnagės dienas?

Barselonos panorama
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Barselonos panorama

Pačiuose Ispanijos šiaurės rytuose esanti Barselona – šiltų Viduržemio jūros bangų skalaujamas uostamiestis, Katalonijos regiono sostinė, kultūros, švietimo, pramonės ir transporto centras. Tai gražus, išskirtiniu charakteriu pasižymintis miestas, neretai sulaukiantis daugiau dėmesio nei pati Ispanijos sostinė Madridas. Kasmet Barselonos lankytinos vietos privilioja milijonus turistų, norinčių pasigėrėti ypatinga architektūra, žaliuojančiais parkais arba pasilepinti saulės voniomis paplūdimyje. Ne veltui Katalonijos sostinė rikiuojasi tarp lankomiausių Europos miestų.

  Skrydžių bilietai į Barseloną

Antonio Gaudi architektūra

Daugeliui kelionė į Barseloną – tai galimybė artimiau pažinti garsųjį architektą Antonio Gaudi (1852–1926), kurio modernistiniai pastatai puošia gatves, kurdami savitą miesto paveikslą. Dažnas keliautojas, rinkdamasis, ką pamatyti Barselonoje, į lankytinų vietų sąrašą įtraukia A. Gaudžio projektuotus statinius. Net jei viešnagė mieste trumpa, niekas nepraleidžia progos aplankyti garsiosios Šventosios Šeimynos (Sagrada Familia) katedros. A. Gaudis šventovę suprojektavo įkvėptas viduramžių architektūros ir krikščionybės dogmų, bet jo užmojų būta tokių didelių, kad bažnyčia vis dar statoma, o darbus numatyta pabaigti tik 2026–2028 m. Tarp užbaigtų architekto šedevrų rikiuojasi Visenso namas (Casa Vicens), A. Gaudžio globėjui pramonininkui E. Gueliui pastatyti rūmai (Palau Güell), Milos namas, dar vadinamas La Pedrera, ir Batljo namas (Casa Batlló). Visi jie atrodo it nužengę tiesiai iš pasakos, pasižymi lenktomis, tarytum banguojančiomis linijomis ir dekoratyvių detalių gausa.

Kuo ypatinga La Rambla?

Kiekvienas, lankydamasis Barselonoje, anksčiau ar vėliau atsiduria La Rambloje – pagrindinėje pėsčiųjų arterijoje, jungiančioje Katalonijos aikštę ir Viduržemio jūros pakrantę. Gatvė, besitęsianti vos daugiau nei 1 km, visada pilna žmonių. Draugiją žioplinėjantiems turistams dažnai palaiko kišenvagiai, todėl patartina neprarasti budrumo. Nemėgstantys minių La Ramblą turėtų apeiti iš tolo, tačiau nereikia skubėti nuvertinti šios šurmuliuojančios gatvės. Būtent joje dunkso puošnieji Guelio rūmai, veikia garsusis Bokerijos turgus, kuriame galima įsigyti visko nuo šviežios žuvies iki vaisių ir ispaniškų prieskonių. Be to, vaikštinėjant La Rambla galima pasigėrėti gatvės artistų pasirodymais. O jei į ekskursijos Barselonoje planą nėra įtrauktas trynimasis šonais su kitais turistais, visada galima įsmukti į šoninę gatvelę ir geriau pažinti senąją miesto širdį – Gotikinį kvartalą (Barri Gotic). Šešėliuotose kvartalo gatvėse pasimirš La Ramblos triukšmas, be to, ten galima rasti ir autentiškesnių restoranų. Gotikiniame kvartale rasite ir peno protui – jo pakraštyje veikia Barselonos istorijos muziejus.

La Rambla gatvė, barselona
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  La Rambla gatvė, barselona

Rinkinys meno gerbėjams

Meno mylėtojai, suplanavę kelionę į Ispanijos lankomiausią miestą, turėtų ploti rankomis iš džiaugsmo. Barselonoje gyveno ir kūrė ne vienas genijus: jau minėtasis Antonio Gaudi, kubizmo pradininkas Pablas Pikasas, siurrealistai Salvadoras Dali ir Žoanas Miro. Visų jų palikimas iki šiol gyvas. Viešint Barselonoje tikra nuodėmė neapsilankyti Pikaso muziejuje, saugančiame žymiausius šio dailininko kūrinius, juolab kad įėjimo kaina nedidelė, o kiekvieną pirmą mėnesio sekmadienį lankytojai apskritai įleidžiami nemokamai. Dėmesio vertas ir nacionalinis Katalonijos muziejus, įsikūręs Montžuiko kalvos papėdėje, taip pat greta jo veikiantis Žoano Miro vardo modernaus meno centras. Jei kelionė Ispanijoje neapsiriboja vien Barselona, galima nuvykti ir į kiek atokiau, netoli Prancūzijos sienos, veikiantį Salvadoro Dali muziejų.

Nepamirškite parkų

Barselonoje gausu didesnių ir mažesnių parkų – žalumos oazių, karštomis dienomis gelbstinčių nuo negailestingai plieskiančios saulės. Bene įspūdingiausias plyti kiek atokiau nuo senosios miesto dalies. Tai Guelio parkas, dar vadinamas Gaudi parku. Taip, atspėjote, jį suprojektavo tas pats Barselonos kūrėju tituluojamas Antonio Gaudi. Mintis įrengti net 17 ha ploto parką XX a. pr. šovė turtingam pramonininkui ir architekto globėjui Eusebijui Gueliui. Parke galima paganyti akis ne tik į žaliuojančius ir žydinčius augalus, bet ir į A. Gaudi kūrinius: palmių kamienus primenančias kolonas, mozaikomis puoštas skulptūras ir vingrių formų statinius. Įėjimas į parką mokamas, o norint išvengti eilių bilietą patartina įsigyti internetu.

Nors iš Guelio parko atsiveria gražūs Barselonos vaizdai, dar įspūdingesnė panorama atsiveria nuo Montžuiko (Montjuic) kalvos. Žalios Montžuiko parko vejos taip ir kviečia prisėsti ir trumpam atsikvėpti, gal net surengti iškylą su vietinėmis Barselonos turguose įsigytomis gėrybėmis. O pailsėjus ir užkandus vertėtų nusileisti į apačią – kalvos papėdėje įrengtas Magiškasis Montžuiko fontanas, kas vakarą stebinantis žiūrovus muzikos, vandens ir šviesų šou.

Pasidžiaugti žaluma galima ir Ciutadella parke, kuriame veikia Barselonos zoologijos sodas. Link šio parko veda įspūdinga alėja, o jos gale dunkso Triumfo arka – vartai, pastatydinti 1888 m. pasaulinei parodai.

O jei norisi visai pabėgti nuo miesto šurmulio, funikulierius, esantis Barselonos pakraštyje, užkels į Tibidabo kalną – nuo šios viršukalnės visa Katalonijos sostinė atsiveria lyg ant delno.

Poilsis Barselonoje
Nuotraukos autorius – „123rf.com”.  Poilsis Barselonoje

Ar prireiks skėčio Barselonoje?

Sakoma, kad Barselonoje nėra neturistinio sezono – keliautojai į miestą plūsta ištisus metus, privilioti architektūrinių grožybių, malonios atmosferos ir skanaus maisto. Nors ant Viduržemio jūros kranto įsikūręs uostamiestis visus metus lepina gana maloniais ir saulėtais orais, gražiausios dienos vis dėlto būna šiltuoju metų laiku. Birželį–rugpjūtį, turistinio sezono piko metu, orai Barselonoje būna vasariški, temperatūra pakyla iki 23–27 °C, nors kartais termometro stulpelis perkopia ir 34 °C padalą. Tačiau net ir karščiausiais mėnesiais gali pasitaikyti kelios lietingos dienos.

Tikimybė sulaukti lietaus smarkiai išauga rugsėjo ir spalio mėnesiais, taip pat balandį. Keliaujant į Barseloną tuo metu reikėtų apsirūpinti apsiaustais nuo lietaus arba skėčiais. Tačiau net nusprendus atvykti žiemą neverta pernelyg nerimauti dėl oro Barselonoje – net pačiame viduržiemyje vėsių ir lietingų dienų būna vos 5–7 per visą mėnesį.

Kur apsistoti?

Barselona – miestas didelis, todėl renkantis viešbutį reikia gerai apsvarstyti, kas jums svarbiausia. Jei norisi visą laiką būti įvykių sūkuryje, nepraleisti linksmybių ir patogiai pasiekti atokiau esančias lankytinas vietas, geriausia rinktis centrinėje dalyje, pvz., Gotikiniame kvartale arba La Rambloje esantį viešbutį. Tačiau ten kambarys padoresniame viešbutyje kainuos daugiau, todėl norintieji sutaupyti mieliau renkasi kiek tolėliau esančius rajonus, pvz., Montžuiką arba plačiomis, didingomis gatvėmis garsėjantį Eixample. Pastarajame yra ir garsioji Šv. Šeimynos bažnyčia. Be to, ne visiems patinka nuolatinis La Ramblos šurmulys… Jei viešint Barselonoje labiausiai norisi dienas leisti paplūdimyje, jus mielai priims vienas iš daugybės nedideliame Barselonetos rajone įsikūrusių viešbučių. Kvartale gausu restoranų, o kitapus uostelio veikia Barselonos akvariumas, kuriame galima iš labai arti apžiūrėti ryklius.

Katalonijos sostinė – margas ir įdomus miestas, todėl net trumpas savaitgalis Barselonoje bus turiningas ir tikriausiai suvilios į šį uostamiestį grįžti dar kartą, juolab kad veiklos jame ras ir meno mylėtojai, ir gurmanai, ir tingaus poilsio paplūdimyje gerbėjai. O nuvykus belieka panirti į barselonietišką nuotaiką ir nepamiršti saugotis apsukrių kišenvagių!

Į viršų